Liimpuit

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Liimpuit

PostitusPostitas mme (Teema autor) » 27. september 2012, 16:59

Hakkan oma jänesele puuri ehitama ning huvitab, kas liimpuit sobib. Tal on kombeks kõike närida, aga üritan teha nii, et ta puidule ligi ei pääse. Samas kui võib juhtuda, et pääseb, siis tahaksin teada, kas pean muretsema või mitte.
Naerata, sest homme on parem.
mme
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liimpuit

PostitusPostitas Pinto » 28. september 2012, 09:28

Valdavalt on liimpuit tehtud männipuidust. Okaspuust ja väikeloomadest on omaette teema. LINK

Liimpuidu jaoks kasutatakse minu teada polüuretaanliimi, mis vähemalt inimesel ärritab silmi, nahka ja kahjustab hingamiselundeid (see käib siis sellega tööd tegevate inimeste kohta). Mina ei julgeks seda küülikule närimiseks jätta.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liimpuit

PostitusPostitas mme (Teema autor) » 28. september 2012, 11:15

Mu isa töötab ehitajana ning ütles, et täiesti töötlemata lehtpuud on keeruline saada. Tema soovitas mulle liimpuitu, mis on valmistatud lehtpuust ja PVA'st. Kuidas see sobiks?
Või siis juhul kui see ka ei sobi, mis siis sobiks ja kust seda saada?

Edit samton: liitsin järjestikused postitused.
Naerata, sest homme on parem.
mme
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liimpuit

PostitusPostitas Pinto » 28. september 2012, 21:13

Töötlemata lehtpuud tegelikult müüakse küll, peab otsima kas siis voodrilaudade hulgast või lavalaudade hulgast. Neid on lehtpuudest rohkem ja võib leida isegi tavalisest ehituspoest või siis puidukaubale spetsialiseerunud poodidest (nt Puumarket).

PVA'ga tehtud liimpuit on ohutum kui polüuretaaniga tehtud, aga kas poes osatakse sulle öelda millega see konkreetne liimpuit tehtud on.... Valdavalt pidi siiski tänapäeval polüuretaan kasutuses olema.
Puidu puhul tasuks eelistada kuuske, sest see ei haise nii vängelt kui mänd ja ei ole seega küülikule hiljem nii häiriv.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist