Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Mercar » 30. aprill 2011, 14:45

Remi kirjutas:Kas ma olen ikka õigesti aru sanud, et peale hammustamist kohe nad lahutada tuleb?

See sõltub hammustamisest. Kui tegu on naksamisega mille peale noor karjub aga mingit haava ei ole, siis ei ole vaja lahutada.
Kui aga hammustab katki siis jah tuleb lahutada ja tlueks tutvustamise protsessis üks samm tagasi minna, st harjutada üksteise lõhnaga läbi puurivõrede. Vahetdad loomi puurides, nii et väike suure puuri ja suur väikse puuri jne.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Sõstar » 25. oktoober 2011, 12:59

Väga vabandan, kui pole suutnud sellele küsimusele siit veel vastust leida, aga kui vanalt võiks rotilast suuremaga tutvustama hakata?

Ehk siis millalgi lähiajal oleks ilmselt vaja hakata oma pisikest rotipõnni (hetkel 4-nädalane) tema issiga (umbes 4,5-5 kuud) tutvustama, et nad siis rõõmsalt ühes puuris edasi elada saaksid. Kui vana peaks pisike olema, et sellega alustada võiks? Kuskil 6 nädalat või võib ka varem?
Kasutaja avatar
Sõstar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Pildid: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 25. oktoober 2011, 14:20

Mina oma kutsikaid hakkasin juba 4 nädalaselt või alla selle suurte tüdrukutega tutvustama. Jooksid väljas koos ja ei tehtud kellelegi liiga. Üldiselt on reegel, et mida varem seda parem, siis suhtutakse pisikesse veel kui titesse, mitte konkurenti. Tavaliselt lihtsalt et anna/ei tohiks anda kasvatajad/paaritajaid poegi liiga noorelt ära ja seega jääb tutvustamine hilisemasse aega.

Tuletan sulle meelde, et isane poja tuleks emmest ja tütrekesest eraldada umbes 4,5 nädalaselt, muidu võib emme oma pojast uuesti tiineks jääda. Seega hakka aga proovima, järsku saab poja peagi kolida issi juurde. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Sõstar » 26. oktoober 2011, 07:43

Mhmh, sellega arvestasin ka, kuid hea, et uuesti rõhutasid, kuna veidi tekitas segadust see. Et noh, loogiline ju oleks, et kui poja umbes 4,5 nädalane, võib ka ema temast uuesti tiineks jääda, aga samas eraldada/loovutada soovitatakse umbes 6-nädalaselt. Igatahes nüüd need asjad päris selged. :)

Eile ma siis alustasin juba tutvustamist. Igaks juhuks võtsin veepritsid ja maiused kõrvale ja läkski lahti. Kasuks tuli ilmselt ka see, et mul juba paar-kolm päeva olid emme-laste ning issi puurid kõrvuti olnud (mitte päris üksteise vastas muidugi). Eile siis algatuseks proovisin seda varianti, et lükkan puurid päris kokku, siis Karri ja Klutt veidi nuusutasid üksteist sealt, aga väga tähelepanu ei pööranudki.
Seejärel proovisin seda lõhnaga harjutamist neid kordamööda sülle võttes. Kõik tundus väga sõbralik, proovisin siis selle neutraalse pinna ka ära. Mul suur-lai voodi, kus olid puhtad voodiriided ka ning lisaks pole Karri seal väga ammu käinud ka. Keskele panin ka tekikuhja. Ma ikka ootasin väikese värinaga, et midagi toimuks vms, aga ei miskit. Uudistasid teineteist veidi, olid üsna julged. Kuigi issi tundus kohati veidi segaduses olevat, et mis see väike siin siblib ta külje all. :-D Igatahes mitte ainsamatki ohumärki ega agressiivsusekübet polnud. Lõpuks istusin ja viskasin vahepeal pikaligi ise sinna voodile. Mõlemad käisid mu peal ja ümber ja said muidu omavahel hästi hakkama.

Kuna see eilne oli niivõrd üllatav mu jaoks (olin valmistunud millekski raskemaks), siis proovisin täna hommikul sedasama asja uuesti. Jälle jooksid koos ringi, ronisid kordamööda teineteisest üle, ühe korra pisike piiksus, kui issi lihtsalt nagu nuusutas teda veidi pikemalt.
Siis mõtlesin, et lasen nad kokku ka diivanil, kus Karri pidevalt ringi tatsab. Jälle ei midagi peale sõbralike põgusate kontaktide ja niisama koos ringi jooksmise. No tegin siis veel suurema sammu (kuna mõlemad tundusid tõesti rahulikud ja rõõmsad ja sõbralikud, arvasin, et võin üsna kiiresti edasi minna) ehk siis panin nad riiulile, mis on Karrile samuti vägagi kodune koht. Seal ei saa küll suurt vahemaad joosta vms, aga on pigem just selline omaette olemise koht, kus saab ka päeval uinakut teha (suures pappkarbis). Seda karpi võib küll kohe väga Karri omandiks pidada isegi. Seal oldi muidu jälle väga sõbralikud, Karri lubas Klutil esialgu igal pool käia. Vahepeal ikka nuusutas pisikest ja võttis enam-vähem kahe käpaga ümbert kinni, pisike häälitses selle peale kergelt, aga samas valus ei olnud tal kindlasti. Mingil hetkel võttis Karri tal õrnalt hammastega turjast kinni ja lohistas sinna pappkarpi. See lohistamine nägi välja täpselt samasugune, nagu emmegi rotilastega vahepeal ikka teeb. Samas nüüd issi tirimise peale ei karjunud lapsuke nii palju, kui tavaliselt emme puhul. Sellist turjast/nahast tirimist oli päris mitu korda ning vahepeal limpsis isa poega kergelt ja tegi midagi sellist nagu koerad end nakitsedes teevad. Kusjuures vahepeal hakkas Klutt riiulilt alla kukkuma (õnneks pehme diivan all kohe), üritas end meeleheitlikult üles vinnata ning enne, kui ma jõudsin käed külge panna, tiris Karri ta juba isalikult ilusti riiulile tagasi. Igatahes ainus märgi moodi asi on pisikese piiksumine, kui isa teda parajasti tugevamini katsub või nuusutab. Ka ei näita pisipõnn mingeid hirmu märke, vaid pigem just ise käib issil järel ja poeb ta külje alla. Hetkel on nad jälle diivanil (siit mul hea vaade ka), jooksevad ringi ja tahavad ikka diivanikatte alla pugeda, vahepeal on kuulda pisikese piiksumist.

Jah, ma lootsin, et see tutvustamine ei tule väga keeruline, kuna Karri on alati sõbralik ja leebe loomuga olnud. Samuti nad mõlemad ju ka noored, aga kas ma tõesti niiii lihtsalt pääsengi sel korral?! Mis teie sellest loost arvate?
Muidu vabandan, kui ma liiga tüütult pikki ja põhjalikke asju kirjutan siin igale poole. :roll:
Kasutaja avatar
Sõstar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Pildid: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 26. oktoober 2011, 11:58

Mina mõtlesin ka tükk aega selle emme ja poegade lahutamise üle ning uurisin selle kohta. Tegelikult on nõnda, et enne 6t nädalat ei tohiks poegi pigem üksteisest lahutada ja ta peaks olema tuttavas keskonnas, kus ta tunneb ennast piisavalt kindlalt, sest 3-6 nädal on see aeg kus nad nad õpivad kõige enam üksteiselt, emmelt-issilt ja sinult läbi mängu ja katsetamise. Kõik need kolm õpetavad talle kuidas maailmas toimetada ja milliseid sotsiaalseid norme tuleb järgida - mida võib ja mida ei tohi teha nii teiste rottide, kui inimestega. Mäng arendab lisaks sellele nii füüsiliselt, kui psühhiliselt poja arengut. Mõnes mõttes on kurb, et neil pole väikesi mängukaaslasi aga usun, et 4,5 nädalaselt on nad juba niigi saanud tunduvalt rohkem koos olla, kui 90% loomapoe rotikestest. Ülejäänud võimalused on tal siiski olemas ja see arengut kuidagi pidurdada küll ei tohiks enam.

Loomulikult imetab ema tüdrukuid edasi aga 4,5 nädalaselt on rotike juba piisavalt iseseisev, et saab tegelikult ka ilma imetamiseta hakkama. Ei saa ju lubada, et vaene noor emme ometi uuesti tiineks jääks, sest see kurnaks ta päriselt ära.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Stacy8Me » 05. oktoober 2013, 20:55

Ma siin teemas vaatasin ringi, aga enda probleemile vastust kahjuks ei leidnud.
Siis küsiksin:

Mõned päevad tagasi sain endale alla kahe kuuse rotitüdruku. Kuna mul on üks 3. kuune rotipreili ees, siis pidin kindlasti tutvusetappe täitma.
Senini on kõik väga edukalt läinud. Hoian neid juba ühes puuris. Aga suuremal on vahest ikkagi vahejuhtumeid, kus ta on väikest taga ajanud ja siis on väike paigale jäänud ning suur on teda hammastega turjast n.ö. hammustanud/näksinud. Pisike piiksunud, aga haavu ei ole olnud.Tita on täiesti terve...
1. MIks vanemad emased uusi pisikesi näksivad nahast?

Ka sellistel vahejuhtumitel ta isegi tõmbab pisikese kulmu karvu. Otsib meelega tema näo juurest just neid kulmu vurre ja tõmbab nendest hammastega, siis väikene karjub! Vurre ta katki ei ole hammustanud.
2. MIks ta nii teeb?!

Praegu on nad siis ühes puuris. Rotudele on kombeks koos magada eks. Muidugi nad tudivad ka ikka ühes pesas, aga tihti on mõnikord, et suur ei luba pisikest enda juurde pessa. Hammustab/näksatab pisikest näost kui too üritab pessa ronida, pisike piiksub.
3. Miks mõnikord ei luba suurem plika titat enda juurde?

Tahaksin kangesti teada! palun :umm:
.Rats of Prey.
Kasutaja avatar
Stacy8Me
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 79
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 06. september 2014, 12:51

Tervist! Olen uus nii foorumis kui rotipidamises, varem on olnud hamstreid (eri aegadel ühekaupa, ühtekokku 4 tk). Olen põhjalikult uurinud, mida siin rottide üksi ja koos pidamisest räägitakse, samuti tutvunud rottide omavahelise tutvustamise teooriatega. Ning, tundub, kõik valesti teinud.

Minul on lugu selline, et võtsin endale kaks kahekuust rotitüdrukut. Võetud on nad erinevatest poodidest ja ühepäevase vahega. Esimesena võetud loomake oli kuni teise tulekuni hirmus arg. Öösel mööbeldas küll veidi, aga muidu püsis ikka oma majas sees. Aga paistab, et selle ühe ööga kujunes tal territooriumitaju ikkagi välja, sest uustulnuk sai vana olija käest koheselt peksa. Tõstsin nad siis puurist välja ning tegin puuri võimalikult puhtaks/neutraalseks. Viskasin isegi varem puuris olnud sihvkad ära, et jumala eest neil ühe roti lõhna sees ei oleks.

Lahku tõstetuna pugesid nad koos majakesse ning paistsid üsna hästi klappivat. Puuri tagasi tõstetuna magasid ka natuke aega majakeses koos. Aga kui ärkasid, läks madin jälle lahti ning nüüd püüavad nad juba enam kui kaks tundi kordamööda teineteisele atentaati korraldada. Kuna veriseks pole kähmlused veel läinud, olen seni lasknud neil seal puuris koos edasi olla, et nad oma suhted ära klaaritud saaks. On see õige või peaks ma nad lahku tõstma? Kui kaua nende tülitsemine kesta võib?
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 07. september 2014, 09:16

Esmalt küsin ära, et kui suure puuriga on tegu? Kui tegu on pisikese 2-3 korruselise hamstripuuriga, siis võib see suurema egoga roti jaoks lihtsalt liiga väikeseks jääda, et sinna teist rotti lubada. Eks rottide seas ole ka isendeid, kes vajavad rohkem personaalset ruumi. Samuti peaks olema magamisasemeid puurist vähemalt sama palju kui rotte.

Veri ei ole ainus näitaja, kui üks ikka terroriseerib teist (nt. probleemid söögi jagamisega, laus kiusamine jms.), siis peaks nad eraldi tõstma, sest suhted niisama ei parane. Tuleb hakata korraliku tutvustamisega peale - neutraalsel pinnal koos olemine vähemalt nädala aja jooksul ja alles siis võiks proovida ühte puuri kolimist. See on positiivne, et nad saavad sul neutraalsel pinnal praegu omavahel läbi, siis tulebki lihtsalt võtta rahulikult seda asja ja lasta neil võimalikult palju koos olla seal.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 07. september 2014, 23:06

Puur on kunagi hamstri jaoks ise ehitatud pleksiklaasist akvaarium, pealt võrega kaetav. Pinda on 42x32 cm + rõdu, lisaks on puuris kahekordne majakene, mille kumbki korrus on eraldi kasutatav (alumine on pleksiklaasist, ülemine vineerist). Ronimiseks on neil redel rõdule, maja katus (eriti menukas on korsten), õlgedest pall (samuti väga menukas asi, mille pärast paljud kähmlused üldse alguse saavad) ja kõrgema äärega anum, kuhu sisse WC on tehtud (pabulad teevad kõik sinna). Päevasel ajal olen puuri hoidnud ilma võreta, uudistavad teised üle ääre. Meeleldi lasen neil tulevikus ka toas vabalt ringi siblida, kuid seda alles siis, kui nad minuga ära harjunud on.

Praegu on nad teineteisega juba natuke paremini ära harjunud, kuid päris sõbrad veel ei ole. Magavad vaheldumisi koos ja eraldi, aitavad teineteisel karva puhastada ning toitu jagavad ka ilusti, aga iga natukese aja tagant püüavad ikkagi jõujooned paika saada. Eile ründas valdavalt vanem olija, täna on uustulnuk agressiivset poolt näidanud. Ma lasen neil äkki homse päeva ka samades tingimustes veeta ja vaatan siis, kuhu asjad välja on jõudnud. Kui siis ka kähmlused algama kippuvad, ostan ühe puuri juurde. Kas see on õige suhtumine? Või peaks voodiaseme jagamine ja koos toimetamine tähendama, et sõprus on loodud?
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Lili » 08. september 2014, 06:08

Akvaariumis ei ole soovitav üldse rotte pidada, seal tekivad neil halva õhutuse tõttu tihti hingamisteede probleemid. Ka on selliste mõõtudega puur neile väike ja ebapiisavate ronimisvõimalustega.
Rottide jaoks on kõige õigemad võrepuurid, mida mööda nad ka ronida saavad. Varustuse teemades on palju näiteid ja uuri sealt sobiva suurusega võrepuuride kohta.
Sinu rottide jagelused ongi ilmselt ruumipuudusest tingitud. Osta neile ühine SUUR puur ja usu, probleemid kaovad. Ei ole mingit vajadust neid eraldi pidama hakata.
Edu! :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 08. september 2014, 06:28

Olen absoluutselt Liliga nõus, et see puur ei ole rottidele sobilik. Praegu on su rotid veel pisikesed ja saavad sellises puuris suure hädaga hakkama (või isegi ei saa juba praegu), aga tulevikus tekib kindlasti probleeme. Rotid on intelligentsed loomad, kes vajavad omajagu sellist isiklikku ruumi (nagu ka inimene) ja kindlasti ka ronimisvõimalusi. Jälgi erinevaid kuulutuste portaale, sealt võib puure saada suhteliselt soodsasti.

Näiteks - http://www.osta.ee/loomapuur-52715091.html - see on tiba suure võrevahega, kuid suured tüdrukud ei tohiks 3-4 kuustena enam sealt välja ronida. Lisaks on puuri sisustamine pool rotipidamise võlust. Mõelda välja kiikesid ja magamisasemeid! :D

Või see - http://www.soov.ee/tallinn/Narilisepuur ... m?ca=1&w=3

http://www.soov.ee/tallinn/Metallist_le ... m?ca=1&w=3 - jälle suure võrevahega
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 08. september 2014, 06:48

Selge. Suured tänud vastuste eest! Kui nii lihtsa vaevaga tõesti nende mured lahendatud saab, ei leia ma põhjust võimalusest kinni mitte haarata. No ja kui tülid jätkuvad/suurenevad, on mul vähemalt kaks eraldi puuri olemas. Igatahes hakkan kuulutuste portaale jälgima. Lingitud puur mulle kindlasti ei sobi, kuna hamstrite ajast on suurte võrevahedega üks väga halb kogemus, mis looma surmaga päädis.

PS: Mis praeguse akvaariumi õhutusse puutub, siis ta on kõikjalt auke täis puuritud, nagu juust. Halb eluase ta kindlasti ei ole, aga väike, nagu teie vastustest selgub, paraku küll. Veelkord tänud!
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 08. september 2014, 06:54

Mida arvab rahvas nt sellisest eluasemest: http://www.osta.ee/naariliste-puur-52375172.html
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 08. september 2014, 07:29

Võreriiulitega puurid üldiselt rottidele hästi ei sobi, kuna võivad põhjustada jalgadele ja liigestele igasuguseid hädasid. Lisaks on soovitav osta selline puur, kuhu annab mõne kiige riputada ja maja paigutada (pisikestesse hamstrimajadesse ei mahu nad peagi enam), sest rotid fännavad igasuguseid rippuvaid magamisasemeid ja urge kuhu pugeda. See keskmine minu soovitatutest on ka peene võrevahega ja suuruselt 2-le rotile väga hea eluase. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Lili » 08. september 2014, 07:31

Selle puuri näol on ikkagi tegemist hamstripuuriga, mis jääb kindlasti täiskasvanud rottidele väikeseks. Jääks ka ühele liiga pisikeseks, sest selles ei saa rott ennast välja sirutada.
Mina alustasin kunagi kahe roti pidamist puuris Imac Scoiattoli mõõtudega 61x40x56cm (pane google otsingusse). Minu meelest on see miinimummõõtudega puur, milles kahte rotti pidada. Kuigi leian, et minu kahele isasele rotile ei olnud seal ka just üleliia ruumi. Jooksuratas tuleb kindlasti eemaldada, see on rottidele ohtlik, sest saba või käpad võivad sinna vahele kinni jääda.
Akvaarium ei sobi rottidele isegi siis mitte, kui selles väga palju auke on, paraku ei ole õhutus ikkagi piisav. Rottide hingamisteed on väga tundlikud halvale õhule. Isegi võrepuuris peab olema tagatud regulaarne puuri puhastus, et ammoniaagiaurud roti hingamisele halba mõju ei avaldaks.
Kui Sul on soovi, siis mul on tahtmist, et Sulle internetist sobivate puuride pakkumisi otsida, võin need Sulle privasse saata, ehk leiad on lemmikutele siis sobiva puuri! :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 08. september 2014, 07:42

Muide 30 euroga saab selliseid ja paremaid hamstripuure juba ka poest. Ma ostsin just kuu aega tagasi Zoo Planetist omale päris korraliku ja mahuka plastik riiulitega hamstripuuri, kuhu annab mahutada ka kiikesid ja kõike muud. Hind oli minu meelest 39 eurot või midagi sinna kanti. Seega sellises hinnaklassis tasub piiluda ka poodi.

Sellist laadi puur:

Pilt
Allikas: http://harveyhams.weebly.com/uploads/2/ ... pg?279x208
See tilulilu seal aluse ümber ei ole tegelikult osa puurist. See lihtsalt omaniku lisatud kaunistus. Otsisin suvalise pildi näiteks. :)

Mõõtudelt - 62,00cm x 36,00cm x 43,00cm
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 08. september 2014, 08:45

Taaskord tänud kõigile tagasiside eest. Mis oleks, kui ostaksin siiski võreriiulitega puuri, aga kataksin riiulid vineerist või soomepapist alustega? Sellises (kui jooksuratas ära võtta) - http://www.okidoki.ee/item/3375376/ - võiks neil juba küll ruumi olla nii muidu laamendamiseks kui omaette olemiseks. Kiik mahuks ka kenasti ära.
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Kissu » 08. september 2014, 08:53

Papp ja vineer ei kõlba, need hakkavad juba nädalaga haisema nii, et sa ei suuda selle puuriga ühes toas elada. Vaja on puhastatavat materjali, mis pissi sisse ei imaks ja samas oleks pisikestele närimiseks ohutu. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Mercar » 08. september 2014, 15:34

Viidatud lingil ei ole puuri mõõte, aga tundub jälle hamstripuurina. Need jäävad aga väikseks. Klassikaline reegel on, et rotipuuri ükski külg ei tohiks olla alla 35 cm. Samuti peaks korruste vahe olema vähemalt 35 cm. Siis saab loom ennast igas suunas ikka välja sirutada. Poes (või netis teise ringi skaalal) soovitaks vaadata tšintšilja puure nt. Igasugused hamstripuurid on liiga väiksed.

Soovitan vaadata siia: http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
Jälgi et mõõdud oleks sentimeetrites (Metric (centimetres)), sisesta vaadatava puuri kõrgus, laius, sügavus. Ning ideaalis peaks olema valitud ülevalt menüüst, et 2,5 ruutjalga rotile. Ja kalkulaator arvutab välja mitut rotti seal pidada saaks.
Näiteks sinu praegune puur, eeldusel, et see on nt 50 cm kõrge on vaevu sobiv ühele rotile.

Võrekorrustega puuri ostmisel võib korrused katta nt pleksiklaasiga kui on meistrimeest, kes need kenasti mõõtu lõikab ja kõik küljed ohutuks lihvib.Piisava suurusega puuri saab juurde tellida nt Jenny puuri plastikust nurgariiuleid. Aga see eeldab, et ükski puuri külg pole alla 50 cm.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 10. september 2014, 14:01

Mu rotid on vahepeal enam-vähem sõbrunenud. Magavad nad vahel koos ja vahel eraldi, aga meelsasti aitavad teineteisel kasukat kasida, söövad ja uudistavad ka üksteise seltsis. Vahel natuke kähmlevad, aga need on tõesti pisikesed tülid võrreldes algusaja sõjaga. Puuriga on mul paraku jätkuvalt mure. See sai moderaatori poolt eraldi teemaks vormistatud, nii et kui keegi oskab aidata, palun kiigata pealkirja "Rott kardab uut puuri" alla.
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas jyy » 05. oktoober 2014, 20:59

Mu rottidel on jätkuvalt segased suhted, kuigi nüüd on juba kuu aega koos elatud. Tähendab, enamuse ajast teeb kumbki omi asju ning vastastikku ei suhelda eriti. Kuid siis kaks-kolm korda päevas kakeldakse ikka natuke. Sageli algavad kaklused kusjuures siis, kui rotid on teineteise kaisus magada üritanud. Magatakse ilusti uneaeg täis ning siis minnakse teineteisele kallale.

Valdavalt ründab see rott, kes minu vastu arglikum on. Mulle tundub vahel, et ta ei tunne oma sõbrakest ära, sest peaaegu iga kord, kui nad "kohtuvad" - tähendab, satuvad kokku puurist väljaspool või kui üks tuleb pärast jalutuskäiku puuri tagasi - nuusib agressiivsem loom sõbralikuma roti kubeme üle. Siin võib asi muidugi selles olla, et sõbralik käib tihti minu süles ning tal võib seega inimese lõhna rohkem juures olla. Aga nuusimist ja ründamist on ka siis, kui päev otsa puuris koos on oldud.

Kas kähmlused lõppevad ikka ära ka? Kui kaua suhete paikapanek maksimaalselt kesta võib? Või pole need kaks isendit lihtsalt mõeldud koos elama ning ma peaksin nad lahku tõstma? Veriseks pole asi kordagi läinud, kuid samas on nende tülid igapäevased ning see võib nende mõlema jaoks ikka päris väsitav olla.
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist