Ootamatu surm

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Ootamatu surm

PostitusPostitas epp23 (Teema autor) » 04. veebruar 2014, 22:55

Eile suri minu täpselt ühe aasta ja ühe kuu vanune jänesepoiss :(

See juhtus väga ootamatult, paar päeva küll enne surma muutus lojumaks, ainult pikutas ja väga oluliselt ringi ei jooksnud. Ei teinud sellest suurt numbrit, sest ta ongi rahulik küülik, pealegi kastreeritud. Pühapäeva hommikul nägin ta silma nurgas mäda... siis oli asi selge. Helistasime arstile ja saime järgmiseks päevaks ehk eilseks arstiaja. Öö jooksul oli ta veel lojumaks jäänud, ei söönud, ei joonud. Puhastasin küll ta silma, tegin kummelikompressi ja kaisutasin teda,aga asi ei läinud ilmselgelt kuidagi paremaks. Kui autoga arsti poole sõitsime, siis hoidsin teda õrnalt enda süles soojas. Kuna ta piiksus vaikselt ja oli üldse selline.. siis sain aru ka, et lõpp on lähedal. Arsti juurde sisse astudes, kus oli vastupidiselt autole, väga külm, hakkas ta kergelt rabelema. Arstikabinetis hakkas ta viimaseid jõupingutusi tegema ehk täiesti kargas püsti. Kuna ma olen nii õrnahingeline, siis panin käest ära ja jooksin välja. Jänesel tekkisid krambid ja ta isegi karjus....... Mu mees ja arst rahustasid jänest, mina tulin ka kabinetti tagasi. Arst tegi talle süsti, südamemassaaži, kuulas, aga süda oli rütmist väljas. Jänkupoiss oli täiesti hinge heitmas ja talle tehti isegi suust suhu hingamist.. no ja siis oligi kõik.

Ehk on keegi teadjam, kes teab arvata mis juhtus? Ise arvan, et kas a) mäda oli ajju jõudnud või b) oli peas põletik, mis lõpuks silmas avaldus. Ja see surm - kas krambid valust, šokist või lihtsalt oligi ta aeg minna.
Lihtsalt väga kurb, et alles ta jooksis muretult ringi ja kõik oli justkui korras :(
epp23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun abi!

PostitusPostitas Tembu-Vembu » 05. veebruar 2014, 08:46

Laske lahata, saate kõige täpsema vastuse. Erinevad oletused ei vii kuhugi ja teadmatus jääbikka hinge närima.
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist