Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 28. september 2009, 10:22

Minu Tupsukesel on vot vot jooksuaeg tulemas ja talle oleks vaja kuskilt isast saada...
Endal oli plaanis ka isane osta, aga Eestist ei raatsi...
Oleks vaja ta tiineks teha :ups:
Viimati muutis Mercar 29. september 2009, 20:16, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Muudetud pealkirja kuna teema ei vasta enam pealkirjale. Algselt "Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?", nüüd "Arutelu "tundmatu" (päritoluga) looma paaritusest ja geneetilistest ohtudest".
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 28. september 2009, 10:32

See kuulutus peaks olema kosjakontori rubriigis. Ja sa võiks oma asukoha ka ära märkida. :happy:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas elina1987 » 28. september 2009, 11:17

oled sa kindel, et tal jooksukas on? See, et ta 6 kuuseks saab ei tähenda, et kohe jooksukas hakkad. Kas sa ei ole tahtnud teda steriliseerida?
elina1987
Õigekiri longab
 
Postitused: 120
Teemad: 8
Pildid: 3
Asukoht: Kaberla, kuusalu vald, Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 28. september 2009, 11:28

Ja sa võiks ära märkia ka selle kust loom pärit on ja kes on tema vanemad.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 28. september 2009, 12:44

No ma ei tea, kus ma peaks sellest kirjutama, olen siin uus...

Tuhkur on muidu pärit Saksamaalt, olen küllalt roheline loomaomanik...

Steriliseerida ei ole tahtnud... Ei ole eriti sellise asja pooldaja!

No ja ma muretsen ikka ette, sest kui see aeg tuleb, siis tahaks, et mõni isane oleks kohe kättesaadaval... :ups:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 28. september 2009, 14:29

viewforum.php?f=56 kosjakontor siis siin. Kuid kui lähed avalehele ja siis liigud allapoole siis kuulutuste lahtris viimane on kosjakontor.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 28. september 2009, 15:52

Tänud! :happy:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas elina1987 » 28. september 2009, 16:23

ma soovitan siis liituda Eesti tuhkrute liiduga siis saad tulevikus kutsikatele paberid kah teha.
elina1987
Õigekiri longab
 
Postitused: 120
Teemad: 8
Pildid: 3
Asukoht: Kaberla, kuusalu vald, Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 28. september 2009, 23:52

Aga milleks need paberid nii olulised? Kas need näitavad midagi ve? :lol:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas Marilin » 29. september 2009, 07:02

Need "tühipaljad paberid"..need näitavad, et ei ole tehtud mingisugust suguluspaaritust. Eesti Tuhkrute Liitu registreeritud kutsikad peaksid olema ka vaktsineeritud ning kiibistatud enne uude koju minekut.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas helen125 » 29. september 2009, 14:39

Üks asi on "paberid" ja teine asi on liidu poolt kinnitatud "paberid".
Igaüks võib teha paberid ja väita, et need nüüd ongi need paberid ja kõik on JOKK.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 29. september 2009, 16:36

:huh: Kiibistamine ja vaksineerimine on üks asi, t6utunnistuse paber on hoopis teine, ja minu arust, k6ige ebavajalikum asi looma juures. See ei näita looma tervislikku seisundit ega midagi tervisega seonduvat... Ma arvan, et tuhkrutel ei esine psüühika häireid vms. nagu aretatud koertel :shock:
Ja suguluspaaritust kasutatakse minu teada ainult loomade seas, keda kasvatatakse söömiseks ja karva pärast, ei usu, et keegi koduloomaga nii teeks...Aga kui ma kasukat tahan, siis eks ma hakkan ka vennakesi ja 6ekesi paaritama, et nad mulle palju väikseid karusnahakesi sigitaks :lol:
Paber ei tee ühtegi looma teisest paremaks, v6ibolla küll kallimaks, aga mina selles probleemi ei näe!
Eks see ole iga loomaomaniku oma probleem, kus v6i kellele ta seda looma näidata tahab ja kui palju raha ta selle eest tahab... :dry:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas Mercar » 29. september 2009, 16:51

Suguluspaaritust tehakse palju teadmatusest. Korralikel tõupaberitel on looma sugupuu kust saad ise oma silmaga näha, et vähemalt selle sugupuu pikkuses ei ole suguluspaaritust kasutatud.
Vahel on suguluspaaritus ka vajalik, mõne tunnuse edasiandmiseks. Kuid enamasti tehakse seda nö kogemata. Võetakse õde ja vend ja arvataksekas a) et ega õde ja vend ometi omavahel lapsi ei tee või b) ei saada aru kui ohtlik selline paaritus potentsiaalselt on.

Miks sa arvad et söögiks kvõi karusnahaks suguluspaaritust tehakse. Kas sa arvad et sellisel otstarbel on nirud ja geneetiliste haigustega loomad tahetud?

Kõikidel loomaliikidel on geneetilisi haigusi / häireid. Mitte vaid tõukoertel ei teha tõule omaste haiguste kohta uuringuid et olla kindel et loom paaritamiseks kõlbab. Iga normaalne aretaja (hoolimata kas ta aretab koera, hiirt või hobust) valib aretusse vaid terved ja tõule / tüübile iseloomulikud loomad. Kui ostad looma tõuühingu kaudu saad seetõttu ka suurema kindluse et loom on terve.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas Eva4 » 29. september 2009, 17:17

Minule jääb näiteks arusaamatuks, et kui sa paaritad tundmatu taustaga loomi ja siis näiteks mõnel pojal on mingi haigus, mis kas on või võib olla geneetiline, siis kas sa endal vastutust nagu üldse ei tunneks? Et sul on ükskõik mis haigused ja iseloomu probleemid sugupuus on? Ja kui sa nüüd ütled, et sul pole ükskõik, siis miks sa paaritad tundmatu taustaga loomi? Kui sealt paaritusest tulevad haiged loomad, siis on see ju sinu süü, sest sa isegi ei üritanud endast parimat anda, et järglased oleks terved. Loomad ei ole mänguasjad.
Ja see steriliseerimise osa on eriti naljakas. Kas sa oled mõelnud, mis juhtuks kui kõik inimesed nii mõtleks? Eestis on nii suur kodutute ja halbades tingimustes olevate loomade arv just sellise mõtlemise pärast. Eriti huvitab mind, et kui sinu arust steriliseerimine on mingi veider ja ebaloomulik nähtus, siis kas sa ise kavatsed ka nii palju lapsi saada kui tuleb ja ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid?
Veel huvitab, et kui sa nüüd leiad kuskilt ikka ilma paberiteta tuhkru, siis kuidas sa saad 100% kindel olla, et see isane sinu omaga suguluses pole ja ei kanna mingit geneetilist haigust? Isasel ju ka pabereid pole ja äkki selle isase vanemad olid samast kohast kus sinu tuhkur.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 29. september 2009, 18:00

Põhimõteliselt on ka nii et kui sinu looma taust on teadmata ega siis sa ju korraliku kasvataja jutule ka ei pruugi saada ,et leida isast.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Mercarile

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 29. september 2009, 18:38

Seda muidugi, aga iga loomaomanik peaks ise neid asju teadma ja silma peal hoidma... No sain aru jah, et paber on kergem viis kui niisama uurimine... :ups:
Mulle pakuti ka venda ja 6de ühest pesakonnast, aga just sellepärast v6tsin vaid ühe, et nad ei hakkaks sugu tegema.
Aga see, et suguluspaaritust tehakse karusnaha kasvatustes on ilmselge, sest seal ei hoolita looma tervislikust seisundist vaid ainult karvakasvust..
Söögiks m6eldud loomade all m6tlesin jäneseid. Olen korduvalt näinud ja tean kuidas jäneseid kasvatatakse kuskil ruumis 10 6de-venda seal koos ja muudkui sigivad. Räägivad siis, et niikuinii lähevad söögiks, et nii v6ib küll. Mida ma muidugi ei poolda, aga maitse jääb ju tegelikult samaks...

Ja miks ma ütlesin just, et aretatud koertel- ma ei ole kuulnud ühestki psüühiliselt haigest krantsist. Ja krantsid on reeglikohaselt tervemad kui puhtat6ulised koerad! Aga seda ma muidugi ei eita, et k6igil loomadel v6ib haigusi tekkida.

Aga oskad Sa mulle seletada seda, et miks isas nirk oma vastsündinud poegadega paaritub`? Ja kuidas neil mingeid t6siseid defekte ei esine`?
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas Mercar » 29. september 2009, 19:19

Karusloomakasvatused- mingil määral jah on suguluspaaritus. Selleks, et mitte väga suures mahus seda teha tuuakse ka pidevalt sisse nn. verevärskendust. Miks karusloomafarm ei taha suures mahus suguluspaaritust. Nad tahavad terveid ja tugevaid loomi, sest just terved ja tugevad loomad saavad palju järglasi (palju tulevasi nahku).

Viimase lause kohta:
Miks sa arvad et ei esine? Muidugi esineb.
Looduses lihtsalt nõrgad surevad / süüakse ära- see on loomulik osa loodusest. Kui koduloomaga sama teha siis selline õnnetu haige loom põhjustab tema tulevasele omanikule palju südamevalu. Mina meelega küll seda ei teeks ei ühelegi loomale ega tema tulevasele vanemale.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 29. september 2009, 19:19

Looduses ju asjad siiski teistmoodi ,kui kodustes tingimustes. Loodusseadus ju ka selline et, tugevamad jäävad ellu. Aga vastsündinud pojake ju ei ole võimelinegi tiineks jääma. Ega meie jutt siin ju kurjustamiseks ei ole vaid ikka nõu üritame anda. Püüame sind ju kokku viia korralike kasvatajatega. Et edaspidi ka sinu looma kutsikatel oleks normaalsed omanikud, kes loomast midagi teavad.
Tuhkrute liidu koduleht sellel aadressil http://www.ferret.ee/ ja siin kõikide kasvatajate andmed.
Edit:Postitasin Mercariga samal ajal
Viimati muutis maris2 29. september 2009, 19:21, kokku muudetud 1 kord.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

eva4

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 29. september 2009, 19:21

Ma v6in ta ju m6ne metsalisega ka paaritada! Mis haigused need on, millest te siin räägite? Mis haigused need nii t6enäolised tekkima on? Downi sündroomi neil vast ei esine v6i midagi sellist, mida ravida ei saaks...
Ma ei ole veel kedagi paaritanud, vaid uurin asja.. Ja nagu ma näen, on teil siin foorumis k6igil terved loomad, nii et miks ma peaks üldse mingite haiguste pärast kartma :happy:
Steriliseerimisega on nii, et kassile teen süsti, kui poegi pole vaja, aga kui tekib kiisupoja huvilisi, siis ma lasen pojad teha...
Kodutud ei ole loomad mitte sellepärast, et nad paljunevad, vaid sellepärast, et inimesed, kes ei suuda loomade eest hoolitseda v6tavad endale loomi. Ja hulkuvad loomad paljunevad, sest neil ei ole kedagi kes vaataks, et nad endale k6htu ette ei kasvataks kuskil...
Ma ei tea, kuidas m6jub emasele kassile steriliseerimine, aga isasele m6jub kastreerimine väga halvasti ja loom ei ole enam iseloomult see kes varem ja sellest ma järeldangi, et see ei ole 6ige!
Ja kui sa veel ei tea, siis inimesed saavad m6istusega laste saamist piirata! Mida sa vist ei m6ista... Sina v6id ennast steriliseerida, kui muud lahendust ei leia!

Selles ma olen 100% kindel, et kui ma endale m6ne Paberiteta tuhkru leian, ei ole see minu tuhkru sugulane, sest inimesed ei käi endale Saksamaalt ilma Paberiteta tuhkrut ostmas... :lol:
Ja eks ma ikka küsin ka, kust see tuhkur pärit on :happy:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 29. september 2009, 19:24

Kastreerimine muudab isase tuhkru iseloomult vaid leebemaks ja paremaks. Kui isast ei kastreerita siis eritab ta ebameeldivat haisu. Ja kui teda aretamiseks ei kasutata siis pole ju mõtet looma jooksukaga kurnata. Tundub et sa peaks veel tutvuma selle looma iseloomu, haiguste ja kasvatamisega.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

maris2

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 29. september 2009, 19:54

Looduses on jah teisiti, sest seal ei ole ühelgi loomal mingeid piiranguid...
Aga vastsündinud nirgil on see nö. seeme sees kuni ta suureks kasvab. Kui ta saab täisealiseks, hakkab loode arenema.
Ega ma seda juttu ei v6tagi kurjustamisena. Asi on lihtsalt selles, et ma ei ole näinud looma, kes oleks sündides haige, kuigi ma olen väga palju igasuguste loomade kutsikaid näinud ja isegi veresuguluses tehtud kutsikaid...
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas maris2 » 29. september 2009, 19:59

Kui sa tõesti soovid teada tuhkrutel levinud haiguste kohta siis võta ühendust kasutaja triinabellega tema saab sulle rääkida kõike mida sa teada tahad.
Pärilikhaigus on näiteks kurtus. Mis ka üsna levinud, õnneks küll mitte Eestis.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: eva4

PostitusPostitas Mercar » 29. september 2009, 20:03

LoQue kirjutas:Downi sündroomi neil vast ei esine v6i midagi sellist, mida ravida ei saaks...
Downi sündroom üldiselt ei ole pärilik (enamus Downe on bioloogiliselt steriilsed, lisaks paljud surevad enne süguküpsust) sellega ei ole mõtet võrreldagi. Kõik geneetilised haigused ei ole päranduvad.

Geneetilised hädad mis on tuhkrutel päranduva iseloomuga (NB vanemad ei pea olema haiged et vigast geeni edasi anda):
polüdaktüülia, katarakt (kae mis põhjustab pimedust), kurtus (sage "panda" markeeringuga loomadel), tsüstiline fibrioos? neerudes, põiekivid jne Enamus neist ei ole ravitavad!

Linke:
http://www.peteducation.com/article.cfm ... 84&aid=542
http://www.ferretcentral.org/faq/part5. ... n_diseases
http://www.cypresskeep.com/Ferretfiles/Firstferret.htm

Ega geneetiline viga ei tähenda et kohe sündides on peale vaadates selge et miskit on häda. Jah suuremate väärarengute puhul on kohe näha, aga need on haruldased. Paljudel juhtudel tähedab see pigem seda, et looma omanik avastab loomal haiguse kui loom on täiskasvanu ja tuleb välja et suure tõenäosusega tegu geneetilise hädaga. Selle pärast paljude liikide / tõugude puhul kasutatakse aretuses vanu terveid isasloomi. Nede puhul on suurem tõenäosus et kõik võimalikud "peidetud" geneetilised hädad on end näidanud ja et temalt järglastel miskit ohtlikku geenidega kaasa ei anta. Otse loomulikult ei anna see 100% garantiid. Aga kuna emasega üldjuhul oodata ei saa, siis isasega saab. Ja see ennab teatud kindluse.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kellegil on isast steriliseerimata tuhkrut?

PostitusPostitas Eva4 » 29. september 2009, 20:08

Paber ei võrdu korraliku taustaga. Paber näitab seda kes olid sinu looma esivanemad. Ilma esivanemaid teadmata ei saa kontakteeruda erivanemate kasvatajatega, et uurida tervise ja muu kohta. Paber ei ole mingi eputamise asi vaid see annab kasvatajale võimaluse kasvatada hea tervisega loomi. Ilma looma sugupuud teadmata on väga vastutustundetu teda paaritada, ega tuhkrud siis otsa ei ole lõppemas, et neid meeleheitlikult on vaja juurde toota.
Seda, kas karusnahakasvatuses kasutatkse liiniaretust või mitte, ma ei tea ja see ei ole ka oluline. Kui nad seda teevad, siis sellepärast, et saada paremaid loomi. Liiniaretus nimelt kinnitab häid omadusi ja toob esile negatiivseid omadusi. Kõikide loomade puhul kasutatakse liiniaretust, sest nii saadakse võimalikult kvaliteetseid järglasi. Liiniaretuse puhul pean ma ikkagi silmas aretust mitte suvalist ja ebaloogilist sugulaste paaritamist (tootmist).
Mitte kuskil ei ole tõestatud, et krantsid oleksid tervemad ja see ei ole ka loogiline. Muidugi on tõuge, kes on ülearetatud, aga selle põhjal ei maksa oma otsuseid teha. See on lihtsalt sinu hetkeline vaatenurk, mis põhineb ainult sinu kogemusele. Minu kogemus ütleb näiteks vastupidist, aga ma ei tee selle põhjal järeldusi, et vot nüüd tõukoerad on tervemad. Seda lihtsalt ei saa nii vaadata.
Looduses on palju suguluspaaritust ja selles ei ole midagi imelikku. See on isegi inimeste seas levinud. See, mis tulemuse see annab, sõltub ainult esimeste loomade geenidest. Kui geenid on halvad, siis ei ole terved loomad ja kui geenid on head siis tulevad terved loomad.
Muideks see süst, mida sa oma kassile teed, tekitab kasvajaid. Steriliseerimine on ohutum ning ka looma tervisele parem. Mul on kodus viis kassi. Üks emane on veel steriliseerimata, sest ta leiti tänavalt kassipojana ning keegi tark oli tal kõhu lahti lõiganud ning ta kardab paaniliselt inimesi ning ma ei taha teda traumeerida kliinikusse viimisega. Kolm emast on steriliseeritud ja isane on kastreeritud. Kõik käituvad täiesti normaalselt. Mis sinu isasel siis viga ja kui vana ta oli kui ta kastreeriti?
Sinu põhjendus kodututele loomadele on väga lühinägelik. Mis põhjusel võtavad inimesed, kes nende eest ei suuda hoolitseda, omale loomi? Sest neid saab kergesti võtta ja nad ei maksa palju. Kui loomi ei saaks nii kergesti võtta ja kui nende hind ei oleks nii odav, siis väga paljud jätaks looma võtmata. Loomi on lihtsalt liiga palju ja normaalseid inimesi liiga vähe. Normaalseid inimesi me juurde teha ei saa, aga me saame piirata loomade arvukust. Iga inimene, kes lihtalt lõbu pärast paaritab oma looma, on vastutav. Mida rohkem inimesi oma teguda eest vastutab, seda vähem on kodutuid ja halbades tingimustes loomi. Sinu valik.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas maris2 » 29. september 2009, 21:30

Nahakasvajad
Organite kasvajad
Hingamisteede haigused
Südamehaigused
Suhkruhaigus
Haiguste loen pärit Valgetuhkru lehelt
Kuna siin juttu ka haigustest siis siin mõned levinumad. Need pole küll geneetilisel teel levivad kuid väärivad märkimist siiski.



Sa kirjutasid et sinu loom pärit Saksamaalt. Kuidas ta sinuni üldse jõudis? Kas käisid tal ise järgi ?
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

PostitusPostitas Marilin » 29. september 2009, 21:55

LoQue kirjutas:Selles ma olen 100% kindel, et kui ma endale m6ne Paberiteta tuhkru leian, ei ole see minu tuhkru sugulane, sest inimesed ei käi endale Saksamaalt ilma Paberiteta tuhkrut ostmas... :lol:
Ja eks ma ikka küsin ka, kust see tuhkur pärit on :happy:

Sinul ju on Saksamaalt pärit tuhkur, miks arvad, et kellelgi teisel seda ei või olla?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas helen125 » 29. september 2009, 23:33

Mina ei vaevuks selle inimesega vaidlema, kui ta arvab, et paber näitab ainult tõugu. No lihtsalt tuhkrutel ei ole erinevaid tõuge ja kui natuke netis lugeda st seda foorumit ja ETL kodulehekülge jne siis inimene juba teaks, mis asja need paberid tuhkru puhul näitavad.
Hakata omavahel seostama jäneseid, koeri ja inimeste haiguseid, no ei saa mina aru sellest jutust siin.
Kirjutame ära siia teemasse ohud ja ärme vaidle inimestega, kes ei taha kuulda vaid "teab ise kõige paremini". Tuuleveskitega võidelda ei saa.

Kes vähegi viitsib googeldada, leiab üles ka saksamaal tihemini esinevad tuhkruhaigused.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas Kellykaazz » 30. september 2009, 09:14

Mulle jääb ka arusaamatuks, miks see isik sellise kummalise küsimusega siia pöördus. Kui oleks vaevunud enne kasvõi mõnda teemat lugema, oleks ju aru saanud, et siinsed kasutajad peavad oluliseks tuhkru tervist, sugupuud jms, et minimaliseerida riski, et tuhkruid aretavad n.ö lambikasvatajad/aretajad.
Ta võib liituda klubiga: rakvere tädi ja Anka okidoki-st ja siis vorpida tuhkruid rahateenimise eesmärgil. On ju ilmselge, et tal on soov teenida raha, mitte pole tuhkur võetud lemmikloomaks.
Aga see on puhtalt minu arvamus...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas maris2 » 30. september 2009, 11:05

Nu aga kui raha teenimiseks looma võtnud siis võiks lugeda erinevaid kuulutuste portaale ka ja näha et tuhkrud kellel pole õiget sugupuud ja müüjal jumala savi loomadest, et selliseid loomi hetkel ka ei osteta eriti. Inimene läheb ostab ta enne loomapoest kui kasvataja Ankaa käest.
Tõesti jääb arusaamatuks kuidsa saab loomaga ikka nii hoolimatult käituda, ja veel väita et sterriliseerimine rikub looma. Emaste lemmiku puhul on ju sterriliseerimine ainus kindel asi, et loom ellu jääks.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Arutelu "tundmatu" looma paaritusest ja geneetilistest ohtud

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 30. september 2009, 13:48

Aga kust keegi teist siit üldse teab, mis eesmärgil ma tuhkrule poegi tahan`? V6in öelda, et raha teenimiseks küll mitte.. M6nel inimesel nii rasked ajad ka nüüd pole!
Ärge seda juttu nüüd üle ka dramatiseerige, ma muidugi hoolin looma tervisest, ja muidugi ma v6in teie heameeleks ka paberid teha, kui siis k6ik järgmised tuhkrud siis tervemad on...
See mis internetis haiguste kohta kirjutatakse v6ib juhtuda 1 tuhkrul 1000st. Te natuke m6tlete üle ka, see, et m6ni tuhkur haigeks v6ib osutuda, ei tähenda veel nende liigi l6ppu! Teil tuleks natuke optimistlikumalt suhtuda sellesse!
Ja mis vaidlemisest te räägite? Ma kuulan ju huviga, mida teil öelda on... :happy: ja eks ma siis vaatan, mis ma temaga peale hakkan, teen endale krae, v6i kasvatan edasi :roll:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron