Tsintsu häälitseb imelikult, nagu lämbuks või köhiks.

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tsintsu häälitseb imelikult, nagu lämbuks või köhiks.

PostitusPostitas G2ly (Teema autor) » 27. jaanuar 2010, 00:01

tere !


Meil on probleem. Alustame, siis algusest. Mingi aeg tagasi suri ära meie isane tsintsu ( arvatavasti nö. vanadusse) peale seda on meie emane tsintsu stressis ( karva tuleb ja muidu õnnetu) Mõtlesime, et võtame talle siis uue seltsilise, nüüd kui juba natuke möödas on. Saigi võetud eile pisike beez poisu. Mina hakkasin alles eile tähele panema, aga öeldi, et ta juba paar päeva teeb nii. Nimelt ma ei oska seda jälle kirjeldada. Tsintsu istub rahulikult ( loe: magab) ja siis ülkshetk sirutab ennast pikalt välja ja hakkab nagu köhima ( umbes selline hääl, kui kass köhib karvapalli välja). Samal ajal siis ise karjub ( tavaliselt vaikselt aga sellegipoolest). Ta on meil natuke aerg ka, kasvandusest toodud, nii et erilist nunnutamist ta ei talu. Kui aga tuleb tal see hoog peale, siis laseb igaltpoolt katsuda. Need asjad käivadki hoogudega. Üldiselt ikak tunnis mitu korda. Ei saa aru, mis see on :huh: . Konkreetselt sirutab välja ja hakkab pihta, kohati tundub see nagu oleks tal kurku midagi jäänud ja hakkab lämbuma.

Oskab keegi soovitada tsintsude jaoks loomaarsti, kes vähegi on nenedega praktikat saanud?
Ise pole kuulnudki, ei taha nagu suvalisse kohta minna, seda enam, et enamus Eesti artsidest ei tea nendest imelistest olevustest suurt midagi. :sad:
G2ly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu häälitseb imelikult, nagu lämbuks või köhiks.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 27. jaanuar 2010, 13:29

tervitus. Oled kindel et isane chintsu suri vanadusse ?
Chinchillad teevadki ''veidraid'' hääli, kas sa tõesti kuuled neid hääli esimest korda, ridade vahelt loen välja et sul chinchillad olnud pikemat aega?!
http://www.chinchilla-sounds.de/index_en.htm
Kuula nende poolt tehtavaid häälitsusi, ehk tunned tuttava ''heli'' ära :D :) Arstide suhtes on sul õigus ;)
Billy loomakliinik on sümpaatne koht, ehk soovid seda külastada.
Võid kontrollis ikkagi ära käia, isegi kui midagi ''nähtavalt'' viga pole :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu häälitseb imelikult, nagu lämbuks või köhiks.

PostitusPostitas ganjezz » 15. november 2010, 19:47

See on väga väga VÄGA hea link (tsintsiljade erinevatest häältest)! :)
Ma olin parasjagu otsimas siin vastust mind vaevlevale küsimusele "mis toimub minu tsintsuga?". Ja tänu selle lingile sain teada :)

Nimelt meie 5-kuune poiss teeb vahest selliseid hääli: http://www.chinchilla-sounds.de/warn_e.htm
Ja see ehmatab vägagi, kuna ma ei saa aru mis tal viga on. Ise ta on hüperaktiivne, kuid vahest harva muutub täiesti tuimaks (isegi rosinat ei taha, mis on muidu ülim maius tema jaoks) ja teeb selliseid hääli. Nüüd ma tean, et tõepoolest miski peaks ärritama teda, kuid ei saa aru mis. Ise arvasin, et võib-olla see on tingitud gaasidest? Sest sekundi murdosa enne kui ta hakkab tegema sellist häält, on kuulda mingit pauku..võib-olla ongi puuks.. :dunno:
Kasutaja avatar
ganjezz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu häälitseb imelikult, nagu lämbuks või köhiks.

PostitusPostitas Imbeeh » 16. november 2010, 14:11

Tihti on ka nii, et üksikud tsinsud häälitsevadki läbi une või siis öösel kui elamine kõik vaikne. See oleks nagu kutsung, et kas kusagil on veel mõni tsinsu üksinda ja otsib seltsi. Kuid kui ikka mure, et midagi tõsist siis võib arsti juurest ka läbi astuda.
Mina ehmatasin ka alguses ära kui tsinsut häälitsemas kuulsin kuid siis sain aru, et ta otsib seltsi ja tahab suhelda.
Tean ka juhtumit, kus omanik tegi tsinsu häälitsemise peale vastu häält ja niimoodi suhtlema hakkasid, et tsinsu veendus, et teda pole üksinda jäetud.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist