toit (toidusegud), mida annate oma papagoidele?

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

toit (toidusegud), mida annate oma papagoidele?

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 05. september 2004, 15:00

Tere! Kas papagoide toidusegusid võib mitu tükki kokku segada, selles mõttes, et ma ostan näietks 5 pakki erinevat toitu ja segan need kõik ühte suurde purki segamini. Võibolla on papagoidel nii rohkem erinevaid maitseid ja neile meeldiks nii rohkem? Mis te arvate?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 05. september 2004, 16:29

Ma arvan küll, et neile see meeldiks. Looduses oleks neil ka ju niikuinii suurem valik, kui ühes toidusegu pakis pakutav.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. september 2004, 16:14

Ostsin PAPRI, Zippy, Cliffi ja TRILL firma toite. Segan nad siis kõik 3L-sse purki segamini ja annan papagoidele.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas urammat » 23. oktoober 2004, 13:08

Nagu me kõik elusolendid, armastavad ka papagoid erinevaid toite ja maitseid. Mida mitmekülgsem on nende kodune seegisedel, seda parem. Ka mina puistan poest ostetud toidusegud välja ühte suuremasse kolme liitrilisse purki. Ainus, mida ma pole kokku seganud on munapudru, seda hoian eraldi väikeses pooleliitrilises purgis, sest kogemused näitavad, et see kipub suures purgis erinevate toidusegudega koosolles tükki minema. Puistan munaputru väikese lusikaga eraldi viirudele sööginõudesse.
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas Annie » 24. oktoober 2004, 10:23

Mina olen pannud tähele, et kui annan neile mõnda aega ühte toidusegu ja siis vahetan selle mõne muu vastu (tegelikult vahe on ju põhimõtteliselt ainult eri firmades, kuigi jah, mõnes ei ole nii palju vitamiine ja muid lisandeid), siis nad uue puhul kaua aega mõtlevad enne, kui seda sööma hakkavad. Aga siis kui juba söövad, siis maitseb see neile, nagu iga teinegi. Kindlasti on igal linnu ka mingil määral oma maitse.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 10:51

Minuomad hakkavad uut toidusegu just suure hooga kohe pugima. Esimesed paar päeva pugivad siis söövad normaalselt jälle.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. oktoober 2004, 22:09

minu papagoid ei söö millegi pärast munaputru... :(
huvitav millest see on...
seemneid söövad korralikult aga muna mitte... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas Annie » 25. oktoober 2004, 08:26

Kas sa annad neile valmisostetud munasegu või keedad ise muna?
Minul ka eelmine lind ei söönud ja kui talle kaaslase tõin ja see hakkas sööma, siis hakkas teine ka tema järel.
Ole kannatlik ja proovi nii ja naa - nii valmis ostetud kujul kui keeda ise muna. Muna ei tohi muidugi kauaks puuri seisma jätta, kuid kui oled muna keetnud, siis paar-kolm päeva püsib ta külmkapis keedetuna küll - pudista iga päev sellest jälle natuke ja ma usun, et nad hakkavad sööma. Munal on hea lõhn, mis kohe kutsub.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 22:23

ei ma ostan neile poest munaputru...
viimasel ajal on emane hakkan sööma aga isasele see vist ei maitse
eelmine puder oli värvilisem ja isane sõi seda rohkem aga kas see võib olla sellest et värviline kutsub...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas Annie » 26. oktoober 2004, 07:39

Ma ei oskagi kohe öelda, kas see võib värvuses olla, aga kahtlen siiski. Minu omad söövad näiteks naturaalset muna parema meelega kui valmisostetud segu (mida nad tegelikult üldse taha). Kuigi valmissegu on palju kutsuvama värviga. Ostsin just seepärast valmissegu, et seda saab igal ajal anda, muna aga tuleb keeta ja ega nad ühest munast palju ju ei söö. Enda tarbeks ma muna sageli ei keeda, nii et peaksin seda spets neile tegema, aga tundub, et pean ikkagi naturaalse variandi peale tagasi pöörduma.
Sa proovi siis ka ise muna keeta ja anna seda. Mõni annab neile terve muna, mida nad siis ise tükeldavad, mina lasen enne sõelast läbi, sest siis tekib vähem seda laialivisatud munaputru.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 31. oktoober 2004, 17:57

Mina segan munatoidu hulka natukene nende endi seemneid, siis käivad küll nokkimas, muidu niisama sööma ei lähe.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas aialill » 02. november 2004, 11:04

Kas viirukatele linaseemneid tohib söögiks pakkuda?
aialill
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas Annie » 02. november 2004, 11:16

Ma ei ole ise neile küll linaseemneid andnud, kuid ei ole ka kusagilt väljalugenud, et neid ei tohiks anda. Sa võid ju proovida natuke. Tavaliselt on viirud ise küllalt pipsid, et kui ikka ei sobi, siis ei söö.
Inimese puhul on linaseemnetel selline pehmendav toime. Kui linnul ka peaks kõht lahti minema, siis võiks neid edaspidi vältida
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoide toidusegud

PostitusPostitas urammat » 02. november 2004, 14:45

Olen viirudele aeg-ajalt andnud linaseemneid, kuid eriliseks lemmikuks pole need neile olnud. Erilist mõnu, aga tunnevad hoopis kanepiseemnete üle. Pugivad nagu välja kujunenud "narkarid"! :lol:
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 11:18

äkki te saaksite siia kirjutada köike, mida te oma viirudele süüa annate. :)
mina isiklikult olen neile andnud köike vajalike..+ kapsast,juustu,apelsini,kurki,õuna jne.. :P asju.. :wink:
õelge ka teie mida teie viirukesed söövad ja mida mitte..ning mis võiks olla nende eelistoit :) peale hirsi :lol:
võib ka olla köike muud peale toidu..:syda:
ette tänades..!
viirukaonu [/b]
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 06. veebruar 2005, 12:30

Juust küll viirudele ei sobi. Minuteada.. Igastahes sõid minu viirud lillkapsast, õuna, salatilehte, tomatit(uued tibud) ja pirni. Siis annan neile veel maiustuste pulki, hirssi ja jooditeri. Matule meeldib kurk ja jako-de põhitoit, mida annan Matule maiustustena. Ilusad värvilised tükid on need. Soomest ostsin.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. veebruar 2005, 12:37

Aga kuidas te juur- ja puuvilju annate, kas tükkidena või riivite? Mul isane võttis natuke näpu pealt riivitud porgandit, aga eriti ei tahtnud. Ja kuhu te värske toidu panete, kas selle jaoks on eraldi toidunõu või kuidagi puuri külge?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 12:47

no..juur-ja puuvilju saab panna kohe puuris kaasas oleva näpitsa külge..või siis võid panna pesupulgaga :) aga riivitud porgandi võid ju panna teise söögitopsi..näiteks võtad ühest topsist seemned välja ja paned riivitud porgandi või midagi muud hoopis sinna :wink: puuvilja olen mind andnud tükkidena..apelsini tüki võtan ühe ja panen neile..õunast löikan ka tüki välja ning siis võtan koore maha enne kui neile anna :D kurgilst löikan paksema viilu ja annan siis nende kätte..aga samas sa võid seda ju ise vaadata kuidas sinu viirudele meeldib :) , kas riivitult või tükkidena :wink:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas Annie » 06. veebruar 2005, 12:58

Lisatoitude jaoks peaks jah eraldi nõu olema. Näiteks peenestad muna ja paned topsi - kui enam ei taheta, pesed topsi ära ja saad midagi muud panna. Peaasi et toit kauaks ajaks seisma ei jääka. Suuremad tükid võib näpitsa külge panna.
Minu omad söövad keedetud porgandit (ilma soolata muidugi) peenestatult, toorest ei taha.
Hiljuti andsin enda omadele apelsini - ei tahetud. Mõne tunni pärast oli see tükk ära kuivanud ja siis äkki hakkas maitsema. Kunagi ei tea, mis tuju neil parajasti on.
Juustu võib vahel harva sellist vähem rasvast ikka anda. Parem oleks muidugi kodujuust või mingi muu toorjuust. Minu omad kodujuustu armastavad väga.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 14:47

crissukas-->sul oleks ka endal parem kui ostaksid näpitsad kuna sinna vahele on hea panna mingit salatilehte või midagi ning su enda viirudele meeldiks ka sealt rohkem näksida ma arvan :P ..
Annie--> minu omadele ei maitse üldse muna
:? kuigit olen seda neile pannud..nad ei söö seda ning see jääb seisma :( porgandit pole ma enda viirudele veel proovinudki anda :oops: sellega seoses ka üks küsimus: kas sel juhul peab porgand olema ka riivitud või võib anda ka tükina näpitsate vahele?? järelikult oli apelsin nende jaoks uus ja mahlane... :) ning kui ära kuivas pakkus neile rohkem huvi :P minu omad ka just eriti juustu ei söö..olen nüüd jälginud ja lihtsalt isane(nimi:papa) käib seda aegajalt seal maitsemas :P
nüüd natuke teemast körvale.. :oops: aga tal see sulevahetus periood ja siis emasel on koguaeg mingid suured suled suus :( ma ei ole pannud tähele kkust need talle tulevad..aga kas see võib olla midagi hullu?? võib olla lihtsalt papa suled...aga ma ei saa kindel ka olla :o
Viimati muutis Endised kasutajad 25. märts 2005, 10:37, kokku muudetud 1 kord.
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas morfiid » 06. veebruar 2005, 14:52

Meie anname lisaks tavatoidulekõiksugu puu- ja juurvilju (banaan, õun, arbuus, porgand jne.) Kõvemad asjad nt. porgandi riivime ära, taised asjad paneme lõksuga kinni.
Ja siis sööb ta veel muna ja salatilehti ja eriliseks lemmikuks on vesihein.
Ja veel meeldib talle saia süüa.
Kas juustu võib kah anda??misasja?Tõesti? :o :eek:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 14:57

no..mina nagu kusagilt lugesin et juustu võib ikka anda..aga parem kui oleks kodujuust või vähe rasvane..aga seda ei tohiks kohe kindlasti kasutada pöhitoiduna..muidu võid ju aegajalt vahelduseks neile juustu pakkuda..vaata mis teevad siis? morfiid..! kas sul on endal muidu kodus viirud olemas:)?
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas morfiid » 06. veebruar 2005, 15:35

No kodujuustu olen ma talle (jah, mul on viirpapagoi) küll andnud(ja mitte põhitoiduna - loogiline :roll: ). Seda tavalist juustu ta küll ei taha.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 06. veebruar 2005, 17:17

Mina kusgilt lugesin just, et juust ei sobi viirudele. Viirud on taimtoidulised, juust käib loomtoidulistele.
Mina ei näe küll vahet, kas panna viil või riivida midagi, viirukal endal lihtsalt huvitavam omale toit lahti kangutada. Muna on viirudele vägagi vajalik jällegist. Minu viirudele maitses muna ülekõige, Matule meeldib ka muna. Matu sööb ka tomatit, mida suured viirud üldse ei söönud. Arbuusi, kirsse, maasikad on nad ka saanud, aga seda nad ei söö. Erksavärvilisi asju minu linnud ei tahtnud. Ju siis nende kodumaal olid erksavärvilised marjad/viljad mürgised.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 17:49

ei no..kas need siis kohe sellepärast pidid mürgised olema..seda ma nüüd küll päris ei usu..aga igal linnul ju oma maitse nagu ka inimestel..
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 06. veebruar 2005, 17:54

üles leitsin..
sellel aadresil on selline löik nagu ma kohe siia panen..
http://www.lontu.ee/loe.php?id=376
Veel toite mida viirpapagoidele pakkuda võib: keedetud pasta, keedetud muna(purustatult koos koorega), riivitud juust, kodujuust, täisteraleib, steriliseeritud liiv või kruus üks kord kuus.
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 06. veebruar 2005, 18:01

Mina ei anna sellegipoolest oma viirule juustu. Pole vajadust ja munast saab ta samad vitamiinid kätte :) .
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 06. veebruar 2005, 19:37

kalakene kirjutas:Mina kusgilt lugesin just, et juust ei sobi viirudele. Viirud on taimtoidulised, juust käib loomtoidulistele.

Aga mu viirpapagoidele maitsevad sellegipoolest jahuussid...
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toit, mida annata oma viirudele?

PostitusPostitas morfiid » 06. veebruar 2005, 20:26

Oi kuidas ma võisin küll ünustada, maasikad maitsevad Tikile üliväga! :) :oops:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tipzik » 06. veebruar 2005, 22:26

mina anna tavalisi seemneid.siis õuna apelsiini ja kapsast ja kõiksugu värskeid asju.vahest peab ka keedu muna andma
Viimati muutis Endised kasutajad 05. november 2005, 13:28, kokku muudetud 1 kord.
tipzik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist