Deegu tiinus

Deegupõnnide tekkest ja muust säärasest.

Moderaator: postituvi

Deegu tiinus

PostitusPostitas durdenmon (Teema autor) » 20. oktoober 2009, 18:58

Kuidas saada aru, kas deegu on tiine? Ja kuidas emasel ja isasel vahet teha? Nibude poolest.
Olen suur loomahull. Uued sõbrad on alati oodatud.:)
Kasutaja avatar
durdenmon
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas sindrinahk » 20. oktoober 2009, 19:40

Siin (KLIKK) on üks teema sellest, kuidas sugudel vahet teha.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas durdenmon (Teema autor) » 21. oktoober 2009, 06:30

Tänan.:)
Olen suur loomahull. Uued sõbrad on alati oodatud.:)
Kasutaja avatar
durdenmon
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas postituvi » 28. aprill 2010, 23:25

Kui "vana" peab tiinus olema, et emmedeegu kaal tõusma hakkaks? Sellest olen teadlik, et vähemalt väidetakse, et tiinus paistab kerekuju järgi välja alles viimasel st. 3. tiinuskuul.
Minu Tiigu on paksuke olnud juba 1,5 kuud ja kaal on selle ajaga muutunud 100g raskemaks (enne oli u.250g, ta suht suur isend) Kaalun teda köögikaaluga suht regulaarselt, et jälgida kaalumuutusi( nii ülesöömise kui võimaliku tiinuse puhuks) Et millal võiks poegi oodata- mai lõpp, juuni algus?
On kellelgi teadmisi/infot, et kui palju üldse deegu tiinuse ajal juurde võiks võtta?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas Pinto » 29. aprill 2010, 09:12

Kui emase deegu kaal läheb üle 250g ja järjest tõuseb, siis on deegu tiine. Tiine deegu kaal võib küündida kuni 360 grammini. Seega, kui su deegu on 350g juba, siis ma ootaks neid poegi ikka varem kui kuu aja pärast. Deegud peaksid silmnähtavalt paksuks minema alles 2 nädalat ennem poegimist.

Selle kaalumisega ja üldse deegu tõstmisega ole ka hästi ettevaatlik. Nii emale kui poegadele on väga lihtne niiviisi kahju teha. Muljuda ei tohi kõhtu kohe kindlasti!


PS: Ära siis unusta isast emasest eraldada kohe peale pogimist. Muidu paarituvad nad kohe uuesti ja see on emasele ülimalt kurnav.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas postituvi » 29. aprill 2010, 21:20

Ei unusta- ma tahaks isase lasta kastreerida, kuna ei tahaks ühte komplekti loomi juurde... et Tiigule 1 emane juurde ja Taagule 1 isane juurde. Loodan, et kastreerimine õnnestub ja nad saavad kokku jääda. Kahju oleks neid lõplikult eraldada. Seda, et Tiigu tavapärasest paksem on(ja paisub edasi), olen ma küll juba mmmm.. mingi 3 nädalat täheldanud. Olen oma deegusid kaalunud üle aasta regulaarselt( alates hetkest kui Tiigu endale isase sai kõrvale) See ta esimene tiinus.
Kuni märtsi alguseni oli kaal siis 250 g ( pluss- miinus 5g, ta jah suht suur deegu, ja suure isuga), 3 nädalat tagasi kaalus ta 291g. Siis oli ta juba silmnähtavalt paksem, ja tiinuse kahtlus oli juba enne seda( tuligi siis, kui nägin, et kaal hakkas tõusma). Mul on eraldi deegude kaalupäevik, et kaalumuutusi jägida.
Sülle saan teda võtta õnneks ilusti kahe käe peopesale- tuleb ise. Et nüüd oleks siis targem mitte sülle võtta enam( ta muidu hull süleloom)?
Kas peale poegimist peaksin ma ka jooksuratta eemaldama(et äkki on ohtlik poegadele, kui liikuma hakkavad ise)?
Ja isase tohib peale poegimist tagasi panna... kui mitme päeva pärast see oli? 5 päeva? Kuna isane on jooksuratta sõltuvuses, siis kardan, et tema võib oma jooksuhullusega poegi vigastada...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas Pinto » 29. aprill 2010, 21:44

Kui ta ise sülle tuleb, siis pole ohtlik. Ohtlik on, kui teda käte vahele võtad ja ta muljuda saab või kui ta näiteks su peal ronides kukub (ei oska oma suurenenud kehaga arvestada).

Jooksuratas on targem eemaldada jah. Suured jooksevad hooga ja kui väike sinna koperdama läheb (deegupoad võivad ka esimesel päeval ringi ukerdada), siis lennutatakse ta minema. Hoog võid üsna suur olla ja sealt ka vigastuste oht.

Isane peab vähemalt 4 päeva eemal olema.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

deegu tiine?(rase)

PostitusPostitas pisiberit » 16. jaanuar 2011, 16:57

Tere mul selline kusimus et ma hankisin isasele emase juurde (vähemalt öeldi et emane)siis mu õde utles kodus et see pole juu emane aga nuud paneme mõlemad tähele et kõht on imelikult paisunud nagu kannaks kõhus poegu?on see võimalik?
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: deegu tiine?(rase)

PostitusPostitas postituvi » 16. jaanuar 2011, 17:11

Kui vana on isane deegu? Kui vana on uus- emane deegu? kui kaua on emane deegu teie juures olnud- ja kas ta on isasega samas puuris? Miks üldse ostsite isasele juurde emase? Sest kui nad mõlemad on suguküpses eas, siis hakkavad deeguemmel olema pojad iga 3-4 kuu tagant, mis paraku kurnab emast- ja lõppeb tema varajase(enneaegse) surmaga.
Emast ja isast deegut ei ole seega võimalik aastaringselt koos pidada. Ja poegimine peaks olema mitte rohkem kui kord aastas, et emast mitte surnuks(haigeks) kurnata.
Kui on võimalik, siis kaalu köögikaaluga emadeegu- palju ta kaalub?
Deegude tiinus kestab kokku 3 kuud, millest alles viimasel kuul ongi üldse silmaga näha, et deegu on paisunud.
Vahel juhtub ka, et juba poes on emased-isased ühes puuris, ning ostetaksegi juba tiine loom. Paraku on tegu siis õe ja venna vahel sigitatud lastega :(
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuidas määrata deegu sugu?

PostitusPostitas pisiberit » 21. jaanuar 2011, 23:22

Tere!vb pole just õige koht aga ei leidnud paremat kohta.igatahes
deegu sünnitas ja see oli ikka õige et panin emase ja isase eraldi puuridesse? :huh:
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas pisiberit » 21. jaanuar 2011, 23:38

isane umbes 1ja pool.emane vist u aasta.ta on mei olnud mingi aasta ja muidu isasega ühes puuris kogu aeg olnud.
võtsime emase kuna tahtsime poegi saada.
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas pisiberit » 21. jaanuar 2011, 23:47

Mu deegul sündis pojake .
Mul selline küssa et millal ma võin poega sülle võtta?
Ja poegi tuli 1 täna aga kas on võimalik et näiteks homme võib neid
tegelasi juurde tulla?
Kaua peab emast ja isast eraldi hoidma?
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas postituvi » 22. jaanuar 2011, 12:13

Sülle võtmine sõltub ka deeguemmest. Kui pistad käe puuri ja kui emme ikka väga tigedaks saab või lausa ründama asub su kätt, siis ei ole hea mõte võtta poega ema juurest ära. Kuid kui ema ei muutu tigedaks ega väga rahutuks, siis esimesed 3-4 päeva lase neil olla omaette neid üldse segamata( aint hädavajalik toidu ja vee paneku näol). Anna emmele ja pisipõnnile rahu!
Esialgne süles toidmine võiks ka piirduda ainult korraks sülle võtmise ja pai tegemisega ning siis kohe pojake tagasi.
Isase võid tagasi panna 5 päeva peale poegimist. Kuid arvesta sellega, et 1,5 kuus möödudes tuleb isane jäädavalt eraldada nii emasest kui poegadest(samuti tuleks mitme deegupoja puhul eraldada isased ja emased pojad)- isane võib tiineks teha nii oma tütre kui ka emmedeegu. Kuid deegud ei tohiks rohkem kui 1x aastas poegida, et mitte tervist ohustada.
Ja kui sündis üks pojake siis nii see on jääma peaks. Ühe sünnitustegevuse käigus peaks ilmale tulema kõik pojad.
Nüüd on su mõlemad deegud suguküpsed ja seega tuleks neid koos pidades pojad iga 3 kuu tagant- paraku emase deegu tervis ei pea vastu kui tast teha "sünnitusmasin"
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas pisiberit » 24. jaanuar 2011, 22:57

Tere !Palun aidake!Mu deegu sünnitas 3 armast deegut.
Aga ühe karvkate kõva ja ta ei saa kuidagi silmi vist lahti
ja ta ukerdab täiega. :sad:
Palun kiireid vastuseid ma ei taha et pisi ära sureb. :sad: :sad: :sad:
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas pisiberit » 25. jaanuar 2011, 13:42

Täna surid mul emane deegu ja ükspoegadest ära aga mis ma kahe ülejäänuga teen nad on nii väiksed ja mida neile süia anda :sad:
pisiberit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas postituvi » 25. jaanuar 2011, 13:52

Oi kui kurb... :better:
Paraku pole kahjuks palju lootust, et nii väiksed deegupõnnid ellu jäävad :(
Ainuke variant on, kui on kuskil kellelgi veel deeguemme poegadega, et anda tänase päeva jooksul pojad uue deeguemme hoole alla...
Ise võid proovida neile anda poest ostetud laktoosivaba piima(nt. kassipiim- olen seda Selveris nt. näinud) Pipetiga (või ilma nõelata süstlaga)joota neid. Kuid seda tuleks teha päris tihti... vot ei teagi kas iga tunni või 2 tunni tagant...
Võiksid helistada mõnda väikeloomade kliinikusse ja küsida sealt, kuidas ja kas üldse on lootust nii pisikesed üles kasvatada... sest tahket hakkavad nad sööma u. 20 päevaselt.

viewtopic.php?f=83&t=5157 -siin on kõikide kliinikute kontaktandmed
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu tiinus

PostitusPostitas Pinto » 25. jaanuar 2011, 17:11

Deegupojad emata- siin teemas saab sellest edasi kirjutada. Ühel kasutajal õnnestus igatahes pisikesed tited ilma emata ülesse kasvatada seal antud deegutittede toidu retsepti järgi. Loodetavasti leiad ka ise selle aja ja tahtmise deegutittesi ise kasvatada. Kui aega ja tahtmist ei ole ja asendusema ei leia, siis oleks humaansem nad magama panna, kui lasta surnuks nälgida.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist