Tuhkur ja aeg

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Sannuu (Teema autor) » 10. juuli 2013, 21:28

Ma olen siin palju lugenud ja mõelnud , et kas kui sul on tuhkur ,siis sul palju vaba aega pole . Kindlasti on siin inimesi, kes käivad tööl ja see aeg on tuhkur üksi kodus.
Kuna mul soov omale tuhkur võtta ,siis tahaksin täpsemalt teada , kuidas see nüüd on neil . Kas nad saavad poole päeva puuris hakkama , sest algul ma kindlasti ei julgeks teda üksi koju lahti jätta . Kuna ma käin veel koolis natuke ,siis seeaeg peaks tuhkur puuris olema . :)
Sannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Asukoht: Põltsamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 10. juuli 2013, 21:39

Kui puuris on juua,süüa,liivakast ja pesa,kus tõhukene magada saab siis ikka saab hakkama ;) Paljud tuhkrud on 1-3 päeva saanud üksi ilusti hakkama puuris olles.Aga see oleneb ka tuhkrust ! Kuid kindlasti,kui on võimalik siis peab saama ka tuhkur piisavalt vabalt ringi joosta.. Kui kirjutasin midagi valesti siis targemad parandage ;)
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Sannuu (Teema autor) » 10. juuli 2013, 21:42

Kui ma ise kodus olen ,siis ma hoiaks teda terve aeg lahti :)
Sannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Asukoht: Põltsamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas postituvi » 10. juuli 2013, 22:51

Esimesel aastal kui tuhkur alles titt on, siis võtab ta kõik su vaba aja endale- muudkui aga mängi ja õpeta teda. :A:
Üldjuhul tuhkur läheb oma "peremehe nägu" e. ajastab oma uneaja(kodu elurütmi) nii, mil sina magad või oled kodust eemal. Enamus tuhkruid magavad üksi kodus olles.
Vajadusel saab tuhkur hakkama, nagu ka viirpapakoi2 ütles, üksi koju jäädes paariks päevaks. kuid see ei tohiks saada harjumuseks/igapäevaseks, vaid peaks olema pigem erand.
Üldjuhul on nii, mida rohkem sa oma aega pühendad tuhkrule, seda sotsiaalsem loom temast saab. Ja niisamuti on võimalik teda kiiremini ära väsitada- sinuga mängides väsib ta kiiremini kui üksi mööda tuba pahandusi otsides ;)
Minul kui esimene tuhkur Deeli oli titt- mängisin temaga mingi 2-3h, siis ta väsis, panin ta puuri tuttu, ja sain mitu tundi tegeleda oma asjadega( samas olin kindel, et kui ta ärkab, läheb ilusti potile- aitas kinnistada ka häid potikombeid). Ja ikka kohe paar kuud tegin nii, enne kui lasin tal väsimusest vajudagi kuhugi toa peale, ja lootes, et ärgates läheb potile ise. Saladuskatte all ütlen, et käib siiani 100% ainult potil ;)

OT: Oled sa mõelnud kuidas näeb välja teie kooselu tuhkruga, siis kui kool saab läbi( postitustest olen järeldanud, et elad veel vanematekodus...) ja on soov minna ülikooli/teise linna?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Sannuu (Teema autor) » 11. juuli 2013, 07:31

Jah, elan koos isa ja elukaaslasega koos ,aga meil suur maja ja ja suur õu :) Ei ülikooli ei lähe, kuna see aasta lõpetan kutsekooli ja siis eriala käes. Ning pole ka kindel ,kas teise linna elama lähen ,võibolla kui siis tööle esialgu .
Sannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Asukoht: Põltsamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Adelle » 11. juuli 2013, 08:30

me käime mehega tööl ja meie päevakord on selline:
kell 6 äratus ja laseme tuhkrud puurist välja, kuskil 1-2 tundi on ärkvel ja karglevad kuni me kodunt ära läheme. Siis lähevad magama kuni õhtul koju tuleme. Päeval on toas, mis on tehtud tuhkrukindlaks aga usun, et võiks ka puuris olla, nagunii magavad. Õhtul on siis tants ja tagaajamine ning 21.00 on tuhkrutel öörahu ning lähevad puuri magama.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Sannuu (Teema autor) » 12. juuli 2013, 07:00

Noo siis polegi hullu midagi , ma usun :)
Sannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Asukoht: Põltsamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja aeg

PostitusPostitas Harleyquin » 14. juuli 2013, 14:40

No oleneb loomast ja omanikust kodust ja teistest kaaselanikest , ühesõnaga paljust, aga mina oma pisikest hoidsin kuni 4 kuuni puuris, kui kedagi kodus polnud.Peale seda sain aru, ega ta eriti viitsi üksi pättusi kodus teha ja jätsin ta lahtiselt üksi koju ja hoian siiamaani lahti, kui ise tööl olen.Mitte mingeid tõsiseid probleeme pole olnud, lihtsalt lilled tuleb kõrgele ära panna ja toad peab "tuhkrukindlaks "tegema.Mul on toas 2 liivakasti ja hädad tehakse sinna kasti, mis parasjagu lähemal asub, kuid jah enamjaolt ta seeaeg magab, kui ära olen!
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist