Viiru viskab toitu minema.

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas Garol (Teema autor) » 15. november 2008, 05:41

Mm, kuna teine linnu siis ära suri. Mõtlesin, et võtaks selle ette. :sad:

Vahest annan lindudele värsket saia. Paneb saia puuri trellide vahele. Emane sööb ilusti, aga isane isegi ei maitse vaid viskab kohe selle minema sealt vahelt. Vahepeal ta nagu nuumab seda saiatükki, naljakas vaadata isegi. Kui ise lähedal olla, siis ta sööb või maitseb ka, aga muidu loobib kõik alla mis võimalik. Video ka olemas kus isane võitleb porganditükiga. :-D
Kriitik
Garol
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas karvapall » 22. november 2008, 19:25

Haha meie viiru on samasugune. Ükskõik mida ma talle puuri külge panen loobib välja. Alguses uudistab mis see on, siis hakkab sööma ja siis kui vist kõht täis on hakkab välja loopima. Koguaeg on niimoodi teinud ei teagi miks. :)
karvapall
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas kiwi » 24. november 2008, 23:00

kusjuures linnud väga sageli mängvad toiduga - näiteks närimine ja asjade nokaga lõhkumine ja pudistamine on neil üks viis mängida ja saiatükk näiteks on lihtsalt lõbus asi, mida lammutada ja loopida, papagoid ongi sellised toidu loopijad - väga hea võimalus on teha neile ka selline mänguasi, kust seest nad peavad toitu otsima - ehk siis selle lahti lammutama ja siis nagu preemiaks sealt seest võib leida maiuspala :wink:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas Katariina » 25. november 2008, 10:58

See on ju hästi kui ainult saiatükk välja visatakse :-) . Meil senegal loobib oma sööginõust jalaga teri välja ning pool tuba on seemneid täis. Alguses riidlesime, et Nero ei tohi. Nero muidugi ise nii õnnelik, et tähelepanu pööratakse ja sai hoogu veel juurde. Nüüd oleme antud tegevuse juures teda eiranud ja teeb harvem aga kui teeb siis kiidab nüüd ise kõva häälega "EI TOHI" :-D .
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas PrinCess » 25. november 2008, 11:04

Katariina kirjutas: Nüüd oleme antud tegevuse juures teda eiranud ja teeb harvem aga kui teeb siis kiidab nüüd ise kõva häälega "EI TOHI" :-D .


Aijummal kus sai naerda. :-D

Ja muideks, kui minul oli papagoi, tegi ta samamoodi, noh... Viskas toitu välja ma mõtlen. Ma arvan, et see on paljudele lindudele kohane nii teha.
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas kiwi » 25. november 2008, 15:22

Katariina kirjutas:See on ju hästi kui ainult saiatükk välja visatakse :-) . Meil senegal loobib oma sööginõust jalaga teri välja ning pool tuba on seemneid täis. Alguses riidlesime, et Nero ei tohi. Nero muidugi ise nii õnnelik, et tähelepanu pööratakse ja sai hoogu veel juurde. Nüüd oleme antud tegevuse juures teda eiranud ja teeb harvem aga kui teeb siis kiidab nüüd ise kõva häälega "EI TOHI" :-D .



Minu senegal samamoodi, ta ei viitsi seemneid sorteerida kausis vaid võtab peo/jalatäie ja siis pistab suhu või viskab suure kaarega laiali ning teeb naeratava näo kui kõik krabinal maha kukub :roll:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas fifi » 03. jaanuar 2009, 21:26

Meie alles nädal aega tagasi võtsime endale viirud. Nüüd on nad nädalaga uue koduga ära harjunud ja teevad samamoodi, et loobivad jalgadega toitu välja. kusjuures teevad seda siis veel enam kui keelan ja käe puuri panen, et ära lükata kausi juurest :)
fifi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas -kkküllike » 03. jaanuar 2009, 21:45

Minu viiru ajab lennates toitu välja kaussidest. :lol:
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas Fenzy » 04. jaanuar 2009, 14:41

Mul tegid nad salatilehtedega alati nii, nokaga näkitsesid ja siis sülitasid või loopisid põrandale. Neil on lihtsalt selline komme, mis nende jaoks on lõbus ajaviide ja meile naljakas vaatepilt :lol:
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiru viskab toitu minema.

PostitusPostitas littlebibi » 22. märts 2009, 15:59

Minu emane viiru võtab vahel "seemne vanni" :razz:. Kui ta märkab, et ma mingu muu tegevusega asjalikult tegelen siis läheb lahti. Pistab aga oma pea toidu kaussi ja viskab seemneid välja ja siis kui ma natike kõvemat häält teen siis jookseb isase poole ja üritab kõvasti süü tema peale ajada :-D.
Bibi # Miia ja Amadeus
Kasutaja avatar
littlebibi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 4
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron