Tuhkur öösel

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur öösel

PostitusPostitas tintsss (Teema autor) » 16. september 2011, 00:07

Tere! Mul on umbes 2-kuune tuhkur Suhkur. Ta on väga tubli ja võtab õppust hästi. Käib ilusti enda liivakastis, kuulab, kui öelda "Ei" jms. Õhtul jääb koos minu ja mu elukaaslasega meie kaisus ilusti magama, kuid iga öö ärkab ta umbes 4-5 aeg ja hakkab meid närima, ei lase meil magada. Voodist maha pannes ronib ta uuesti tagasi. Mida me tegema peaksime?
What do you call a mismatched pair of socks in the wash? Evidence
Kasutaja avatar
tintsss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Sandra » 16. september 2011, 00:55

Eks kõige parem variant oleks ilmselt puuri kasutada.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas tintsss (Teema autor) » 16. september 2011, 19:57

Puuris hakkab ta jubedalt kraapima ja närima.
What do you call a mismatched pair of socks in the wash? Evidence
Kasutaja avatar
tintsss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas krokudill » 16. september 2011, 22:14

Mul hakkavad ka tuhkrud 5-6 aja hommikuti laamendama, KUI ma pole neil õhtul vahetult enne magamaminekut joosta lasnud(kümne ja kaheteistkümne vahel siis) Ja kui õhtul liha saavad, siis ka magavad hommikul kauem:D
Et ürita ta õhtul hästi ära väsitada, ja hommikul lihtsalt ei tohi välja teha temast, muidu mõtlebki, et hakkate temaga mängima...
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Misty1 » 17. september 2011, 00:45

Meil kestis see öine närimine kuni 4-ja aastaseks saamiseni ja siis plaks-ei pidanud teda enam öösiti toast ,,välja viskama" ja uksi sulgema:)Ei oska midagi soovitada- järjepidevalt tõstsin ta lihtsalt voodist maha -tuli küll tagasi u 4-5korda järjesti:)Aga lõpuks tüdines ja läks oma ringile. Ehk oleks ka varem ,,välja treeninud", aga lihtsam oli teda mitte ööseks oma tuppa jätta, kuni tuli palav suvi ja suletud ustega oli võimatu magada.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Ailen » 17. september 2011, 06:58

tintsss kirjutas:Puuris hakkab ta jubedalt kraapima ja närima.


Siis peab tuhkru korralikult(!) õhtul ära väsitama, siis pole ka mingit laamendamist. Ma olen seda enda nahal põdenud, kui tuhkur pole korralikult väsitatud.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Sipsuka » 17. september 2011, 07:18

Meil oli ka poiss puuris alguses öösiti. Isegi kui ta õhtul ära väsitasime nii, et pots pots samm pots stiilis, puuri pannes ise vaat et magas juba aga kraapis edasi. Nüüd kui öösiti lahti on probleemiks see, et jube lahe on plekktoru kraapida. Ka meil ka just 5-6 ajal hommikul käib see kiiks läbi.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Sandra » 17. september 2011, 18:19

Puuris kraapimisest ja laamendamisest ei tohi välja teha, seda peab lihtsalt ignoreerima ja lõpuks ta harjub. Ja puurist välja tohib lasta teda ainult siis kui ta on seal rahulikult olnud, mitte laamendamise hetkel.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Ailen » 17. september 2011, 19:20

Mina olen käinud karistamas enda looma laamedamise pärast. Kuna minu šaakali laamendamist ei suudaks isegi tugeva närviga inimene taluda. :D
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas triinabelle » 17. september 2011, 21:35

Laamendades nõuavad nad tähelepanu ja kui nendega selle puhul õiendama minna, siis nad saavad oma tahtmist - tähelepanu, isegi kui see on negatiivne. Parem oleks ta siis juba koos puuriga teise ruumi tõsta - meil käis Harri sada aastat tagasi köögis magamas oma puuriga kuna elasime siis ühetoalises korteris ja nagu ühele noorele tõhule ikka, kippus tema jaoks meie uneaeg väääääga pikk olema.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Ailen » 18. september 2011, 05:51

Aga, ma olen oma tõhu laamendamise saanud kontrolli alla. Üldiselt hakkab ta laamendama siis, kui ta pole potil käinud ning välja lasta ma teda ei taha, siis laamendatakse ja kui ma teen kurjemat häält, siis saadakse aru, et ok, no ma lähen teen ühe junni.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Nugis » 18. september 2011, 09:40

Minul on ka tuhkur, kes pole nõus puuris olema(õigemine pole harjutatud olema) ja kes öösel elavneb. Mingi hetk hakkasime teda ööseks vannituppa panema. Panime söögid, joogid, pesad sinna ja ta on täitsa harjunud sellega. Vannitoas ei kraabi üldse.
Meil on veel nii, et tõhk ei salli kinniseid uksi. Et siis kui jääb öösel meie tuppa, siis mingi hetk ärgates hakkab ust kraapima. Kui ukse lahti saab, siis tulevad kassid sisse ja siis hakkab meeletu ralli kassidel omavahel ja tuhkur keskel. Ja kui panen tuhkru teisele poole ust, siis hakkab sisse tagasi kraapima, sest ükski uks ei või olla põhimõtteliselt kinni:)
Kasutaja avatar
Nugis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Johhike » 18. september 2011, 11:07

Ukse kraapimine on tuttav teema.
Ma olen vahest vaadanud, et point polegi kuhugi pääsemises vaid lihtsalt ukse avamises. vahest kraabitakse vannitoa uks lahti ja siis lipatakse edasi, et vetsuuksega sama teha :-D

Aga öösel kolistamise vastu aitab kõige paremini ikka õhtul ära väsitamine. Meil toimib eriti hästi jalutuskäik õues. Vahest on näha, et tüüp on väsinud (viskab kõhuli ja haigutab), aga nagu väike laps jonnib ja teeb pahandust. Arvatavasti ei saa magama jääda kuna on üleväsinud vms. Siis oleme küll puuri kinni pannud ja see on aidanud ka, enamasti jääb üsna varsti magama.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Dasha » 23. september 2011, 11:22

Meie tõhk magab puuris, sest mujal ta põhimõtteliselt ei jää magama . Isegi, kui päev läbi ringi trallib ja ära väntsutad ta lisaks -totaalselt väsimatu. Puuris kippus laamendama alguses (ehk paar - kolm ndalat tagasi :-D ) ja kui väga hullusti lõhkus, siis sai nipsu, aga mingist hetkest hakkasime lihtsalt uksetaha tõstma ja nüüd väga ei lõhu enam, nii et kui ta ikka üldse magada ei lase, ma arvan, et on mõistlik puuri varianti veelkord proovida..
Dasha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas väike kuradike » 24. september 2011, 20:20

Noored tuhkrud harjuvad ka vabakasvatuse puhul üsna kiiresti omaniku unerütmiga. Kui ma Mõmmi võtsin, siis esimesed kuu-paar olid öised äratused suht tavalised. Tähtis on neist võimalikult vähe välja teha. Mõmmi otsustas mind ka varbast närida. Kuna tavaline maha tõstmine ei aidanud, siis mõned korrad lükkasin ta lihtsalt selle sama jalaga voodist maha, ja nii iga kord kui ta tagasi ronis(mul voodi ei ole kõrge, niiet haiget ta ei saanud). Nii ma ei osutanud talle tähelepanu (käega võtad, siis ikka räägid temaga paar sõna ja tuhkur on oma eesmärgi saavutanud).

Nii sain ma suht lihtsalt ja kiiresti Mõmmi öistest äratustest lahti. Edaspidi magati täpselt nii kaua kuni ma ise liigutama hakkasin, siis olid tuhkrud ka krapsti üleval.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Marvin » 24. september 2011, 21:56

Meil oli ka Marv algul vabalt lahti. Mõne öö lasi magada .. mõnikord ta ainult seljas elaski ja tähelepanu tahtis. Nüüd on tal oma puur koos kiige ja pusaga, kus ta siis sees pusserdab :D Ja kui ta vabalt ringi jookseb ja ära väsib, siis ronib rahulikult oma puuri, et kiiges pikutada :)
Kui kõik loomad oleksid kadunud, sureksid inimesed suurest hingeüksindusest.
Kasutaja avatar
Marvin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas Gunnar » 30. september 2011, 10:44

Mul on vahest minu tuppa voodikasti magama jäänud, siis hommikuni küll vastu ei pea, muidu polegi ju väga hull, aga ta sindrinahk tahab mul ninna karata, seetõttu on mu uni palju "kergemaks" muutunud ja taban ära, kui keegi päterdama hakkab, natuke mängin (st öösel) ja siis viskan ukse taha. Puuri ei pea viskama, tal kogu elutuba kasutuses.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas kuku22 » 30. september 2011, 14:18

Mul oli Mia- Susannaga selline probleem, et talle ei meeldinud absoluutselt puuris olemine. Ferreliga on lihtne- paned puuri ja poiss magab, aga Mia tahtis välja saada (ja sai ka, sest ta surus end puuri ja ukse vahelt läbi). Lõpuks võtsin kasutusele teki (st et puur on eest ja pealt kaetud tekiga ja küljed on ilma) ja enam pole plika mu und rikkunud...
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur öösel

PostitusPostitas tintsss (Teema autor) » 26. märts 2012, 23:55

Mitu kuud mööda läinud ja Suhkur magab ilusti meie une rütmist :). Alguses viisime ta söögid, pesad ja asjad kööki ning panime ukse kinni. Nüüdseks sellist vajadust enam pole, ta läheb ise õhtul sinna ja öösel kui hädamas käib tuleb meie voodisse magama. Aga uksed peavad vahelt kõik lahti olema :D, kinniseid uksi ta ei salli mitte üldse. Hakkab kohe kraapima ja möllama.
What do you call a mismatched pair of socks in the wash? Evidence
Kasutaja avatar
tintsss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist