Iseloom või midagi muud?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 19. aprill 2012, 17:05

Tere. Alustaks sellega, et ma võtsin Pudilõua peaaegu aasta tagasi juba, mais 2011, siis ta oli umbes 3-6 kuue vanune, nii et praeguseks siis üle aasta vana. Olen proovinud temaga igapäevaselt aktiivselt suhelda, aga tundub et ta ikka ei pea mind oma sõbraks. Kas asi on lihtsalt tema iseloomus või teen mina midagi valesti? Näiteks kui ma tahan talle pai teha, hakkan käega lähenema siis ta nagu järsult tuleb nuusutama tõmmates kõrvad pea juurde samal ajal tehes väikse urina, aga ta ei hammusta ega midagi, siis tõmbub tagasi. Ja kui ma pai teen siis ta nagu tõmbub kerra. Ning kui ma tahan teda sülla võtta siis ta hakkab rapsima. Kuid kui ta juba süles on siis ta on rahulik. Talle ei paku ka eriti ükski mänguasi huvi. Ainult ta enda kamm mida talle meeldib vahest sinna-tänna tõsta ja üks toru mis on ta puuris. Mingit papist või paberist asju ei saa üldse vedelema jätta sest siis ta hakkab kohe neid sööma. Muidu on ta väga rõõmus, hüppab ringi jne. Puurist välja saab ta kohe kui ma koolist tulen mis on 15 paiku ja ta on terve päev lahti kuni magama lähen (00 paiku). Vahest ta lihtsalt läheb kuskile nurka ja istub seal lausa mitu tundi. Tal on ilmselt lihtsalt igav aga mina talle huvi ei paku ja ükski mänguasi ka teda väga ei huvita. Mida teha?
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Kissu » 20. aprill 2012, 09:58

Jällu kirjutas:Mingit papist või paberist asju ei saa üldse vedelema jätta sest siis ta hakkab kohe neid sööma.


Aga miks ta ei võiks neid närida? Mina annan oma küülikutele (ja teistele loomadele) pidevalt papist munakarpe, WC-paberi rulli- ja majapidamispaberi rulli sisusid närida. Pane veel papist munakarpi mõni pähkel ka sisse ja on eriti tore mänguasi. Koopiapaberit, printeripaberit ja ajalehte tõesti ei ole soovitav anda neile (need sisaldavad mürgiseid aineid), aga papptorud jms. on ju lausa soovitatud mänguasjade nimekirjas. Seda mitte ainult selleks, et küülik niisama mängiks, vaid just ka närimiseks.

Lugesin mänguasjade teemast, et sa muretsed soolteummistuse üle. Kust sa sellise idee said? Papp ja paber on ju ometi toodetud tselluloosist, mis on looduslik materjal - puit põhimõtteliselt. Teiseks enamasti närib küülik selle suhteliselt pudiks - samahästi võiks tekkida ummistus ka lihtsalt heinast või kuivtoidust. Kolmandaks - enamus küülikuid ei söö seda üldse oluliselt sisse, vaid armastavad lihtsalt närida ja lammutada (esmalt võivad nad küll süüa seda, aga peagi avastavad, et lõbu peitub pigem lammutamises). Soolteummistused tekivad küülikutel eelkõige liigsete karvade sisse söömise tõttu, näiteks karvavahetuse perioodil. Siis soovitatakse sööta neile lusikatäis või paar ananassi mahla, mis üldjuhul aitab kõhu kenasti korda tagasi. Võid ju jälgida pärast papi andmist tema väljaheiteid, kas need muutuvad väiksemaks/kõvemaks/pehmemaks vms. Siis on kohe näha, et see papp on mõjutanud küüliku seedimist. :)

Üldiselt eks iga küülik olegi erinev ja on küülikuid, kes ei saa kunagi inimesega nii sõbraks kui teised. Samas kuna ta otseselt agressiivne su vastu ei ole, siis ürita julgesti edasi. See, mida sa kirjeldad, ei tundugi kõige hullemana - küülikuid üles tõstes nad ikka rapsivad, eriti kui jätta tagajalad kindla toetuspunktita, ja üle kõrvade pai tehes vajuvad küülikud enamasti lapikuks vastu maad.

Mis puutub sellesse urinasse, siis kuna sellele hammustamist ei järgne, siis on see vaid hoiatuseks. Soovitaks võibolla pakkuda talle mõni maiustus käest enne puudutamist, et ta harjuks sellega, et käsi ei ole alati paha asi ja siis pärast maiustuse andmist võiks pai teha näiteks. Samuti kuni ta ei ründa, võib pakkuda talle kätt nuusutamiseks enne puudutamist, siis ta teab, et käsi tuleb ja ei ehmata ära.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 20. aprill 2012, 16:43

Oh tore, suur aitäh abi eest (:
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Reksu » 27. september 2012, 17:28

Meil on ka üsna sarnase käitumisega küülik. Enne puberteeti (3 kuuselt) oli sõbralik, istus süles, lasi pai teha. Kui puberteet läbi sai 8 kuuselt, jäid siiski enamus käitumisviisid samaks, ainult enam ei hammustanud.. siiani ei hammusta, näksab kui midagi ei meeldi.
Tuleb ise inimese juurde, nuusutab ja müksab, aga kui pai teha.. paneb jooksu. Talle samas meeldib tagaajamine, aga ainult korraks, muidu võtab seda kui kiusamist ning jookseb üldse puuri ära. Süles kaua hoida ei saa, muidu hakkab varsti rabelema. Kui mõni laps külas käib ja läheb puuri ukse juurde, arvab Nupsik et antakse midagi head ja tema liigutus on kiire, et laps ehmatab ära.
Raske iseloomuga küülik. Õnneks pole agressiivse loomuga. Muidugi oleme üritanud erinevaid võtteid, et ehk mängiks, aga tüdineb kiiresti. Mänguasju pole ostnudki, sest on näha et ei huvita. Närib ja tirib munakarpe, wc-paberi torusid ja viljapuu oksi :wink: Üks asi huvitab, sest seal on süüa sees (midagi rohelist), viskab ja loobib seda, et kätte saada :lol: , see on võredest ümmargune pall.

Käitumine äkki muutuks kui saaks teise seltsilise kõrvale, kas teine küülik või muu loom :-)
Nupsikღ 04.05.10
Kasutaja avatar
Reksu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 5
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 08. jaanuar 2013, 15:23

Minu jänks on ka selline,et uriseb ja hammustab. Aga kui ma talle maiust annan siis ta kõtab selle kurjalt suhu ja viskab eemale mitte ei söö. :?
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Õntsu » 08. jaanuar 2013, 22:23

Äkki on vähe tegeletud? Või on ka võimalusi, et võib olla puberteet või iseloom ongi selline. Kuidas paidega jne asjadega lood on ? Enda jänkuga olen täheldanud, et oleme umbes pool kuud või kauemgi koos olnud ning igapäevaga on järjest suuremaks põssaks ja sõbraks saanud. Muidugi olen ma temaga igapäev maksimaalselt väljaspoolt puuri jooksmas käinud.
Mis ta lemmik söök üleüldse on ? KKui mõni salatileht või kurgi viil väga maitseb ning ei urise käest võttes siis võiksid seda talle anda igapäev natuke, umbes 2 päeva pärast anna talle peopesast ning siis hakka juba paidele üle minema ( kui paisid ei luba teha :) )
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 08. jaanuar 2013, 23:09

Kui tahan pai teha siis hakkab niuksuma. Aga ma ei saa ju temaga palju tegeleda kui ta ainult uriseb ja kaevab.
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Iseloom või midagi muud?

PostitusPostitas Juhe » 09. jaanuar 2013, 11:19

Lase tal ise enda juurde tulla. Kui talle pai ei meeldi, ära tee. Istu kasvõi põrandal ja ole tema juures, ürita mängida vms. Siis ta harjub rohkem sinuga ja valib ise, millal olla sul lähedal ja millal pigem omaette.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist