Täiskasvanud küülikule uue küüliku tutvustamine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Täiskasvanud küülikule uue küüliku tutvustamine

PostitusPostitas Sassy (Teema autor) » 19. märts 2015, 14:25

Tere! Olen siin veidi lapanud erinevaid teemasid, et oma murele lahendus leida, kuid päris sellist abi nagu vajan, pole leidnud.
Nimel on mul umbes kaks aastat olnud jänku, kelle võtsin pere juurest kes teda enam ei tahtnud ega temast ei hoolinud. Ta harjus meiega küllatki ruttu ja kepsutas rõõmsalt ringi. Nüüd leidsin veel ühe jänku, kes oli täitsa omapäi jäetud ning teda ootas magamapanek või midagi hullemat, kui poleks teda enda juurde võtnud.
Nüüd aga seisan väikese probleemi ees.. nad ei taha eriti läbi saada. Nad küll ei otsi üksteist üles et kakelda aga kui liiga ligidale satuvad üksteisele, siis jooksevad hirmuga minema. Samuti pole mul kahte puuri, et mõlemat eraldi hoida ja puuris harjutada üksteisega, nagu ühes teemas soovitati.

Niisiis, kas kellelgi on häid nippe-soovitusi kuidas kahe jänksplika harjumine üksteisega lihtsamaks ja kiiremaks muuta, kuna ideaalis võiks nad puuri jagada. Kui selgub, et see on täiesti välistatud, tuleb muidugi lisapuur muretseda..
Sassy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus jänks

PostitusPostitas Kissu » 20. märts 2015, 08:49

Kindlasti ei saa panna kahte täiskasvanud küülikut koheselt ühte puuri elama, see võib lõppeda väga kurvalt. Puur on loomakese jaoks see turvaline kodukoht ja kui sinna pannakse järsku võõras konkurent, siis on see tema jaoks väga hirmutav ja võib lõppeda suurte kaklustega. Tutvustamine peaks kulgema aegamööda neutraalsel pinnal, kus nad saavad võimaluse harjuda teineteisega. Hea märk on see, et nad ei ole sul veel kaklema läinud, kuid ohu märgiks on ka see hirm teine teise ees, mis võib viia võitluseni.

Ütlen ausalt, minul endal ei ole head kogemust täiskasvanud küülikute tutvustamisega. Olen proovinud tutvustada omavahel nii küüliku poisse kui ka tüdrukuid. Tüdrukud olid umbes 2 aastased - iga kord kui kokku panin hakkas karvatuuste lendama, nii ei saanud isegi õieti algust teha selle tutvustamisega. Nad elasidki oma elu lõpuni kahes eraldi puuris pidevalt konkureerides üksteisega - kui üks oli väljas käis ta teise puuri ees eputamas ja seda tigedalt järamas ning vastupidi. Poisid olid kõvasti vanemad - alguses said läbi ja isegi jooksid koos ringi või üritasid mängida, kuid siis hakkas üks teist terroriseerima (kargamine, süüa mitte laskmine jne.). Kastreerimisest polnud abi, see ainult vahetas osapooled (kiusajast sai kiusatav) ja lõpuks elasid nemad ka oma elu eraldi puurides.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uus jänks

PostitusPostitas Sassy (Teema autor) » 20. märts 2015, 14:15

Ma puuri ei olegi pannud, kuna olen kodus küllaltki jänkusõbralikuks teinud, ehk siis lahtiseid juhtmeid ega näritavaid asju üldiselt pole, seega nad enamus ajast jooksevad vabalt ringi ning mõlemal on kohti peitu minemiseks. Siiani on arengut niipalju, et nad julgevad üha lähemale üksteisele minna aga siis jooksevad jälle laiali. Varasem jänes püüab uuele ligi minna, nuusutada teda aga siis jälle ehmatavad jja jooksevad laiali. Uuele preilile tegin praegu kassiliivakastist ajutise pesa kus pissil käia, puuriga erinevates tubades. Ma loodan et mulle ainult ei tundu, et neil lootust on sõpradeks saada..
Sassy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus jänks

PostitusPostitas Kissu » 20. märts 2015, 15:57

Väga hea, et küülikud ühes puuris ei ela veel, sest esimesest postitusest võis jääda selline mulje. Võta hästi rahulikult seda tutvustamist ja anna neile aega, loodetavasti saavad ikka sõpradeks. Eriti kuna nad vähemalt näitavad hetkel sellist aremapoolset huvi - vähemalt ei ole tegu agressiivsusega. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uus jänks

PostitusPostitas Sassy (Teema autor) » 20. märts 2015, 17:28

Ei ela hetkel koos, aga soov oleks hakkama saada ühe puuriga lõpuks.
Sassy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Täiskasvanud küülikule uue küüliku tutvustamine

PostitusPostitas Karvaloom » 04. august 2017, 21:56

Kasutaksin olemasolevat teemat, et uurida teiste kogemusi, kas üldse või kuidas on 2 küülikut ühes puuris hakkama saanud. Kuna nii ehk naa oleks uut puuri vaja osta (ühele lisaks või kahele suuremat), kas siis vanem olija võtaks omaks uustulnuka koos uue puuriga?

Hetkel on kodus veidi üle 1-aastane kastreeritud jänkupoiss. Kuna sügis on tulekul ja suvepuhkused läbi, siis tahaks meie aktivistile sõbrannat võtta, et tal pimedatel talveõhtutel üksi kodus väga igav poleks. Olen lugenud uue küüliku tutvustamisest neutraalsel pinnal, meil sellist pinda väga kodus ei ole. Oma voodisse ei tahaks neid tutvuma lasta, igal pool mujal sahmib jänkupoiss nagunii vabalt ringi.
Ja kuidas see tutvumisperiood välja näeks, kas ma võiks neid kordamööda ikkagi puurist välja lasta juba algusest peale? Ma ei kujuta väga ette, et jänkupoiss peaks kogu aeg puuris kinni olema ja vaid õhku nuuskima seetõttu, et uus kodanik majja tuleb. Ja võimalikul jänkupreilil oleks ju ka vaja uue ruumiga tutvuda, olgugi, et kõik kohad on juba isase lõhna täis.
Kasutaja avatar
Karvaloom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist