Emase küüliku steriliseerimine

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Emase küüliku steriliseerimine

PostitusPostitas Jeppe (Teema autor) » 07. august 2013, 16:13

Tere!

Teen teema emase küüliku steriliseerimise kohta, sest olen ise alates küüliku võtmisest otsinud informatsiooni küülikus steriliseerimise kohta, kuid ei leidnud eriti ajakohast infot selle kohta. Ehk on tulevikus kellelegi samasugust infot vaja, siis saab googli otsingu kaudu selle foorumist kätte.

Plaan steriliseerimiseks sai võetud tegelikult samal ajal, kui meie perre tuli kääbusküülik Vuppe (6 kuune). Olles ise nooruses olnud tigeda ja tõrjuva emase kääbusküüliku omanik, kes pidevalt pesa ehitas oma karvadest ning suri 5-6 aastaselt, soovisin seekord teisiti proovida. Uurisin steriliseerimise kohta paljukiidetud Tatari kliinikust ning Loomade hoiupaiga kliinikust. Mõlemast kohast öeldi põhimõtteliselt eitav vastus ja peale suruda oli ennast imelik, et tehke ikka lõikus küülikule. Sisuliselt suutsin ise leida kaks kliinikut, kes olid koheselt nõus operatsiooni teostamisega - Jüri loomakliinik ja Valdeku väikeloomakliinik. Asukohalt sobis Valdeku rohkem, ning seega langes valik Valdeku väikeloomakliiniku kasuks.

Aja saime üsna kiirelt, laupäeval võtsime ühendust ning esmaspäevaks oli aeg kirjas. Operatsiooni teostas Kaie Bogdanova, kes oli väga sümpaatne, asjateadlik ja sõbralik arst. Kaie Bogdanova isiklikult pigem pooldab emaste küülikute steriliseerimist (vältimaks kasvajate teket) ning minu jaoks selgitas ta ilusti ära millist anesteesia vormi ning miks ta kasutab, kuidas haav paraneb jms küsimused seoses lõikusega. Selle peale, kas operatsioon õnnestub või mitte, ma ei mõelnud kordagi, usaldan oma ala spetsialisti ning elu hapruse üle võiks tegelikult väga pikalt filosofeerida.

Kliinikusse oodati meid 15.30-ks, esmalt vaadati küülik üle, kuulati südant ning kaaluti. Seejärel selgitati operatsiooniga seonduvat. Mina lahkusin kliinikust pistu enne nelja ning juba enne kella 18 helistati ja teatati, et küülik on ärganud ning võib hakata järgi tulema. Kaasa anti seedeelundkonna tööd parandavat ravimit, antibiootikumi ning valuvaigistit. Kenasti selgitati ära, mida ja kuidas kasutada ning kuidas kodus edasi toimida. Esimene õhtu oli küülik pisut loid ja tuim, kuid 1 päev hiljem oli juba tegus ning nüüd 2 päeva möödudes on peaaegu sama tegus kui varem. Haake ja kiiret jooksu küll ei tee, kuidas toimetab ringi. Sööb küll oluliselt vähem, kuid pabuldab selle koguse kohta normaalselt. Üldiselt ei kahetse, et operatsioon sai ette võetud. Käitumismured, mis küülikul varem olid (väga territoriaalne, hüppas koguaeg jalga küüntega ning küünistas ja hammustas), on vähenenud (pisut uriseb, aga kiskjalikult enam jalgu ei ründa) ning lubab inimest endale lähedale ilma hammustamata. Aega eks aeg näitab, mis päriselt iseloomust edasi saab. Kokku maksis steriliseerimine Valdeku väikeloomakliinikus 100 eurot.
Jeppe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase küüliku steriliseerimine

PostitusPostitas iloverabbits » 21. oktoober 2013, 14:36

kus see kliinik asub
iloverabbits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase küüliku steriliseerimine

PostitusPostitas iloverabbits » 21. oktoober 2013, 14:38

Tartus maksis koera steriliseerimine sama palju, ainult veits rohkem
iloverabbits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron