Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Miks rotid hammustavad ning kuidas seda vältida

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 31. jaanuar 2004, 02:29

m kirjutas:Lugesin mingist raamatust "Mul on kodus rott" vmt., et ei tohi puuri võre vahelt näppu sisse pista, pesast rääkimata. Täiesti välistatud, et minu rotid sellist näppu hammustaksid! Paar korda on nad mingist maitsvast ollusest näpu otsas liiga suurt tükki tahtnud ampsata ja pärast väga ehmunud olnud ja näppu vabandavalt lakkunud.

Kui rotile läbi võre igasugu maiuseid pakkuda, siis hakkab jah juhtuma, et iga läbi võre tulevat asja püütakse kõigepealt ära viia ja ära süüa ja ongi näpp katki. See on täpselt see põhjus, miks hoiatatakse. Tegelikult tuleb lihtsalt toita korralikult toidukausist ja maiuste andmiseks ka puuriuks lahti teha. Aitab ka see, kui õpetad neile, et "maius!" ja "pai!" on erinevad asjad. [Mina pole viitsinud, kuna vaja pole olnud.]
Minu rotid on ka vahel püüdnud head kraami käest koos näpuga minema viia. :D Noh, et enne kui teised jaole saavad. ;) Aga see on hammustamisest hoopis erinev asi. Meelega ta seda ei tee.
Ainus rott, kes mind tõesti on näksanud une pealt pesas torkimise peale, on Milli. Siis, kui ta mul veel uus ja närviline oli. Nüüd seda enam ei juhtu. Ise olen ka muidugi targem - koputan maja katusele ja hüüan ta nime enne, et ta teaks, et see mina olen. :)
*Juhul kui* rott kipub naksama (ka hammustamisest erinev käitumine), siis tuleb selle peale kõva häälega "oi!", "ai!" öelda ja käsi ära võtta. Rott saab ise aru, et teeb sulle haiget ja parandab oma käitumist.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

minu rott hammustab :(

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. veebruar 2004, 16:18

äkki oskab keegi rotiomanikest nõu anda-mida teha, kui rott hammustab?
me saime roti alles hiljuti ja ta on arglik ning näksab :?
võibolla on tal n.ö kolimisest ja endistest elukaaslastest ilma jäämisest stress. oleme püüdnud küll temaga sõbrustada, aga tema hammustamiskomme ei tee seda just eriti kergeks. äkki on ta juba liiga vana (2kuud) ja ei harjugi meiega ära..... :(
kallid rotisõbrad, andke nõu, kuidas käituma peaks!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 01. veebruar 2004, 18:32

Ka mina sain 2 kuuse roti. Ei näksa. Lasin tal nädal aega rahulikult puuriga harjuda. Siis tegin puuri voodi peal lahti ja ise istusin sinna. Tuli uudistama. Lasin ennast nuusutada ja tegin pai, ta jooksis ära. Tuli tagasi ja enam ei jooksnud pai peale ära. Iga päevaga ikka julgemaks. Tasa ja targu.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu rott hammustab :(

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 02. veebruar 2004, 01:44

Käituma peaks eelkõige rahulikult. :D Kaks kuud ei ole rotil üldse nii suur vanus. 5 nädalaselt on neil paras vanus kodust lahkuda, minimaalselt 4 nädalaselt. Ja ka aastase hammustaja võib ümber õpetada.
Aga sa võiks natuke taustast rääkida. Kui ta on sul otse omanikult saadud, siis võiksid omanikuga rääkida - kas nad kodus ka nii arad olid? Kas nad kippusid näksama? Kas neile on liiga tehtud - sabast tõstetud nt. Kui poerott, siis on taustaga halb lugu - ilmselt ei tea sa isegi seda, kui vanalt ta poodi toodi, kui kaua ta seal enne müümist oli.
* Su rott võib olla arg, kuna keegi pole temaga kunagi tegelenud. Rotid, kellega on noorest saadik iga päev tegeldud, kätte võetud, silitatud, on palju julgemad.
* Su rott võib olla arg, kuna inimesed on talle liiga teinud ja tal on raske kedagi usaldada.
* Kui sul on veel võimalik talle pesakonnakaaslast seltsiks muretseda, tee seda kindlasti. Tal on selle üle hea meel.
Kas ta näksab või hammustab? Näksamine ja hammastega sõrmest kinni võtmine on hoiatav käitumine, vahel ka kogemata. Hammustamine on see, kui veri väljas.
Millises olukorras ta näksab?
*Mõni rott on väga territoriaalne ja ei luba end puuris kätte võtta. Kui ta juba puurist väljas on, siis on kõik ok.
* Ega see pole olnud söögi napsamisega seoses? Minugi rotid on vahel suure kiiruga püüdnud sõrmega minema minna.
* Rottidel on sageli kombeks inimesi puhtaks nakitseda. Eriti jäävad neile ette sõrmed ja küüned, mida nad siis vaikselt korrastada püüavad. Ühelgi endast lugupidaval rotil pole nii korrast ära käppasid ja su väike sõber tuleb sulle appi.
* Rotid on väga lühinägelikud. Nad orienteeruvad peamiselt heli ja vigratsioonide ja vurrudega kompimise teel. Kui sa talle hääletult lähened, võib ta sind igaks juhuks hammustada.
Mida proovida?
* Koputa vastu puuri ja hüüa ta nime, enne kui käe puuri paned.
* Iga kord, kui tuled, paku midagi head. Iga kord, kui rott ilusti käitub, kiida teda (hääletoon!) ja paku midagi head. Kui puuri tagasi paned, paku midagi head. See hea võib ka üks jogurtidrops olla.
* Ära võtagi teda puurist välja. St võta koos pesakarbiga või lase tal puurist välja tulla, enne kui kätte võtad.
* Paku talle käest/ sõrmelt midagi head. Jogurt, puding, kohupiim, puder, jne.
* Sotsialiseeri teda kõigest hoolimata. Kätte kindad, selga midagi rotikindlat ja iga päev natuke aega või mitu korda päevas natuke aega tegele temaga. Kui ta näeb, et see inimese käes olemine nii hull polegi, leebub ta peagi. Järjekindlus on oluline! Selle meetodiga on paari nädalaga rotte leebuma pandud.
* Pane selga kaks kihti rotikindlaid riideid, mis võivad mustaks või näritud saada. Pane rott kahe riidekihi vahele. Nii harjub ta sinu lõhnaga ja tunneb end turvalisemalt. Minu tibidele meeldib väga rotikampsuni käisest sisse ronida ja süles pesa teha, kuni ma paigal püsin. Või ümber minu joosta kampsuni sees.
* Kui rott sind näksab, ütle kõva häälega "AI!" Või piiksu ta peale. See on see, kuidas rotid teineteisele märku annavad, et tegid haiget, ära enam tee.
See Caty soovitatud meetod toimib ka väga hästi.
Minu Millit aitasid teised, sõbralikumad rotid sotsialiseerida. Ma ei näinud tema sotsialiseerimisega vaeva, aga kuu ajaga õppis ta teiste eeskujul ära, et pai tegemine pole midagi kurja. Aegamööda on ka selle selgeks saanud, et käest ei pea kohe lauale tagasi rabelema. Rotikampsuni käistes seiklemas hakkas ka teiste eeskujul käima - see kampsun on mulle mitu numbrit suur.
Peamine on see, et sa saaks üle hirmust naksamise ees ja temaga tegeleks. Kui muu ei aita, nahkkindad kätte. Ja iga päev 10 minutit (vaata kella!) rotiga üks-ühele tegelemist [tund aega oleks muidugi parem, aga proovi kasvõi 10 min iga päev].
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 02. veebruar 2004, 03:05

minul on ka siin üks näksamise mure tekkinud. Võiks isegi öelda, et lausa hammustamise mure. Nimelt on vana Turn mind viimasel ajal juba mitu korda korralikult verele hammustanud. Seda siis kui kättpidi puuris midagi toimetan. Eriti kui mu käed on äsja pestud ja ilmselt siis lõhnavad võõralt. Näiteks käin lapiga puuris riiuleid üle, Turn tuleb asja uurima ja lööb lihtsalt hambad kätte. Mulle tundub, et ma olen kunagi varem mingist sarnasest nähtusest lugenud, aga ei suutnud kuidagi üles leida...
Kas selline asi võib lihtsalt vanadusega kaasneda (et mõistus nagu hakkab vaikselt tuhmuma või nii) ja mul ei olegi muud teha kui olla ettevaatlikum? Varem oli tal ainult meie oma lolli-peaga sisse harjutatud komme pidada söögiks kõike, misiganes puurivahelt sisse topiti, sh sõrmed. Puuri uksest sisenevaid käsi ta ei ohustanud...
Oma viga märgates Turn muidugi limpsib andeks paludes mis hirmus, aga valus on ju sellegipoolest... :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. veebruar 2004, 09:48

Ka minu rott kippus hammustama,mitte näksama.Kord kui ema teda kiusas-kratsis saba juure pealt,siis rott hyppas talle pöidla juurde pehmesse nahka hammastega kinni ja jäi sinna rippuma,kui ema käe üles tõstis.Kuigi mina arvan,et see oli siiski ennast kaitsev käitumine ehk siis vaenlase ründamine,kuna talle ei meeldinud,et teda saba juurest sügati.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Suur Hiir » 02. veebruar 2004, 19:38

Nuu - Turni hammaste kasutamine sinu peal tuleb vist ikka vanadusest. Samamoodi käitus ka Keke kahe ja poole aasta vanuselt. Ja mina veel mõtlesin, et keegi on rotti minu teadmata torkimas käinud, et pahur on. Ampsamise komme jäi talle kuni surmani külge (s.o. veel pooleks aastaks). Lasin tal lihtsalt enne käe puuri panekut veenduda, et see olen mina. Teisi ta eriti üldse ligi ei lasknud.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. veebruar 2004, 01:47

Nuu, ma arvan, et Turnil on see vanadusest. Tõenäoliselt on tal sellest tagajalgade halvatusest ka kehva olla. Teiste jutu järgi olen aru saanud, et sellega kaasneb paistetus ning valu - aitavad sterioidisüst ja pidevad antibiootikumid. Minu rotid on kõik enne surnud kui asi halvatuseni jõudnud on. Või pole neil selleks eeldusi olnud lihtsalt.
tykike kirjutas:kuna talle ei meeldinud,et teda saba juurest sügati.

Tykike, sul võib õigus olla. Kui keegi talle liiga oli teinud (kass? keegi teine?) või tal sealt valus oli, siis on selline reaktsioon loomulik. Kui plikad Tembut kiusasid, võis ta hoiatamata puudutamise peale välkkiirelt ringi keerata ja hambad sõmre külge panna - hammustamast suutis end tagasi hoida. Vanematel rottidel on need tagajalgade probleemid ja valud vist levinumad kui ma seni näinud olen.
Mulle on hakanud ka näima, et rott vaatab selle järgi, kui loomulikult ja sujuvalt sa talle lähened, kuidas reageerida. Äkilised liigutused on kahtlasemad kui sujuvad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 03. veebruar 2004, 02:44

Ei, liigutuste sujuvuses küll küsimus vaevalt et on. Ta võib tulla ja hambad sõrme lüüa ka nii, et mina pühin riiulit ja kui näen, et Turn läheneb, jätan käe lihtsalt koos lapiga seisma, et ta saaks rahulikult olukorraga tutvuda. Aga tüüp tuleb, nuhib veidi ja lööb hambad sisse. Peale seda on mudiugi juba raske rahulikuks jääda... Teda vist ikka ärritab lihtsalt võõras lõhn tema territooriumil. :?
Eks tal ilmselt on jah vanadusest mingi paranoia tekkinud...
Mis halvatusse puutub, siis tegelikult võib sellel mitmeid erinevaid põhjuseid olla. Nii palju, kui ise uurinud olen, pean Turni puhul kõige tõenäolisemaks ikkagi seda tüüpilist vanainimeste haigust, kus liigeste kõhred ära kuluvad, kuigi mingit hirmsat paistetust Turnil märgata ei ole. Igatahes ta käitub ehtsa vanamutina, kui ta inimkeeles kõneleks, siis raudselt ainult puhiks ja oigaks koguaeg. (Valuvaigistid tegid ta meele silmnähtavalt rõõmsamaks, aga nendest ma kirjutasin juba teise teema all.) Aga et selline poolhalvatus väga sagedane oleks, seda ma ei oskagi öelda, enamus, kellega seni olen rottide vanadusest juhtunud rääkima, ütlevad, et tema rott (rotid) on kõik vähki surnud. Turnil ei ole ma seni veel ühtki kahtlast tükki kusagilt avastanud. (ptui-ptui-ptui ja loodan, et keegi mu vasaku õla taga ei seisnud.) Või siis surevad väga äkki nagu sinu omad...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 14:25

Liisa kirjutas:Nuu, ma arvan, et Turnil on see vanadusest. Tõenäoliselt on tal sellest tagajalgade halvatusest ka kehva olla. .

Kas ei või vanast east näksamise probleemi põhjuseks olla ka asjaolu, et looma meeled (kuulmine-haistmine eeskätt) ei ole enam nii teravad kui varem ning ta ei pruugi sind hästi identifitseerida, kui järsku puuri juurde lähed ja ilma end eelnevalt tutvustamata teda puudutad?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2004, 20:19

appi appi mis ma teen mu rott hamustab :?: :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. veebruar 2004, 20:23

Mis sa teed? Treeni teda ja harjuta teda oma lähedusega.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 26. veebruar 2004, 20:25

nu..mis mõttes?? on ta kohe päris agressiivne??
Liisa oskab kindlasi aidata, ta on kohe aktiivitar meil siin! :D
Kirjelda seda natuke- roti elamistingimusi.. äkki oskame midagi rohkemat siis öelda..
1. kui tõesti hammustab verele- ära siis võta teda mõnda aega kätte.. kas ta on emane, on tal pojad..??
Anna rohkem inffi, seda rohkem oskame rohkem aidata! :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appai

PostitusPostitas m » 26. veebruar 2004, 20:27

Kas oled värske rotiomanik?
Ma pakuks, et ära tee eriti midagi - katsu tasapisi roti usaldust võita. ära teda kätte võta, las tuleb ise juurde, kui julgust kogunud on ja uudishimu ning tutvumissoov hirmust võitu saavad. Kuskil nagu oli juba selline teema, soovitati näppu mitte võre vahelt sisse pista ega toitu näpu vahelt pakkuda.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. veebruar 2004, 20:53

Kõigepealt on meil jah vaja teada natuke taustainffi. Sinu profiilist loen välja, et rott on isane. Aga kui vana? Millise suurusega puuris ta elab? Kui palju päevas temaga tegeled? Kui palju ta puurist välja saab? Millistel juhtudel ta hammustab?
Seda kõike teadmata on raske öelda, miks just sinu rott sind hammustab. Võimalusi on lõpmata palju.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas Nukkuke » 02. märts 2004, 16:36

Mind ammustas emane rott,kas see on imelik,mina ei usu,nimelt ma ise olin süüdi-ja pealegi egas nad muidu närilised oleks ju :D :D :D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 16:50

Noh, kui sa tunnistad, et ise olid süüdi, siis on ju põhjus selge :wink:
Kuid tundub tõesti vahel, et emased on veidi närvilisemad - minu kahel tuttaval oli emane rott, ühel isane; ja tõesti - mõlemad emased tegelased olid veidi agressiivsemad ja niikui keegi või kellegi tegevuse neile veidikegi vastumeelt oli, siis hüppasid kätte kinni (ka mulle ükskord, kui seal lihtsalt külas olin ja diivanil vaikselt istusin).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 02. märts 2004, 16:52

Näriline olemine ja hammustamine küll seotud pole. :P Vaja selgitada, kas asi selles, kuidas loomaga käitutakse või loomas endas (hormoonid, haige ja valus, jne).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 04. märts 2004, 21:24

Minul on ka isane l]bus rott.Ta pole KUNAGI hammustand.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas Siretike » 06. märts 2004, 18:16

Mu uus põnn näksab küll vahel. Ta on päris isepäine ja kui tahan teda kinni võtta, siis hakkab kohe näksama. Asi pole selles, et ta kardaks süles olla. Ise ronib küll sülle, ronib varrukas, õlal ja isegi peas ja vahel laseb end siplematagi sülle võtta. Aga kui tuju tuleb siis näksab.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas samton » 03. mai 2004, 15:48

Minu Nöps kipub kah vahel sõrmest näksama. Ta nõnda nooruke veel, sellepärast. Näpu vahelt antakse ju tihtipeale igasuguseid häid asju, jõuab ta siis alati vaadata, kas näpu vahel onb kah midagi või tuleb näpp niisama tühjalt. Katki pole küll kunagi hammustanud.
Võib-olla on rotile haiget tehtud, et ta nüüd igaks juhuks hammustab, kui keegi liiga lähedale satub?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 03. mai 2004, 16:38

Olen kusagilt kuulnud(mingist looma poest vist), et kui rotil on liha puudus, siis võib tekkida tahtmine hammustada. :roll:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. mai 2004, 17:08

Liha puudust pärast nad küll vaevalt hammustavad. :lol: Või mine tea - ei ole ühtki rotti taimetoidulisel dieedil pidanud. :) Aga enamasti on hammustamisel ikka kas hormoonid või vale käitumine süüdi. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 03. mai 2004, 18:07

:oops: nuh, ega ma ei tia. Mulle igal juhul öeldi nii :roll: :)
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas nuu » 03. mai 2004, 20:12

Selleks, et loomapoodi müüjaks saada, ei nõuta mingit eriharidust, nii, et kõike, mida sealt kuulda võib, ei tasu just puhta kullana võtta :wink: . Ise olen nii palju täiesti uskumatuid väiteid ja lausrumalusi pidanud kuulma, et...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 04. mai 2004, 12:46

Mu enda Ninja hammustab inimest ainult siis, kui too lõhnab toidu järgi nt kui keegi on söönud banaani ja läheb siis rotti paitama. Sel juhul arvab tupsik, et inimene toob talle süüa (inimese lõhn+toidu lõhn), ja maitseb. Aga aru saades, et tegu on siiski toiduse inimesega, ei jätka ta õnneks närimist.
Nii et enne roti katsumist pesta käsi :wink:
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. mai 2004, 19:02

mul sõbranna rott(laura188) tupsu on mind kaks korda näksanud et näpp akkas isegi natc verd valama...ise arvan et olin ise selles süüdi.omaarust panin liiga järsku näpu puuri....usun et ta kartis ja sellepärasy näksas.... :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas Laura188 » 04. mai 2004, 19:19

Njah, 8) õigus kiisukke07.Aga õnnex ei ole minul isane rott-Mupsu MITTE KUNAGI hammustanud,kui emane rott-Tupsu on hammustanud kiisukke07't kaks korda tugevalt,ja paarkorda nõrgalt,mind on aint ühe korra nõrgalt. :? Imelik et ta külalisi hammustab tugevalt :?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: appi, isane rott hammustab

PostitusPostitas nuu » 04. mai 2004, 21:29

kui võõras inimene oma käe rotile puuri pistab, siis mõni arglikum võibki igaks-juhuks rünnata - miski võõra lõhnaga loom on tema majapidamisse tunginud. Ta vist ei saa kohe aru, et mis või kes see selline on. Ise olen ühe korra Nelli käest näksata saanud, kui mitu päeva kodust ära olin ja tagasi tulles teda näpuga puuri vahelt surkima läkisn.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liina » 05. juuni 2004, 17:28

nuu kirjutas:Ei, liigutuste sujuvuses küll küsimus vaevalt et on. Ta võib tulla ja hambad sõrme lüüa ka nii, et mina pühin riiulit ja kui näen, et Turn läheneb, jätan käe lihtsalt koos lapiga seisma, et ta saaks rahulikult olukorraga tutvuda. Aga tüüp tuleb, nuhib veidi ja lööb hambad sisse. Peale seda on mudiugi juba raske rahulikuks jääda... Teda vist ikka ärritab lihtsalt võõras lõhn tema territooriumil. :?
Eks tal ilmselt on jah vanadusest mingi paranoia tekkinud...

Täna hakkasin rotte taas tutvustama: lasin neil kõigil diivanil joosta ja mürada. Kirp tahtis kõiki rotte paika panna ja oli väga agressiivne. Ma pole enne veel nii agressiivset rotti näinud.
Istusin ise diivanile ja võtsin oma rotid sülle, Kirp oli natuke kaugemal - hakkasin talle üle selja pai tegema ja ta ajas küüru sisse ja keksles naljakalt, näidates agresiivsust - jätsin siis käe paigale, ja samamoodi tuli, nuhkis, kergelt puudutas hammastega mu kätt, ja siis hüppas samamoodi pöidla alla pehmesse kohta kinni ja jäi ka sinna algul rippuma, kuid ehmatasin ja rott lendas diivanilt kus seda ja teine... haav on ikka päris korralik, roti kohta.
tykike kirjutas:Ka minu rott kippus hammustama,mitte näksama.Kord kui ema teda kiusas-kratsis saba juure pealt,siis rott hyppas talle pöidla juurde pehmesse nahka hammastega kinni ja jäi sinna rippuma,kui ema käe üles tõstis.Kuigi mina arvan,et see oli siiski ennast kaitsev käitumine ehk siis vaenlase ründamine,kuna talle ei meeldinud,et teda saba juurest sügati.

Njaa, võib nii olla küll. Ma arvan, et miks Kirp mind hammustas, võis olla, et mul olid teiste rottide lõhnad juures. Sel puhul aga ei mõista ma, kuidas ta aru ei saanud, et see mina olen kui ma lasin tal end üle nuusutada... sest mu enda lõhn on ju ikka mul küljes... ja mul pole ükski rott veel nii rumal olnud, et minu lõhna teistest ei erista. Ja näha oli, et see pole lihtsalt see, et ta aru ei saanud et mina olen... ta oli koguaeg agressiivne. Täielik hämming. Ma võin öelda, et selliselt on mind esimest korda elus rott hammustatud - enne pole sellist asja kogenud.
Ja muide Kirp on ka mu koera juba jõudnud hammustada... nii et ikka üks äge tegelane. Või kuidas öelda, karm isane.
Liina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist