Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas trinnux (Teema autor) » 03. märts 2005, 20:13

Selles raamatus on öeldud et kui jänku selja peale panna , st selili siis peaks ta taltsaks muutuma. minu jänks aga läheb närvi ja vehib tagakäppadega ja küünistab :( . mis värk? :?
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas garfield » 03. märts 2005, 20:19

Mul sama lugu.Kuid mu tädi jänesel asi hoopis teistmoodi paned selili ja vagur sul käes nagu talleke.Kuid minu oma nii ei tee.Milles asi??
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. märts 2005, 20:26

asi on selles et küülik peab sellise tegevusega harjuma. Esimestel kordadel ta ongi närvis... Oleneb ka kuidas hoida. Kui sa paned ta lihtsalt siledale pinnale siis tal on seljal valus ja ta ei taha niivisi olla. Pane ta patjade või põlvede vahele selili nii et oleks selline renni või nii , et tal mugavam oleks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux (Teema autor) » 03. märts 2005, 20:54

ta ongi mul reite peal pikali, ja ta on 3,5 a vana ja ma alati panen teda mitu korda igapäev selili... pärast on käed triibulised... või ehk oleks tulnud teda maast madalast harjutada? Ja miks ta mu voodilina kraabib ja närib, lina puha auke täis
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas garfield » 03. märts 2005, 21:03

ta ongi mul reite peal pikali, ja ta on 3,5 a vana ja ma alati panen teda mitu korda igapäev selili... pärast on käed triibulised... või ehk oleks tulnud teda maast madalast harjutada? Ja miks ta mu voodilina kraabib ja närib, lina puha auke täis
ka mul on umbes sama vanune kui sul mul on 4 kuune ja sama lugu mis sul
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas jaapes » 03. märts 2005, 22:00

Ka meil Nöbi ei lasknud alguses ennast selili panna, ta nagu kartis, et teen midagi paha, kuid iga kord rääkisin temaga tasakesi ja tegin pea peale pai (kõhtu ei lase puudutada, vist õrn koht). Nüüd on ta juba sellega harjunud. Kui kõhuli tagasi keeran, siis teen veel õrnalt pai ja peale seda panen ta tagasi põrandale ja siis teen veel pai. Teine jänes see-eest ei lase üldse ennast veel selili panna, ju ei usalda veel
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: "Mul on kodus küülik"

PostitusPostitas Riin » 03. märts 2005, 23:01

Meil ka ei lase ennast eriti heal meelel selili panna, virutab tagakäppadega, kuid ega me ei pane ka, ainult väga harva, et kontrollida kikusid. Ma ei saa ainult aru asja mõttest, miks te neid nii väga selili sunnite olema, kui jänkudele see nii vastumeelt on :? ? Pole ju mõtet lihtsalt selleks katsetada, eriti veel mitu korda päevas, et ehk minu jänku taltub ka, kui raamatus nii kirjutatud on :evil: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: "Mul on kodus küülik"

PostitusPostitas jaapes » 03. märts 2005, 23:48

Ega me iga päev ei vestlegi nii selili. See on meil lihtsalt selline üksteisele silmavaatamise moment, kusjuures mitte hirmunud. Me teeme lihtsalt kõtule kaatsu-kaatsu :)
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. märts 2005, 20:15

ma arvan et oleks jah pidanud titest peale harjutama...mul ka küülik näris linu... ehitas elamist endale mugavamaks :D kui midagi ei meeldinud tõstis eest ära.. ka linad ja tekid mis sellise tegutsemise tõttu päris auklikuks muutusid :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 12. märts 2005, 13:52

Miks on vaja jänkut sellili panna?
Kas selleks, et küüsi lõigata või miks?
Ei saanud aru nüüd..
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux (Teema autor) » 12. märts 2005, 16:25

küüsi oleks jh sedasi parem lõigata, aga see ju rabeleb nii et jube
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 13. märts 2005, 17:35

trinnux kirjutas:ta ongi mul reite peal pikali, ja ta on 3,5 a vana ja ma alati panen teda mitu korda igapäev selili... pärast on käed triibulised... või ehk oleks tulnud teda maast madalast harjutada? Ja miks ta mu voodilina kraabib ja närib, lina puha auke täis

Kõigile küülikutele ei meeldigi selili olla. Nad tunnevad ennast selili "väga kerge saagina". Seepärast see polegi nende jaoks normaalne positsioon. Kui Sa aga mingil põhjusel pead teda selili panema, siis kalluta peaosa pisut allapoole, kui jalgeosa. Niiviisi laskub küülik "hüpnoosi" ja lõtvub täielikult.
Miks aga küülik voodilinu kraabib ja närib - ta on näriline! Selline on tema instinkt ja eluülesanne. Voodi on pehme ja hea, ning küülik tahaks sinna väga urgu ehitada. Proovi talle uruks onn või pappkast anda, nii et ta saab oma ehitustungi rahuldada. Selle kohta on teemasid "hooldus ja lisavarustus'es".
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas LiisaOlen » 15. jaanuar 2008, 20:31

kui jänes selili panna siis ta läheb transsi vms. kunagi oli sellest mingi video otsisin googleist. Youtubeis peaks ka olema (http://www.youtube.com)
Loomaarmastaja!
Kasutaja avatar
LiisaOlen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Lexie » 10. juuni 2008, 12:48

Minu küülik jääb kohe suhteliselt rahulikuks, kui ma ta selili pööran ja ma saan rahulikult ta küüsi lõigata, kuid muuks ma teda vastutahtmist selili küll ei keera, sest arvan, et tal väga mõnus pole, kuigi ükskord peale küünelõikust jäi ta selili asendis magama :biglove:
Kasutaja avatar
Lexie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2009, 17:38

Eks see vist oleneb paljusgi jälle küülikutest, kuigi ka harjutamisel on oma osa. Mina panen küüliku selili enamasti kui ta on kas väga erutunud mingil põhjusel või kui taban nad pahandust tegemast. Minu küülikud muutuvad selle peale küll tunduvalt rahulikumaks ja vaiksemaks. Siputatakse ainult siis kui tunnevad, et neil on võimalus minema pääseda või oht kukkuda (selja alt kaob tugi ära näiteks). :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Liise » 09. oktoober 2009, 00:55

Esimesel korral tunneb loomulikult loom hirmu. Enamasti kui aga mõistetakse, et see ei ohusta teda, harjutakse sellega ka ära. Tundub, et minu kui ka mõndade eelkõnelejate küülikud tunnevad end päris mugavalt selili olles - minu oma on jäänud isegi magama nii. Muidugi esimesel korral oli parajalt ähmi täis ning kuidagi ei suutnud leppida sellega, mis temaga tehakse. :happy:
Kasutaja avatar
Liise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Zmile » 08. detsember 2009, 15:05

Foxy Rabbitsi lehel on väga hästi välja toodud koos piltidega kuidas täpsemalt küülikut selili panna.

http://foxy.kyylik.pri.ee/soovitused.htm

Sealt tuleb valida läbivaatus
Tuhkrupoiss Sipsik :)
Kasutaja avatar
Zmile
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 141
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Espoo/Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Kallikera » 25. jaanuar 2010, 09:15

Mina kasutan küll selili panemise võtet et neid rahulikuks sundida. Poisid üldjuhul ongi rahulikud aga plika ainult laamendab vahepeal. Siis ei jää muud üle kui ta veidiks ajaks selili panna. Ehk siis selili jalgade peale ja pean õrnalt esi- ning tagakäppadest kinni hoidma, sest ta pole üldse rahul selle olekuga. Kui ta lõpuks aru saab et minu käes on võim siis rahuneb maha ning saab ta rahulikult puuri tagasi panna, ilma et ta laamendama hakkaks uuesti.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas daxy » 26. jaanuar 2010, 09:11

Mina olen Rexiga seda üritanud vist ainult 3 korda ja nähes, et talle see absoluutselt ei meeldi, siis ei tee seda enam. Rahulikuks saab teda hoopis ninapealset paitades ja musitades, jääb nii vaikseks ja rahulikuks, silmad vajuvad kinni.
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müüt või reaalsus: küülik selili taltsaks?

PostitusPostitas Reksu » 02. detsember 2010, 22:30

Mul oli ka esimene kord nii, et käed olid kraabitud, jänku ehmunud "mis nüüd tehakse" :-D. Ega alguses ei meeldinud, aga nüüd juba harjunud. Oleneb väga palju hoidmisest, olla rahulik ja kindla käega. Nüüd ta isegi naudib, paitades pead, langetab pead allapoole kuni on mu põlvede peal :happy: .. unustab ära mis pidi süles või saab küllalt oldud, hakkab siplema.
Taltsaks saamisele aitab natuke kaasa, aga teisi tuleks ka proovida. Nupsik ei ole just kõige sõbralikum, tujutseb, vahel ka hea tuju. Aga harjutame ja õpetame, muutub äkki sõralikumaks.
Kasutaja avatar
Reksu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 5
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist