Kommentaare roti kuivtoitudele

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas betzikaz » 14. august 2004, 22:24

ma mõtlesin proovida ka lõpuks mõnda spets.rotitoitu!ma vaatan et siin kiidetakse PRESTIGE CHRISPY RAT MUESLI'T see kõlab ka kuidagi isuäratavalt,noh roti jaoks...ma tahaks ka seda hõrgutist(?)oma rotule anda .kas keegi palun ütleks kus seda tallinnas osta saab ja palju see maksab???!!!ma õudsalt tahaks teada...
betzikaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas m » 14. august 2004, 22:40

Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad

KODUTOITU!!
Rotid on omnivoorid e. kõigesööjad, elavad meilgi metsikult looduses, söövad igasugust taimset ja eelistatavalt loomset kraami ja saavad sealt edukalt kõik vajalikud ained kätte. See on üks nende suur eelis (lisaks säravale intelligentsile ja sotsiaalsusele) tunduvalt õrnema seedimisega lõunapoolsete lemmikloomade (tüüpilistest taimtoidulistest näriliste) ees, kelle toitmisel tuleb olla väga ettevaatlik.
Minu rottide kuivtoidusegu sisaldab kaerahelbeid, odrahelbeid, rukkihelbeid, kruupe, tatart, natuke pähkleid ja sihvkasid. Ei mingit heina, herneid, maisi ega muud kaheldava väärtusega kraami.
Aga üldiselt sõid nad täna mul hommikul kaerahelbeputru, lõuna ajal guljashi ja kartulit ning õhtul kartulisalatit, magustoiduks jogurtit. Kuivtoit on kättesaadav, seda näksitakse, kui tuju on.
Mis ma tahtsin öelda on, et pole vaja poest asju osta sellepärast, et neid seal müüakse. Teate küll, et pool sellest näriliste kuivtoidust rotile süüa ei kõlba, haiseb vängelt (hallituse järele?) ja maksab 6* rohkem kui inimeste teratooted, aga ikka ostate? :o
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas sphinx » 15. august 2004, 09:14

Minu rotu sõi enamasti seda Sluis Superior Menu Rat Foodi, talle maitses välja arvatud mingid pressitud rohelised asjad. Muidu talle sobis, karv oli ilus jne. Viimasel ajal hakkas sööma seda Prestige rotitoitu. See maitses rohkem, sealt järgi ei jätnud :) Selle ostmist ma jätkan ka oma uute puhul. 8)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 15. august 2004, 11:41

betzikaz kirjutas:ma mõtlesin proovida ka lõpuks mõnda spets.rotitoitu!ma vaatan et siin kiidetakse PRESTIGE CHRISPY RAT MUESLI'T see kõlab ka kuidagi isuäratavalt,noh roti jaoks...ma tahaks ka seda hõrgutist(?)oma rotule anda .kas keegi palun ütleks kus seda tallinnas osta saab ja palju see maksab???!!!ma õudsalt tahaks teada...

Eile keskturul nägin Prestige't 62 krooniga 1 kilo vist? Ja Nõmme keskuse loomapoes on ka seda [ hinda ei tea, aga noh võib paar krooni kallim olla.] Nõmme keskus mulle lähedal. Kui Tripps saab ära hävitatud sisi ostan Prestige't. ;) Soovitan!
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas avalanche » 16. august 2004, 13:44

Loomulikult toodetakse, kuid arvatavasti ei tooda enam maale. Belgias müüakse seda kindlasti edasi :)
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 16. august 2004, 14:48

Jah, mõtleingi seda et ei tooda maale. Sõnastasin valesti. Aga keskturuul siiski oli :roll:
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas avalanche » 24. jaanuar 2005, 13:02

Liisa kirjutas:
nuu kirjutas:Aga nüüd teemast täiesti mööda: nuu särab praegu õnnest - nii juhtub iga kord, kui saan kellegagi pikalt rottidest lobiseda - ja hurraa-hurraa see pood lubas hiljemalt maikuust (EL) hakata Eestisse tooma ka Russel Rabbiti rotitoitu. Seni on neil loa saamine veninud, kuna see toit sisaldab liha. Lõpuks ometi üks rotisöök, mis ei ole taimetoitlastele! Poe (vist Soomlasest) omanik, kes ka ise merisigu ja rotte ja võib-olla veel kedagi kasvatab, väitis, et tema rottidele väga maitseb. Ja Russel Rabbiti koduleht jätab ka väga hea mulje!!!! http://www.russelrabbit.com :D

Reggie Rat on rotitoit, millest olen kuulnud, aga ei mäleta, kas head või halba. Uurin ja annan teada - ja kui müüki tuleb siis prooviks.
Igatahes kui nad oma Hamster Harry hamsutoitu sisse tooma hakkavad, siis see pidi küll väga hea olema, kiidetakse.

Reggie Rat'i rotitoitu (lisaks ka muude loomade toite Russel Rabbiti sarjast) nägin ja ostsin Ülemiste keskuse ühest loomapoest (mitte Bramhamist, vaid sellest teisest). Rottidele suuremas koguses pole veel anda jõudnud, kuid endale tundus üsna maitsev :P Tükikese kuivatatud kana andsin proovida ja see meeldis. :)
Nii et Reggie Rat on nüüd Eestis!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 25. jaanuar 2005, 00:52

Reggie Rati müüakse juba mitu kuud Nõmme keskuse loomapoes...
Seoses Piksli haigestumisega jäi mul pooleli pikaajalne eksperiment, millega lootsin välja selgitada, et mis toit siis rottidele tegelikult meeldib. Ja ma arvan, et võin siia edetabeli kirja panna katse poolikusest hoolimata. Tulemused olid mulle endale vägagi üllatavad.
Muuseas, kokku olen praeguseks erinevates poodides näinud vist 13 erinevat spetsiaalselt rottidele mõeldud toitu. Katses osales 10, sest kahte ei ole enam saada ja ühte katse alguses veel ei olnud saada.
Niisiis, minu rottide edetabel:
1. Vitakraft (8,2 p)
2. Lactamin (8,1 p)
3. Sluis Banquette (8,1 p)
4. Vitapol (7,8 p)
5. Reggie Rat (7,4 p)
6. Animals (7,1 p)
7. Prestige Fruit (6,3 p)
8. Prestige Rat Crispy (6,0 p)
9. Sluis Superior Menu (5,6 p)
10. Panto (4,7 p)
Ei osalenud:
Kika
Koliber
Prestige Duo Rat & Mouse
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 24. märts 2005, 15:14

Biomeedikumi vivaariumi lehel on ka Lactaminist juttu. Nad kasutavad sedasama toitu:
http://biomedicum.ut.ee/arvi/toit.html
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 24. märts 2005, 15:14

Minu apsaka tõttu läks mitu asjalikku kommentaari siit teemast kaduma. :oops: Tegelen sellega.
Kui asjaosalised oma teksti ise uuesti postitamiseni jõuavad, kopeerin sisu lihtsalt siia.
Suur Hiir
Sain ka mina katsetuse jaoks Kissult mehise pihutäie seda uhket sööki. Igasuguste putrude ja muu hea parema kõrvale kõlbas see toit küll. Esialgu muidugi tassiti kogu kauss graanulitest tühjaks sinna kohta, kus keiser jala käib , siis aga hakati seda sealt kohast vaikselt hävitama. Kahe päevaga jäi mehisest pihutäiest alles umbes kümme jublakat.
Tõeline ime minu pägade puhul. Nõnda, et mina hakkan vist ka tulevikus lactaminihuviliseks. Kui oma kaks kilo kokkusegatud sodi suudan pägadele sisse sööta
Nuu
aatasin, et ma veel ei olegi kommenteerinud ja hästi tegin, sest esialgne mulje sellest toidust oli hoopis teistsugune kui on minu arvamus praeguseks...
Esimesed korrad kui selle rottidele ette andsin nuusutati kauss üle ja vaadati minu poole selliste nägudega, et "kas sa meile täna süüa ei annagi?" Esimese päeva õhtuks oli vaevalt paar tükikest ära näritud ning kuna ma jonni pärast järgmisel päeval uut toitu ei andnud, siis lõpuks teise päeva õhtul hakati sööma...
Nüüd olen aeg-ajalt muude toitude vahele mõnel päeval andnud seda ja, üllatus-üllatus, kui uskuda minu köögikaalu, siis süüakse tegelikult seda sööki pea-aegu kõige paremini võrreldes teiste poes müüdavate rotitoitudega. Esialgu küll kirtsutavad ninakesi, aga ikkagi söövad! Ja kui võtta arvesse veel selle toidu hinda, siis ma pea-aegu julgen kilgata, et see on parim toit, mida on võimalik hankida!
(Noh jah, aga minu meelest on see toit kohutavalt igav ja lihtsalt selle pärast ei kavatse ma ainult Lactaminile üle minna...)
Viimati muutis Liisa 28. märts 2005, 17:22, kokku muudetud 2 korda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 24. märts 2005, 17:43

Käisin Tartus Konoichi´l külas ja sain kah seda prooviks.
Alguses, kui Berdile ja Hugole pakkusin, siis läks kohe võidu ahmimiseks, kes rohkem jõuab suhu haarata.. läks peaaegu tüliks. Tibid ei läinud sellest nii pöördesse, aga ära sõid küll.
Nüüd on rottidel suur vaimustus üle läinud, aga söövad ikka, pole veel järgi jätnud.
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas m » 26. märts 2005, 19:02

ei tea mis nippi peaks katsetama, et mu rotid seda sööma hakkaksid?
Triiba (esimene rott siin foorumis, kes Lactamini söönud 8) ), ei tarbi enam tahket toitu; Nööba ladustab ja vahel närib teist natuke igavusest; noored aga, kelle pärast toit muretsetud sai, võtavad kuulekalt hambusse, kui käest pakkuda ja viivad WC-kasti teiste pabulate juurde :evil: . Närivad nad palju meelsamini puud ja plastmassi kui seda toitu :x
Viimati muutis Endised kasutajad 28. märts 2005, 14:56, kokku muudetud 1 kord.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 28. märts 2005, 14:28

Haa, sain ka siis selle imetoidu tänu Konoichile ära katsetatud. Igatahes tekitas see korraliku elevuse. Avastati,et graanulid kõlbavad isegi järada, aga palju paremini kõlbavad üksteise käest ära kiskuda ja siis maha visata ja mööda puuripõhja hirmsa kolinaga ringi veeretada. Rotitsirkus! Paula näitas esimest korda elus üles tõsist kogujainstinkti (muidu on meie kogujarotiks Ruu) ja tassis hirmsa kiiruga kõik graanulid alumiselt korruselt ülemisele peitu. Eks näis, kas rotikud hakkavad uude toitu ka tõsisemalt suhtuma,aga vähemalt ükskõikseks ei jätnud :P
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas m » 05. aprill 2005, 11:17

jessss,
Triiba pistab juba teist kausitäit jogurti sisse purustatud graanuleid ja väikesed jooksevad ka aeg-ajalt ahju eest läbi ning limpsavad siis möödaminnes Triiba kausist! Äkki harjuvad nüüd maitsega ära ja pärast kõlbab juba graanulina ka süüa?
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas Riel » 06. aprill 2005, 17:38

Järavad küll. Algul muidugi mindi nii hoogu, et tassiti kõik graanulid ükshaaval kolmanda korruse söögikausist alla pessa... Nüüd on ikka osadele hammas peale hakanud ka; hävitavad neid seal tasapisi, kui makarone ega mõnda muud head kodutoitu silmapiiril pole. Igatahes näikse too asi kuivtoitudest seni kõige paremini peale minevat. Ahjaa, ja üks hea omadus on sel toidul veel: Söögikausi ümbrus pole enam igasuguseid teri-helbeid-sihvkakoori paksult täis... :)
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas tirinipi » 28. august 2005, 23:33

Ostsin oma pättidele prooviks Animalsi ja siiani on nad kõik ära söönud. Järgi jätnud ei ole midagi :eek: :)
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tirinipi » 08. september 2005, 23:44

Kas rottidele võib anda lisatoitu järgmise koostisega: päevalilleseemned, mais, saflooriterad, kaer, maapähkel, padiriis, kanepiseemned, seedripähklid?
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas helectra » 09. september 2005, 08:23

keegi geenius on Vitakrafti koostist muutnud, kõik on seal kirev neoonrohelist värvi :? minu rotid igatahes vitakrafti ei söö ja läksime Prestige premiumi peale üle. Täitsa hästi krõbistavad :)
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 10. september 2005, 21:33

helectra kirjutas:keegi geenius on Vitakrafti koostist muutnud, kõik on seal kirev neoonrohelist värvi :?

noh, kui ma viimati tartus lontukate kokkutulekul käisin (kevad-talvel või?), sai teid hoiatatud :D Olin siis ise parajasti kah just sama asja pärast hirmus nördinud... Minu omad kah peale seda enam vitakrafti ei taha.
Aga mulle tundub, et Lactamin (kevadine ports) ei ole kah enam see sama, mis aasta tagasi - varem oli tal spetsiifiline kala lõhn, nüüd on üsna lõhnatu ja minu meelest rottidele enam nii väga ei maitse. :S (seda muidugi on vaja enne katseliselt tõestada, sest kunagi tundus mulle, et lactamin neile üldse ei meeldi, kuni kogemata katses selgus, et see on hoopis üks lemmikutest.)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Molly » 22. september 2005, 17:33

Ostsin mingit toitu nimega Panto. Toodetud Saksamaal. Ma ei ole seda veel proovinud. Tõenäoliselt jälle üks loll ost, sest mõeldud on see nii hiirtele kui rottidele. Ega minu rott väga spets rotitoitu tahagi. Tuustib sealt mingid krõbinad välja ning ülejäänu jätab sinnapaika.
Nüüd natuke lõbusam lugu teemast mööda. Ostsin alguses rotule igasugust värki- algaja asi. Poes olid mingid värvilised pulgad ja pakil oli peal kiri, et maius närilistele. Peal olid joonistatud pildid närilistest- kõik ilusti reas. Üks meenutas küll pigem elevanti, kuid mina olin jube õnnelik, et saan rotule ilusa kingi teha. Selgus, et rotu isegi ei suvatsenud neid pulki (maiust!) nuusutada. Kahju oli ära visata ka. Mõtlesin, et viin oma kolleegile,kellel on kodus jänku nimega Berta. Kolleeg lubas siis Berta peal seda maiust katsetada ja rääkida muljeid. Muljeteni me ei jõudnud. Pulgad ununesid lauale ja teised kolleegid pistsid need lihtsalt nahka. Muide, tegemist on suht tuntud ja auväärsete inimestega. Selline on siis näriliste maius!
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas cougar » 30. september 2005, 12:56

Niisiis, minu rottide edetabel:
1. Vitakraft (8,2 p)
2. Lactamin (8,1 p)
3. Sluis Banquette (8,1 p)
4. Vitapol (7,8 p)
5. Reggie Rat (7,4 p)
6. Animals (7,1 p)
7. Prestige Fruit (6,3 p)
8. Prestige Rat Crispy (6,0 p)
9. Sluis Superior Menu (5,6 p)
10. Panto (4,7 p)

Minu bandiidid ei taha küll ei Vitakrafit ega Sluisi... vanamees pillub need rohelised graanulid ja kogu muu sodi mööda puuri laiali ja nõvvab kassikrõbinaid ja sinki. Vaat kus gurmaaniks akanuva veel kuldses keskeas, teab, mis ea on, irw!
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 05. november 2005, 19:53

Hmmm... minu katsetustest on kõige edukamaks osutunud Sluis Superior Menu, millest söödi kõik ära(hiljem hakkati helepruune pabulaid järgi jätma), Prestige (mitu erinevat) on sellise keskmise söödavusega, mingid paar kallimat toitu on veel proovitud mida ei tahetud üldse :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Scratchy » 01. august 2007, 20:09

Vaatan siin, et paljud kiidavad Prestige Crispy rotitoitu. Ostsin ise seda paar nädalat tagasi. Rotid isegi ei maitse, nuusutavad ainult ja kõnnivad minema. Praegu on ainult see kuivtoit ja kui kodutoitu pole neile pannud, siis nad pigem nälgivad kui söövad kuivtoitu. :dry: Ühegi teise toiduga nii pole olnud. Põhjus selles, et see sisaldab enamuses krõbinaid, mida minu plikad üldse ei söö.
Järgmine kord proovin selle kallima Prestige toidu ära. Ei teagi, mida praegusega teha..

Oskab keegi öelda, kus müüakse Reggie Rat rotitoitu?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas tirinipi » 01. august 2007, 22:10

Scratchy kirjutas:Vaatan siin, et paljud kiidavad Prestige Crispy rotitoitu. Ostsin ise seda paar nädalat tagasi. Rotid isegi ei maitse, nuusutavad ainult ja kõnnivad minema. Praegu on ainult see kuivtoit ja kui kodutoitu pole neile pannud, siis nad pigem nälgivad kui söövad kuivtoitu. :dry: Ühegi teise toiduga nii pole olnud. Põhjus selles, et see sisaldab enamuses krõbinaid, mida minu plikad üldse ei söö.
Järgmine kord proovin selle kallima Prestige toidu ära. Ei teagi, mida praegusega teha..

Oskab keegi öelda, kus müüakse Reggie Rat rotitoitu?


Reggie Rat on kindlasti Semus (Sõpruse pst. Riimis).

Kust sa ostsid Prestige?
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Brix » 02. august 2007, 11:49

Minu rottidele maitseb vist kah Sluis rohkem, kui Prestige Crispy.
Praegu on neil Prestige segatud Sluisi lõppuga ja muude värkidega(tervisesegu, terad, kaerahelbed).
Prestige'i ostsin muidu Tartust, kuid Tallinnas olen näinud Nordecentrumis mõlemat sorti Prestige't(Tavalist ja puuviljadega)
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas avalanche » 02. august 2007, 11:53

Viimasel ajal pole Prestige´i üldse kusagil näinud. Varem elasin ja õppisin Tartus ning seal seda ikka liikus. Eelmistele rottidele meeldis see kallim Prestiga variant, praegused pole kumbagi saanud.

Hetkel ostan Sluis Superior Menu rotitoitu ja see süüakse praktiliselt kõik ära (va tumepruunid junnid). Kui kusagil Prestige´i näeks, siis katsetaks ka praeguste peal.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Molly » 02. august 2007, 18:22

Kui ma ei eksi, nägin Prestige´i viimati Keskturu loomapoes ja see oli vist Lauteri tänava loomapood, kus oli mõlemat varianti. Kirjutan sellepärast kahtlevalt, et olen seda küll oma tüdrukutele pakkunud, kuid nad loobivad selle lihtsalt laiali. Midagi nad sealt söövad- mingeid nagu laiaks litsutud jubinaid. Sluisi pole samuti mõtet pakkuda- ka seda nad ei söö. Lactamini söövad minu rotitibid suurima heameelega. Viimased jupid jagasin neile preemiaks eriliste saavutuste eest. Nüüd on ka need otsas. Tartus olles lõppesid mul minu suureks ehmatuseks ka paksude koerte krõbinad. Esimese ehmatusega ei osanud ma kusagilt midagi otsida ja läksin Zoomaaniasse. Seal oli vaid üks variant- selline pisike pakk, kus on peal poiss rott õlal. Nime ma ei mäleta. Müüja soovitas, et olevat parim. Kahtlesin, kuid ostsin. Kodus avastasin, et toidu hulgas on rosinad- minu rotid rosinaid ei söö. Veel olid seal sellised kahtlased kuivatatud maisi terad. Tundus, et veidi nagu hallitanud. Noppisin välja nii rosinad kui maisi. Pärast minu suurt ponnistust oli tulemuseks see, et rottidel läks sellest ülejäänud toidust kõht lahti.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Scratchy » 02. august 2007, 19:21

tirinipi kirjutas:Kust sa ostsid Prestige?

Lauteri tänaval asuvast loomapoest. Zoo keskusest.
Seal maksis Prestige Rat Crispy 39.-
Kallim Prestige rotitoit oli ka, maksis 78.- kui mälu ei peta.
Seal on minuarust alati Prestige rotitoite müüdud..

Edit:
Molly kirjutas:Seal oli vaid üks variant- selline pisike pakk, kus on peal poiss rott õlal. Nime ma ei mäleta. Müüja soovitas, et olevat parim. Kahtlesin, kuid ostsin. Kodus avastasin, et toidu hulgas on rosinad- minu rotid rosinaid ei söö. Veel olid seal sellised kahtlased kuivatatud maisi terad. Tundus, et veidi nagu hallitanud. Noppisin välja nii rosinad kui maisi. Pärast minu suurt ponnistust oli tulemuseks see, et rottidel läks sellest ülejäänud toidust kõht lahti.

Ega see ei olnud kollane pakk, sees põhiliselt krõbinad? Või kaerahelbed?
Ostsin üht sellist kunagi ammu, siis kui mul veel Scratchy ja Andy olid. Neile ei läinud see üldse peale.
Minu mäletamist mööda olid seal sees vist põhiliselt krõbinad ja kaerahelbed, paar rosinat kah. Väga kahtlane tundus.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas avalanche » 03. august 2007, 10:50

Zoomaaniast ei tasu küll müüjate soovitatud toite osta! Ostsin ka korra ning see oli täielik saast.

Lähen ehk uurin seda Lauteri tänava poodi; annaks praegustele ka Prestige´i proovida.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas triini22 » 03. august 2007, 10:52

Ehk oli see:
Pinto:
Vitakraft Premium Menu
Pilt
Müüakse osades Prismades (Kristiine, Sikupilli) ja kunagi sai ka Laagri Maksimarketist.
Viimne kui üks tera süüakse sellest toidust ära. Kohe väga maitseb hiirtele. Kahjuks aga kipun arvama, et seal pole piisavalt vajalikke aineid ja vitamiine, kuna suur osa toidust on kaerahelbed. Lihtsam (ja ka odavam) on tavalisi kaerahelbeid teiste toitude hulka segada. Hea toit pisikestele hiire poegadele (kuna on palju pehmeid ja väikseid toiduosakesi).
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist