Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas vaigla » 07. juuli 2005, 11:34

merisiga12 kirjutas:Ma tahaksin seda küsida nende lontulaste käest , kellel on kodus mitu loomapuuri.
Kas teie viitsite või jõuate oma loomapuure puhastada?


Minul on kolm merisea puuri ja üks rotipuur. Merisea puuridega on lihtne: plastosalt võred pealt ära, loomad välja ja prügikühvliga tõstan sodi prügikotti. Siis lasen plastkastid dušiga üle ja hõõrun lapiga kuivaks. Rotipuur võtab kauem aega, sest riiulid tuleb eraldi puhtaks pesta, samuti kiik. Võre on ka jogurtiga kokku vahest määritud...
Kokku kulub ikka tunnike..aga kuna teen seda kord nädalas, siis pole see ju hull asi, mida viitsida või jõuda :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. juuli 2005, 20:33

Mida suurem puur, seda harvem peab puhastama ja seda mugavam on loomal seal sees elada. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 17. august 2005, 12:46

monika2004 kirjutas:Kas teie puurid püsivad siis terve nädala puhtana?Meil on ka üpris suur puur ja kõige korralikum oleks,kui vahetaks iga päev,aga äärmisel juhul ülepäeva,sest selle ajaga on see täiesti täis lastud:P



Suvel tulebki ilmselt tihedamalt puhastada kui korra nädalas, sest soojaga hakkab kiiremini lõhn tekkima. Mul on pisiloomad kõik maal suvitamas ja seetõttu täpsemalt kaasa rääkida ei oska :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 17. august 2005, 14:16

Kuna meie notsud pissivad-kakavad ühtlaselt üle puuri, siis kolme notsu ja Rabbit 120 puhul tuleb ikka ülepäeva puur üle käia ja osa aluspanu välja vahetada. Kahju, et nad teatud nurka ei tee, oi, kui palju lihtsam oleks!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 24. august 2005, 09:08

-Merka- kirjutas:Mina vahetan 2x nädalas, sest kui mul umbes 5-6 päeva vahetamata oli aluspanu, roomasid tillukesed vaglad ringi juba :eek: Jube vaatepilt oli. Muidu minu põrsas laseb enamasti ühte nurka, aga mõned üksikud pabulad on ikka puuri keskel kah. Ja maja on tal ka tavaliselt päris räpane.

Sellisel puhul soovitan sul minna rääkida oma murest loomaarstile. Meile anti R-Kliinikust selleks puhuks ampullitäis mingist vedelikku (tõesti nime ei mäleta). Haises see asi kohutavalt, kuid kui puurid pestud said korra siis rohkem enam neid vaklasid ei näinud puuris. Isegi kärbeste hulk toas vähenes. Ühesõnaga siiani pole enam vaja olnud pesta selle asjaga, sest lihtsalt ei ole enam selliseid nähtusi. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Puuride küürimine ja hooldamine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 13:50

Kas keegi saaks ütelda millega puhastada( pesuvahendid, swammid :) )
Ma ise pesen kas Fairi ja tavalise nõudepesuswammiga või lihtsalt (kui on) vedeseebiga. (muidugi ka swammiga) :P
Ette tänades! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hooldusvahendid

PostitusPostitas Annie » 09. detsember 2005, 14:14

Kui vähegi võimalik, pesen lihtsalt harja ja tulise veega. Mustemate kohtade jaoks, mida nii lihtsalt puhtaks ei saa kasutan naturaalset pesuseepi. Ma ei taha, et mingi pesuvahendi lõhn lindude tarvikutele külge jääks. Võib-olla see ei häiri neid, kuid mind härib ja parem karta kui kahtseda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 15:52

Mina olen ja jäängi pesema oma loomade tarvikuid puhta veega. Nii mustaks ma pole puuridel lasnud minna, et mingit pesuvahendit vaja oleks. Ja mingit haisu pole ka puuridel kunagi juures olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas nuuu » 27. oktoober 2007, 18:26

Minul on ka viis puuri puhastada. Õnneks on minu liivahiired ja hamstrid puhtad nii, et peab nädalasd korra vahetama kuna minu liivahiired on endale teinud pissi kohaks kookose. Mul tuleb ainult igapäev kookostvahetada ja korra nädalas ka korraliku puhastust teha. Minul on kõige raskem puhastada rottide puuri, aga mu loomad toovad mulle nii palju rõõmu, et see puuri puhastamine pole mulle mingi vaev. Aga kui ma hakkan puure puhastama (5 puur) ,siis varun edale ko0he tunnikese, et kõikide puurid ilusti korda saada.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas LiivuKiisu » 15. detsember 2007, 11:17

Mul ainult 1 puur puhastada ja seda teen ma ka nädalas korra.Umbes tund läheb ikka ära,oleneb ka sellest kui energilised on liivakad,sest neid suht raske puurist välja saada,kui nad siplevad :biglove:
Allkiri eemaldatud - palun tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
LiivuKiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Meloofia11 » 15. detsember 2007, 20:21

Mul on kaks puuri. Küüliku puuri on tegelikult päris tüütu puhastada, aga kui keegi aitab võib päris lõbus olla. Liivahiirte puuri puhastan esimest korda homme, eks näe siis kas lihtne või raske.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Memory10 » 20. detsember 2007, 17:08

Ma tühjendan ühte suurde tünni saepuru ära ja siis pandakse saepuru põlema,ning siis viin puuri vanni ja lasen veega üle. :mellow:
HOPAD!!! Jänkud ruulivad!
Kasutaja avatar
Memory10
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 713
Teemad: 7
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas kadre » 09. juuni 2008, 11:12

Mul on hetkel ainult üks puur puhastada. varem kui oli kaks näriliste ja üks linnupuur siis vahest ikka ei viitsinud puhastada. Linnupuuriga oli kõige lihtsam: Võtad alt sahtlid ära ja siis pesed need ära siis linnuke välja ja peegel puhtaks, muidugi ka uus söök ja puhas vesi. Aga kahe närilise puuriga polnud ka eriti raske. Suhteliselt tihti oli mul sõber külas ja siis ta tahtis hirmsasti puuri ära puhastada ja siis me tegimegi nii et sõber võttis merisea puuri, mina küüliku siis viisime saepuru komposti hunnikusse siis kaevuveega üle, ära kuivatada, ajaleht alla siis panime uue saepuru peale ja oligi kõik. Aga muidugi tõime heina ja vett ka juurde. Ja puhastasime veepudelid ka ära.
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Liismari » 09. juuni 2008, 14:02

Mul on stepikilpkonn ja ma pesen ta terrat võib-olla 1 kord ühes-kahes kuus... :-D
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas väikehamsu » 14. juuni 2008, 16:12

Mina pesen nii, et kolm korda nädalas puhastan deegude pissinurka ja kord nädalas puhastan kogu puuri ära. Kuna mul on puuri põhjaks plastkarp ja võre, siis pesen ma kuuma veega karbi ja võre ka ära mis seal põhjas on. Pärast panen suht palju saepuru, et võre ei oleks neil jalgeall valus ja ühes nurgas on hästi palju heina:).
Miks olla teistmoodi kui vegan?
Kasutaja avatar
väikehamsu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas tuti » 13. august 2008, 21:12

Mul on 3 puuri.Üks hamstripuur 1 merisigade põhi puur ja siis rõdul veel 1 puur kuhu nad pannakse siis kui ma teist puuri puhastan.Hamstri puuri on kerge puhastada lihtsalt võtad ülemise osa ära kallad vana saepuru välja pesed paned uue saepuru ja ongi kõik.Tavaliselt koristan ma hamstripuuri 1 kord nädalas.Merisigade puuri on raskem puhastada,sest siis peab määrdunud allapanu välja kühveldama ja see võtab hulk aega.Teist rõdupuuri ei pea ma nii tihti puhastama ,sest nad ei ole seal koguaeg. :-D. Merkude puuri puhastan 1 kord nädalas.Wc 2 korda nädalas.
Merisead on võrratud!
Kasutaja avatar
tuti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas mammu17 » 18. oktoober 2008, 00:32

Avastasin enda jaoks hea viisi merisea puuri puhastamiseks. Ma panen on 6 ajalehe lehte alla ja siis saepuru peale. Koristamine on imelihtne- võtad ühest otsast kinni ja siis rullida paberi, saepuru sees kokku ja paned hoolikalt kilekotti aga kott peab lähedal olema muidu pudeneb kõik maha. Ja siis ei ole mingit kühveldamist lihtsalt rulli ja natukes mis üle jääb siis saab kallata juba kotti ning siis veega puhtaks ja ongi kõik.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Kissu » 18. oktoober 2008, 01:31

See töötab vaid osadele loomadele. Mina olen nii küülikutel kui merisigadel proovinud seda ja minu loomad kaevasid selle ajalehe sealt saepuru alt välja ning hakkasid seda tükkideks rebima. Seega ei olnud sellest mingit abi puuripuhastamisel ja lisaks oli veel tohutult tüütu paberi käristamise heli pidevalt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Siblik » 12. jaanuar 2009, 18:03

Mul oli varem 3 puuri vaja puhastada (2 hamstripuuri ja 1 väga väga suur isetehtud rotipuur). Seda isetehtud rotipuuri koristasin üle tunni + 2 hamstri puuri enk koristasin kokku umbes 2 tundi.
Nüüd on vaja ainult ühte puuri puhastada ning seda teen 1 kord nädalas.
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Babu » 13. jaanuar 2009, 11:22

Mina pean puhastama 2 puuri. :) Tühjendan kühvliga puuri saepurust kilekotti, pesen puuri puhtaks ja panen uue saepuru. See ajalehe värk ei toimi, kuna see läheb märjaks ja siis on ikkagi halb tõsta ja merisead hakkavad mul seda närima. Tavaliselt kulub 45 min.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Mercar » 13. jaanuar 2009, 11:40

Kui ajaleht läheb nii märjaks et sellega tõsta ei saa, siis puhastad liiga harva puuri!
Üldiselt kui loomal pole kaevamiskombeid, ehk kui ta ajalehega ei kohtu on see hea meetod. Kunagi sai oma hamstritel seda kasutada. Kasutasin küll trükivärvita head imavat ajalehepaberit (sain seda siis tutvuste kaudu). Oli väga mugav. Ja kuna see oli trükivärvita ei olnud ka probleemi kui loomad seda osaliselt lammutasid ja ribad pessa tassisid.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas nirgike » 13. jaanuar 2009, 12:13

Mercar kirjutas:Kui ajaleht läheb nii märjaks et sellega tõsta ei saa, siis puhastad liiga harva puuri!


Olen ka saepuru all ajalehti kasutanud (kui väike olin) ja ei tahaks hästi nõustuda, et kui ajaleht märjaks saab, siis on liiga harva koristatud. Sest piss vajub läbi saepuru alumistesse kihtidesse ja sageli on ju nii, et pealt on puru kuiv, aga kui kaevama hakkad, siis alt tuleb märg kiht välja. Ajaleht ei saagi üleni märjaks, vaid neist kohtadest, kuhu loom kõige sagedamini pissida armastab. Panin ka alguses suurde puuri ajalehed alla, aga selliste poolkuivade-poolmärgade ajalehtedega oli vaeva rohkem kui kasu - märjad kohad lähevad katki ja sealt kukub kõik sodi välja. Eriti halb, kui ajaleht on muidu kuiv, aga just ääred on märjaks saanud, siis ei saagi äärtest kinni võtta. Pealegi enamasti polegi vaja kogu saepuru ära vahetada, vaid ainult kindlad kohad, aga kuidas sa vahetad ajalehel näiteks ainult ühe nurga ära :P
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Babu » 13. jaanuar 2009, 12:55

Ma puhastan vahest väiksemat puuri kahe päeva tagant, ja siis oli ikka ajaleht läbimärg.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Mercar » 13. jaanuar 2009, 13:30

Kas saab asi siis selles olla et merisigadele pannakse vähem saepuru. Sest mina omatolleaegsele elukorraldusele mõeldes, eeldaks et puur oleks pidanud ikka päris must olema selleks et alumine paber läbi liguneks. Eks meriseal on uriini kogus suurem ka, aga samas jaotub ka suurema puuri peale.

Edit: eeldan, et puuris oli ca 10 cm kiht saepuru.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Babu » 13. jaanuar 2009, 13:40

Oma arust ma küll vähe saepuru ei pane. Aga see merisiga kes elab mul väikesemas puuris pissib ikka mitu korda rohkem kui teine näiteks.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Nöbsike » 13. jaanuar 2009, 19:30

Mina pesen oma merisigade puuri kuuma soodaveega. Kuna see kaitseb ka parasiitide vastu (Kuigi just avastasin et nad on SIISKI meile külla tulnud).
Puuri vahetan laupäeviti, aga ka tihedamani, oleneb kuidas vaja.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas pisihamsu » 16. jaanuar 2009, 22:48

Mul on kääbushamster ja kuna tal on oma see maja siis ta teeb oma väljaheited sinna nii et ma puhastan ainult maja tihedasti aga puuri natuke harvemini. :mellow:
pisihamsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Asukoht: Tallinn/Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas otokas » 18. jaanuar 2009, 18:08

Mina pesen oma kahte puuri siis kui juba tõsiselt must on. Ma pean tunnistama, et olen tiba laisaks muutunud. Ennem ma teen sellise triki, et viskan tiba saepuru talle juurde, kui et hakkan puuri puhastama :ups: Aga kuskil kord kahe nädala jooksul tuleb ära. Pesen tulise veega, vahest olen pannud šampooni või dušigeeli ka sekka, et saaks puhtam. Muidugi tuleb ka harjaga hõõruda kõvasti, sest mustust on kõvasti.

Aga soodaveest ma polnud kuulnudki? Järgmine kord proovin sellega, kuigi mingeid parasiite ma pole täheldanud.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas okasroosike » 18. jaanuar 2009, 19:26

Meriseaga oli elu lihtne. Tema puur oli kolme korrusega, all oli pissikast kassiliivaga ja ülemistele korrustele panin 2 kihti tavalist majapidamispaberit. Kuna ta õppis perfektselt kassiliival häda tegema, tuli paberit üleval vahetada korra või paar nädalas (ja seda ka selle pärast, et paber oli kortsu läinud või ta oli mõne juurika üles vedanud söömiseks) ning alt liiva seest üleliigne paari päeva tagant välja noppida (kulus 2-3 minutit). Saepuru vahetasin korra kuus..see lihtsalt ei saanud mustaks.
Liivahiirtega (6 puuri) on koristustöö paras ettevõtmine, mida tuleb ikka ette planeerida. Pool päeva kulub ära, et kahe suure prügikoti jagu saepuru puuridest välja kühveldada, seinad, pesakastid ja muu sisustusjura puhtaks küürida ning siis uued kilod aluspanu ja heina asemele kakkuda. Lõpuks on puuri ümbrus ja toa põrand tolmu ning saepuru nii täis, et oma tuba tuleb ka ära koristada...
Hiirtele küll lõbusam ja pesemise seisukohast lihtsam, kuid veel ajamahukam variant on, kui ma nad puhastamise ajaks ükshaaval jooksma lasen (ning enne järgmise puuri puhastamist uuesti kinni püüan).
okasroosike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas liivati » 29. jaanuar 2009, 20:37

Pesuvahenditest....
Ärgem unusta, et närilistel on väga hea haistmismeel!
Puuri puhastamine selleks mitte ettenähtud pesuainetega ei tuleks kõne alla. Üleval pool käis läbi Fairy.
Praktiline näide siitpoolt - üks jänkuomanik, kes leidis omale lemmiku meie küüliklast, kurtis, et jänku koguaeg turtsub, on rahutu ja ei tunnista enam oma vetsunurka, potitreening ei edene kuidagi... Ja mis selgus! Vetsunurka pesti Fairy ja muude lõhnastatud pesuainetega.

Soovitan vetsunurka ja ka puure pesta lihtsalt kuuma veega. Halva lõhna eemaldab ära ka nõrk äädikalahus. Arutelus on korra läbi käinud ka roheline seep. Sobib.
Desinfitseerimisvahendina soovitan kasutada Virkon S-i (keegi oli hädas kärbeste vastsetega- vakladega) See on heleroosa pulber, mis vees lahustades muudab viimase tumeroosaks. Osta saab seda veterinaarapteekidest. Pakendatud on see 500 gr ja 50 gr pakenditesse.
Kasutaja avatar
liivati
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline