Kraapimine, närimine, jalaga tagumine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kraapimine, närimine, jalaga tagumine

PostitusPostitas kristiine (Teema autor) » 12. juuni 2015, 08:54

Tere

1. Mul jänes juba 7-me aastane ja probleem meil järgmine: Kui puurist välja lasen, hakkab natukese aja pärast parketti elu eest kraapima, alguses kuulab mu keelitusi, kuid lõpuks läheb nii metsikuks, et pean puuri tagasi ta tõstma. (juhul, kui ma ta kätte saan)

2. Viimasel ajal on õudne probleem sellega, et öösiti kui televiisori välja lülitan ja vaikus majja tuleb, hakkab ta meeletult puurivõresid närima ja neist end välja rabistama. Ta on küll teises toas, kuid seda on nii hästi kuulda, et und küll nii ei saa. Sama teema on hommikuti kuskil 5-7 ajal, hakkab meeletult rahmeldama ja äratab ka minu üles. Tavaliselt sel kellaajal hommikul panen talle süüa ka, kas see ongi tingitud sellest, et tal läheb kõht tühjaks? Kuigi hein on tal kogu aeg ees.

3. On öid, kus Jossike on väga elevil ja keset ööd hakkab lihtsalt jalaga vastu maad peksma iga natukese aja tagant. Kas kellelgi on samu kogemusi ja oskab soovitada midagi?

Ma ise olen mõelnud, et kõik see suur rahmeldamine ja tagumine, et äkki on tal ebamugav ja kõva puuris, et kas peaks mingi tekikese või rätiku talle sinna panema, et oleks natuke pehme? Samas kardan, et ta sööb ära need. Mõnikord on mul heinapakk liiga l'hedale jäetud puurile, siis hommikul korjan puurist neid kiletükke.
kristiine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kraapimine, närimine, jalaga tagumine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 17. juuni 2015, 03:15

1) Tundub, et küülikule ei meeldi miski ja seetõttu üritab nö põgeneda või endale urg kraapida, kuhu peitu pugeda. Kas on peres või küüliku puuris olnud muudatusi? Uus toit, aluspanu, uued asjad?
2) Minul aitas väga hästi see, et õhtul andsin korraliku portsu süüa koos maiustustega. Närimise vastu aitas see, et panin talle ööseks värskeid õunapuu oksi, kookoskoored ja puidust närimis"julla".
Puuri närimine näitab jällegi seda(kui see on hiljuti tekkinud), et ta on millegi suhtes rahulolematu.
3) Jällegi rahulolematus. Su jänks paistab stressis olevat. Kui meil jänku taguma hakkas siis hüüdsin küüliku nime ja plaksutasin paar korda tugevalt.

Kuna Jossike on küllaltki vana, siis võib olla tal mõni terviseprobleem. Kas hambad, küüned ja kõrvad on üle kontrollitud? Tasuks katsuda ka üle terve keha läbi, et ei oleks kusagil mingeid "muhke".
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kraapimine, närimine, jalaga tagumine

PostitusPostitas kristiine (Teema autor) » 17. juuni 2015, 10:25

1.) Mingeid muudatusi pole küll olnud kuigi toitu küll korra vahetasin, aga nüüd on oma harjunud toidu peal tagasi ja peab tõdema, et poole rahulikum.
2.) Ma panen iga õhtu ja hommik talle heina ja nüüd natuke õhtuti ka muud nosimist. Samuti-natuke vaiksemaks on ta jäänud.
3.) Ma hüüan ka ta nime, kui hakkab taguma, aga plaksutamist pole veel proovinud. Nüüd olen hakanud öösiti talle kardinat ette tõmbaba toas, et päike hommikul kohe ei lajataks talle peale ja asi on võtnud rahulikuma suuna-
kristiine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kraapimine, närimine, jalaga tagumine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 22. juuni 2015, 06:47

Väga tore kuulda(lugeda), et teil paremini läheb! Hoian pöialt, et edeneks ikka paremuse poole :)
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist