Ettevaatust elektrijuhtmetega!

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Tsinsu närib juhtmeid

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 15. juuli 2005, 17:04

margred kirjutas:Minu pisikesele meeldib maiustada juhtmetega :(
Muidu ei oleks midagi aga vahel suudab ta leida kuskilt mingi võimaluse pääseda vooluga juhtmeni.Olen teda igati püüdnud teda sealt eemale hoida(nii "prääniku ja piitsaga")aga miski ei tundu mõjuvat-just nagu ajaks kiusu.Kas on olemas mingi määre vms, mis tema hambad eemale hoiaks?Hirm on suur ,et juhtub miskit halba :(
tänud juba ette


Juhtmed tuleb lihtsalt ära panna. Või siis lasta tal joosta ainult seal, kus juhtmeid ei ole - nt koridor.
MInuteada sellist spetsiaalset määret küll olemas ei ole.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 16. juuli 2005, 14:54

Me ka hiljuti avastasime, et meie monitor hakkas kodus jälle tööle, mis vahepeal juksis oli, aga see eest ei ole meil enam hiirt ja klaviatuuri, sest juhtmed olid nii ära näritud kui võimalik :P
Nüüd peitsime jälle juhtmed ära, eks näis kuna nad sinnani jälle jõuavad, aga tegelikult tuleb neid jah suht eemal hoida, sest kui sõbraksest jõuavad voolujuhtmeteni, siis saavad nad sealt hea löögi :(
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsinsu närib juhtmeid

PostitusPostitas Syrle » 16. juuli 2005, 19:31

Ehituspoodides on müügil juhtmekaitsmed. Ise pole kasutanud, kuid peaksid väga kasulikud olema. :)
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. juuli 2005, 12:57

Minu oma nagu otsiks kohe neid -- peida kuidas ja kuhu tahad :( Aga tänud nõuande eest (lähen ehituspoodi luuret tegema).Loodan,et need juhtmekaitsmed on abiks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsinsu närib juhtmeid

PostitusPostitas cinderella » 26. august 2005, 08:34

Kui ma tsinnu võtsin, siis hoiatas mind keegi kohe, et ma ei laseks tal juhtmeid närida. Kui ta ikka juba maitse suhu saab, siis ta hakkabki närima neid. Ma käisin mitu nädalat tsinnul käpuli järel ega lasnud tal kordagi juhtmeid närida. Nüüd on elu muretu. Sessu võib tund aega vabalt toas ringi joosta, juhtmeid ta ei näri. Küll aga meeldivad talle seinanurgad... need on küll juba ümaraks näritud :D
Pilt
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 26. august 2005, 10:30

Need nn juhtmekaitsed pole ju muud, kui seinale kinnitatav plasttunnel, mille sisse/taha siis juhe peita...aga tavaliselt ripuvad juhtmed ju lahtiselt - nt arvuti juures on väga suur ja isuäratav pundar juhtmeid, mida kuskile peita ei saa - kõrgemale tõstmine pole võimalik, sest arvuti asetseb suht madalal
Seetõttu luban ka mina oma tšintšut ainult esikusse ja kööki silkama.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2005, 15:54

Minu tsill närib ka juhtmeid ja tapeeti, aga ei tea ka mida teha.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ettevaatust elektrijuhtmetega!

PostitusPostitas tsuvi » 20. september 2005, 09:21

Täna hommikul ootas mind üles ärgates kurb üllatus.
Läksin nagu tavaliselt Nupsu puuri juurde inspekteerima, palju ta on joonud, söönud, kas kuhugi valesse kohta pissinud jne. Aga leidsin eest täiesti peapeale keeratud puuripõhja. Oma raske keraamilise toidukausi oli ka kummuli keeranud ja seetõttu oli kõik söök maha kukkunud. Ma panin talle uue söögi, kuna arvasin, et kõht tühi, kui järsku märkasin, et Nupsul vurrud kuidagi melikud. Arvasin, et mingi niit on sinna kinni jäänud ja üritasin ära tõmmata, aga ei tulnud. Tuli välja, et ta oma vurrudega oli midagi juhtunud, juskui oleks otsad ära põlenud.
Seda taibates läks mul kõhust külmaks, kuna meenus, et Nupsu puuri taga oleval seinal on seinakontakt, ning selle sees ka üks pikendusjuhtme pistik. Tavaliselt on puur seinast eemal ja tsinnu seda närima ei ulata, kuid aegaajalt on tarvis puur vastu seina lükata, muidu poeb jooksmise ajal sinna taha ja hakkab seal põrandaliiste ja tapeeti närima. Ning just seda ma eelmisel päeval olingi teinud - puuri vastu seina lükanud ning hiljem unise peaga eemale tõmabamast unustanud.
Vaatasin kähku seinakontakti ja asi oli kohe selge. Juhe oli katki näritud ja nii kontakt, pistik ja isegi puurivõred olid mustad. Nupsu oli saanud elektilöögi.
Mul oli kohe paanika. Hakkasin siis teda kontrollima. Käpad olid terved, ainult vurrud tundusid viga saanud olevat. Pakkusin talle kohe maiustust, tsints üritas seda hammustada kuid ei saanud. Proovis ka oma toitu süüa, kuid see ka ei õnnestunud. Lükkas kogu aeg keelt pikalt suust välja. Isegi õietolmu söömine oli vaevaline, kuigi seda pole tarvis närida.
Üritasin ta suud ja hambaid kontrollida, kuid tsints ei lasknud seda teha, hakkas kohe hädaldama (ta ei lase üldse ennast muidu ka kätte võtta, pistab kohe kisama). Õnnestus näha ainult alumisi hambaid, millest üks tundus olevat selle sama musta tahmaga koos.
Nupsu nühib ennast mööda maad, just seda nina poolt, kust vurrud kõrbenud. Mul oli nii suur ehmatus, et hakkasin nutma. Süütunne ka nii suur, kuna see ju täielikult 100% minu süü, et loomakesega nii juhtus. Õnneks on mul elukaaslane väheke kainema mõistusega ja käskis mul kohe loomakliinikusse helistada, mida ma ka tegin. Nüüd ootan, et saaks arsti vastuvõtule minna (kell 13.00 saime aja).
Vot selline kurb asi. Loodan, et ta hammastega on kõik korras, sest ilma nendeta ei saa ju loomake kuidagi elada. Ehk on tegu vaid väikese põletusega ja tsints saab varsti jälle terveks. Mure on hetkel nii suur, et pidin kohe sellest ka teistele rääkima. Ehk keegi oskab mingit kasulikku nõu anda või oma kogemusi jagada.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas nunnu4 » 20. september 2005, 09:35

oi-oi-oi, see on küll paha asi. :?
Hea, et arstiga ühendust võtsite.
Loodame, et kõik läheb hästi.
Hoitke meid kursis.
Minu tsintsude puur seisis köögis, nende puuri taga oli sama lugu, elektrijuhtmed. Nüüd on meil köögis remont ning tsinnud elavad
vanaema juures, aga kui lugesin Teie loo löögiga, käskisin vanematel
juhtmed seinase ära peita.
Ja veel kord loodame, et korda läheb Nupsuga :roll: .
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 20. september 2005, 15:00

Mul on ka säärane jama, nimelt on meil arvuti kenasti sesse pakitud, et tsintsude selle tahga olevate juhtmete juurde ie pääseks, aga mõnikord kui nad ikkagi pääsevad lasevad ka kohe hambad käiku, aga seal on ju ka kõik elektri all, õnneks ei ole nad kordagi särtsu saanud.
Kuid nendele inimestele kes arvavad, et juhtmete peitmine ei ole nii vajalik, on see päris hea näide ja õppetund ma loodan.
Anna siis ikka teada kuidas su tsintsu elab ja kui suured on vigastused, Loodame parimat !
Edu soovides,
Sipzy ja minu tsintsude pere.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 20. september 2005, 15:11

Loodan et tsinnu saab ilusasti terveks. :?
Mina olen ka oma tsintsusid vahest juhtmeid närimas tabanud, aga ühest ampsust kaugemale nad veel jõudnud ei ole. Sellepärast lasengi neil joosta ainult koridoris, kus juhtmed on ilusasti ära peidetud :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas tsuvi » 20. september 2005, 15:42

Nonii, nüüd on asjad veidi maha rahunenud. :)
Käisime Nupsuga arsti juures ära. Arstitädi uuris suu üle ja ütles, et hullu pole midagi, limaskestad on veidi põletada saanud, aga suuri haavandeid ei ole. Saime valu vastu pisikese süstlaga mingit magusat valuvaigistit. Seda tuleb siis süstlast talle veidike suhu lasta. Nupsu oli nii koomiline pärast rohu saamist, hakkas kohe koledal kombel arstile ja õele keelt näitama.
Läbivaatus käis ka naljakalt. Kuna tsintsu mul rahulikult suhu vaadata ei lase ja hakkab rabelema, siis arst keeras ta rätiku sisse, nii et ainult pea jäi välja ja tagakeha oli nagu vorst. See meetod töötas imehästi. Homme pean sellega ise hakkama saama, kui rohu andmise aeg on.
Nupsu on ise muidugi veel üsna hädas oma suukesega. Mokad on ka juskui pisut paistes ja ta muudkui nühib oma käpakestega neid. Aga küllap hoolitsus ja ravi ta peagi terveks teevad.
Juhtmete koha pealt veel nii palju, et tõesti kõik olge mega-super ettevaatlikud nendega. Mul on ka üldiselt kõik juhtmed peidetud ja ka see juhe, mis nüüd katki hammustatud sai, oli tavaliselt puurist kaugel. Nii et enne magamaminekut ja jooksutuuride alustamist tuleks kõik korralikult üle kontrollida. Tean, et mina teen seda nüüd ekstra korralikult.
Nupsu tänab kõiki, kes ta peale siin mõtlesid :)
Annan teada, kuidas paranemine meil kulgeb.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 20. september 2005, 16:56

No tore kui midagi väga hullu ei olnud :)
Loodan, et rohu andmine tuleb sul ka välja, pidin ise kunagu tsintsu kurgust mingi jura välja võtma, see oli ka suht koomiline, aga sain hakkama :D
Küllap saad sinagi, kus sa pääsed:P
Anna siis jälle teada, kui midagi muutub :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 20. september 2005, 17:44

Mina olen ka rõõmus, et kõik jälle korda sai. Edu Nupsule! :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas Jupi » 21. september 2005, 12:37

Mul juhtus sama asi :( chill ronis arvuti taha ja järsku käis üks kõvapauk, terve maja kottpime ja tuba kärsahaisu täis. Chill hakkas paaniliselt mööda tuba ringi jooksma ja siis samuti ennast vastu maad nühkima ning käppadega pidevalt vurre siluma. Vurrukuesed on otstest krussis, suhu ta samuti vaadata ei lasknud. Andsin talle liivakasti, siis suurema osa ajast suples. Kui puuri jooma läks, siis sain hambaid vaadata, need olid ilusti kollased. Kuna ta käitus rõõmsalt edasi nagu poleks midagi juhtunud, siis ei hakkanud temaga arsti juurde minema (tean, milline ebameeldiv protseduur see chillule on). Kuid nutt tuli küll kurku kui mõtlesin, kui halvasti kõik oleks võinud minna.
Nüüd on sellest nädal möödas ja chill ilusti terve ja rõõmus :)
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas tsuvi » 24. september 2005, 09:15

Eile hakkas Nupsu õnneks ilusti jälle sööma. Öösel ärkasin üles selle peale, et tsints üritas puuplatesid oma puuris närida. See oli nagu muusika minu kõrvadele. Ja iga tunniga pärast seda läks tal justkui paremaks. Täna hommikul ei valmistanud söömine talle enam üldse probleeme, ka oma kõige kõvemaid maiustusi krõbistas hoolega :D
Nii et tundub, et kõik on jälle korras. Nüüd on ta nii näljane, kuna mitu päeva ei saanud ta ju korralikult süüa. Ja eriti näljane on ta maiustuste järgi. Istub puuris niiiii kurva näoga ja norib rosinat ja muud head asja. Endal selline nägu, et ma olin ju nii haige, andke nüüd palun maiustust. Ja eks ta neid nüüd natuke rohkem saanud on ka. Haigele lapsele ikka annad paremaid asju :roll:
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu sai kõrvetada

PostitusPostitas pirtsak » 24. september 2005, 15:01

Meil eelmisel aastal näris ka Ronaj juhet-õnneks oli see arvutihiire oma. Naersime siis, et ei peagi "hiired" vaid kasse kartma-tsintsud närivad neid ka meelsasti! :) '
peale mitmest kohast juhtme ära närimise tegi Ronaj kõik veel kauniks ka! hiire "saba" sees on mitut värvi peenikesed juhtmed - need tõmbas ta nagu lilleõied ilusti laiali :D
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ettevaatust elektrijuhtmetega!

PostitusPostitas konyo » 31. august 2011, 08:29

Mul üks päev ei hakanud hiir tööle.. mõtlesin küll, et mis lahti nüüd, kuna Chilly väga arvuti taga ei käi, meil on kõik nii tehtud et ta ei pääseks sinna.. Ja tuligi pärast välja, et Chilly oli hiire juhtme läbi närinud. Muidugi meeldib talle läptopi voolujuhe ja ka kõlarite juhe.
Ja meeldib talle veel telekapuldi nuppe ära noppida ning üks päev avastasin ta läptopi klaviatuurinupuga ringi jooksmas :D
konyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ettevaatust elektrijuhtmetega!

PostitusPostitas clara8 » 31. august 2011, 20:36

Minu tsintsut küll väga elektri juhtmed ei huvita. Aga mul oli ükskord puuri taga plakat muidugi oli plakat pärast täitsa puru!
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist