Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas jännu » 15. detsember 2009, 14:50

Ikka kui valvas silm koguaeg peal siis midagi hullu juhtuda ju ei tohiks.

PS: Tubli kirjutaja. Raamatust on ebamugav maha kirjutada.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas darkhelen » 26. jaanuar 2010, 20:55

Mul on mure. Mul on emane 1,5 aastane lontkõrv kodus, sai detsembri algul talle asjade kokkulangevuse tõttu seltsiline võetud- emane, siis veel 3 kuune väike neiu. Algul oli läbisaamine väga hea- hakati koos tüduma ja sööma, kuna mingit agressiivsust vms ei olnud, siis ei hakanud nende koos välja saamist piirama ka. Praegu on situatsioon selline, et tüdutakse mõnda aega koos ja siis lontkõrv lihtsalt hakkab oma võimu näitama- hüppab väiksemale selga ja näitab kes on boss. Väike satub siis paanikasse ja püüab ära joosta- see küll õnnestub kuna väike on kiirem, kuid suurem on hammastega tal turjas kinni (karvu lendab), täna avastasin aga, et väiksel neiul turja peal hammustusjälg. Alguses oli seda koha kätte näitamist vähem, kuid viimasel ajal pidevalt. Kusjuures, suurem ise otsib peale sellist rünnakut väiksema seltsi, poeb külje alla, puhastab jms. Olen püüdnud suuremat karistada- pannud ta puuri istuma, kuid tulutult. Väiksem poeb ka suurema juurde magama, kuid kogu aeg on valvel ja valmis jooksma. Mida teha? Ma ei tahaks nagu kumbagi ära anda, sest koos olemise rõõm tundub olevat neil suur- hommikul kui nad puuridest välja lasen, tervitavad nad kõigepealt teineteist ja siis hakkavad ringi toimetama.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas Liisi » 27. jaanuar 2010, 12:25

Kas vanem on steriliseeritud?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas darkhelen » 27. jaanuar 2010, 12:31

ei, kumbki pole. Oleks targem see ära teha?
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas Liisi » 27. jaanuar 2010, 14:24

Opereerimata küülikud pididki mingi hetk hakkama selliseid trikke tegema ja juttude järgi tõesti muu ei aita.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas itaalja » 02. veebruar 2010, 08:15

Hetkel on mul kodus kaks kääbus-küülikut.Ema ja Tütar.Tütar hakkab peagi aastaseks saama ja nad on kogu aeg koos olnud.Siiani pole probleeme olnud.Kui ema lõppetas tissitamise siis nagu laps oli veidi pettunud ja kiusas ema.Aga see läks ruttu üle.Söövad koos ja magavad teine teise kõrval.Tütar ei taha mitte emast maha jääda ja ma ei kujuta ette mis siis saaks,kui nad peaks eraldama.
Kasutaja avatar
itaalja
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Otepää
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute sobivus ja omavaheline harjutamine

PostitusPostitas Tuts » 14. november 2014, 14:04

Tõime ka pisikese endale koju (2 kuune emane) ja teine jänku hakkab varsti aastaseks saama(emane). Lugesin neid erinevaid etappe, mismoodi küülikuid omavahel harjuma panna. Oleme esimese etapi juures (puurid lähestikku), kuid vanem on ikka väga tige. Proovisin ka riidetüki taktikat, kuid siis on vanem nagu verekoer. Rapsib seda riiet ja uriseb jõhkralt, kogemata minulegi hambad sisse löönud.
Täna on alles kolmas päev, kas tõesti võtab asi nii kaua aega? Praegu on tunne, et vanem vist ei harjugi kunagi, sööks kohe ära kui kätte saaks. Oskab keegi öelda, kaua võiks aega minna?
Kasutaja avatar
Tuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline