Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 31. oktoober 2011, 19:18

Eelmisel aprillil ostsime 2 nümfkakaduud. Kuna hallikarva kakaduu hakkas helmelise seljas ronima, hakkasin ka ise helmelise soos kahtlema. Olen ka tema pilte siia foorumisse pannud ja teiste arvamust küsinud. Ise jäin siiski arvamata, et minu Leo on ka päriselt Leo. Nüüd, täna õhtul munes ta puuripõhja.. Pole eriti tore üllatus, sest pesakasti meil polnud, tegin nüüd kiiruga õigete mõõtmete järgi pesa neile. Mure aga selles, et Leo ei taha sinna kasti minna. Ta on mul üleüldse jube arg ja kardab kõiksugu uuendusi. Isegi uute mänguasjadega harjub vähemalt nädal. Mida ma nüüd peale hakkan? Peaksin juba leppima mõttega, et ma ei suuda tibusid päästa? Praegu on siiski veel vaid 1 muna ja selle munes ta ligi 20min tagasi. Mul pole absoluutselt sellise asjaga kogemusi ja tegelikult just sellepärast soovisingi poest kahte isast. Küsisin veel mitu korda ülegi.. On midagi, mida saaksin veel ette võtta? Lugesin küll kiiruga teisi postitusi, kuid see mida lugesin ei andnud ka mulle väga lootust :/
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 31. oktoober 2011, 21:57

Tere, Kas sa oma nümifide umbkaudset vanust tead? Kui ta pesakasti ei lähe ja kardab, siis ma ei usu, et ta enam muneb. Minu esialgne arvamus.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas nuki8 » 01. november 2011, 08:25

Seal munas pole veel midagi arenema hakanud. Võid selle täie südamerahuga minema visata. Et tibu areng alguse saaks, peab lind seda muna u. 3 päeva järjepidevalt hauduma.
Sa ei pea muretsema, et üks lind emaseks osutus. Kui muneb, siis viska munad lihtsalt minema ja pesa ära pane, kui linnukasvandust ei taha.
Alati saab emase vahetada isase vastu välja. Keegi okitokis just emast soovibki. Link on siin: http://www.okidoki.ee/item/1073553/

See, et ta sul kõike kardab tuleb sellest, et ta on poelind ja pealegi emane. Emased on juba loomupoolest aremad ning kui neid pole sotsialiseeritud ongi nad sellised, nagu sinu linnuke.

Üks asi veel. Sinu nümf peaks nüüd üle päeva poetama ühe muna. Ta teeb seda seni kuni u.4-7 muna täis saab. Pole tähtis kas sul on pesa või mitte. See on selline protsess lihtsalt.
Edasi on igal linnupidajal omad nipid ja arvamused kuidas toimida, kui tibusi ei taheta. Mina korjaks kohe muna ära kui see tekib.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 01. november 2011, 16:43

Linnud ise on noored, sain nad eelmise aasta aprillis, siis polnud neil veel korralikke tuttegi peas. Pesakasti võtsin ma ära, seda kartis emane lind kohe päris hirmsasti. Muna aga jätsin alles. Panin selle sinna samasse nurka, saepuru peale, kuhu ta selle munes.
Olen juba leppinud mõttega, et meie Leo on hoopis tüdruk ja polegi vist enam selle vastu, et meil ka tibud oleksid. Küll aga ei tee ta oma esimesest munast praegu väga välja, vaid moe pärast käib seal istumas. Aga kui ta peaks uuesti munema hakkama, kas siis on võimalik, et nende eest ta hakkab hoolitsema? Või tuleb see alles vanusega? Kas üleüldse kõik linnud on piisavalt hoolivad, et kasvõi mõned tibud elujooksul üles kasvatada?
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas nuki8 » 01. november 2011, 18:10

Ära kohe kindlasti luba tibusi puuripõhjas välja haududa. Tibud vajavad silmade normaalseks arenguks pesakasti.

Kui arvad, et tahad tibusi siis pane pesakast tagasi. Pesakasti sisse puista paar peotäit saepuru. Vajuta käega ühtlaseks. Võid panna muna kohe pessa, kuid võid säilitada seda kuni uue muna munemiseni toatemperatuuril nt. kapis. Mõned säilitavad muna külmkapis.

Kui paned pesa, siis anna neile aega sellega tutvuda. Võimalda neile vaikust ja rahu. Ära piilu pesakasti, muidu leiavad linnud, et see ei ole turvaline. Loe ka siit http://nokalised.onepagefree.com/index. ... 5fcea6fa93 Sellelt kodulehelt leiad ka sobivad pesakasti mõõdud.

NB.Kui su linnud on suguluses, siis neid paaritada ei tohi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 05. november 2011, 22:12

Kas on võimalik, et helmeline ja tumehall on suguluses? Mu meelest on emane ka veidi noorem, sest temal hakkas tutt hiljem pähe tulema jne. Emane on ka suurem, kui isane. On siiski võimalik, et nad suguluses?
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie teada "isane" nümfkakaduu munes puuripõhja

PostitusPostitas nuki8 » 06. november 2011, 10:02

See vanusevahe ei ole karantiiks. Tavaliselt teevad linnud ühe aasta jooksul mitu pesakonda jutti või kuidas keegi neil tibusid tulla laseb. Ka värvused ei tee targemaks. Ühel paaril võivad tulla väga erinevat värvi tibusi. Suurusega on aga asjad nii, et esimene tibu pesakonnas ongi suurem ja viimane väiksem. Teise pesakonna viimane tibu, veelgi väiksem. Hallidele tibudele on isegi väiksemad jalarõngad. Vähemalt ühel inglismaa rõngaste tellimise lehel on hallidele nümfidele teine rõngasuurus.

Kui ostsid nad poest, siis vaevalt saad teada nende mineviku kohta midagi. Seepärast soovitataksegi muretseda linnud eraisikute käest. Nii on võimalik jälgida nende sugupuud.
Poed võtavad ühe kasvataja käest arvatavasti mitu tibu. Seega võivad olla ühes puuris õed-vennad. Kui aga ostad teise linnu teisest loomapoest siis kes karanteerib, et sama kasvataja ka sinna oma linde ei müü.

Tutt peaks olema täielikult välja arenenud teiseks elukuuks. Võtan seda muidugi oma tibude järgi kuid imeliku tutiga, üle kahe kuused tibud tunduvad vähemalt mulle kahtlased.
Olen kuulnud, et kahte kiilakat lutiinonümfi paaritades on nende tutt väiksem. Kiilakad lutiinod aga on kõik omavahel suguluses. (Kui ma nüüd ei eksi).

Eesti on väga väike ja siit kaht lindu ostes võid vabalt sugulaste otsa sattuda. Paljud veel ei rõngasta oma lindu või ei pane rõngale märgistust, mis näitab millise kasvataja käest suleline pärineb. Soovitan sul kindlasti oma tibud ära rõngastada. Vaevalt jaksad sa tibude edasist käekäiku terve nende elu jälgida.
Meil Eestis puudub register, kuid kui rõngal on sama märgistus võib ju oletada, et tegu sugulastega. Aga vbl. leiad internetist isegi kasvataja üles. Tean kasvatajat, kes on oma kodulehele ilusti kõik oma tibude rõnga märgistused üles märkinud.

Ära unusta, et koos tibudega kaasneb vastutus ja mure. Soovitan sul need munad ära visata ja kevadel (kui oled jõudnud järeldusele, et tegu pole sugulastega) tellida rõngad, ning siis pesa panna. Siin foorumis on päris mitu inimest, kes rõngaid tellivad. Võid nendega liituda. Kambaga tuleb odavam.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline