Tuhkur köhib/oksendab sülge

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tuhkur köhib/oksendab sülge

PostitusPostitas Stassio (Teema autor) » 21. jaanuar 2014, 19:28

Tervist tuhkru sõbrad! Selline lugu. Minu kolme aastase tuhkrupoisiga juhtus nädalaaega tagasi selline lugu. Tulin üks õhtu koju ja panin tähele, et ta oksendab sülge ja matsutades neelab tagasi. Ta oli väga nõrk ja lasi endaga kõike teha, tavaliselt jookseb ta mu sülest minema. Helistasin loomakiirabisse, pakkusin, äkki ta sai uue toiduga mürgituse. Soovitati siis kummeli teed joota. Järgmise päeva hommikul viis ema ta Västriku kliinikusse. Ta oli juba suhteliselt nõrk. Tehti siis talle oksendamise vastu süsti ja jäeti jälgima. Seejärel tehti rötgeni, ei leitud midagi. Avastati, et tal oli haisunääre põletik ja sellepärast ta ei saanud kakal käia ja sealt tulidki need sülje oksendamised. Kliinikus ta oli juba palju aktiivsem, uuris ringi ja nuusis kõike. Järgmisel päeval sain ta tagasi. Paar korda nägin kergemat sellist sülje oksendamist, arvasin et see on okei ja läheb üle. Nüüd mõned päevad olen märganud, et tal see sülje oksendamine ja tagasi neelamine on tihedamaks muutunud.
Kui sain ta too aeg kliinikust tagasi, öeldi et jälgiks järgmisel päeval ta söömist, häda tegemist ja olekut, kui muutub hullemaks, et helistaksin. kui muutub hullemaks peab tegema operatsiooni.
See selleks, aga selle ajaga panin tähele,kui ma kummist mänguasjaga piiksun ja viin selle ta nina kohale toimub sama okse reaktsioon. Peitsin siis mänguasjad ära, nägin ikkagist tema seda oksendamise moodi refleksi.
Mõtlesin, et kirjutan siia. Äkki te olete kokku puutunud taolise situatsiooniga.
Muidugi ma ei jää ootama kommentaare ja kohe esimesel võimalusel viin ta veel kord Västriku arsti juurde.

Ootan huviga teie arvamusi,
tervist ja päikest!
Kasutaja avatar
Stassio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist