Noored koos

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Noored koos

PostitusPostitas raxxx666 (Teema autor) » 09. märts 2011, 22:09

Tervitus.
Selline kas siis just mure aga täpsustamist vajav olukord mul nüüd. Nimelt on kaks noort koos, üks peaks olema kolme, teine kahe kuune. Isane ja emane. Et millal ma pean hakkama jälgima mingisuguseid käitumisvihjeid et nüüd emasel on innaaeg või et kui isasel on suur kihk peal ? Teemasid on küll ja küll kuidas kaht võõrast kokku saada, ning kui tihti tohib ja võiks poegida, kuid kuskilt ei õnnestunud leida kui vanalt tsinnu suguküpseks saab. Või olen ma pime, ei tea seda :P
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas Kuldhai » 09. märts 2011, 22:19

Suguküpseks saab tšintšilja umbes 8 kuuselt. Emast ei ole soovitav paaritada enne kui ta on 10 - 12 kuud vana.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas raxxx666 (Teema autor) » 09. märts 2011, 22:55

Ega mul ei olegi plaani järelkasvu saada, lihtsalt et kunas see juhtuda võiks, et teaksin ette vaadata :)
Aga suurimad tänud vastamast, oli päris palju abi :)
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas Imbeeh » 10. märts 2011, 14:05

Veel on sul aega enne kui loomakesed suguküpseks saavad aga kuidas oled plaaninud seda, et kui emasel jooksuaeg loomakestega käituda? Pean hoiatama, et kui plaanid loomakesi sellel ajal üksteisest eemal hoida siis tsinsud on nii kavalad, et teevad selle asja nii vaikselt ära, et üks hommik ärkad ja puuris pn pisipere.
Mina kastreerisin oma isase ära ja iseloomult ei olegi ta muutunud, nüüd lihtsalt ei ole vaja muretseda, et pojad tuleks ja neile hea ja armastavad kodu leiaksin.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas raxxx666 (Teema autor) » 16. september 2011, 18:54

Läksiki siis et täna hommikul nägin pisipere saabumist :D Nüüd aga sellega kohe paar küsimust. Nimelt kas väike pätakas tahab saada mingit eritoitu ning erihoolt saada ? Kas ta vajab ka vett või saab vedeliku emapiimast kätte (väga loll küsimus kuid õigustatud puuri ehituse tõttu, joogitops on nimelt esimese riiuli peal ning all põhjas on 10 cm sügavune "kauss". Et kas on vaja mul joogitops puuri sisse ka sinna alla panna ?). Peab väheke edasi ehitama oma niigi suurt puuri :D
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas Imbeeh » 21. september 2011, 13:22

Kuidas siis pisikesed kasvavad? Hetkel peaks ema piimast poegadele kõigeks piisama ja kui aeg õige siis hakkavad ise lisatoitu sööma. Nad peaks varsti juba nii osavad olema, et ronivad emale üles korrustele järgi, kauaks põrandale passima ei tohiks jääda.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noored koos

PostitusPostitas raxxx666 (Teema autor) » 21. september 2011, 20:02

Põnne on üks, sugu ei tea veel (kunas võib üldse kätte võtta pisikest ?). Põnn on isasse st heleda karvaga. Ning üpriski suur üllatus oli näha kuidas ta kolmandal elupäeval 10 cm kõrgusele ennast upitas ning esimesele riiulile sai ronitud :) Kasvab ka mühinal :D
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline