Kui vanalt tuleks paaritada?

Deegupõnnide tekkest ja muust säärasest.

Moderaator: postituvi

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 18. november 2004, 23:01

Tody kirjutas:Mind huvitab, et kui vanalt emane deegu võiks poegi saada? Ma lugesin ühest targast raamatust, et kõige varem on 6 kuud. Ja veel oli mingi võimalus, et kui emane deegu kaalub 200g et siis võib ta tiineks jääda. Aga ma arvan millegipärast, et see 6 kuuselt tiineks jäämine ei ole eriti kasulik. Et siis kui vanalt ma võiks mõne isase deegu muretseda endale?
Ja siis ma tahan veel seda teada, et mul on 2 emast deegut. ja oleks ju tore kui nad mõlemad pojad saaks. Kas mul on siis kahte isast vaja? või saab ühega hakkama. Mariliis ütles kuskil teises teemas, et isased mõnikord hoolitsevad rohkem kui emased oma poegade eest. Jas siis see vaene isane saaks kahe pesakonna eest hoolitsemisega hakkama?


Tegelikult on nii, et see kuus kuud on selline keskmine suguküpsuse aeg emastel deegudel. Kõige varem võivad deegud tiineks jääda 6 nädalaselt.
Isastel deegudel kestab lapsepõlv kauem - 6 kuud kuni 2 aastat. See tähendab, et kuni suguküpseks saamiseni ei ole võimaline isane deegu emast viljastama.
Kui sa võtad oma deegudest natuke noorema või sama vana isase, siis ei tohiks probleemi olla. Või kui sa tahad vanemat isast, siis oota isase võtmisega mõni kuu - praegu emased sul alles 3 kuused.
Piisab ühest isasest. Deegud elavad ka looduses mitmekesi koos ja kantseldavad üksteise poegi, nii et näiteks kui sinu mõlemal deegul on korraga pojad, siis suure tõenäosusega tõstetakse nad ühte pessa kokku ja kõik kolm vanemat hoolitsevad nende kõigi eest.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. november 2004, 23:19

Mariliis kirjutas:Isastel deegudel kestab lapsepõlv kauem - 6 kuud kuni 2 aastat. See tähendab, et kuni suguküpseks saamiseni ei ole võimaline isane deegu emast viljastama.

Kas see tähendab seda, et kuigi isane ( noorem kui 6 kuud) teeb emasega "vanainimese asja" siis emane tiineks ei jää?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 20. november 2004, 17:56

Enne suguküpsust ei suuda isane emast viljastada.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas paraboa » 21. november 2004, 21:32

Aga et kui ma tahaksin et siis ma isegi võiksin praegu mõne deegupoisi otsida endale. Aga et siis ma peaksin vanema kui 6 kuuse võtma?
Ja siis seda et ma lugesin et emane deegu võib uuesti tiineks jääda vahetust pärast poegimist vms. Et siis kui emane poegima hakkab siis tuleks isane ära võtta?Ja et siis millal ta tagasi võib panna?
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 21. november 2004, 23:44

Ikka võid mõne deegupoisi juba võtta. Deegupoisi vanus sõltub sellest, kui vara sa poegi tahad. Kui sa võtad vanema poisi, siis saad ilmselt varem pojad ja kui võtad noorema, siis arvatavasti saad ka pojad hiljem.
Aga enne kui sa isase juurde võtad, mõtle palun, kuhu sa poegi panema hakkad - kõiki ei saa päris endale hoida ja ega see uute kodude leidmine ka niisama lihtne ei ole. Muidugi on võimalik ka emaseid ja isaseid loomi eraldi hoida..
Olen ka lugenud sellest, et deegu võib tiineks jääda vahetult st kuni 4 päeva peale poegimist ja kui ta selle aja jooksul tiineks ei jää, siis järgmine võimalus on alles peale imetamise lõppu. Ma ei tea, kui hästi see praktikas toimib. Meie hoidsime oma isast mõned päevad emasest eemal, kuid sellest hoolimata oli meil varsti uus pesakond. Hiljem poegade sündimisest tagasi arvutades leidsime, et emane oli tiineks jäänud 2 nädalat peale eelmiste poegade sündi - ehk siis just sel ajal kui väidetavalt on looduslikult tiineks jäämine blokeeritud.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt...

PostitusPostitas paraboa » 22. november 2004, 14:02

poegadega on mul mõtted olemas. Midagi sellist, et osad pojad võiks maha müüa kui ostjaid on. Ja siis hoiakski emaseid-isaseid eraldi. Aga millal siis peaks selle isase ära võtma emaste juurest, et on ju see võimalus ka et isane üldse ära võtta nii kauaks, kui pojad saab juba eraldi elama panna. Aga ma arvan et tal hakkab üksi igav ja see hoolitsemise värk ka. Niiet ma ei tea üldse mida teha. Isast kastreerida ka ei tahaks kuna ma taha ikka veel neid pojakesi :wink:
Kõik soovitused teretulnud.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 04. veebruar 2005, 09:06

Ma arvan ,et pane nad eraldi puuri ja kui pojad tulevad jäta 1emane ja 1 isane ,et neil igav ei oleks kui nad lahus!
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist