Salat,puuviljad ja juurviljad

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Salat,puuviljad ja juurviljad

PostitusPostitas MinuViirud (Teema autor) » 28. november 2015, 12:13

Tere,mul on väike propleem.Nimelt olen lugenud siit ja sealt et viirpapagoidele tuleb annda peale seemnete ka salatit,puuvilja ja juurvilja.Minu viirud aga neid proovida ei taha :dunno: ,kas oskate öelda kuidas nad neid sööma hakkaksid mingi nipp või midagi.Palun aidake,kui saate :-D
MinuViirud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Salat,puuviljad ja juurviljad

PostitusPostitas nuki8 » 28. november 2015, 12:34

Õhtul kui tule kustutad, võta seemned puurist ära. Hommikul riivi roheline materjal ja pane papagoidele ette. Hommikuti on papagoid kõige näljasemad. Kui nad ikka ei söö, siis võiksid riivitud rohelisega kokku segada pool teelusika täit seemneid.
Ära rohelise andmisega liiale mine, eriti kui nad sellega veel harjunud ei ole.
Minu viirpapagoidele maitseb väga riivitud porgand. Panen seda neile aegajalt eraldi topsikuga puuri.

Vaata, et sa oma lindudele avokaadot ei anna. See tapab nad mõne tunniga ära. Avokaado on väga mürgine lindudele.
Teine väga halb valik on poe viinamari. See küll ei tapa, kuid teeb linnu haigeks, sest sisaldab väga palju putuka ja taimemürke. Viinamari pidi olema üldse üks mürgitatuim vili mida meie poelettidelt leida võib. Kui saad eestimaist viinamarja, siis seda võid julgesti pakkuda lindudele. Taimemürgid kogunevad organismis ja lõpuks tapavad linnu.
Ole ettevaatlik poest ostetud rohelisega. Nt rohelised salatid on juurutatud väetiselahuses. Poe porgandeid ei soovitata isegi beebitoitudeks kasutada. Kõige parem on teha oste ökopoest või talunikult kelle puhul kindlalt tead, et ta ei kasuta mürke.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salat,puuviljad ja juurviljad

PostitusPostitas MinuViirud (Teema autor) » 28. november 2015, 13:21

Suur,suur aitäh :-) :-D :wink:
MinuViirud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Salat,puuviljad ja juurviljad

PostitusPostitas MinuViirud (Teema autor) » 28. november 2015, 17:33

Olen kuulnud jah et avakaado on mürgine linndudele nii et pole plaaniski annda
MinuViirud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist