Emase abistamine poegimisel

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Re: emase abistamine sünnitusel

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 14. märts 2005, 13:33

kirbi kirjutas:Ma tahtsin teada, kuidas saaks emast sünnitamise ajal aidata.


Neid ei ole vaja sünnitusel üldse abistada, nad saavad ise väga hästi hakkama. Ja tavaliselt toimub sünnitus varavara hommikul, nii et selleks ajaks, kui sa ärkad on pojad juba sündinud.
Sünnitus ise kestab umbes mõni tund, sõltuvalt poegade arvust. Enne sünnitust hakkab chinnu ennast sirutama ja higistama ja valulikke häälitsusi tegema. Kui pojad sünnivad, aitab ema neid õrnalt hammastega sikutades, mille järel ta peseb nad puhtaks ja kuivatab ära. Pärast sünnitust sööb ema platsenta ära.
Ainult isase chinnu peab siis paariks päevaks eemale tõstma, kuna emasel on paar päeva pärast sünnitust jooksuaeg. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emase abistamine sünnitusel

PostitusPostitas sipzy » 13. oktoober 2005, 15:26

Juhtusin lugema üht artiklit ja mõtlesin, ühe lõigu siia kirja panna.
Kas teie teadsite, et :
Kui mõni poeg on külm ja märg, tuleb ta panna kaelani sooja vette ja keha ettevaatlikult hõõruda. Seejärel tuleb poeg rätiku sisse mässida ning alles mõne aja pärast, kui ta on kuivanud, puuri ema juurde panna.
Mina näiteks ei teadnud sellist asja, hea lihtsatl kõrva taha panna :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: emase abistamine sünnitusel

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 13. oktoober 2005, 16:01

Jah, ma teadsin seda. :P Aga seda tuleb teha ainult siis, kui ema oma poegi kuivatama ja soojendama ei hakka. Ja kui ta isegi pärast oma lapsi omaks ei võt.a, tuleb poegi pipetiga söötma hakata. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 14. oktoober 2005, 12:55

Pipeti lugu ma tean :D
Aga ma ei tea kui palju ja kui tihti seda teha tuleb :p
Aga morfiid, äkki sa tead ja kirjutad siia ka, kuidas neid toita pipetiga kui juhul emane ei hoolitse oma poegade eest.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: emase abistamine sünnitusel

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 15. oktoober 2005, 09:55

Täpselt kuipalju ma ei tea. :P Arvan, et seda võiks küsida loomaarstikäest. :)
Aga üldiselt, ega siin midagi rasket ei ole. Ostad klaaspipeti, täidad selle piimaasendajaga, mida saab loomaarstilt ja siis pistad selle suhu. Klaaspipetiga on kergem, kui mingi kummijublakaga. Lõpuks ta hakkab ise ka mõistma, et sealt saab süüa. Eks nad ole ju arukad loomad. Piimaasendajat tuleks kasutada ka siis, kui on palju poegi ja emal kõikidele ei jätku. Siis ta võib mõned pojad pesakonnast "välja vista".
Pilt:
Pilt
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emase abistamine sünnitusel

PostitusPostitas Mammuh » 29. juuni 2008, 02:10

Mul oli tsintsudega nädal tagasi imelik lugu . Oli kell 2 - 3 vahel olin arvutis ja kuulen , et emane karjub ja teeb kõvasti selliseid imelikke häälitsusi tegi neid tund aega . Siis ta läks torru hakkas teistsugusi häälitsusi tegema oli kuni järgmise päevani torus . Ta tegi selliseid häälitsusi ,et võimatu oli magama jääda siis ma läksin puuri juurde ja piilusin torust vaatasin , et emane on torus ja nagu vaatasin pööras teisele poole , vaatasin siis teiselt pool ja pööras teise poole . Isane oli ka kuidagi teistmoodi turtsus ja oli tige nagu näpu puuriligidale panin turtsus ja oli väga vihane - MEGA KURI ! Ja ta alati läheb torru ta läks vaid poole peale ning vaatas emast kas temaga on kõik korras ja tuli tagasi . Siis ma arvasin ,et ta sünnitab ja ,et isane kaitseb ja valvab teda . Ootasin siis hommikuni vaatasin torru ja seal ei olnud kedagi arvasin kindlasti ,et pojad ja ei olnudki mis see siis olla võis ..... :umm:
Loom on inimese kõige parem sõber ! ;)
Kasutaja avatar
Mammuh
Õigekiri longab
 
Postitused: 32
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist