Viirude mänguasjad ja taimed

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Viirude mänguasjad ja taimed

PostitusPostitas Wowee (Teema autor) » 17. november 2014, 22:27

Tere!

Millised mänguasjad teie viirudel on?
Kas te meisterdate neid ise või ostate/tellite kuskilt poest?

Ise olen tähele pannud, et lindude mänguasju eriti loomapoodides pole. Olen proovinud ise asju välja mõelda (nööpidest, nöör jne), aga ikka tahaks ju midagi uut ka talle pakkuda. Olen ka ühe beebide mänguasja talle hankinud. :D

Teisena sooviks teada, et kas teil viirudele ka mingeid taimi kodus kasvab? Meil on sidrunipuu, mille peal ta armastab käia. Alguses meid tema jaoks ei eksisteerinudki, kui puu peale lasime. Kuna aga ta suudab selle puu päris kiiresti ära hekseldada, siis otsikski vahelduks. Üks taastub ja teine on tema käsutuses ja vastupidi. :D
Wowee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirude mänguasjad ja taimed

PostitusPostitas nuki8 » 18. november 2014, 10:07

Mul on kahju viirudele taimi eraldi kasvatada. Nt. hiinaroosi sobivasse mõõtu kasvatamine võtab 2a vähemalt aega. Viirud aga rüüstavad selle mõne päevaga täielikult ära. Parem on tuua metsast väike paju või mõni muu sobiv võsapuu. Olen otsinud metsast toredaid jämedaid ja käänulisi oksi. Neile väga meeldib oksalt koort närida. Suvel võib tuua lehtedega ja viljadega igasugu sobivaid taimi ja oksi. Vaarikaoksad on head.
Mänguasjadeks sobivad nt wc paberikestast tehtud vigurid. Mina torkasin varem ühe sellise toru lihtsalt oksa otsa. Või võtsin saapapaela, ühe otsa sidusin oksa külge ja teise otsa panin kuulikesega mängupalli. Selliseid palle müüakse loomapoes kassidele. Rosella-papagoidel oli selliste nööri otsa riputatud mänguasjade vastu nõrkus. Vahet polnud mis nööri otsas rippus, olgu käbi või katkine plastikust vidin.
Praegu avastasid viirukad enda jaoks ronimistoru. Riputasin selle puuri lakke. Toru müüakse loomapoes näriliste osakonnas. Selline läbipaistev ja rohkem mõeldud tuhkrutele.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist