Puurist välja laskmine jm sellega seonduv

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 25. oktoober 2004, 10:48

Masterdragon kirjutas:millal on õige hetk papagoid puurist välja lasta?
kui kaua nad peaksid nad ümbrusega kohanema et ustavalt tagasi lendavad?


Sul on nad juba niikaua olnud küll, et võid neid nüüd hakata välja laskma. Tee seda esialgu ainult ühes toas. Ma saan aru, et Sinul on nad ühevanused ja koos võetud? Minul on seetõttu väike eelis olnud, sest mul on olnud üks lind alati juba ees, kes siis uustulnuka ise välja õpetab.
Kuidas neid puuri tagasi saada – eks see on iga linnu puhul erinev. Pane puurist väljapoole ukse alla üks õrs, kuhu nad siis saavad nii väljudes kui sisenedes hüpata. Nii on kergem väljas olles koduuks üles leida. Kui on näha, et lind tiirutab närviliselt edasi-tagasi ja ei oska kuhugi maanduda, siis mina tõstsin lihtsalt nende puuri üles tema poole, nii et ta saaks selle peale maanduda. Kui ta juba puuriukse juures olevale õrrele ronib, küll oskab ka puuri minna. Võid panna ka puuri (või selle õrre külge) mingit maiust (hirsitõlvikut näiteks), mis sinna meelitaks. Üldiselt õpitakse tee tagasi koju ruttu selgeks. Võhikud arvavad, et puur on linnule vangla, aga tegelikult on see ikkagi nende kodu. :)
Üks tähtis asi veel - välja lastes pane kõigepealt aknale kardinad ette – kas siis ribid või pitskardin või mis sul on. Sest kõige hullem, mis saab juhtuda on see, et viiru vastu akent lendab. Minul näiteks emane õppis selle kohe selgeks, et sinna ei lennata, aga isasel võttis ikka tükk aega, enne kui enam aknasse ei tahtnud põrutada. Mõni ütleb, et las lendab aknasse, siis teinekord teab, aga mina nii julma katsetust kardan :roll: . Praegu on just hea aeg, sest õhtul on juba väljas pime ja aken ei tõmba neid ligi. Pärast poole on neile juba selge, et see pole koht, kuhu minna.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 13:56

On linnupidajaid, kelle kodudes lendavad viirud pidevalt vabalt ringi ja puuri lähevad ainult ööseks või terakesi nokkima. Mina lasen neid välja ainult õhtul kui kardinad on kindlalt akende ees. Seda selleks, et vältida igasuguseid õnnetuid situatsioone ja olukordi, mis võib kaasneda toas ringi kolades. Lahtised lambijuhtmed, kappide sopistised ja pimedad väljapääsmatud nurgad. Kui nende vastu visuaalne kontroll puudub võib nendega tahtmatult õnnetus juhtuda ja soov on, et iga linnuke elaks maksimaalset ning ohutut elu, niipalju kui parasjagu elupäevi on temale antud. Kuna mul kodus on viirude paarid erinevates puurides, siis on tore õhtuti jälgida nende ühist kokkusaamist puuridest väljas. See oleks nagu ülekantud tähenduses nende "õhtune kokkutulek või piknik"! :lol: Isased viirud tervitavad oma naabri isast nokkade kokkupanekuga "Tere, rõõm sind jälle näha"! :lol: Emased, aga teise emasega vihaselt nokaga eemale peletades. "Ela oma elu, pole mul tarvis teada mida sa teed"! :lol: :cry: Kuna olen jätnud endale ka igast viirukapaarist esimese poja, siis huvitav on jälgida, et nende isa tunneb alati rõõmu oma lapsukese üle ja koos lendavad lõbusalt toas ringi. Nende ema on, aga üpris ükskõikne, nähes oma esimest lapsukest isaga kudrutamas ja ringi lendamas. Kui viirudel kõht tühjaks läheb tulevad nad ise tagasi ja leiavad kergesti oma õige puuri üles. On huvitavaid olukordi, kus nad lähevad ka teisele viirukapaarile külla, nokkides ka nende puuris toitu. Kui väike "külakost" saadud, siis tulevad külast tagasi ja leiavad varsti ka õige kodu üles. :lol:
Viimati muutis Endised kasutajad 25. oktoober 2004, 15:50, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 14:35

kas ma peaksin nad samas toas lahti laskma kus nad on olnud koos puuriga?
nad on mul üleval elu toas mis on hästi suur see on alumise köögi ja elutoaga ühenduses.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 25. oktoober 2004, 15:01

Lase jah alguses ikka samas toas lahti, millega nad harjunud on. Muidugi, kui nad on sul seal toas, mis on avatud ja ühendatud teiste tubadega, on natuke halvem variant, sest nad saavad siis kööki lennata, mis pole just kõige parem (kuumad pliidirauad, aurud jne). Äkki saad nad esialgu kuhugi mujale tuppa viia, mis on kinnine ja seal neid ümbrusega harjutada. Või on teil võimalus tubade vahel mingeid kardinaid ette tõmmata?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 15:25

mul on probleeme ma lasin nad oma toas lahti aga ei saa näpule aga tagasi puuri
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 16:06

Kõige parem moodus viirusid tagasi puuri viia on kustutada õhtul valgus nende toast, siis nad ei orienteeru enam ja neid puuri pista parem. Mina, kes elan korteris kasutan mainitud varianti siis, kui endal vaja magama minna või kodust lahkuda. Võib toimida ka nõnda, et kustutad valguse nende toas ja paned valguse põlema kõrval asuvasse väiksemasse tuppa, veel parem vannituppa või WC-sse, sest nende ruumide pindala on kõige väiksem ja kätte saamine lihtne. Võid kasutada ka pisersamise efekti. See tähendab, et võtad pritsi ja üritad lasta oma viirude sulgedele. Lindude sulestik märjaks saades muutub raskeks ja lind kaotab mõneks ajaks oma suurepärase lennuvõime. Seda saad teha ainult siis, kui toas pole esemeid, mis vett ja niiskust kardaksid. Muidu võid toasisustust kahjustada. Märja sulestikuga lind pandes ta tagasi oma puuri saab seega korralikult kastetud ja hiljem taolist toimingut korrates, tunneb juba sellest mõnu ning muutub juba harjumuseks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 26. oktoober 2004, 14:59

Masterdragon, kuidas sul eile lindude puuri saamine õnnestus?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 17:34

ühe püütsin maast kinne teisele panin riiuli otsas puuri peale :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 18:51

Hei,
Lasime esimest korda oma senegali toapeale tiirutama, kuid nyyd jama, et kuidas ta tagasi puuri saada.
Peatub ta ainult k6rgematel esemetel ning asukoha vahetamine t2hendab talle ca minutilist paanikat, mille k2igus ta vastu seinu ja muid esemeid ennast v2ga valusalt 2ra l88b. Meelitustele ta ei reageeri ja tuba pole p2ris lage ka, et m6ni kergem lina peale visata. Arvatavasti sai selle puuri avamisega pisut kiirustatud, sest tal pole veel meie vastu usaldust tekinud.
Linnu t2pset vanust ei tea, aga arvatavasti 1 aastane ning meie juures olnud 12 p2eva.
On kellelgi kogenenumal v6imalik n6u anda, kuidas teda ilma shokita puuri saada ja millal v6iks j2rgmine kord teda v2lja lasta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 31. oktoober 2004, 19:12

Järgmine kord tuleb jätta puuri uks lihtsalt lahti, siis ta ronib ise välja ja saab aru, et tagasi saab ka niimodi. Aga ma arvan et sa peaksid talle lina peale viskama. Lase toas tuled ära ja püüa ta kinni.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 31. oktoober 2004, 19:21

Tee tuba hämaraks (mitte pimedaks) ja pane puuri midagi head, mis talle maitseb ning mingi õrs väljaspoole puuri selle ukse alla. Siis on tal parem puuri minna. Kui muud ei aita, siis Kalakese nõuanne talle lina peale visata on vist ainuke võimalus. Kui ta ka ehmub sellest, siis tee puur pimedaks ja küll ta rahuneb maha.
Loe ka teema "millal viirukas puurist välja" läbi. Seal küll juttu viirudest, aga eks see puuri ajamine ole enam-vähem sama. Ja senegal ju palju õppimisvõimelisem. Hiljem hakkab ta kindlasti ise minema puuri, sest see on ikkagi ta kodu ja magamisase.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 19:34

T2nud kiirete vastuste eest.
Puur on koguaeg pealt lahti olnud (ta on ca 3-4h v2ljas olnud); panin talle tykikese pirni ka, mida ta nokkida armastab.
Mida arvata sellest, et ta 88seks tuppa lahti j22ks kui tuli p6lema j2tta? Toit ja jook tal puuris olemas, see peaks ka tema tagasip88rdumist veidi motiveerima. 88 jooksul ta veel n2lga ja janusse j22da ei tohiks.
Kui ma nyyd ta kardinapuult j2lle alla ajan, siis maandub ta m6nes teises k6rgemas punktis, kus mul linaga lehvitamine t2pselt sama keeruline, aga eks proovin.
Ma pole veel p2ris kogenud nende pyydmises ja selle tehnikas ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 31. oktoober 2004, 19:55

Ma arvan, et sa oled ise natuke ebakindel ja lind tajub seda.
Ma ei usu küll, et sellest midagi juhtub, kui ta ööseks lahti jääb, aga kunagi ei või muidugi teada... eriti kui ta sul esimest korda väljas on ja kardab ka. Äkki lendab öösel kuhugi, kust ta ei oska ära tulla ja vigastab end. Minu omad on suvel öösel lahti olnud ja kui see kõige pimedam aeg oli (nii pime kui suvel saab olla) hakkas üks vist puuri lendama ja teine ehmus ja siis oli ka üks igavene jama nendega. Muidu on ju küll tuba neile tuttav, aga siis lendasid ka nagu hullud ühest seinast teise.
Kas see puur on sul raske ja kusagile kinnitatud? Proovi seda tema poole upitada, ehk läheb ise puuri peale. Või ürita mingi liblikavõrgutaoline asi meisterdada, siis on kergem püüda.
Anna siis ikka teada, kuidas edeneb.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 20:31

K6ik l2ks 6nneks ning linnukene on tagasi enda puuris. Muud ei j22nudki yle, kui linaga pyydma hakata. Istub nyyd teine puuri p6hjas ning ei julge ennast liigutadagi - j2relikult mingi trauma ta sellest v2ljask2imisest siiski sai. :cry:
Mida nyyd edasi teha ja kuidas k2ituda?
M6istlik oleks m6ni aeg teda mitte v2lja lasta ja proovida temaga veidi enam sinas6braks saada, kuid see v6ib kuid aega v6tta ning kardan, et ka tema tervisele hakata.
T2na lasin ta ka seep2rast v2lja, et ta viimased 2-3 p2eva on k6vasti riibadega saputanud ning proovinud puuris kiiremaid ringe teha.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 31. oktoober 2004, 20:35

Lase tuba pimedaks ja lase tal rahus olla. ISe võid ta juures olla ja rääkida temaga. Et kõik on korras ja silitada teda, kui ta laseb?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Senegal esimest korda lennus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 31. oktoober 2004, 20:59

Las ta jah olla nüüd natuke aega puuris. Ei mõju see talle midagi halvasti, poes on nad ju ka puuris ja seal eriti ei tegeleta nendega ka. Aga sina räägi temaga jne. Kui ta juba rohkem harjunud on, lase ta jälle lahti. Hakka lihtsalt ust vähehaaval lahti hoidma. Pane talle puuri mänguasju ja vann, milles ta saab end pesta. Kui suur puur tal on?
Kuidas sa ise hindad, kas ta selle 12 päevaga on natuke rohkem hakanud sind omaks võtma?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. november 2004, 18:48

ega nad puurist väljas eriti ei käi ainult puurikoristamise ajal. ma laseks neik hea meelega puuristvälja aga mul pole tuba kus neid hoida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pesemine

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 29. november 2004, 20:53

Mis tähendab, et ei ole tuba kus neid hoida? Ega nad sul siis jäädavalt ühes toas lahtiselt ei pea olema. Lased nad puurist välja lendu ja siis ise oled seal samas toas ja vaatad, et nad pahandust ei teeks. Viirud ju nii väiksed, ega nende lahti laskmiseks suurt ruumi vaja polegi.
Lase neid ikka vähemalt 3 korda nädalas lennata :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 11:38

mina lasen oma papagoi alati välja hommikul kohe, kui ärkan. siis ta saab tund aega lennata. päev läbi puuris ja kui koju jõuan lasen jälle kohe lahti. puuri panen kodus olles ta vaid siis, kui magan, kui on kylalised, kes kardavad teda või kui koristan.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 14:46

Annie kirjutas:Mis tähendab, et ei ole tuba kus neid hoida? Ega nad sul siis jäädavalt ühes toas lahtiselt ei pea olema. Lased nad puurist välja lendu ja siis ise oled seal samas toas ja vaatad, et nad pahandust ei teeks. Viirud ju nii väiksed, ega nende lahti laskmiseks suurt ruumi vaja polegi.
Lase neid ikka vähemalt 3 korda nädalas lennata :) .

mul pole tuba kus neid lahti lasta, omatuppe ei julge aga teistes kohtades ei ole selliseid asju mille külge nad saava klammerduda.
alguses lasin nad omatoas lahti aga nad ei lendanud kuidagi lennadta alguses teevad 2 tiiru ümber toa ja siis lendavad riiuli otsa, kuhu nad jäävadki
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 16:46

ilmselt ta kardab algul võõrast keskkonda. minu papagoi algul oli ainult enda puuri peal. lennata üldse meie toas eriti kuhugi ei olnud. siis kõige pealt sidusin puuri külge ühe suure õunapuu oksa. ta kartis seda 3 nädalat. siis hakkas sinna lendama. järgmisena riputasin talle ühe korgis kuumaaluse akna kohale. oi kuidas meeldis talle seda pudistada. minul muidugi tuli pidevalt koristada, aga temale meeldis ;). seejärel riputasin laelambi külge pesunööriga oksa. ta muidugi kartis seda esimene kuu. meelitasin teda pähkliga sinna peale. lõpuks harjus ära. ja nüüd on tal toas rohkem kui üks koht, kuhu lennata ja kus mängida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 30. november 2004, 19:44

Minu viirudega on umbes samuti kui N6id enda jakost kirjutas. Minu omad ka algul uut asja kaua aega kardavad.
Masterdragon, kui sul pole kohta, kuhu nad klammerduda saaksid, siis võid ka panna nende jaoks midagi. Oksad on väga head. Mul on neid seina peale kinnitatud kohe terve rägastik :P . Seal nad oma põhilise aja veedavadki.
Muide alguses oli mul ka nii, et lendasid oma tiiru ära ja maandusid puuri katusel. Ja siis mõne aja pärats uuesti - paar tiiru ja puurile. Nii ikka mitu kuud. Nüüd käivad juba peale okste ja puuri katuse ka kardinapuul ja emane käib ka kapiotsas.
Miks sa, Masterdragon, enda tuppa neid lahti lasta ei julge?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. detsember 2004, 19:58

minu viirpapagoi on terve peav vabalt oma toas(ehk minu toas ka)uks on lahti aga sealt ta ei lenda välja...minuarust on väga kurb vaadata kui üks väike süütu papagoi peab puuris istuma kui ta on loodud ikkagi ju lendamiseks...:(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. detsember 2004, 13:33

meil pole kodus tubadel uksi, ka köögil mitte. Kas ma peaks neil kogu aeg kannul käima, kui välja lasen? Loomulikult söögivalmistamise ajaks jätaks puuri :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 28. detsember 2004, 14:30

Tavaliselt tekib neil mingi kindel koht, kus nad lendavad, nii et vaevalt neil kogu aeg sabas tuleb sörkida. Kui nad ühes kindlas kohas puurist välja lasta, siis reeglina see ümbrus jääbki neile lendamiseks. Algul võid lihtsalt teised toad pimedaks teha, kuni nad ühes tos lendavad. Siis õpivad kiiremini ära, et mujale pole mõtet minna.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. detsember 2004, 11:36

meil pole ka uksi. Harly lendab alati sinna kuhu mina lähen. Üksi talle eriti ei meeldi olla. Ainus uks on vannitoal ja hommikuti pean selle lahti jätma kui dushi alla lähen, siis ta saab ukse peal kükitada ja jutustada. Vahest kui on pahanduse tuju, jääb meelega üksi elutuppa, kui mina lähen magamistuppa. Siis saab ju närida näiteks rulood või kappi ;) Ja kui mina kuhugi ära ei lähe üritab lennata esikusse vannitoa uksepiita närima.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas lindu puuri meelitada?

PostitusPostitas kerluusha » 16. jaanuar 2005, 00:41

Nümf lendab meelega eest ära, et ma teda kätte ei saaks :lol:. Kui olen ta lendama lasknud ja tahan teda juba puuri tagasi panna, siis vahest harva, kui tal "natuke" ülemeelik tuju on lendab meelega eest ära, et ma teda kätte ei saaks. Samas parastavalt muigab mulle. See on üsna naljakas :D. Ega ta ju pahapärast. See on lõbus! :D Kuid tegelikult kipub ikka nii ka olema, et kui väga vaja teda kätte saada(näiteks on vaja kodust lahkuda vms), ning ta ei taha puuri tagasi minna, siis on see natuke tülikas. On mõni võimalus teda ise puuri meelitada. Tavaliselt Tuti puhul mõjub peeglimeetod. Kui ma natuke tema peeglit katsun, siis ta lendab kohe kohale vaatama mis jama on. Aga ehk on ka mõni muu võimalus? Või on teilgi selliseid situatsioone olnud?
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Narrib

PostitusPostitas morfiid » 16. jaanuar 2005, 10:15

:lol: Kui Tiki noor oli siis oli mul täpselt sama lugu. Kui ma ta käe peale kutsusin, siis tuli küll aga kui ta nägi et ma puuri poole liigun, siis lendas kohe minema. Tavaliselt pistsin ma siis puuri mõne rohelise lehekese(salati nt) ja ta läks ise puuri tagasi. :)
Praegu on ta nii vana ja ta ei viitsi ültse lennata (ära ka ei lenda). Talle meeldib vaikselt mu õla peal istuda, mu juttu kuulata ja vaikselt sädistada :) . Kui ma temaga enam ei tegele, siis ta ronib ise puuri tagasi :cry: Mul on tast alati nii kahju :(
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Narrib

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 16. jaanuar 2005, 12:28

Tuttav värk :D
Kui pikemat aega kedagi kodus ei ole, siis üritame neid enne ikka puuri saada. Hommikul, kui tööle lähen, ei teegi neid lahti, sest siis veel pime ka ja nad alles tukuvad.
Ma põhimõtteliselt ise ei taha neid puuri ajada või püüda, et usaldust mitte kaotada. Aga nad vigurvändad, saavad ikka inimese mõtetest väga hästi aru. Näiteks panen neile midagi maitsvat meelitamiseks puuri ja siis üks läheb seda sööma ja teine valvab ukse peal. Kui nad ka koos puuris on, siis näevad ikka selja taha ka. Kui ma nende puuri poole sammukesegi astun, on üks kohe uksepeal valves. Mõnikord võib päris koomiline vaatepilt olla, kui ma laua all peidus kükitan ja luuret teen :P - et ust salaja kinni saada... ja ka siis nähakse ära.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas lindu puuri meelitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. jaanuar 2005, 14:24

Eheh :D Vahvad väiksed. :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 1 külaline