Mitu pesakonda on lubatud aastas

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Mitu pesakonda on lubatud aastas

PostitusPostitas taanka (Teema autor) » 22. aprill 2010, 18:21

Küsimused :

1) kas võib papagoil lubada teha kaks pesakonda järjest? Kui teist korda muneb ,peab munad ära korjama?
2) mitu korda aastas võib lubada pesitseda?
3) kui pikk peab olema pesakondade vahe? isegi kui munadest ei kooru kedadi või siis 1-2 tibu.
3) kas munemine kurnab lindu? ka siis kui saab head toitu?

Tean inimest, kes lasi linnupaaril pesitseda(muneda) 4 korda poole aasta jooksul ( 1 ja 2 pesitsus vahe 3 kuud),siit on jäänud kripeldama see küsimus ,kas nii ikka võib?

Uurisin siit ja sealt.. öeldi ,et ei ole see õige tegu.

Minu arvamus ei lähe talle korda ,ootan teiste arvamust.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu pesakonda on lubatud aastas

PostitusPostitas margitikas » 23. aprill 2010, 11:07

Minu arvamus siis on, et papagoidel on hea toidu ja linnu seisukorra juures täiesti normaalne 2 pesakonda järjest. Olen aru saanud, et pesitsemise katkestamine mõjub emaslinnu psüühikale hullemini, kui väsitaks teda pesitsus. Samuti on vahe, kas pesitseb viirpapagoi, nümf või muu lind. Eri linnud toidavad poegi erinevalt- mõni isane ei võta toitmisest osa ja siis on emalinnul koormus suurem. Ka pesitsevad osa linde mitte aastaringselt, vaid kindlatel kuudel aastas. Siin tuleb igal juhul vaadata, mis liigiga tegu.
Munemise kohta nii palju, et kui lind on ikka väga kehvas seisus, siis ta ka munele ei hakka. hästi aitab isa ja emalinnu eraldamine, sest siis on ju tühjad munad ja munade arv reeglina väiksem, juhul,kui emalind üksi üldse munema hakkab. Ka looduses pesitseb osa linde mitmel korral aastas ja siis sõltub see suuresti toiduhulga olemasolust. Headel konna-aastatel on palju kuretibusid jne. Linnud reguleerivad vastavalt söödale munade arvu. Ka ei ole looduses kõikide lindude paarid kogu aeg koos, vaid pesitsevad koos, teised on. Liigist oleneb väga palju. Inimene, kes sulgeb ühte puuri linnud, peavad ka vastutama selle eest, et linnud ei muutuks munakonveieriks. Eesmärk on ju lemmiklinnu, mitte tibumasina pidamine.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu pesakonda on lubatud aastas

PostitusPostitas pepe7 » 26. aprill 2010, 13:24

Minu nägemus asjast selline. Kaks kurna järjest on normaalne kuid siis peaks juba pikem vahe olema järgmise kurna vahel. Ilmselgelt kolm kuud on vähe, isegi kui lind jättis haudumise pooleli.
Mulle on jäänud tunne, et munemine tõesti kurnab lindu. Ja mis on hea toit? Kas see kui süüakse viimse terani ära või see mis peaks olema hea, aga süüakse valikuliselt ?
Mis puutub nüüd isas ja emaslinnu eraldamisse, kas ma olen valesti aru saanud, et paari ei tohiks lahutada mitte mingil juhul, kui just pole ebaõnnestunud paariga tegu :o
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu pesakonda on lubatud aastas

PostitusPostitas margitikas » 27. aprill 2010, 09:37

hea toit on minu arusaamist mööda kvaliteetsed seemnesegud, mis sisaldavad suurt sortimenti seemneid ja lisasöök pehmel kujul- muna-valk, maitseaineteta pudrud, pastad, mineraalained- siis puguliiva ,närimiskivide ja seepia näol. Roheline vitamiinide saamiseks, vitamiinikuurid sulgimise ajaks. Võimalus närida oksi ja pungi-nokale, vitamiin. Kahjuks olen oma müüjakarjääri jooksul kohanud inimesi, kes ütlevad a la ostaks oma lindudele mingi parema seemnesegu. Siiani annan ülepäeva-ta ei söö ju topsi tühjaks- odavat seemneid, aga ta pesitseb mul juba mitmendat aastat järjest ja viimased tibud ei taha püsti seista. Äkki on midagi puudu? Minu meelest esmalt on puudu mõistusest, aga olen siis üritanud seletada, milles on asi, ega selliseid väga ei huvita ka. Saab oma ´paremate seemnete `paki kätte ja -mis see müüja ikka teab...Seega on linnu toitmises võimalik teha väga erinevaid ratsioone ja ilmselt enamik Pisilasi on piisavalt teadlikud toitmaks oma linde hästi, kuid kahjuks on ka teistsuguseid linnuomanikke.
Lindude eraldamisest. Näiteks mu nümfipaar sai teise pesakonna, võtsin pesakasti ära ja viimase tibu 3-me nädalaselt tõstsin põrandale. Kasvavad pojad on vanematel kogu aeg süüa küsimas ja omaette nö. olla ei saa. Kuna emalind kipub mul tibusid nokkima sulgedest, siis eraldasin ta ühe lemmiktibuga eraldi kõrvalpuuri. Isale jäi 3 tibu. Viirukate puhul eraldan emalinnu ja jätan pojad isale sama moodi. Emalind on siis suuremas puuris ja ta on tihti üsna agressiivne, et ei saa pesitseda, sellepärast ka ei pane ma teda teiste pesitseda uuesti tahtvate lindudega kokku. Hiljem lähevad nad uude puuri kokku-uue sisustusega puuri, kus on palju oksi ja tegevust. Vahel hakkab siiski emalind uuesti munema, kuid ilma pesakastita ei ole mune tavaliselt palju. Kuid kui õnnestub asi seisata ongi iseenesest peaaegu aasta vahet. Linnud naudivad linnuelu. Kindlasti aga vähendan ratsioonist toitvad munad ja munasegupulbrid. Ka märga sepikut saavad veidi kord nädalas. Ja kui emalind on rahunenud, saab nad lendama lasta. Liiga vara seda tehes on juhtunud, et ta muugib end sisse pesitseva-pesakastiga emase juurde ja siis on pahandust kui palju. Ma ei ütlegi , et see variant on ainuõige, kuid paremat ma ka pole leidnud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline