nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 12. jaanuar 2010, 13:58

Hakkan teile rääkima, kuidas ma õpetan Tupsit kellukese ja maiuse abil.
Vaja on kellukest, tikutoosi maiusega, rõngast.
Tupsile on täna esimene õppetund.

Kõigepealt, pean talle selgeks tegema, et kellukese helin on põnev, sest pärast saab maiust.
Teisena võtsin appi rõnga. Tupsi peab aru saama, et peale kellukese helinat peab midagi tegema, et maiust saada.

Video..http://www.youtube.com/watch?v=eeH4yJcbbSk
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas Annie » 12. jaanuar 2010, 17:57

Kas Sa klikkerit ka proovinud oled? Ma saan aru, et põhimõtteliselt asendab seda kelluke? Mina ei ole klikkerit papagoide peal proovinud, sest nad ei ole mul nii taltsad (kuigi selle abil saaks neid ehk ka taltsamaks) ja siis ei ole otseselt mingit õpetust neile andnud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 12. jaanuar 2010, 20:14

Mul pole klikkerit ja ei tea, kust seda saada. Olen proovinud ise teha, kui ei tulnud hästi välja. Seega otsustasin kellukese kasuks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas Annie » 12. jaanuar 2010, 20:20

Mina kasutan koeraga sellist:
http://www.lemmik24.ee/shop-mainmenu-26 ... click.html

Natuke kallis võib-olla, aga väga mugav kasutada. Tegelikult võib klikkerit asendada ka näiteks pastakaklõps, peaasi et konkreetne hääl, mida lind-loom siis maiusega seostab. Aga jah, nagu ma mainisin, on see klikker lihtsalt väga käe järgi. On ka odavamat varianti, mis oli kunagi klikkerkoolituse raamatuga kaasas, umbes selline:
http://www.kosaltd.hu/images/termekek/1893.jpg, aga suht võika kõlaga ja minu koer näiteks kartis seda, nii et võttis tükk aega enne, kui hirmust üle saime ja uuega harjutama hakkasime.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 15. jaanuar 2010, 17:18

Nüüd peaks viima rõnga külgedele ja üles.
Edasi panin rõnga lauale. Terve minut ei saanud nümf aru, mida temalt oodatakse. Lõpuks taipas.

(Püüan teha homme video. Varsti saan klikkeri ja siis hakkame selle abil õppima).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. jaanuar 2010, 19:26

Videot mul teha ei õnnestunud, kuna Tupsi on viimasel ajal isepäine.
Sain klikkeri kätte ja nüüd tuleb pisike ümber õpe. Hakkan kellukese asemel klikkerit kasutama.
Täna tegin proovi. Alguses tulid Tupsile suured silmad pähe, et mis heli see veel on :lol: .
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 19. jaanuar 2010, 22:30

Oleme jõudnud kolmanda õppetunni juurde. Enam ma rõngast ei hoia, vaid panen maha. Kui see selge, siis asetan rõnga anuma peale. Tahan, et Tupsi õpiks rõnga sinna sisse viskama.

Video http://www.youtube.com/watch?v=hStJjrVGkoc


(Nuki on mõttesse vajunud ja unistab.. vb. tulevikus õpetan Tupsi enda järelt sifkakesti koristama. :sing: )
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas Loomahull » 20. jaanuar 2010, 14:37

Tore on vaadata, kuidas klikkerit kuuldes linnuke kohe rõngast togima läheb. :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas AIE » 28. jaanuar 2010, 22:15

Ma ei tahaks küll targutada, kuid ma räägiksin siinkohal veidi klikkeri põhimõttest. Kui klikkerit õigesti kasutad, siis jõuad väga kiiresti soovitud tulemusteni ja saad kõiksugu vahvaid trikke linnule õpetada.
Esiteks nn sisseklikkimine. Teed kliki ja annad maiust, teed kliki ja annad maiust jne. Erinevates kohtades ja erinevatel aegadel. Mingi aja pärast siis kontrollid, kas lind on sisseklikitud. Selleks teed suvalisel hetkel kliki ja kui lind regeerib klikile, ehk soovib maiust saada, siis on ta valmis õppetunniks. Nüüd paned rõnga linnu lähedale ja ootad. Võid ka seda liigutada, et linnus huvi tekitada. Kui ta liigub selle poole või paremal juhul puudutab seda nokaka, teed kliki ja annad maiust. Kui ta on mitu korda saanud maiust rõnga puudutamise eest, suurendad kriteeriume-aga vähehaaval! Näiteks lased tal rõngast tõsta, kasvõi natukene ja kohe klikk ja maius. Siis lähed veel edasi ja lased kõrgemale tõsta ja siis juba selles suunas, kuhu soovid jne. Seda nimetatakse shape'miseks ja ma arvan, et on linnu puhul üks parimaid viise millegi õpetamiseks. Põhiline on see, et kõigepealt oleks tegevus, sellele järgneks klikk ja siis maius. Sa pead klikkeriga püüdma neid hetki, mis viivad lähemale soovitud lõpptulemuseni. Klikkeri puhul tuleb ka seda meeles pidada, et õppetund ei tohi kesta kaua, kuna on vaimselt pingutav ja väsitav ning kui kuidagi välja ei tule, peaks sammu nö tagasi astuma. Linde ma treeninud klikkeriga ei ole, aga kaks koera olen välja õpetanud ja kui erinevaid papagoide treenimise videosid netist vaadata, siis nad õpetavad täpselt samamoodi. Delfiine õpetatakse ka sama meetodiga, kuid vilega klikkeri asemel.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 28. jaanuar 2010, 22:41

Mulle on klikker uus asi. Varem pole sellest vidinast kuulnudki. Nägin videot, kus täpselt nii õpetati. Kahjuks ei leia ma seda enam arvatavasti üles. Uurisin ja tõesti kasutatakse klikkerit teisiti. Kuid mul tekib küsimus, miks siis ültse klikkerit vaja on? Saab ka ju lihtsalt preemjaga. Või öelda tubli ning preemja.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas Gerbil » 29. jaanuar 2010, 00:57

Kuna looma treenimisel peab kiitus olema võimalikult vahetu olema, siis klikkeriga saab õige käitmuse eest teatud olukordades kiiremini märku anda. Kiitusena võtab loom klikkerit siis, kui ta on juba selgeks õppinud, et peale klikki saab maiuse, seega teatud tegevus = klikker = maius.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas AIE » 29. jaanuar 2010, 12:51

Häälega ei jõua tõesti mitte kunagi nii kiiresti premeerida kui klikkeriga ja klikker teeb väga erilist heli, mis on muust taustamürast kergemini eristuv. Ma ei tea, mis veideot Sa vaatsid ja seal võis tõesti olla enne klikk ja siis tegevus, aga Sa võisid ka valesti aru saada. Kui loom juba teab, mida klikker tähendab ja Sa teda klikid, siis ta pöördub kohe peale klikki selle tegevuse juurde tagasi, mis talle kliki nö andis ja kuna klikkeri õpetamisel kõik väga kiiresti käib, siis võis jääda mulje, et enne oli klikk ja siis tegevus. Klikker nõuab kiirust ja täpsust, mis tulevad kogemusega. Alguses ma ka klikkisin veidi hilja, aga mida rohkem Sa seda kasutad, seda paremini Sa hakkad toime tulema ja lõpuks mõtled, et kuidas üldse ilma klikkerita midagi loomale/linnule õpetada on võimalik :-D
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas kkkrissu » 22. märts 2010, 22:37

Annie kirjutas:Mina kasutan koeraga sellist:
http://www.lemmik24.ee/shop-mainmenu-26 ... click.html

Natuke kallis võib-olla, aga väga mugav kasutada. Tegelikult võib klikkerit asendada ka näiteks pastakaklõps, peaasi et konkreetne hääl, mida lind-loom siis maiusega seostab. Aga jah, nagu ma mainisin, on see klikker lihtsalt väga käe järgi. On ka odavamat varianti, mis oli kunagi klikkerkoolituse raamatuga kaasas, umbes selline:
http://www.kosaltd.hu/images/termekek/1893.jpg, aga suht võika kõlaga ja minu koer näiteks kartis seda, nii et võttis tükk aega enne, kui hirmust üle saime ja uuega harjutama hakkasime.






Mul on selline (kollane): http://www.zooplus.de/bilder/1/5185_Kar ... cker_1.jpg, sai mitu-mitu aastat tagasi 20 krooniga loomapoest ostetud.
kkkrissu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nümfkakaduu Tupsi õpetamine.

PostitusPostitas Nümmi » 05. november 2014, 14:45

♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist