Roti paika panemine

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Roti paika panemine

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 20. aprill 2004, 13:52

Et kuidas kõige edukamalt oma pikasabalisele selgeks teha, mida tohib ja mida mitte?
Minu tüübid on küll erakordselt järjekindlad. Ei tahagi aru saada, et voodisse ronida ei tohi :( Neid tabades keelan neid ja kerge laksu saavad ka tagumikule. Ruudik ja Arrus ronivad vähem, aga Naaskel hüppas üks kord 10 korda järjest sinna. Kui kohale jooksen, siis panevad plehku- on aru saanud küll, et ei tohi seal olla, aga ikka lähevad. Minu ärritamiseks vist :lol:
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas Angel » 06. juuni 2004, 18:25

Üks rott oli mul küll selline, et tegi palju asju minu kiuste. Teadis, et aknalauale ei tohi ronida, aga üritas ikkagi mind kuidagii üle kavaldada. Alati kui võimalus avanes, oli tema suurte hüpetega seal..
Bert ja Hugo ka. Igal võimalusel, kui valvsuse kaotan, ronivad diivani vahele ja sealt põrandale. Järjekindlust neil jätkub. Mulle tundub juba, et nad on selle mõtte maha matnud, aga nii kui kõrvale vaatan, siis kohe naks diivani vahel.. :eek: :lol:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. juuni 2004, 21:17

Õpetad nagu koera - ütled kindla häälega EI!, võtad ära, kiidad kui korralikult käitub.
Samas ma pole kindel, kas see kõigi rottide puhul toimib. Paljud väidavad, et nad on edukalt sel viisil rotte õpetanud, samas teistel pole tulemust andnud.
Väga hästi mõjub see, kui keelatud kohta minekule järgneb puuri kinnipanemine. Nad õpivad seda peagi seostama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rottidega "ühise keele" leidmine.

PostitusPostitas -catz- » 02. veebruar 2005, 20:52

Rääkige! Kuidas end lihtsate "sõnadega"/žestidega rotile arusaadavaks teha? Kuidas karistada? Kuidas kiita? Nendest on küll nii mõneski teemas põgusalt juttu olnud,aga ma mõtlesin,et oleks lihtsam, kui kõik kirjutaksid oma arvamused ja kogemused ühte kohta kokku :roll:
Moded ja ka teised, kui selline teema on juba olemas, andke teada. Mina ei leidnud.
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rottidega "ühise keele" leidmine.

PostitusPostitas Kissu » 02. veebruar 2005, 21:06

Noh näiteks kui rott hammustab või teeb sulle haiget siis tuleks piiksuda, see näitab talle, et sa said haiget.
Karistamiseks kõige parem varjant on see, et kui ta puurist väljas lollusi teeb siis paned ta puuri kinni ja enam samal päeval seda rotti välja ei lase.
Samuti võib talle õpetada selgeks mingi kindel sõna või märguanne mis tähendab seda, et nüüd tuleb söök. Alati kui millegi söödavaga puurile lähened peaks seda kordama. Siis rott teab, et sa tuled söögiga.
Samuti on võimalik õpetada rotti oma nime peale tulema. See võtab küll aega ja kannatust. Igakord kui ta tubli on ja tuleb peaks talle midagi head andma, siis ta õpib varsti ka niisama tulema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 03. veebruar 2005, 00:23

Klikkerkoolitus peaks ka rottide puhul hästi toimima. Aga sellest lähemalt loe koerafoorumitest või äsja ilmunud klikkerkoolituse raamatust.
Muust peamise on Kissu juba ära öelnud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottidega "ühise keele" leidmine.

PostitusPostitas sphinx » 03. veebruar 2005, 19:07

Iseenesest on klikkerikoolits hea mõte, aga kuna enamasti teevad klikkerid õudselt valju häält siis minu rotud ehmatavad sellest täiesti ära. :o
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottidega "ühise keele" leidmine.

PostitusPostitas pieces » 08. veebruar 2005, 14:49

Rotid on igal 6htul tunnikese-paar jooksus. Puuri tagasi kutsumiseks koputame vastu puuriv6ret - see annab m2rku, et toit ootab ja t6epoolest tulevad k6ik vaguralt ise tagasi. Rosie reageerib nimele ka, harjutatud ikka toiduga. Liivakastis pabuldamas k2ima hakkasid kuidagi ise, ilma erilise 6petamiseta. Kui nad vaid seal sirtsutamise ka selgeks 6piksid, siis oleks ju igavesti tore! ;) Yldiselt on nad vist aru saanud, et juhtmete n2rimisele j2rgnev k2teplaksutamine ja piiksumine t2hendab, et seda konkreetset juhet vist ei tohi n2rida! Hoopis kindlam on nurga taha hiilida, kus keegi ei n2e ja seal juhtmetele-raamatukaantele-prillisangadele hambad taha ajada! :D Paha pealt avastamine t2hendab kohest puuri kyyditamist.
pieces
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas Mercar » 19. juuli 2007, 20:36

Üldiselt 2 asja mis üsna edukalt mõjuvad on eespool mainitud vali ja järsk piiksatus ja teiseks veeprits. Muidugi mõjuvad need asjad vaid järjepideval looma nö. koolitamisel- ei saa nii, et vahel võib ja teinekord mitte.

Seega järjepidevust rotikoolijatatele :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas hanna2004 » 21. oktoober 2008, 14:29

Mu rottidest kõige ulakam on Bibi.Juba beebina käitus ta täielikult metsikult,hammustas,näris,tegi ootamatuid manöövreid ja muud sellist.Mul ei ole nii metsikut rotti olnud.Ka nüüd peaaegu 5kuusena kipub ta näksima ja hammustama.Ja neil hetkedel,mil ta hamba sisse lööb olen öelnud talle kõva häälega ai, või siis hüüan Bibi (ta reageerib väga hästi oma nimele ) ,piisab sellest ja ta nagu ehmatab ja kargab eemale,jätab järgi.Ta ei hammusta kõvasti,vaid nagu näksab.
Küsimus oli kuidas kiita?
Arvan,et piisab paist, või maiustustest ka.
hanna2004
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas algaja » 12. veebruar 2012, 15:30

Olen praegu tõsiselt hädas oma 8-kuuse Berrymoriga. Ta terroriseerib teisi rotte - Kui Berrymor on üleval ei tohi keegi liikuda, ta peletab Ramsese kohe hütti või torusse, kus see siis väriseb. Seejärel ronib ta Gudmundi puuri katusele ja laiab seal, kuni Gudmund teda hammustab (või väheamlt hammustada püüab: 4 varvast ja 2,5 cm saba on juba läinud) kuid ega see Berrymori ei heiduta, nutab ära, paneme rohtu peale ja kui suur valu on läinud ronib jälle... Õnneks ei ole Berrymor teiste rottide peale tige - ta ei hammusta neid. Küll aga ründab ta mind. Tuleb, laseb ennast pikalt paitada, või mängib mõnusalt ja siis äkki kargab tõsiselt kallale. Mu käed on täiesti ära näritud ja kriibitud. Ta on mu juures 3 kuud elanud ja see olukord läheb aina hullemaks. Mis toimub ma ei tea, sest enamasti saame ju väga hästi läbi. Ta saab väga hasti aru, mis tähendab EI, reageerib oma nimele ja on üldse väga nutikas rott, kuid aeg-ajalt tundub, et lööb tal silme eest mustaks :-/ Kardan teda karistada, sest äkki teeb see teda veelgi agressiivsemaks, siiani olen piirdunud riidlemisega. Mida teha?
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas roberta » 12. veebruar 2012, 16:21

Vististi on rotil teismelise iga kätte jõudnud. Kunagi käitus mul sarnaselt Ets-rotike, laias ja laamendas ja terroriseeris ülejäänud puurielanikke. Minuga oli ta väga viisakas, mitte iialgi ei hammustanud, minuga oli ta kõige armsam musirott. Lõpuks ei jäänud muud üle, kui ülbe noormees teistest eraldi kolida, 2 meetri kaugusele ülejäänud seltskonnast. Ehk läheb teil paremini. Lüüa ei tohi rotikest kohe kindlasti mitte, tuleb piirduda noomimisega. Või paned ta mõneks ajaks teise puurikesse maha jahtuma, kui väga laia mängib. Minul see ei aidanud, puhkas ja laamendas jälle.
Kirjutasid, et ta on sinuga olnud 3 kuud, seega esimesed 5 kuud oma elust veetis rotike kusagil mujal. Ehk juhtus seal midagi niisugust, et rott nüüd vahepeal ära pöörab ja sinuga niimoodi käitub?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas algaja » 12. veebruar 2012, 18:46

Ta elas enne minu juurde tulekut paaegu 4 kuud poes - ihuüksi puuris. Hoolimata sellest oli ta koju jõudes esimesest hetkest kohe hästi usaldav ja võttis mu kohe omaks. Puberteet on tal jah ilmselgelt - loodan, et ta ainult Ramsese peale tigedaks ei lähe ja teda närima ei hakka - minu käsi on kergem lappida kui seda 3 kuust pisi-rotti.
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas Mileen » 28. mai 2013, 16:19

Mul on niiii-niiii kaval rott, et jube :D Tema nimi on Mileen. Kui ma oma kolm rotti diivani peale panen jooksma, siis peavad olema ühed padjad selle asja peal (ma ei mäleta nime), kus selga toetatakse, peavad olema seal padjad. Aga minu Mileen leiab ikka tee, kuidas sealt kapi peale minna, niisiis, ma panin sinna suure salfrätiku paki, koera küünetangid, püksid, kaks patja, mõõdulindi, klaasi ja õuna ka auku ette, aga minu Millu saab IKKA sealt kapi peale, just praegu, paar minutit tagasi panin ta sellepärast puuri. Eks ma ka proovin teda õpetada, et ei tohi :D
Mileen, Marleen ja Kribu <3
Igatsen teid, pojukesi, kes said omale uue kodu: Remi, Crash, Pontsik, Laigu, Tupsu, Nupsu, Nospel, Nööpsu ja Nipsu <3
R.I.P Kipi 18.08.2013-15.12.2013 Jään sind igatsema, musu, puhka rahus! <3
Kasutaja avatar
Mileen
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 10
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas algaja » 28. mai 2013, 18:49

Lugesin siin oma kunagist postitust Berrymori käitumise kohta - ja üllatusin - olin selle aja täiesti unustanud, sest tänaseks on Berrymor kõige leebem sülerott, kes mul kunagi olnud. Kui Ramses üritab tema kaissu pugeda, siis ta küll häälekalt õiendab, kuid kunagi ei ründa ja lõpuks panevad ninad kokku ja jäävad magama - küllap oli tõesti tegemist titepõlves tajutud stressi ja puuriüksindusega või puberteediga. Nimed olen rottidele selgeks saanud 2-4 nädalaga. Poti peal käivad korralikult. Algul tegin selle vea, et korjasin vales kohas paiknenud pabulad ära, siis taipasin, et need tuleb visata potti, et nad saaks aru, et seal on nende koht. EI sõna on see, millele üldiselt reageeritakse, kuigi vahel proovitakse ikka piire :-D Üldiselt olen aru saanud, et mida rohkem loomakesega suhtled, seda nutikam ta on. Rottidevahelist vimmakiskumist olen "ravinud" veepritsi ja ekstreemolukordadega - panen nad trantspordipuuri ja viin võõrasse keskkonda - seal õpitakse hästi kokku hoidma (nt võtsin sabad tööle kaasa ja lasin seal diivanile lahti - kõndisi nagu siiamikaksikud :-) ) Diivani närimisest sain lahti sellega, et korjasin ära katte ja padjad, mille alla nad tahtsid urgu teha. Igal juhul jõudu kõigile rotikodustajatele - tegelikult on nad väga taltsad ja õpetetavad :-D
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paika panemine

PostitusPostitas Strawberryke » 02. juuni 2013, 20:13

Minu rotu kah vahepeal ei kuula ikka üldse sõna.Ronib igale poole kuhu ei tohi ja kui hakkan teda sealt ära tõstma siis hakkab veel piiksuma kah.Seda juhtub päris tihti.Aga lõpuks ikka lepime ära.
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 2 külalist