Imelik käitumine nümfkakaduudel

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Imelik käitumine nümfkakaduudel

PostitusPostitas Nümmi (Teema autor) » 19. detsember 2014, 09:15

Mul on siis emane Pipi ja isane Sammy.

Ärkasin hommikul kella 7 paiku ja linnud sahistasid puurides kuidagi väga ehmatunult ja ka natuke hirmunult.
Läksin kohe vaatama mis toimub,algul arvasin et kass häirib neid kuid see polnud võimalik sest kass karjus ukse taga.
Pipi hüppas puuri põrandale siis sealt hakkas tiibadega vehkima tõusis maapinnast 2 cm ja kukkus alla.(pole kärbitud) :umm:
Minumeelest olid nad kuidagi häiritud või äkki hoopis kaklesid omavahel?
Kas midagi oli valesti või mis juhtus? :shock:
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Imelik käitumine nümfkakaduudel

PostitusPostitas nuki8 » 19. detsember 2014, 11:30

Hommikud on praegu talvel pimedad. Nümfidel võib esineda öine kartus. Sellest rääkis kunagi üks linnuuurija mingis saates. Ingliskeelsetel lehtedel peaks samuti sellest kirjutatud olema. Väga ebameeldiv asi. Ka keset ööd võivad nad puuris hirmunult laamendama hakata ilma näilise põhjuseta. Siis pead kohe jaole saama, tule põlema panema sest nad võivad oma tiibu vigastada mänguasjade vastu. Kõige hullem, kui tiib jääb puurivõre vahele ja lind oma tiiva murrab. Ole valvas, see hakkab suure tõenäosusega korduma. Mõnel ööl lausa mitu korda. Kui kordub, pane nende puuri lähedusse mingi öölamp. Ära ehmunud lindu paljaste kätega puutu, saad valusad augud kätte.
Nümfidega on üldse palju jamamist. Ehita ise puur, kui sul pole juba ehitatud. Võrk vali selline, kust tiib läbi ei lähe. Väikeste ruutudega. Mänguasjad võta ööseks puurist ära ja õrred aseta ohutult. Vaata, et paanikas lind kuhugi kinni ja vahele ei jääks, poleks teravaid nurki. Nad oskavad isegi mänguasjade ketid endale ohtlikuks muuta nt. varvas jääb kinni.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Imelik käitumine nümfkakaduudel

PostitusPostitas Nümmi (Teema autor) » 19. detsember 2014, 20:53

Tere! :)
Hästi,okei.
Ise ei saa puuroi ehitada veel jaga tulevikus ilmselt küll.
Tegelikult mul on üks oranzika rahuliku valgusega öölamp mis peaks sobima lindudele,ma arvan et panen neile öölambi :)
aga aitäh abi eest :) :)
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Imelik käitumine nümfkakaduudel

PostitusPostitas nuki8 » 20. detsember 2014, 11:57

Soovitan vaadata soovitusi veel papagoipidajatele mõeldud foorumist http://papagoimaja.forum.co.ee/
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist