Väikesed pabulad

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: lontu

PostitusPostitas nännukas (Teema autor) » 11. november 2004, 10:26

Lissu kirjutas:meie lontul on väga väikesed pabulad,juba pikemat aega.kas võib põhjus olla selles,et ta on heinasöömise kohalt väga pirtsakas(ei taha süüa kuivatatud heina)aga kahjuks ei saa ju aastaringselt väljast värsket rohtu mida ta hirmsasti süüa tahaks.
lugesin siin eelnevalt,et ananassimahla anda aga kas see ikka mõjuba ka ega sellel mingeid halbu kõrvalnähte ole :?
muidu on ta suht rahuliku loomuga kuigi jah viiamsel ajal ta kössutab oma puuris.võibolla see on normaalne,et ta ei taha eriti oma puurist lahkuda aga samas tekitab natuke muret kah :cry:
tore kui keegi saaks natuke oma abistava sõnaga aidata


Meie poisil oli sama lugu - imepisikesed pabulad, umbes nööpnõelapea suurused. Siinsed targemad inimesed soovitasid mul seepeale jänkule paar teelusikatäit ananassimahla anda, mida ma ka tegin. Ja ennäe - mõjus tõesti! :wink: Nüüd laseb suuri mehiseid näpuotsasuuruseid pabulaid.
(Ainus probleem, mis on, on see, et poiss ise ei ole nõus ananassimahla jooma :cry: , st. on vaja natuke rohkem meelitamist...)
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lontu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. november 2004, 12:46

jänkumamma kirjutas:(Ainus probleem, mis on, on see, et poiss ise ei ole nõus ananassimahla jooma :cry: , st. on vaja natuke rohkem meelitamist...)

kuidas see meelitamine välja näeb? me olime ka siin vahepeal sellega hädas, kohe kuidagi ei olnud jänku nõus ananassimahla või maitsestamata jogurtit sööma. jooksis eest ära, nii kui lõhna tundis. lõpuks sai rosinaid seal sees keerutatud ja siis sisse söödetud. ei tea, kas sellest aga kõht sai korda.
kas on veel mingeid variante kuidas mahl sisse saada? kahtlustan et probleem läks ise üle, sest selle mahla kogus oli küll imeväike mis ta nende rosinatega sai...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lontu

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. november 2004, 13:13

Noh, kui aus olla, siis ma meelitasin ikka tükk aega (Joss lihtsalt vaatas seepeale mu poole, pea viltu, ning kappas minema :wink: ), aga lõpuks ei õnnestunud ananassimahla sisseajamine muidu, kui mu ema võttis Jossi sülle - nii nagu imikuid võetakse selili käe peale toetatutena - ja mina üritasin talle mahla teelusikaga sisse joota. Jossu puhul piisas sellest, et panin teelusika talle suu ette ja kallutasin seda kergelt. Mahl voolas natuke tema mokkade peale, mistõttu hakkas ta oma mokki lakkuma ja sedasi sai kohe kaks-kolm lusikatäit mahla sisse joodetud. Muidugi peab ka mõni salvrätt silmapiiril olema, sest mahlakaod on ka üsna suured. :wink:
Eriti tihti me seda mahlaprotseduuri ette ei võta: ainult siis kui on tõesti vaja, näiteks, kui pabulad liiga väikesteks muutuvad või kui hakkab jälle karvadega segunenud pabulakette tulema.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. november 2004, 14:38

aga kas peab kindlasti olema ananassimahl,kas ei või anda näiteks paar väikest ananassitükki??
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pabulad imeväiksed

PostitusPostitas Marit » 13. november 2004, 19:34

Nännukas! Mina olen kõik rohud ja muud vedelikud jänkudele ilma nõelata süstlaga sisse jootnud. Keerasin jänku sülle selili ja lükkasin süstlaotsa esihammaste kõrvalt sisse. Siis jäi üle ainult väikeste annuste kaupa vedelik suhu vajutada.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas Nukkuke » 07. veebruar 2008, 18:24

pean ka vist seda katsetama oma kuulipilduri peal :-D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas LiisaOlen » 17. veebruar 2008, 03:11

Milline see ananassimahl olema peaks?
Kas eelistate mingit kindlat firmat??
mul jänkupoisiga sama lugu!
Loomaarmastaja!
Kasutaja avatar
LiisaOlen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas Riin » 17. veebruar 2008, 22:49

Kui pabulad on väiksed , siis tuleb ta panna hoopis heina ja vee dieedile, liialt värsket ja kuivtoitu on sel juhul saanud.
Kuid, kui kõht kinni ja karv lahti, siis tuleb anda (soovitavalt ikka säilitusainetevaba) ananassimahla. Ananassimahl aitab lahustada karvapalle, mis lahtise karva lakkumisel võivad tekkida.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas särasilm » 10. märts 2008, 23:32

Aga ananassimahl on ka aidanud, olen Tillul niimoodi kaks korda pabulad "suureks kasvatanud". Võib-olla aitas miski muu ja ananassimahl oli kõrvaline, aga selline seos on tekkinud.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas Tipsu12 » 07. oktoober 2008, 15:55

Mul on siuke küsimus kas see normaalne,et kui mul Jassu toas kaplab siis selle paari tunnivältel pean mingi 2-4 korda pabulaid korjama,sest neid tuleb lihtsalt väga palju.:D
Viimati muutis samton 07. oktoober 2008, 16:28, kokku muudetud 2 korda.
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas jussu13 » 13. september 2010, 16:03

Mul ka sama mure, et jänese pabulad väga väikesed ja, kui neid lähemalt vaatan siis on nagu karvane ka.
Proovisin ananassimahla anda ka aga ta jõi seda hästi natukene ja siiamaani pole midagi muutunud.Kas tasuks ja kas üldse tohib anda ananassimahla nii tihti?
Heina sööb natukene ja vett joob normaalselt.Tähele olen seda ka pannud, et rohelist on hakanud rohkem sööma, kui varem.Kas rohelist tohiks anda, kui kõhuga sellised probleemid?
Ette tänades, Jussu :)
jussu13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 4
Asukoht: Tabivere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas alina467 » 13. september 2010, 17:36

Kui kõht pole lahti siis võib ikka rohlist anda. Siis võtabki ehk kõhu paremaks. Ananassimahla olen ma seganud küüliku joogivette. Kuskil supilusikatäis 150ml peale. Aitas väga hästi.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas Tuts » 10. märts 2014, 08:10

Minu jänkul on aga vastupidiselt suured pabulad. Isegi võib-olla pabulaketid, kuid ta on need öösel laiaks ise tallanud. Ja naljakas on see, et päeval ta selliseid pabulaid ei tee, vaid tulevad sellised normaalsed pisikesed, kuid öösel teeb ketikesi. Millest see tingitud võib olla?
9227
Kasutaja avatar
Tuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikesed pabulad

PostitusPostitas Loomahull » 10. märts 2014, 10:44

Need nn viinamarjakobarad on need pabulad, mille küülik tavaliselt ära sööb ja neid tehaksegi suures jaos öösiti.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron