Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas Siki (Teema autor) » 11. detsember 2008, 09:21

Artikkel pärit http://www.birdcompanions.com
Siin on küll kirjutatud aratingade kohta, aga niimoodi on võimalik ka teisi linde õpetada.

Kuidas aratingat endaga harjutada? Kuidas õpetada?
Aratingaga tuleb väga rahulikult ümber käia. Kui sa teda mingil moel kardad, siis lind tajub seda, ja siis on sõprussuhte loomine võimatu. Lindu ei tohi kunagi lüüa või muul moel talle haiget teha, sest siis on saavutatud edu täiesti kadunud. Kui tahad aratingat endaga harjutama hakata, siis tulekstal kõigepealt 3-4 esimest lennusulge ära lõigata, aga mitte täielikult, sest need on suled, mille sees paiknevad veresooned. Vannituba on väga hea koht linnu harjutamiseks. Kata kinni aknad ja peeglid. Pane aratinga õrrele, kui ta keeldub seal olema ja püüab ära lennata, siis pane ta sinna iga kord tagasi kuni ta on õrrega hajunud. Järgmine samm on võtta teine õrs ja asetada see linnule pugu alla nii, et ta saaks sinna peale astuda. Vahel võid teda ka maiusega meelitada õrrele tulema. Lõpuks kui ta on harjunud õrrelt õrrele astuma võid panna õrre peale oma näpu. Kui aratinga üritab hammustada, siis puhu talle näkku. See on karistus hammustamise eest ja varsti ta lõpetab hammustamise. Alati kiida või anna hea tulemuse eest maius.
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas kiwi » 11. detsember 2008, 09:54

veel üks hea asi,uue papagoi puhul, et teda harjutada enadaga - istuda ta puuri juures alguses ja lugeda kõva häälega raamatut või rääkida temaga või teiste inimestega toas - ta harjub su lähedalolekuga ja talle tundub, et sa räägid temaga - järgmine etapp istuda ta puuri kõrval ja hoida oma kätt puuris ja samal ajal vaadata filmi või lugeda aga mitte vaadata lindu - arg lind kardab silmsidet - lõpuks lind harjub käe ja sinu lähedalolekuga ja hakkab su kätt puuris kasutama õrrena - uudistama tuleb igatahes - nii ta siis õpib, et sa oled lähedal ja sinu käsi on ohutu asi......nõuab palju viitsimist ja tahtmist ja aega aga lõpuks töötab......

Kommenteeriks veel nende lennusulgede äralõikamisega - viirpapagoidel ja nümfidel ei soovitaks niiväga seda teha - vähemalt mitte ise hakata kastetama nende lõikamist - ma ise kärbin oma senegali tiibu juba algusest peale aga ta on ka suurem ja lahmakam ja ei kujuta ette teda eriti lendamas aga nüüd on talle hakanud need lennusuled tagasi kasvama ja ausalt öeldes ta ei oska oma tiibu väga kasutada, ta ei leia selleks põhjust - ta ronib ja teeb muid akrobaatilisi asju kuid öeldakse, et viirpapagoidel on see lendamine väga oluline trenn ja teiseks lindu saab ka ilma lennusulgi kärpimata endaga harjutada (viirpapagoid ja nümfid on tegelikult ühed kõige lihtsama/sõbralikuma iseloomuga papagoid üldse, kelle puhul pole tiibade kärpimise meetodit vaja, et neid taltsutada nagu suuremate lindude puhul).......muidugi kui muud üle ei jää siis ma ka toonitan et ainult maksimaalselt kolm välimist lennusulge ära lõigata aga selle asjaga peab ettevaatlik olema - tasuks ennem lugeda täpselt kuidas, kust ja mis on tagajärjed ja mis võib valesti minna ja miks just niipalju sulgi lõigata.....üldiselt väikestel lindudel ei soovita
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas Fenzy » 27. detsember 2008, 00:02

Kõige loomulikum viis harjutada uut lindu endaga on toidu andmine. Rahulikkude, kuid kindlate liigutustega annad/vahetad toitu või paned mingit lisasnäkki. Lind näeb, et Sinu käsi ei tee halba. Kui lind sööb või teeb mõnda muud iseenestestmõistetavat asja, siis võid mõnda aega kätt puuris hoida. Mida rohkem ta Sinu kätt enda puuris näeb, seda rohkem muutub see talle loomulikumaks. Varsti võid proovida teda vaikselt silitada. Hea nipp on peopessa mingit papagoimaiust panna, siis saad vaadata, kas ta on huvitatud. Usu- tema uudishimu saab peagi võitu :)
Lõpuks harjub ta Sinuga juba nii ära, et saad rahulikult käe tema "rinna" alla panna ning õrnalt suruda, ta ise astub käe/sõrmede peale. Kui nii iga päev teed, siis varsti peaks kindlasti ta harjunud olema :)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas rullnokk » 19. märts 2009, 19:32

mul on omal kaks lembelindu. nad on ~pool aastat olnud mul, aga ma ei ole viitsinud neid õpetama hakata :ups: Kas on mõtete seda nüüd teha või kas nad nüüd veel harjuvad minuga ära? Või peaksin ma ühe selleks ajaks välja laskma, kui ma neid õpetan? nad hoiavad koguaeg kokku ja kardavad mind. :sad:
rullnokk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas Amadiin888 » 20. detsember 2010, 12:35

Mul on kaks sebraamadiini ja ma tahaksin et nad mulle käele tuleks aga alati kui ma käe neile puuri pistan õgenevad nad ära. Mida ma peaksin tegema et nad mulle käe peale tuleksid?
Amadiinid: Viiru,Siuts ja Jako. Mida ma ilma oma amadiinide ja koerata teeks?
Kasutaja avatar
Amadiin888
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 15
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pirita
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas Juhe » 20. detsember 2010, 14:31

Loe ülalolevaid postitusi. Seal kirjas.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas Annie » 20. detsember 2010, 19:19

Ja siit saad ka abi:
viewtopic.php?f=66&t=3555
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas papagoid endaga harjutada ja lõpetada hammustamine

PostitusPostitas SnoopyMusi » 30. juuli 2011, 18:06

Mina tegelt kardan natuke oma viirukat. Ta läks meil kogenematuse pärast tigedaks ja hammustab lausa tüki välja, ei lase näpu peale võtta(harva laseb) .
Ta on mulle täitsa kallale tulnud :P Enam asi nii hull pole ja lind tegelikult pole agressiivne, lihtsalt ta otsib seltsi inimeste peas olles ja minu koera ja meriseaga koos mängides :)
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist