Appi!!! Hammustab kõvasti

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Heleri » 14. detsember 2010, 17:32

Ma igaks juhuks lisan siia juurde, et eelnev postitaja, triinabelle, on loomaarst ja tegeleb väga palju ka tööalaselt tuhkrutega, nii et näeb neid igasuguseid ja suht palju. No tavalise kodutuhkru puhul, kes on normaalselt kasvatatud, ei ole küünest läbi hammustamine just väga tavaline (hirmunud ja paanikas kutsikas on selleks võimeline küll). Mina oma praktikas olen kogenud seda korra, seda hoopis metsast püütud tuhkru puhul, mitte kodutuhkru puhul.
Aga eks tuhkruid ole igasuguseid, paljuski oleneb kasvatusest. Eks ole arsti juures käimine ka mõne tuhkru jaoks eriolukord :-)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas väike kuradike » 14. detsember 2010, 18:01

Ma ütleks veel juurde, et ainuke erinevus mis kassidega kaklemise hullemaks on see, et kassid võtavad väga vihaseks saades veel ka küüned appi. Tuhkrud saavad hammastega hakkama, niiet ainsaks vigastatud kohaks jääb see, kust nad kinni haagivad ennast. Kassie puhul on kahjustused suuremad :-D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas triinabelle » 15. detsember 2010, 20:32

Karin, paraku on meil ka vastutustundetuid tuhkruomanikke, kes oma loomal küüsi lõigata ei suuda/taha/viitsi. Nii et vahel kohtab ka sentimeetriste nõeltega tuhkruid, kes oma küüntega käsivarre sellest käppadega haarates üsna sügavalt kriimuliseks tõmbavad.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Liia814 » 17. detsember 2010, 23:23

Minu Snoop on nüüdseks 6 kuune ja no :roll: lausa inglike :biglove:
Tema puhul aitas jube hästi see, et kui ta hammustas, või tegi mingit muud pahandust- siis kõigepealt võtsin ta sülle, andsin ninanipsu, (samal ajal õiendades: EI TOHI) siis hoidin teda nimodi kahe käe vahel, et ta oleks näoga minu poole ja siis rääkisin talle ilusti, rahulikult / nt : Snoopy me ju leppisime kokku, et EI hammustata! Ise tead, sa ei saa täna vutimuna... /
Ja niikaua seletasin kui tema RASKELT ohkas... siis tegin talle kalli ja panin ta maha tagasi.... Ja juhul kui ta rabeles mul käes ja tahtis mind uuesti hammustada vms siis ma hoidsingi teda niikaua käes ja vajadusel ka nipsutasin - niiakua kui tuli see RASKE ohe- see tähendas et tal jõudis kohale, mida ta valesti tegi. Ja see kalli ja pai seal lõpus oligi selle jaoks, et positiivne emotsioon jääks! Ükskord kui mul ema külas oli ja Snoop mingi lollusega hakkama sai - ja ma teda nimodi karistasin- noo siis ta oli rahutu, jaurasin taga seal oma 10 minutit ennem kui ta maha rahunes.... Siis ema vaatas suurte silmadega ja ütles: Appikene kui hea kannatus sul peab olema! Ta sul kohe kaksikute eest!
(Kui sellise karistamisega alustasin, siis alguses ta kakleski palju vastu, aga mingi 4da korraga ta juba sai aru, et ennem ta ära ei saa kui ta ilusti käitub ja maha rahuneb, ja hiljem juba piisas sellest kui ma ta kätte võtsin ja sügavalt silma vaatasin- ma ei pidanud midagi ütlemagi- kui juba tuli ohe ja nägu oli selline et : Tean, Tean, ei tohi!
Muidugi lihtsalt EI toimib ka väga edukalt, sest enam ta nagu eriti lollustega hakkama ei saagi... vähemalt 1,5 kuud on rahu majas olnud!
Suureks vist kasvanud... ja eks munade maha võtmine tegi ka oma töö!
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Lyysu » 18. detsember 2010, 02:53

Hey Liia. Tore kuulda, et meie Nelly titt on kenasti pailapseks õpetatud, siis on Teile antud "luba" meile külla ka tulla, kui kindel on, et keegi näppu kinni ei hüppa :D
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas mesimummu » 12. jaanuar 2011, 21:18

Väga tore Liia,et Snoopyga kõik hästi on,mul oli kohe hea lugeda,kui kannatlik sa olid,ja see kalli ja pai koht oli nii nunnu :razz:
Snoopy on ikka tubli poisu küll:)
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Pesamuna » 03. mai 2011, 13:59

Tere. Olen nüüd uus liige ja loen ja loen ja loen. Huvitavad kogemused kõigil. Aga endalgi on üks ja sama probleem nagu paljudel. Hammustamine. Meie saime oma pisikese umbes poolteist kuud tagasi. Ta on meil juba 11 kuune ja hammustab nagu väike kiskja. Tundub, et eelmine omanik(kasvataja) ei õpetanud teda just väga hästi. Elas koos koertega, kes teab, mis veel toimus seal... Oleme proovinud erinevaid variante..käsi määrida igasuguste pahamaitseliste ainetega, nipsutada(see ei toimi üldse kohe), turjast sikutamine jnejnejne. Ilma kinnasteta pisikest kätte võtta on võimatu. Oleme järjekindlad ja üritame edasi, peab hakkama saama! Aga kas pea aastast tuhkrut on veel üldse võimalik nii hästi õpetada, et ta sellest harjumusest lahti saaks ? Või on väga suur vahe mõne kuuse ja aastase õpetamisel? Ette tänades
Pesamuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Marilin » 03. mai 2011, 14:11

Täiskasvanud tuhkru õpetamine on lihtsalt aeganõudvam. Kutsika õpetamine on alati lihtsam. Aga kui te ikka järjekindlalt koguaeg õpetate ja keelate, küll asja saab :-) Loobuda lihtsalt ei tohi. Jõudu teile!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 03. mai 2011, 14:19

Sarnased kogemused on ka Kris-dianal oma täiskasvanud tuhkru Jenni õpetamisel. Soovitan ka nende teemat lugeda. Eks ta jah aeganõudvam on, kuid mitte päris võimatu.
Kui nips ei mõju siis Heleri ütleb selle peale, et pole õige tugevusega nips olnud. ;) Karm karistus toob tuhkrule varem või hiljem mõistuse pähe :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Tupsuuuu » 03. mai 2011, 14:41

Kui ma endale tuhkru soetasin, oli ta nii kuri, et
puuri juurde kui näpu pistsin siis verisena sain ta sealt tagasi. Aga kuu ajaga oli loomake juba nii harjunud, et jooksis vabalt elamise peal ja hammustamist ei olnud enam mitte mingit ja pole siiamaani. Väga rahulik loom trehvanud hammustamise poole pealt, vahepeal mänguhoos isegi võib naksata aga siis ka õrnalt ja kriime jms ei jää :D,
Kevadet!
Kasutaja avatar
Tupsuuuu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Pesamuna » 03. mai 2011, 15:10

Meil on ka pisikene terve päeva vabalt toas, ei pea seal puuris passima. Seal on ta igaks juhuks ainult öösiti. Aga kui mina tahan teda nunnutada ja kätte võtta, siis saan kohe näpud veriseks..vahepeal tuleb kohe blokk peale.
Pesamuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Heleri » 03. mai 2011, 15:24

Vot kui tuhkur on selline kaitsev ja väga palju hammustab, siis ma ei laseks tal vabalt toas või korteris elada, sest see suure territooriumi peal vabalt jooksmine ei võimalda tal inimesega kontakti. Ta saab igal hetkel põgeneda jne. Mina hoiaksin teda rohkem puuris ja vabalt joostes oleksin koos temaga võimalikult väiksel alal, et tuhkur ei saaks ära minna ja sunniksin teda endaga suhtlema. Tavaliselt sellises vanuses tuhkrud hammustavad argusest ja ebakindlusest. Muidugi kui tegemist on tuhkruga kelle 1 vanematest nt on metsik tuhkur, siis ei tasuks väga surt sõbrunemist lootagi....
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Pesamuna » 03. mai 2011, 17:21

Ühelt poolt tuleb lasta tuhkrul vabalt toas liikuda, teiselt poolelt tuleb puuris hoida. Nüüd ei teagi, millist seisukohta võtta. Tegeleme me temaga ikka pidevalt. Edusammud on isegi käest toore kana andmisega, võtab nii ilusti ja rahulikult. Eks me üritame ja vaatame, mis saab. Aega on ju küllaga.
Pesamuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas postituvi » 03. mai 2011, 19:57

OT: Vabalt küll aga kas see peab olema 24/7 selles on küsimus. Tuhkrule piisab üldjuhul kui ta saab joosta päevas u. 3-4h.(loe SEDA TEEMAT ). Seega kui peale töölt tulekut ta lahti lasta ja ise magama minnnes ta jälle puuri panna, on jooksuaeg piisav. Ja kui on võimalusi, võib hiljem vabadust pikendada. Seda siis, kui elamine on tuhkrukindel ja tuhkur on selgeks saanud oma kodu reeglid- st ei hammusta inimesi, käib potil seal, kus vaja.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Pesamuna » 03. mai 2011, 20:12

Öösel on ta meil puuris nagunii. Väljas olles magab ta ka peamise aja-seda oma uues "urus". Tuba on tal totaalselt omastatud, potil käib ka väga ilusasti. Aga eks me üritame siis väikesed muudatused ellu tuua, eks ole näha, kuidas toimib. Kui tema on oma eluga rahul, oleme ka meie. Hammustamisega tegeleme järjekindlalt ja ma tõesti loodan,et saame sellest ka kunagi lahti!
Pesamuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 03. mai 2011, 20:36

Ilmselt pead sa välja nuputama ka selle karistuse mis tema puhul toimib. Kui nipsutamine ei aita siis katseta teisi võtteid.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas ptakopishka » 11. mai 2011, 09:05

minul ka hammustamisega probleem, aga hoopis imelik: umbes 6-7 päeva tagasi hakkas Peko lihtsalt hammustama. Ja ma ei mõtle "näksima", vaid kohe, kui ma talle ligidale lähen, hüppab (!) ta üles ja võtab näiteks põlveõndlast hammastega kinni ja jääb rippuma. Mu käed ja jalad on verised, mitte midagi ei aita, kui ta kätte võtan, ajab ennast kaardu ja võtab käest kinni, samal ajal hirmsasti mugisedes. Kui see esimesel õhtul lahti läks, mõtlesin, et äkki on haige - samas sööb ja joob ilusasti, potil käib ka. Nüüd ei oska aga mitte midagi teha. Elukaaslasega nii kuri pole, mina olen eriline vihaobjekt. Ja vahete-vahel hakkab lausa tirima, võtab kinni ja hakkab, selg ees, tagurdama, mina hammaste vahel...
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas triinabelle » 11. mai 2011, 09:23

See käitumine sarnaneb jooksuaja käitumisega. Kui selline asi ilmneb kastreeritud/steriliseeritud, eriti veel keskealisel või vanemal loomal, võib tegemist olla tõsise tervisehäirega vt. adrenaalhaiguse kohta käivat teemat. Mõnele lööb vahel lihtsalt kevad pähe :dunno:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas ptakopishka » 11. mai 2011, 09:33

ta on lõikamata... niiet võib olla siis jooksuaja käitumine :)
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas triinabelle » 11. mai 2011, 09:37

Raudpoltkinlasti :-D
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas ptakopishka » 11. mai 2011, 09:45

ma siis võtan seda komplimendina kui ta mind oma koopasse tirida üritab :)
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Gunnar » 23. juuni 2011, 19:42

Mul on jäänud segaseks, kas keelata tuleb igasugune hammaste mängutoomine inimestega lävimisel või ainult valus hammsutamine? Seni ta näksab pidevalt, aga mitte kunagi kõvasti, kas seda peab keelama, kuna vanemas eas juba hammustab valusalt? Või sedasorti "mänguhammustused" on lubatud?
Hästi ei kujuta ette, et kuidas ma seda pidevat näksimist keelan, et kuidas ta aru saab, kas keelatud on hambad või küüned, sest ta ju kasutab neid korraga.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Heleri » 23. juuni 2011, 22:23

Eks see ole igaühe enda teha, kes mida keelab. Mina ei luba haiget teha. Haiget tegemine saab karistatud, aga niisama hammastega hullamine ja selline hambaga katsumine on minu arust okei. Peaasi et liiga ülemeelikuks ei lähe ja käsi ikka kriimuliseks ei tee ja murdma ei hakka, osad teevad ka seda mänguhoos.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Johhike » 24. juuni 2011, 09:11

Minu tõhk õnneks juba tükk aega enam valusasti ei hammusta va vahest kui liiga hoogu minnakse. Meil üks põhimängudest ongi käega müramine. Püüan teda käega, siis ta viskab selili ja hakkab käppadega mu kätt püüdma, ajab lõuad pärani ja näksab (jube armas mu arust :biglove: ). Vahest kui hoogu läheb, siis juhtub ka seda, kui natuke valusamalt hammustatakse. Eddie puhul aitab see, kui võtan tal näppudega korraks koonust kinni ja keelan.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas salchicha » 06. juuli 2011, 20:27

Meil ka selline imelik kodus.... tuleb rahulikult sinu juurde, siis lakub tükk aega ühte kohta, proovib korraks õrnalt hammastega ja järgmisel hetkel lüüakse need julmalt mulle sisse :( Kas see on mängusoov või on siin tegemist millegi muuga, ei tea :( on ta meil ju alles kolme kuune.
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas maris2 » 06. juuli 2011, 21:03

See on soov sind hammustada. Pead teda nipsudega tõrjuma. Mõnele loomale aitab ka kui ütled lihtsalt ei. Pead leidma karistus viisi mis talle kõige paremini mõjub. Seda teemat siin üsna palju kui loed siis leiad kindlasti midagi mis ka sinu looma taltsutab. Kuid üldiselt on need ninanipsud päris tõhusad. Algul võid proovida õrnemaid nipse ja kui ei aita siis veidi tugevamaid. Kuid see on kutsika puhul ok et hammustab. Mõnedel kaob see komme peale kastreerimist, mõnedel aitab keelamine.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Gunnar » 20. juuli 2011, 12:51

Natuke meie kogemusest.
Vahetult saabumise järel tundus, et meie oma on õnnistus, ei hammusta üldse, ainult näksab ja kraabib, nüüd, kui ta juba 2,5x suurem, on ka näksamised samavõrra tugevamaks läinud ning kui mina, paksunahaline, selles erilist probleemi ei näe, siis pojal võtab kiirelt pisara silma, samuti on näksamise juurde tulnud puremine.
Hetkel olengi siis mina see, kes peab ilma kaitsevarustuseta teda õpetama :D istun diivani või laman kusiganes ning siis keelan, sakutan, teen ninanipsu, mängin curlingut ...,loodan, et saab asja, sigavalus on siis, kui näksab põlve või küünarnukiõndlast või ... ninast

Et pilti mahendada, mainin, et õnneks ei pea siiski kodus kaitsevarustust keegi kandma, tegemist on toreda vorstiga, võib võtta sülle, teha paid ja kratsida kõrvatagust, aga peab olema lihtsalt valvel, kui tal sõjatuju tuleb
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Gunnar » 20. juuli 2011, 12:51

Natuke meie kogemusest.
Vahetult saabumise järel tundus, et meie oma on õnnistus, ei hammusta üldse, ainult näksab ja kraabib, nüüd, kui ta juba 2,5x suurem, on ka näksamised samavõrra tugevamaks läinud ning kui mina, paksunahaline, selles erilist probleemi ei näe, siis pojal võtab kiirelt pisara silma, samuti on näksamise juurde tulnud puremine.
Hetkel olengi siis mina see, kes peab ilma kaitsevarustuseta teda õpetama :D istun diivani või laman kusiganes ning siis keelan, sakutan, teen ninanipsu, mängin curlingut ...,loodan, et saab asja, sigavalus on siis, kui näksab põlve või küünarnukiõndlast või ... ninast

Et pilti mahendada, mainin, et õnneks ei pea siiski kodus kaitsevarustust keegi kandma, tegemist on toreda vorstiga, võib võtta sülle, teha paid ja kratsida kõrvatagust, aga peab olema lihtsalt valvel, kui tal sõjatuju tuleb
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas triinabelle » 20. juuli 2011, 13:40

Meie igati viksid poisid armastavad esineda sokiripatsitena. Üks perekond Valgetuhkru eriomadustest - ma ei tea, kas Heleri ka nii teeb :dunno: - on sokkide jalastvõtmine sussinina kaudu.
Käte puhul pole mingit probleemi, kui hoida neid rusikas - ikka vene mõjutustega see seltskond :wink: - kui kuskil mõni sõrm ripakile jääb, saab sellest valusasti kinni hakata - kihvake küünevalli või küüne kõrvale ja siis on valus küll. Aga seda tehakse ka ikka suuremas mölluhoos. Õrnusehetkedel ja muidu rahulikus olekus võib Ampsu peale 110 ja SilkJupsi peale 99,9 % kindel olla, et hambaid käiku ei lähe.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi!!! Hammustab kõvasti

PostitusPostitas Heleri » 20. juuli 2011, 20:19

Perekond Valgetuhkur pikaajalised residendid küll selliseid mänge ei harrasta, ei riputa sokis ja ei sööda sõrmi ka :) Isegi väiksed hullud Matu ja Äpu ei tegele selliste vigurdustega.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron