Kulutused tuhkru pesakonnale

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Kulutused tuhkru pesakonnale

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 20. juuni 2010, 12:25

Nii, võtan siis kätte ja panen kirja mis minul oma tuhkrute üleskasvatamiseks keskelt läbi kulub. Lisan, et kulutused ei alga hetkest, millal kutsikad sünnivad, vaid juba jupp maad varem.
Kuna mul on sel aastal 3 pesakonda ja ma erinevate pesakondade kohta eri arvet ei pea, ostutsekk on ühine, siis on järgnevad summad kulunud 25 tuhkrukutsika peale ja 3 imetava ema peale.

Kulutused algavad paaritusreisist (2 tuhkruga Soome, lisaks ka kingitused) 2600.-
Paaritustasu isaste omanikele 1000+3500+5160
Kuivtoit (tiinuse ajal kui ka kutsikate kasvatamise ajal) 10 kg 616.- ( see ei ole veel lõplik summa, siia mahub umbes 5 kg vist veel juurde, kuna 2 pesakonda on veel kodust lahkumata) Royal Canin Babycat
Kassiliiv (cat's best ökoplus 20 L kott, 3 kotti) 855.-
Liha (kaelad, südamed, pugud) 500.-
Vaktsineerimine, passid, kiibid jne 6500.-
Registreerimine Eesti Tuhkrute Liidus 1250.-

Siia rivvi võiks lisada ka minu kulutatud aja, mida ma kahjuks rahas mõõta ei oska, aga ilma ühtegi paid ja musi tegemata kulub ainult söötmisele ja koristamisele iga päev 2 h. Kutsikaid sotsialiseerides ja liivakasti käima õpetades on see aeg tunduvalt pikem. Kuna ma stopperit ei kasuta ja aeg kulub nende juures ruttu, siis täpselt ei oska öelda.

Kokku 21 481.- kuna kõik kutsikad pole veel kodust lahkunud, siis see ei ole lõplik number. Arvan et lõplik number jääb sinna 22 500.- juurde


Selised on minu kalkulatsioonid ja kulutused. Võimalik, et saab ka odavamalt, aga ma kasutan tuhkrukutsikatele täpselt sama liiva ja sama sööki mida ka oma tuhkrutele, nii et pesakondade ajal ei koonerda ja kokku ei hoia.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Yandex [Bot] ja 1 külaline