Steriliseerimine

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Steriliseerimine

PostitusPostitas triinu87 (Teema autor) » 13. juuni 2013, 12:30

Käisin oma jänkutüdrukuga teisipäev arstil steriliseerimises. Mure selline, et arvan, et tal praegu lihtsalt ei meeldi olla selle vestiga mis arst talle selga pani ja valuvaigisti ka ei meeldi. Aga kas kellelgil on olnud nii, et jänes muutub peale lõikus tigedaks ja ei olenam sama iseloomuga nagu enne? Ta mind hammustas õrnalt ühe korra kui tahtsin puuri teda panna ja siis hoopis jätsingi ta lahti. Mulle tundub, et tal on praegu hirm et viin jälle ta kuhulegi. Ja teine küsimus, et mu jänku on poole aastane ja nüüd arstil sain alles teada, et neid peab õpetama süles olema, et võtma jõuga esikäpad ühte kätte ja teised teise kätte ja nimodi harjutama ja oleks pidanud seda tegema juba algusest peale, et muidu varsti ka kasvab nii suureks ja jõuliseks, et kui teda vaja ravida või midagi, et siis ei saagi teda sülle. Ma kogu aeg olin mõtelnud, et kui ta ei taha süles olla ju siis nii peabki olema, et tundus piin kui ma teda sunnin. Aga olin valesti aru saanud.
triinu87
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas Jeppe » 13. juuni 2013, 19:39

Kus kohas sa oma jänkutüdrukuga steriliseerimas käisid ning kui palju maksid? Nimelt olen mõelnud, et enda emasegi peaks ehk viima steriliseerimisele, kui ta tigedaks peaks muutuma mingitel põhjustel (olen elanud 5 aastat emase küülikuga, kes tegeles ainult tigetsemisega). Näiteks Loomade Hoiupaiga veterinaarkliinikust öeldi meile, et kuigi neil on hinnakirjas olemas küüliku steriliseerimine, siis nad tegelikult seda ei tee, sest risk on liiga suur. Praegu on meil küülik küll elurõõmus ja suur inimesesõber, aga teismeeas võib see kõik muutuda (praegult 4 kuune).

Kui meie endale kahe kuu vanuse kääbusküüliku Vuppe koju tõime, siis esimesed 2 nädalat sai ta puurist välja ainult sülle ja võis süles vabalt tunnikese istuda ja paitusi nautida. Tänaseks päevaks ta enam niisama ilusti süles ei istu (v.a kui jalutusvesti selga panna), aga kui ise püsti olla ja teda siis sülle võtta, siis püsib küll ilusti. Samas tundub mulle, et küüliku sundimisega midagi tegema võib ta ka iseendaga ära hirmuta, sest ta hakkab seostama peremeest kui halva kogemusega - süles olemise sundimisega.
Jeppe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas Keilyke » 14. juuni 2013, 12:05

Mina kuulen ka esimest korda sellist juttu, et peab harjutama nii ja lausa jõuga sülle võtma. Ma olen arvestanud sellega, et küülik on isepäine loom, kes tuleb sülle siis kui tema tahab. Ja mina saan teda sülle täitsa ilusti võtta kui vaja on, polnud mingit eelnevat harjutamist vaja. Aga niipalju teen küll, et kui küülik juba süles on ja rabelema hakkab siis hoian küll süles kuni maha rahuneb, siis lasen maha. Et tal ei tekiks seda arvamust, et rabeledes saab maha.

Steriliseerimise kohta ütleks, et mu jänkutüdruk saab varsti neljaseks ja pole olnud vajadus steriliseerida. Tigedaks pole muutnud, täielik memmekas on.
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas triinu87 (Teema autor) » 14. juuni 2013, 15:12

Mina käisin oma jänkuga Jüri loomakliinikus ja maksis see 76 eurot. Seal siis hulgas kõik mis sellega seonduv, pärast kui järgi läksin pandi jänkule väike vest selga ja siis sain ka kolmeks päevaks vedela valuvaigisti mida pidin talle suhu laskma.

Aga kui ei harjuta teda käes olema, siis on arsti juurde minek keeruline. Minu jänks oli ka võõrast kohast hirmutav ja loomaarst nägi vaeva et teda kinni hoida ja läbivaatust teha. Ta ise mul eriti tavaliselt sülle ei tule, jookseb kõrvale ja tahab et võtan ta lihtsalt kaissu vahel. Aga sülle laseb ta aegajalt end võtta aga ka teatud ajaks ainult ja siis hakkab rabelema. Et vot sellest rabelevast komest tulekski lahti saada. Muidu see jääb ja kui ta aina suuremaks kasvab siis on pärast tükk tegu ikka.
triinu87
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 14. juuni 2013, 20:32

Veidi OT, aga kui jutt juba süllevõtmisele läks.
Meie Jännu ei ole algusest peale süleloom olnud ja vahepeal harjutasin iga päev korra sülle võtmisega, umbes nädalake. Algselt üritasin teda lohutada maiustusega, hiljem pakkusin maiust enne sülle võtmist. Miski ei toiminud ja jänku viha kasvas. Nüüdseks oleme vaikselt üle mitme kuu jälle sõbralikumalt läbi saama hakanud. Jänku muutus sülle võtmise pärast nii kurjaks, et igakord, kui "tema" tuppa läksin, jooksis ta peitu, hakkas põntsutama ja kui mu tähelepanu hajutatud oli, siis vaikselt naksas mind kapi või laua alt kannast. Ainult elukaaslane sai tema ja tema puuriga tegeleda. Maiustused ja värske toit ei aidanud ka usaldust võita, isegi, kui ei tahtnud sülle võtta.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas Jeppe » 17. juuni 2013, 20:09

Kuidas jänku paraneb ning kuidas tema käitumine muutunud on? Aga miks üldse steriliseerimise ette võtsite?
Jeppe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas iloverabbits » 21. oktoober 2013, 14:49

miks küüliku steriliseerimine nii kallis oṇ.
iloverabbits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas 3rika » 21. oktoober 2013, 14:58

Ka kastreerimine on kallis, kui oma lemmikust hoolid ja kindlas kohas teha. Meil poisi lõikus läks Tataris maksma 60 eurot ja ma ei kahetse grammigi, et rohkemmaksin kui nt Loomade Hoiupaiga kliinikus, sest dr. Joost on üks Eesti parimaid veterinaare.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas Loomahull » 21. oktoober 2013, 15:41

Kõik ju maksab- alates narkoosis ja õmblusmaterjalidest kuni opiruumi puhastusvahendite ja elektrini välja.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 23. oktoober 2013, 01:12

Meile räägiti, et isase jänese kastreerimine on 100€. Hind on nii kõrge, sest küülikutele sobib ainult üks teatud narkoos ja seda läheb sama palju, kui 40kg kaaluvale koerale. Pluss veel see, küülikute kastreerimine ja steriliseerimine on üks raskeimaid ja kaua kestvamaid operatsioone.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas 3rika » 23. oktoober 2013, 13:36

Millises kliinikus see kastreerimine nii kallis on?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas Kissu » 25. oktoober 2013, 22:18

Meie kastreerisime oma poisi eelmine aasta 50 euroga ja kindlasti ei ole hinnad nii palju tõusnud. 100 eurot kõlab küll liiast, odavam tuleb mõnda teise linna kastreerima sõita. Samuti kõlab äärmiselt kahtlaselt jutt, et küülikule läheb samapalju narkoosi vaja, kui 40 kilosele koerale. Päris nõnda need asjad ikka käia ei tohiks. Mina oma küülikut sellise tohtri kätesse ei usaldaks.

Steriliseerimine on tõesti keerulisem operatsioon, aga kastreerimine päris nii keeruline olla ei tohiks. Pikalt võtab pärast see narkoosist ärkamine ja jälgimine, et küülik hakkaks normaalselt käituma.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 25. oktoober 2013, 22:29

Pärnu Väikelooma Kliinikus käisime. Ka kastreerimisel lõigatakse alakõht lahti.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron