Uriin on punane?

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Appi! Uriin on punane?

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 05. august 2005, 11:14

ankka kirjutas:Mul mure,emasel tsintsul on uriin punakas ,tavaliset on ju neil ikka kollane ja kõht on ka viimane nädal lahti olnud ,proovisin söe tabletti aga ta ei söö seda.Muidu sööb korralikult.Olen püüdnud hoida ka ainult vee ja heina peal ,aga asi ei lähe üldse paremaks.Mis teha? Tal muidu pojad ka kahenädalased. :cry:


Arstile, ja ruttu!
"kõhulahtisus - Tunnuseks on ebakorrapärase kujuga, pehmed junnid, mis kleepuvad tsintsu ja põranda külge.Seda võib põhjustada kopitanud hein, liiga palju värsket toitu, vetikad joogitopsis. Kõigepealt vaadake üle hein ja toit - et ei oleks hallitust. See võib olla põhjustatud ka teatud parasiidist. Niiet kontrollige puur ja tsintsu karv läbi, et ei oleks mingeid parasiite. Paranemiseks tuleb tsintsule anda ainult heina, mitte graanuleid ja maiuseid. Samuti võib veel anda söetabletti.kummeliteed. "
Kas saepurule jäävad punased laigud?
Aga siiski arvan, et praegu on kõigeparem ta arstile viia, kuna haigus on kestnud juba nii kaua! MIne nii kiiresti kui võimalik! Edu ja ma väga loodan et su tsinnu saab terveks!!!!
Viimati muutis Endised kasutajad 05. august 2005, 11:15, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Uriin on punane?

PostitusPostitas Syrle » 05. august 2005, 14:55

Ma mäletan, et (kunagisel hoolealusel) jänesel läks samuti uriin punaseks, kuid selle põhjuseks oli suurem kogus värsket heina ning see pidavat normaalne olema. Kuid igaks juhuks soovitan minna ikka arstile, eriti kui ta sul üldse värsket ei saa... Hoia meid kursis! :wink:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Uriin on punane?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. august 2005, 21:22

Aitähh kõigile,käisime arsti juures ja asi polegi väga hull,emane tsintsu lihtsalt peale poegimist, pole väga hästi kosunud.Põletikke nagu ei tohiks olla,söödame Actimeli ja anname vitamiine. :P Kui võimalik, pean veel pissi proovi ka viima,et siis oleks selge, et kõik on korras. :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Uriin on punane?

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 07. august 2005, 18:27

Mul on väga hea meel, anna teada, kui ta terveks saab - loodetavasti ikka saab. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Uriin on punane?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2005, 16:15

Minu loomal juba parem ,aitähh kõigile!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uriin on punane?

PostitusPostitas nuki8 » 25. oktoober 2010, 09:37

Minu pisikese Villu piss on ka punakas. Kakamine täiesti korras, sööb isuga, joob ilusti, aktiivne, kasvab nagu mühin, karv ilus ja puhas.. Kas ma peaksin muretsema? Toiduks on tal kuivatatud poehein, võilillelehed ning "Tasty Nuggets" kraanul toit ja muidugi preemiaks rosinad. Närimiskivi täiesti olemas.

2 päeva pole ma pissi värvile tähelepanu pööranud. Aga enne seda küll oli punakas.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uriin on punane?

PostitusPostitas Kissu » 25. oktoober 2010, 09:56

Uriin võib muutuda tumedamaks ja punakamaks mitmetel põhjustel.

  • Erinevad taimed võivad põhjustada uriini punakaks minemist, kui uriini kaudu väljuvad taimepigmendid.
  • Vedelikupuudus võib põhjustada uriini tumedamaks minemist - mida suurem veepuudus, seda tumedam piss.
  • Liigne raua ja b-vitamiini söömine võib põhjustada uriini oranzikat värvust.
  • Mõned antibiootikumid võivad tõsta pigmentide hulka uriinis.
  • Vere- ja maksahaigused võivad põhjustada uriini värvuse muutust.

Haiguste puhul kaasneb enamasti ka käitumise muutused - aktiivsuse kadu, sööb vähem, joob vähem jne. Siiski, kui uriin ei muutu mõninga aja jooksul tagasi normaalset värvi, võiks külastada loomaarsti ja/või lasta uurida pissiproovi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron