papagoide õpetamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 09. september 2004, 20:25

zipzik19 kirjutas:mul on isane papagoi juba 3 pool kuud olnud...
aga ta ikka kardab mulle käe peale tulla ja poes üteldi et selle ajaga peaksid nad juba õla peale ka tulema... :(
kas ma olen ise midagi valesti teinud?? :?
või on viga emases linnus sest kui tema majja tuli siis hakkas isane minu vastu olema...ma ei saa sellest enam aru... :cry:
ja emane papagoi on kaa väga imelik minu vastu olnud kui ma üritan teda kätte võtta siis ta hammustab lausa vere välja... :( :o
ma pole neile midagi halba teinud...
kas neid on võimasik üldse kuidagi välja õpetada ja kui on siis kuidas :oops:


Ära nüüd umbes nädal aega nende puuris midagi tee. Ainult vajalikke asju st vee ja toidu puhastamine. Ja siis alles hkka vaikselt otsastpeale. Minu papagoid on minujuures olnud juba peaaegu 2 aastat, ja näpupeale ei tule ükski, egas mitmekesi nad ongi aremad.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 21:29

mida ma võiksin neile esimesena õpetada?
praegu ma õpetan neile näpu peale lendamist aga ma ei oska seda õieti teha:( :cry: : panen näpu puuri ja selle õrre peale kus nad on heal juhul kõnnivad nad mu näpu peale. vahest ka panen nende küünte alla näpu ja hakkan neid oma näpu peale tõstma(näpp on õrre all ja ja hakkan selle sama näpu küljega tõstma) siis see õnnestub(vahest)
tegelikult ma alles täna alustasin aga tegin seda mitu korda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirukate trikid

PostitusPostitas Annie » 19. oktoober 2004, 07:49

Sa oled ju väga tubli, kui nad juba nii kiiresti oma näpu peale oled saanud. Ära praegu muud õpetagi, las nad saavad selle kõigepealt päris selgeks. Hea, kui tulevad juba niimoodi näpule, et saad nad näpuga koos puurist välja tõsta. Kui nad natuke pelgavad, anna kõigepealt midagi maitsvat käest. Üldiselt kui käe puuri paned, siis püüa rohkem nii, et peopesa on allpool.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukate trikid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 12:59

Üks esimesi trikke oma viirukatele oli see, et nad välja lennates ise oma kodu (puurikese) üles leiaksid. Ole ise kindlasti samas toas ja jälgi nende lendu. Õigepea tuleb isane viiru sinuga kontakti looma ja maandub puhkama sinu õlal. Emasega on usalduse võitmine juba tunduvalt raskem protsetuur, sest emase viiru loomus on pigem "kodukana" moodi. See tähendab, et nii kergesti ta puurist ise välja ei lenda, kui puuriuks lahti jätta. Ilmselt on see tingitud oma kodu austamisest ja hoidmisest.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 13:55

mul on linnud olnud juba 3 kuud aqa ma pole neile midagi selgeks õpetannud...
kas on üldse nii vanalt(1: 7-8kuune 2: 5-6kuune) neile midagi õpetada... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 19. oktoober 2004, 14:40

Minul on 5 lindu. Vanemad 2, nooremad 1 aastased. Õlale ega näpule ei tule keegi. Kardavad mind nagu tuld. Alguses kui mul oli neid 2 siis emane oli see sõbralik. Ja kui emane munema hakkas ja pesakastis enamuse ajast oli, hakkas isane minuga tutvuma. Aga nüüd on kõik jälle nagu vanasti. :(
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirukate trikid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 19:19

kuidas õpetada näpupeale lendamist?
nii nagu mina teen ei õpi nad selgeks(hakkan näppu õrre asemele toppima, niimoodi ei saa nad midagi selgeks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirukate trikid

PostitusPostitas Annie » 19. oktoober 2004, 19:35

Harjuta kõigepealt seda, et nad sul puuris näpule tulevad (see sul ju juba õnnestus). Siis kui juba saad neid näpuga puurist välja tõsta, pole enam see ka raske, et nad sul puurist väljas olles näpule tulevad.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. november 2004, 20:02

minu omad on oma nädalakesega näpu peale tulemise ära õppinud. emast saan ma ka näpu peal juba puurist välja tõsta..isane on selles suhtes natuke arem
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. november 2004, 15:38

ma ei ole neid peaaegu üldse õpetanud aga nad on nii targaks ise saanud... :)
nad saavad kõigest aru mis ma neile räägin...
kui ma ütlen et olge vaiksemalt et ma gtahan õppida siis nasd jäävadgi vait, kui ma ütlen et minge koju siis lähevad ja ühe väga halva asja on nad ka ise ära õppinud.. :x
nad teevad ise puuriukse lahti ja siis kui ma koju tulen on nad väljas... :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 19. november 2004, 17:20

Pane siis mingi lõks või näpits ukse ette. Sest muidu võib nendega õnnetus juhtuda.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. november 2004, 19:02

kui nad ise oskavad tagasi sisse minna siis ei tohiks nendega miskit hullu juhtuda, kui nad juhuslikult väga õnnetult ei kuku või kapi vahele kinni ei jää :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 19. november 2004, 20:05

Aken võib olla kogemata lahti ja siis...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas kerluusha » 20. november 2004, 18:50

Ei, tegelikult on lindudega niimoodi, et kui sul on üks lind, siis oled sina talle peamine.. aga kui sul on 2 lindu, siis on nad omavahel koos.. ja langed pingereas allapoole.
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas kerluusha » 20. november 2004, 18:51

masterdragon kirjutas:mida ma võiksin neile esimesena õpetada?
praegu ma õpetan neile näpu peale lendamist aga ma ei oska seda õieti teha:( :cry: : panen näpu puuri ja selle õrre peale kus nad on heal juhul kõnnivad nad mu näpu peale. vahest ka panen nende küünte alla näpu ja hakkan neid oma näpu peale tõstma(näpp on õrre all ja ja hakkan selle sama näpu küljega tõstma) siis see õnnestub(vahest)
tegelikult ma alles täna alustasin aga tegin seda mitu korda.
Tead. proovi sõrmenipsuga. Minu lind teeb niimoodi et kui ma panen näpu niimoodi, et ta mu näpu peale lennata saab ja teen sõrmenipsu, siis hetkega on ta mu näpu peal. Muidugi vajab asi harjutamist.
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 12:31

mul on aken kinni aga ma muretsen just6 selle pärast et mul on uks lahti ja kui nad toast välja lendavad saab ema väga kurjaks... :(
mul poleks selle vastu midagi et nad lendavad aga mul on raskusi nende koju tagasi toomisega... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. november 2004, 12:36

Siis pane puuri ukse ette näpit ja nad ei saa ust ise lahti.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2004, 20:41

juba panin :P
aga see õpetamise asi, et mul papagoid õudselt kardavad mnd, aga näpu peale ma nagu nö kisun(panen näpu küünte alla jne...) nad...ja siis nad tulevad
aga point on selles et nad tulevad ainult pimedas ja kui ema tule põlema paneb siis natuke oli ja läks minema :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. november 2004, 20:05

minuomad ei taha kuidagi näpupeale tulle ja kui ma nad panen oma näpupeale siis nad lendavad järgmisele õrrele.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Annie » 29. november 2004, 20:49

Kui sul neid juba näpule panna õnnestub, siis tähendab, et nad sind enam ei karda ja küll sa saad neid ka näpule pikemaks ajaks jätta. Proovi neid näpu peal puurist välja tõsta.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 04. detsember 2004, 19:55

Minul oli oma viirukaga hoopis nii et ta ei tahtnud kohe üldse puuris olla ja need söögikausid olid väljaspool puuri nii ja siis ta ronis sinna sisse ja alles kolmandal päeval pidime ta väla laskma sest ta jäi sööginõi sisse kinni.....kui ta väla sai lendas ta kõigepealt minu voodi peal ma panin oma sõrme talle ette ja kohe hüppas peale mingi nädala möödudes tuli ta mulle õlapeale ja musitas mind....nüüd ta ei ole enam üldse päeval puuris mul on talle välja ehitatud palju oksi ja jgast huvitavaid asju kuhu lennat...aind ööseks läheb puuri tuttu....ta hoiab täiega mind musitab ja täiega armas väike tegelane on ta räägib ka nats ütleb pepe tubli poiss ja pepeke...kes ütles et viirud ei hakka rääkima...:P
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. detsember 2004, 18:33

heehhee..Meie tegime eile õhtul edusammu...Nimelt lasin linnud lendama ja panin tule kustu kui nad olid juba liiga kaua olnud, mõtlesin et siis küll nad lähevad koju (polnud varem proovinud) , aga isane hoopis hakkas lendama ja lendas vastu sein ja igale poole, aga siis juhtus selline asi et ta tuli mulle õla peale ja pähe ja käte peale ja ma sain talle pai teha-nii armas oli, ainult et kui tule põlema panin, siis natuke istus, aga siis kohe lendas emase juurde tagasi.Ikkagi oli see mõnus kui ta mu juures oli.Proovisin võtta ka emast , aga emane "näpistas" mind koguaeg :cry: , kuigi oli pime aga ikka ta nokkis, lõpuks pidin ta lihtsalt ära panema, sest veri oli peaaegu väljas.Nojah vähemalt isasega sai nalja :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

´Mida õpetada viirpapagoile

PostitusPostitas katriin » 25. märts 2005, 21:36

Ma tahaks midagi enda viirpapagoile õpetada, aga midagi ei tule nagu pähe :P Et siis rääkige mis te oma viirpapagoidele olete või kavatsete õpetada!!!
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 26. märts 2005, 10:59

et üldse trikke või rääkimist õpetada, pead temaga sõbraks saama ja õpetama ta näpu peale tulema.
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 26. märts 2005, 11:21

Ei selles pole muret:P
Ta on mul koguaeg õlapeal ja kui ma teda kutsun lendab ta minu juurde ja rääkida ka ta juba oskab:P;)
Ma olen temaga väga hjea sõber:)
Ta usaldab mind.
Ta tuleb loomulikult ma näpu peale ka koaguaeg ja ta lendab päev läbi vabalt ringi ma olen talle kõik turnimis asjad ehitanud:)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 26. märts 2005, 15:46

siin on vist varasemalt olnud paar õpetust, kuidas papagoid rääkima õpetada. Aga muude trikkide osas pead ise välja mõtlema vist. Et kui vilistad, lendab sinu juurde vms...
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 26. märts 2005, 16:52

Ei ta oskab juba rääkida:P
Ja kui ma kutsun teda nimepidi lendab ta minu juurde seda ma ei hakka ümber õpetama ma kutsun teda nii:pepe tule ruttu siia!
Aga selleks ma sellise ttema tegingi et keegi aitaks mul mõelda mida oma viirpapagoile õpetada(mingeid trikke)või mingit vahvat trikki on äkki keegi oma viirukale õpetanud ja neid oleks tore lugeda ja oma viirpapagoile proovida õpetada;)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Poegade "näpu peale tulemise" triki õpetamise prot

PostitusPostitas jutuhiir » 23. mai 2005, 21:48

Palun kirjeldage samm-sammult seda õpetamise protsessi, et oleks hästi aru- saadav. Ikka ja jälle on see minu jaoks raske, sest ühest küljest ei tahaks vaadata kuidas pojad puuris paanitsevad ja teisest küljest jälle süda valutab kui neid ööpimeduses hakata puuri püüdma, sest siis nad kardavad mind.
9-kuuse emase ma dresseerisin sedasi ära, et lasin ta vaid siis puurist välja, kui ta mulle näpu peale tuli ja see toimis, sest ta võttis isasest eeskuju.
Kui ma lähen igal hommiku viirukatel teri vahetama, siis teen seda niiviisi, et pojad näeksid, et toit tuleb minu käest. Kui ma neid lendama tahan lasta, siis kõigepealt võtan isase ja emase näpule ning lasen nemad puurist välja. Pärast neid lasen puurist välja ainult need tibud, kes näpule tulevad.
Kas see meetod on hea? Millist meetodit ise kasutate?
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade "näpu peale tulemise" triki õpetamise

PostitusPostitas morfiid » 25. mai 2005, 17:54

Viirpapagoi näpule tulemise õpetamist ma eriti ei mäleta. (ikkagi 9 aastat tagasi ju :P). Aga kui ma õieti mäletan, siis tema hüppas ise vabatahtlikult minu käele.
Nümfi õpetasin käele tulema väljas. Lihtsalt panin talle näpu ette, veits tema jalgu puudutades ning teie käega sihvkat andes.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 25. mai 2005, 20:03

Mina hakkasin oma linde umbes kolmenädalaselt regulaarselt kaks korda päevas korraks pesakastist kätte võtma. Kui nad pesast lõpuks välja tulid, olid nad minuga piisavalt harjunud, et mitte paaniliselt põgeneda. Korraliku kontakti sain nendega nii, et kui nad mu sõrme närida üritasid, hakkasin seda liigutama. See oli nende jaoks kui mänguasi ja näppu nad enam ei kartnud.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline