isaste viirude käitumine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

isaste viirude käitumine

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 06. august 2010, 14:56

Olen nädala jagu õnnelik viirude omanik. Aga samas on tekkinud ka esimesed vastuseta küsimused. Ostsin kauplusest justkui kaks isast viirut ja nüüd käib neil omavahel selline õrn kudistamine, et vähe pole. Enamus päevast nokkapidi koos, puhastavad teineteist, vahel vist riidlevad ka veidi. Kas selline nokkapidi koos olemine on omane ka kahele isasele või käib rohkem siis, kui üks neist emane? Ühel vahanahk tumedam sinine, teisel peaaegu valge, vaid noka poolt helesinine. kauplusest öeldi, et umbes 3-kuused. Laulavad ja sädistavad mõlemad valjult, kuigi see, kellel vahanahk on tume, sellel on häälel erinevaid varjundeid justkui rohkem. Ja tema peab vahepeal pikki kõnesid ka.
Mitte, et ma nüüd väga pettunud oleksin, kui üks emaseks osutuks. Lihtsalt tahaksin veendunud olla, kas ikkagi on mõlemad isased, kui ma nii osta soovisin
Ja mureks on ka see, et nad justkui ei leia oma võre küljes olevaid sööginõusid üles. Poes oli sööginõu puuri põrandal. Nüüd nad nokivadki põrandalt neid maiuspulga jäänuseid, mis sinna pudenenud on.
Panin maiuspulga sööginõu ette, selliselt, et nad justkui peaksid sööginõu õrrele istuma, aga nad eelistavad rippuda pea allaspidi puuri seina küljes ja niimoodi nokkida. Kas sööginõus võib olla viga? Asukohta muuta ei saa, sest augud on puuri seinas ju kindlas kohas. Kuidas meelitada neid õigesse kohta sööma? Ega seal puuri põhjas ju palju mida nokkida polegi.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas kertu0208 » 06. august 2010, 15:03

See on hea, et üksteisele laulavad ja puhastavad üksteist, kuna see näitab, et nad saavad läbi. Puuri põhjast nad söövadki, kuigi toit on üleval ka ees, mul on samamoodi.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas pepe7 » 06. august 2010, 15:41

Mulle tundub, et sul on kokku saanud siiski isane ja emane. Peaasi, et õde-vend ei oleks. Käitumine on nii omane neile, muretsemiseks pole põhjust, küll nad ka toidu lõpuks ülesse leiavad. Nad ju nii vähe söövad.Võibolla on sul pilte, vaataks sealt järele , kellega siis tegu on?
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 08. august 2010, 17:32

Tänud vastuste eest! Tänaseks on viirud sööginõud üles leidnud, jooginõu samuti. Kohanemine on vist ka lõppenud, sest toimetavad kahekesi vahetpidamata. Jätkuvalt nokkapidi koos ja pidev pesupäev on ka kogu aeg.

Ainus, mida nad veel üles ei leia või siis kasutada ei mõista on vann. Aga ehk kunagi...
Kes nad siis on, poisid või siiski üks neist tüdruk?

Pildid meie viirudest on siin:
http://public.fotki.com/Zonor/linnud/
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas kertu0208 » 08. august 2010, 18:12

Valge näoga tundub emane olema ja kollase näoga isane.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas taanka » 08. august 2010, 18:15

Ühinen kertu0208-ga ,vasakpoolne 100% emane ja teine :hmmh: mulle tundub ka isane
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 08. august 2010, 18:35

Ah et Tom ei olegi Tom!!!
Vaat kus lops! Kuigi nad olid kaupluses koos paljude teistega ühes puuris, siis kas väljanägemise järgi oskate arvata, kas nad võiksid enam-vähem ühevanused olla. Kaupluses väideti küll nii.
Seda, kas nad on õde ja vend, ei saa ma enam kunagi teada. Kas see, et nö. Tom on valge peaga ja triipe pea peal ei ole, annab märku sellest, et ta on vanem, kui kollase peaga Jerry? Kas sellele toetudes võin ma oletada, et nad ei ole õde ja vend. Ilmselt ei saa.

Kui esialgu ei soovinud ma poegi ja ostsin nö. kaks poissi, siis nüüd, olles neist lausa lummatud, ei ole mul midagi selle vastu, et neil pojad oleks. Juhul, kui nad pole õde ja vend muidugi. Kui kauplusest tõde teada ei saa, siis kuidas ma peaksin selgusele jõudma nende suguluses? Andke nõu palun.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas pepe7 » 09. august 2010, 10:36

Tom ei tundu tõesti isane olevat. Mina soovitaksin ühe neist ära vahetada, kindluse mõttes. Väljanägemise järgi ei saa tõesti öelda kas on õde-vend. Pildilt mulle tundub, et emane on natike vanem nii kuskil ligi poole aastane ja isane kuskil 3-4 kuune. Nii et paari kuune vahe peaks neil olema küll. Ja samas võivad nad olla küll ühe ema-isa lapsed.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 09. august 2010, 12:35

Aitäh vastajatele! Eks me peame nüüd harjuma mõttega, et Tom polegi Tom. Kui me selle kudrutava paarikese lahku lööme, siis ilmselt tuleb meil neile ka uued seltsilised osta. Kui suur vanusevahe oleks sobiv? Või õigemini kui suur vanusevahe ei oleks enim sobiv. Kas 6 kuusele emasele oleks mõistlik osta 3-4 kuune isane? Ja meie 3 kuusele poisile siis samavana või noorem sõbranna? Kas üle pooleaastane vanusevahe on juba liiast? Uute lindude ostmine teeb kohe väga ettevaatlikuks. Enam ei tahaks eksida.

Kuna linnud on alles 1,5 nädalat meie juures, siis kardavad nad mind nagu tuld. Kui ma käe puuri panen, siis nad hakkavad kohe ringi lendama. Kuigi mingi edumaa mul juba on- enne rapsisid hullemini. Nüüd on veidi rahulikumad. Kui ma pean nad ringi tõstma, kas selliste rapsivate lindude jaoks on mingi muu püüdmise võimalus peale käega võtmise? Vabandan, kui mu küsimused tobedad tunduvad, aga selle 1,5 nädalaga ei ole mul neid kogemusi just kuigi palju kogunenud.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste viirude käitumine

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 09. august 2010, 13:03

Vabandust, läks veidi valesti. Kui suur vanusevahe oleks enim sobiv, mitte ``ei oleks enim sobiv``
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist