Tuhkur hammustab ja arvab, et see on mäng

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur hammustab ja arvab, et see on mäng

PostitusPostitas Lex (Teema autor) » 03. jaanuar 2015, 16:19

Tervist,
tean,et on palju-palju teemasid tuhkru hammustamise kohta,aga ma ei saa teda peale hammustamist kätte :(
Alustan otsast siis,võtsime üleeile tuhkru endale,esimene tuhkur üldse,ta on tumeda karvaga,7 kuune,isane.Eelmine omanik ei kohelnud tuhkrut hästi,tuhkur oli kastreerimata ja reaalselt oli hallitanud kaka puuris,kõik haises,uskumatu kuidas keegi saab loomaga niimoodi käituda :mad: Teisel päeval läksime arsti juurde,kuna Lex (tuhkru nimi) märgistas ja eritas väga vänget haisu,seega lasime kastreerida ja kontrollida,tal üks hammas ka puudu.Tundub,et tuhkru iseloom on natukene agresiivne,kohe kui puurist välja saab hakkab mängima,ringi jooksma,aga puur on talle ainult magamiseks ja häda tegemiseks.Loomake ise on väga armas ja aktiivne,teiste loomadega väga läbi ei saa.Aga eile kui mu mees läks toast välja,istusin ise arvuti taga,tuli jalgu nuusutama ja hammustas vereni,see oli suht valus,hetk hiljem mees võttis ta sülle ja hoidin näo juures,kuna lex lihtsalt nuustutas ta nägu ja siis mu mees ütles,et vaata (naljaks oli sel hetkel),kohe kui vaatasin hammustas kulmu ja silma alla,vedas et silma kinni sa kohe.Nüüd täna lasime ka puurist välja ja kohe kargab ja tahab hammustada,et karistada tuleb ta kätte võtta,aga ta jookseb nii kiiresti ära ja kui hiljem kätte saad,siis ta ju ei saa aru mille eest teda karistatakse,mida ma tegema peaks?
Ta arvab,et see kõik on mäng,see kui mina teda üritan kätte saada ja kõik see jooksmine.Vaatasin videosi ja lugesin netist kuidas karistada,aga kuidas kätte saaada? Pealegi kui kätte tahad võtta,hammustab uuesti,ma ei kujuta ette kas peaksin kinnastega teda taga ajama? Ma väga loodan,et keegi suudab mulle head nõu anda :mellow: olen alles uus liige ka siin foorumis.
Vastuseid oostama jäädes,Kristina :)
Lex
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Ilmandu küla,harku vald,harjumaa.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: TUHKUR HAMMUSTAB JA ARVAB ET SEE ON MÄNG

PostitusPostitas maris2 » 03. jaanuar 2015, 18:14

Esiteks on tal vaja natuke aega et harjuda kõige uuega. Ära püüagi teda sülle võtta ega püüda. Las ta mõni päev lihtsalt olla. Kükita maha ja las ta nuusutab ja tutvub sinuga. Samas kui hammustab ole valmis nipsutama või sulle sobival moel karistama. Osta nutri,kui sul seda veel ei ole ja kui ta sinu juurde tuleb ja ei hammusta paku talle seda. See hammustamise komme võib kaduda kui ta on sinuga harjunud samas võib see veidi rohkem ka aega võtta. Kindaid ei soovitata eriti kasutada,samas kui kuidagi ei saa siis ilmselt tulebki kindaid kasutada. Ega sellist kindlat viisi ega õpetust kuidas hammustamises lahti saada ei olegi. Kõik oleneb loomast ja sinust ka. Järjekindlust peab olema. Võibolla õnnestub sul keegi kes pikemalt tuhkrutega kokkupuutunud omale külla kutsuda. Siis on ilmselt kõige parem aidata.
Näo juurde ei soovita looma panna, eriti kui teda ei tunne. Kunagi ei tea mis võib juhtuda.
Lugeda võid ka Ferrily ja Baileys teemat seal alguses on hammustamises juttu. Loodan et natuke said abi,ehk keegi veel annab sulle nõu.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur hammustab ja arvab, et see on mäng

PostitusPostitas Mari8 » 04. jaanuar 2015, 01:51

Eks tuhkru jaosk see ongi mäng, nad ju omavahel ka purevad kogu aeg. Pead talle lihtsalt selgeks tegema, et sinu nahk on õrnem kui tuhkrul ja nii kõvasti ei tohi. Kusjuures lihtne rääkimine aitab ka väga hästi. Selle hullumeelse kargamise ja mängimise vastu aitab ka see, kui hoiad tuhkrut rohkem lahtiselt, selles mõttes, et kui ta on palju puuris ja siis tuppa lahti lastakse, siis ta lähebki hulluks suurest heameelest. Aga kui ta juba terve päeva on vabalt saanud olla, muutub palju rahulikumaks ja ei hakka niimoodi kargama. Proovi nii, et ainult öösel on puuris. Ja anna talle rohkelt aega. Kaks päeva ei ole mingi aeg, et halvasti koheldud tuhkrust armas sülemõmmi teha. See võib mitmeid kuid aega võtta, sa pead olema hästi kannatlik ja temaga nii palju kui vähegi võimalik aega koos veetma.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur hammustab ja arvab, et see on mäng

PostitusPostitas Lex (Teema autor) » 04. jaanuar 2015, 06:46

Tänan teie vastuste eest :) tean jah,et ta peab harjuma veel ja pisike.Eks ma annan talle aega ja vaatan mis edasi saab,susalt öeldes ma kardan teda peale seda hammustamist,et alati ta ta lahti siis ma kas voodis või toolil,kust ta mind kätte ei saa.Loodetavasti,ta harjub ja rahuneb ning lõpuks ei hammusta enam :)
Lex
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Ilmandu küla,harku vald,harjumaa.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Tuhkur hammustab ja arvab, et see on mäng

PostitusPostitas 3rika » 07. jaanuar 2015, 15:59

See on küll nüüd kõige hullem, mis sa teha saad, et jooksed voodi või tooli peale peitu. Niiviisi see jääbki talle mänguks. Tuhkrud haistavad hirmu ja mida rohkem inimene kardab, seda põnevam tal on ja seda rohkem ta kiusab. Minuviisel on suht rahulik tegelane aga kui mõni minu külalistest on hakanud lolli mängima ja kõõlub toolidel, siis seda rohkem üritab mu tuhkur teda rünnata. Reaalselt aitabki see, et sa ei karda teda ja karistad teda iga hammustuse eest. Looma saab väga hästi kätte. Mu kutt üritas ka alguses sündmuskohalt põgeneda aga ma võtsin kiirelt ja kõvasti tal kratist kinni (enne muidugi röögatasin EI või AI) ja tegin mitu tugevat ja pulseerivat nipsu vastu nina. Kui ta peale seda mängib, siis ilmselt ei olnud nips pisavalt tugev, et ta mõistaks, et see on karistus.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist