Jänku ei taha sülle.

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänku ei taha sülle.

PostitusPostitas J2n33 (Teema autor) » 21. jaanuar 2016, 00:33

Minul on jänes olnud nüüd juba pool a ja võtsin ta kui oli 2 kuune, emane.
Küülikule süles ei meeldi olla, kõrvad on kohe ludus kui teda katsuda ning süles rabeleb ja tõstmine talle samamoodi ei meeldi. Suvel tegime talle ise suure aediku kus ta ringi sai joosta. Nüüd on ta kodus puuris aga välja puurist ei julge lasta kuna pabuldab sinna kus tahab ja närib kõike mis ette jàäb. Enne kui ta õue aedikusse panime, oli korralik ja tegi hädad 'potti' puur oli puhas. Peale aedikust puuri tagasi kolimist teeb mis tahab, kaevab, ei lase magada, teeb häda kus tahab, süüa annad siis vahel näksab.
Üldse ei tea mis ette võtta, kuskilt abi ei leia :(
J2n33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei taha sülle.

PostitusPostitas darkhelen » 21. jaanuar 2016, 10:26

Tekib küsimus, kas sa enne küüliku võtmist, nende kohta miskit uurisid ka?

Küülik on loomupärast saakloom, talle ei meeldi olla kinnipüütud, kõrgele tõstetud või nö ahistatud. Tema sülle saamiseks, peab tal sinu vastu olema 100% usaldust ja sa pead olema ta partner, seda ei saavuta aga mitte kunagi, kui su loom reaalselt sind ei tunnegi.

Kui sa oma küülikuga ei suhtle, temaga ei tegele, vaid pead teda 24/7 puuris, siis kuidas peaks ta oskama käituda väljaspool puuri või sinuga? Kas sa ise kujutad ette, et sind pannakse kinni puuri, sa oled seal kogu aeg, sul on 0 tegevust, suhtlemist ja tegelemist ja siis oled sa veel paha, sest julged häält teha? Seega, kui sa päevasel/õhtusel ajal oma jänksiga ei tegele, siis ei ole ta ka õhtul väsinud ja ta ei lasegi sul magada- tal ju ei ole midagi, millest väsinud olla.

Loe palun läbi need teemad ja uuri natuke küülikute kohta:
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=7&t=231
viewtopic.php?f=7&t=13644
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=7&t=20604
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=7&t=19119
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=7&t=20451
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku ei taha sülle.

PostitusPostitas J2n33 (Teema autor) » 21. jaanuar 2016, 11:26

Olen uurinud nii loomapoes, loomaarsti juures ja netist samamoodi. Enne aedikusse panemist suvel lasime ta tihti toas välja aga näris kõike ja tegi häda kus tahtis ja sellepärast ei julge enam välja lasta!!
Ma ei räägi kinni püüdmisest või looma väntsutamisest aga kui puuri vaja puhastada tuleb ta paratamatult välja tõsta (kuigi olen kuulnud et puurist ei tohiks välja tõsta aga ise ta välja ei tule kui just ei meelita toidga) ja kui teda töstan natuke siis rabeleb juba, tal on mänguasi olemas, palli sees rosinad mida kätte püüab saada ning proovin teda vabal ajal puurist välja ka meelitada toiduga aga ei tule, kardab, jookseb kohe kuskile voodi alla peitu ja kätte teda enam ei saa.
J2n33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei taha sülle.

PostitusPostitas merisigutik » 26. jaanuar 2016, 20:44

Ideaalis peaks ta saama igapäev puurist välja või kui see pole võimalik siis nädalas,kui sa ei taha et ta näriks asju siis pane midagi ette või võtta ära nt kui hakkab jalanõusi närima siis tõsta jalanõud sealt ära no ütleme et peaksid teda siiski keelama ja kindlasti pane talle puuri ka mingi puuoks nt õunapuu oks siis tal on midagigi närida.Ja iga kord kui puurist välja võtad anna talle midagi maitsvat hambaalla.
Igatahes jänesel on pubekas praegu ma arvan :razz:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Jänku ei taha sülle.

PostitusPostitas pirjeke » 31. jaanuar 2017, 15:37

minu jänks ka ei taha sülle ja kardab tekib selle kohapeal küsimus kuidas jänksi usaldust võita et ta enam ei kardaks ja pigem nuruks pai.
nii kui jänkut kutsun siis ta reageerib vaatab minu poole kui puuris on aga kui puurist välas siis ta ei tee väljagi. iga kord kui koju tulen või kui kodus olen edasi tagasi käin siis jänks jookseb 1 st otsast teise tavaliselt lasen ta siis välja kui ta sedasi teeb aga kutsudes ei reageeri, jänku laseb vaid pai teha siis kui maiustusi annan talle või siis kui ta kuhugi nurka poeb aga siis mulle ei meeldi talle pai teha kuna ta kardab ja tõmbab end nurka kerra, jänku saab iga päev välja puurist :dunno:
Kasutaja avatar
pirjeke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron