Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 10. august 2014, 22:01

Selline mure et Luna on olnud minu elus juba aastake (tuhkur on 3 ne). Ei hakka pikalt jutustama kuidas ma ta sain kuid põhumõtteliselt oli tegu looma väärkohtlemisega. Lu on mulle väga kallis.
Nüüd tuli perre koerapoiss kes on 5 kuu vanune, ka teda keegi ei tahtnud. Ta on väga armas mul on hoov kus ta joosta saab.
Kuidas ma neid kahte omavahel tutvustan et nad sõbruneks?
Eile käisin nende kahega eraldi jalutamas, kutsu tõesti tunneb ta vastu huvi. Täna siis rihma otsas üritasin neid kahte omavahel tuttavaks teha aga mõlemad on nii hirmul. Lu tahab näksata ja kutsu kardab.
Kuidas on need sammud et neid sõbraks enamvähem teha.
Kutsu istub Lu puuri juures ja vaatab teda...
Soovin et saaksin neid mõlemaid hoida
Andke nõu targemad
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas BLackRat » 11. august 2014, 09:41

Mina omast kogemusest võin rääkida, et minu 1-aastane taksikoer ja tuhkur saavad hästi läbi- koos mängitakse kuni koeral on võhm nii väljas, et enam jalul ei seisa. Ma ise otseselt neid ei tutvustanud, sest kartsin, et äkki taks murrab tuhkru maha. Aga lasin tal ka puuri juures olla (et ta tuhkrulõhnaga harjuks ja näeks, mida see uus tegelene teeb ja toimetab) ja enda juuresolekul lasin mõlemil vabalt ringi joosta ja tutvuda. Minu koer tundis ise hullu huvi Minna vastu. Istus puuri juures ja kannatamatult kutsus kogu aeg mängima (niuksus ja keerutas ennast tuhkru puuri juures põrandal). Ja nüüdseks arvab vist mu koer, et Minna on ka väike taksikutsikas :D Kui palun tal Minnat otsida, siis ta otsib ta üles ja annab mulle märku :)

Teadjamad soovitavad neutraalsel pinnal tutvust loomadel teha, siis ei tungi kumbki n-ö teise territooriumile. Soovitan sul ka neile lihtsalt aega anda ja küll nad hakkavad huvi tundma ja loodetavasti ka sõpradeks hakkavad, kasvõi mänguhoos :) Kui lähed ühega jalutama või välja, siis võta teine ka kaasa, seal on mõlemil tegevist uute lõhnade ja ümbrusega, et mingi aeg nad harjuvad üksteise juuresolekuga ära. Toas hoia neid samals toas ja las nad omaette tegutsevad ja vaikselt nuusivad ja uudistavad üksteist.Loodan, et minu jutust oli mingi abi ja soovin edu! ;)
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 11. august 2014, 11:54

Nii et siis võin nad toas lahti lasta ja vaadata mis saab. Lugesin välismaa foorumitest et tuhkur hammustab kõrvast ja käpast (kuna seda nad teevad kui mängivad) siis kutsa kardab teda. Usun, et lasen siis Lunakese täna lahti ja vaatame edasi.
Kardan just et Lu põrutab kusagile kapi taha ja siis kutsa kukkub kraapima seda kappi, ta ei saa ju aru kes seal kapitaga on.
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Gunnar » 11. august 2014, 12:09

Üldjuhul saavad koer ja tõhk omavahel läbi, üldjuhul koerad (võõrast) tuhkrut kardavad ja omast kogemusest tõhud üldjuhul (võõrast) koera ründavad, st koeral ongi põhjust tuhkrut karta :)
Kui sul koerast jõud üle käib, siis võid tõhu toas lahti lasta aga koera kaelarihmast kinni hoida, aga tuhkur pole loll ja saab aru, et koer on seetõttu kaitsetum, seega võib ägedamalt rünnata. Parem on variant, kus mõlemad on lahti ja kus koeral oleks koht kuhugi tuhkrukindlasse kohta põgeneda, st omast kogemusest on koer see, keda kaitsma peab. Või veel parem, kuna sul on õu, siis lase mõlemad elajad õue peale lahti. Koer ei tunne end siis ahistatuna.
Minu tõhk küll käppadega ei jända, tema hüppab munadesse kinni, või kõrva või igemesse või silmalaugu, see on ka ainuke aeg, kus ta viitsib hüppamisega tegeleda, ainult dogi mõõtu koer oleks sellise vertikaalse sööstu eest vast kaitstud.
Ründamistuhin kaob paari päeva või ka paari kuuga, koer lihtsalt oskab end selle eest kaitsta ja hakkab aru saama, millal tõhul ründamistuju.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Mercar » 11. august 2014, 12:10

Miks ta ei peaks aru saama. Tal on ju nina. Koertel on ikka lõhnameel üks juhtivamaid meeli...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 11. august 2014, 12:52

Lugesin kusagilt lk et enne kui kokku päris lasta siis lasta koeral tuhkru peput nuusuda ja siis tuhkrul koera peput. Nii nad pidid tutvuma. Kas see tundub mõistlik...
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Mercar » 11. august 2014, 13:31

No ma ei tea, kui kumbki loom ei ole selgelt agressiivne ning nad on saanud läbi võre / rihmaotsas juba tutvuda siis järgmine samm on ikka lihtsalt neutraalsel pinnal kokku lasta. Ma ei näe küll vajadust mingite nuusutamiste üle. Kui nad nagunii üksteise lõhnaga tuttavad. Selline nuusutamine oleks minu meelest loogiline kui loomad esimest korda kohtuvad. Sul nad ju mitmeid päevi siiski lõhnadega juba tutvunud. Kora nina jaoks peaks kogu su kodu tuhkru järele lõhnama, kui ta sul kodus lahtiselt ka liigub.

Saan aru et koer huvitatud ja tuhkur kardab?
Näiteks võiks siis olla tuhkur inimesel keda ta usaldab süles ning koer teisel inimesel rihmaotsas (eriti kui koer noor ja rahmeldis). Ning vaikselt lasta koeral ligi tulla samas tuhkrut kiites ja rahustades.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 11. august 2014, 14:54

See on hea mõte... et Luna on siis mul süles ja koerake tuleb ligemale. Kui koerake tuleb lähemale siis Luna ründab teda naksab. Sisisemist on väga kuulnud ei ole, kuid samas tean et see on tema puhul väga võimalik... siis on ta väga tige.
Eks ma annan teada teile kuidas mul selle kõigega läheb. Tuhkur on ikka esimene loom kodus ja väga kange :)
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas Mercar » 11. august 2014, 15:35

Hoian pöialt. Eks esimesest korrast päris imesid oodata ei tasu, samas püsivus ikka viib enamasti sihile. :D
Kas Luna teiste tuhkrutega suhtlemas käib? Eks üldine sotsialiseeritus liigikaaslastega ilmselt annaks palju juurde. Samas tuhkrutel sageli ongi sellised hammastega mängud nii, et ma usun et sellise tutvustamisega on nii et omanik näksamiste peale enam närvis kui loomad.
Vähemalt rottidel läheb tutvustamine sageli suure kisaga ilma, et tegelikult kellelegi viga tehtaks. Samas omanik kipub iga piuksatuse peale kohale tormama :P
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru ja koera esmane tutvustamine

PostitusPostitas 3rika » 17. august 2014, 10:07

Meil käis tutvus väga kiirelt ja valutult aga eks meil ole teised vanused ka loomadel. Koer on meil kohe 3 saamas, tuhkrutitt alles 3- kuune. Koer ise on oma käitumiselt alles kutsikas ja ootas omale ammu mängukaaslast. Mingit jahikoera verd tal sees pole ollagi. Tutvustus käis meil nii: tõin koera tuppa, panin suukorvi pähe ja andsin käskluse "paigal". Siis võtsin Cubano, panin ta maha jooksma ja nii ta siis käis ning naksas koera. Kuna nägin, et koera poolt ei tulnud mingit reaktsiooni peale ninaga surkimise ja saba liputuse, võtsin suukorvi ära ning nii nad sõbraks saidki. :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline