Jänes ei taha puuri jääda!

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Lili » 21. november 2004, 20:06

Minu jänks on juba nii kuu aega nii teind ja ei lähe tal see komme kuskile :D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Jänku läheb öösel lolliks....

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. veebruar 2005, 15:53

Mu küülik hakkab vahest öösel puuris kraapima , heinasõimest ohtralt heina tirima sööginõud loopima jne... Lõpuks on puuri ümbrus saepuru,ta junne ja sööki täis...
Kas see on väga ebanormaalne ?? Mida ma tegema peaksin, et ta nii ei teeks ??
Ta ei tee seda tihti, aga vahest. siiis on võimatu öösel magada :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 13. veebruar 2005, 18:50

Eks see ole sellepärast, et jänkud on öö loomad. Lihtsalt öösel muutuvad aktiivsemaks. See on täiesti normaalne.
Minu jänkul ka vahetevahel käivad tõsised tuurid, mil on vaja metsikult kolistada ja puuris ümberkorraldusi teha. Ei ole isegi veel aru saanud, millest sellised tuurid... aga igaljuhul on see normaalne nähtus. :)
Minul on plussiks see, et ma ei maga selles toas, kus mul jänku puur on, sellepärast mind tema kolistamine ei sega. :P Äkki on sinulgi võimalik ta teise tuppa viia.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku läheb öösekl lolliks....

PostitusPostitas -Kristin- » 13. veebruar 2005, 19:56

Ma arvan, et see tuleneb sellest, et jänkud on lihtsalt ööloomad. Õhtul muutuvad nad just aktiivsemaks, seevastu päeval neid ei tohiks eriti segada. Siis nad tahavad puhata. See on täiesti normaalne nähtus. Mina teen nii, et kuskil kella poole kuue ajal annan talle heina ja selleks ajaks kui mina magama lähen on ta juba selle ära söönud, pole enam midagi kraapida. Ning ööseks võtan toidukausi ka puurist ära. Minul on see aidanud, proovi sinagi. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku läheb öösekl lolliks....

PostitusPostitas Ettel » 14. veebruar 2005, 08:48

Proovi teda õhtuti rohkem ära väsitada :D Meie Nancy on õhtuti alati lahti ja tõmbab kuni meie magama minekuni ringi, siis panen talle söögi ja natuke maiust ja Nancy jookseb tormi puuri poole 8) Pärast seda on rahulik öö kindlustatud :P Muidugi tuleb aegajalt ikka ette ka öiseid kolistamisi, aga eks see ole nagu inimestel et vahel läheb uni pealt ära ja tahaks hoopis kraamida :twisted: . Edu ja kannatust sulle ja oluline on teda õhtuti tegevuses hoida, siis on öösel ka pikem uni :D
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänes läheb lolliks

PostitusPostitas garfield » 03. märts 2005, 21:10

Mul selline mure et hommikuti kuskil4-5 ajal läeb minu jänku lolliks :? .See väljendub selles et ta hakkab puuri lõhkuma,krabistama ja laamendama, ning ei lase mul magada :( (ei jõua hommikuti silmigi lahti teha :| ).Kas seda saaks kuidagi leevendada et ta öösiti selline ei oleks :?:
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jänes läheb lolliks

PostitusPostitas trinnux » 03. märts 2005, 21:12

tead minul aitab (ma ei tea miks see nii on) kui jänes silma alt ära tõsta. nii et sina teda ei näe ja tema sind ei näe. nt teise tuppa. mul mõjub aga viimasel ajal käitub korralikult :wink:
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas garfield » 03. märts 2005, 21:28

mul pole teda kuskile tõsta :cry:
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jänes läheb lolliks

PostitusPostitas Riin » 03. märts 2005, 22:52

Võid ju õhtul magama minnes ta kööki või esikusse tõsta ja siis hommikul oma tuppa jälle tagasi, kui magamist muidu segab. Meil Nupsu tavaliselt sööb öösel heina , joob vett ja tudib :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 05. märts 2005, 00:08

Siis kui minu jänn veel öösiti puuris oli aitas tõesti puuri silma alt äratõstmine või teine variant: katsin puuri selle külje, mis meie voodi poole oli ööseks mingi rätiga - mõjus nagu kanaarilinnule. Samas vaata, et sa jänkul vaatevälja täitsa kinni ei pane - st. ära puuri üleni ära kata, jäta talle ikka natu õhu- ja silmailuruumi. :) Aga üldiselt on jänkud nii ehk nii hommikutundidel aktiivsed - mina mõtlesin, et siis kui jännu puurist välja lasen jääb ta rahulikuks, aga ei - siiamaani käib hommikuti trall mööda maja - kargab ja teeb haake, ekstra õnnelik on siis, kui keegi majaelanikest kah end kuue paiku voodist üles ajab. Nii et soovin sulle ainult pikka meelt ja kannatust!
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 11. august 2005, 22:33

minu jänku klõbistab ka puuriga koguaeg hommikuti ja nüüd peame me alati ööseks teise tuppa tõstma et ma saaks korralikult välja magada
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 18. august 2005, 12:47

Seoses selle põhjusega olen ka hakanud puuri ööseks koridori tõstma. Aga vahel ei aita see ka, nagu maavärin oleks lahti läinud.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marianna » 26. september 2005, 23:05

Niisiis et jänkud ongi hommikuti sellised... Ja mina mõtlesin, et minu oma on nii kannatamatu hommikul, sest ta teab, et ta kell 6 hommikul puurist välja lasen. Ise ärkangi varakult hommikuti.
Marianna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. oktoober 2005, 11:09

jah,aga proovi ta oma silma alt ära panna...
aga ma ei usu eriti et see aitab !
..aga mine tea? :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes läheb lolliks

PostitusPostitas karvatuust » 09. oktoober 2005, 11:44

minulgi jänes laamendab öösiti, kuid nüüd viin ta koguaeg kööki ööseks. päeval on ta nüüd elutoas, mitte minu toas, kuna siis ta näeb ka mis toimub ja tal pole nii igav.
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes läheb lolliks

PostitusPostitas Riin » 09. oktoober 2005, 14:44

Selle ööseks lahti jätmisega oli meil see probleem, et ta kippus mitu korda öö jooksul voodisse hüppama Ornellale ja enne rahu ei andnud, kui paiud saadud, ega muidu polekski midagi, aga hommikul vaja ju kooli minna siis unise peaga :) . Millegipärast tegi ta paaril korral voodisse pissiloigu ka ja siis otsustasime ta vabadusele öösel lõpu teha, ei saanudki aru, miks ta nii totu oli, kas vahel jäid paiud saamata ja oli vaja koht siis kätte näidata või oli lihtsalt paha jänku :evil: :wink: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas Jännu1 » 20. juuli 2011, 22:46

Endised kasutajad kirjutas:Aga minu jänku on täielikult ära pööranud. Närib puuri trelle niimis hirmus ja öösel ei lase kamagada, siis peksab tagumise käpaga vastu puuri põrandat. Mida sellisega ette võtta. Puur on piisavalt suur. Aga võimatu on olla temaga ühes toas, sest siis käib pidev puuri närimine ja kolistamine.


Mul täpselt sama asi. Puuri trellid on juba täiesti ära näritud (värv on maas). :huh: Kuigi ta on minu juures olnud vaid 1.5 kuud (jänks on praegu umbes 3 kuune). Iga öö umbes kell 5 hakkab nö. märatsema. Siis tõstan ta kööki, sest muudmoodi lihtsalt ei saa. Äkki aitaks, kui ostaksin talle mingi närimise värgi? :dunno:
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes ei taha puuri jääda!

PostitusPostitas darkhelen » 21. juuli 2011, 22:10

See ilmselt ei aita- ta ikkagi tahab välja saada. Meil on neiud talveperioodil rahulikumad, aga kui suvel kella 4 ajal valgeks läheb, siis on ka neiud väga rahutud.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes ei taha puuri jääda!

PostitusPostitas Jännu1 » 22. juuli 2011, 10:59

mul on ka nii, kohe kui valgeks läheb hakkab kolistama.
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist