Kuidas õpetada jänku potil käima?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas helen82 » 20. märts 2008, 19:10

meie jänku pabulaid on kõikjal, korjan siis ilusti kasti. Ehk saab kunagi aru, et kuhu tuleb äda teha. :huh: Aga präegu magab pissikastis
helen82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas viksu » 20. märts 2008, 20:20

Helen82 - Kui vana teie jänku on?
Kaks hobust, kaks küülikut, kaks koera.
Make it better.
Kasutaja avatar
viksu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 200
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas helen82 » 23. märts 2008, 16:15

Peaks olema 3 kuune, väike veel :-)
helen82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas särasilm » 27. märts 2008, 09:34

Tillul kulus ka natuke aega, enne kui endale pissikoha leidis. Aga teda ei saa õpetada, tema leiab endale ise koha ja õpetab inimese selle est hoolitsema. Ta on mõned korrad kohta vahetanud ka. Bessil polnud mingit probleemi - saepurukast pandi nurka ja kõik, ta sai kohe aru, mis ja milleks. Pabulaid on laiali siis, kui miskipärast on vaja oma territooriumi tähistada, et näiteks tükk aega eemal oldud või uued võõrad lõhnad tekkinud. Või pole pissikast hetkel puhas.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 31. märts 2008, 21:36

Meie õpetasime Motsut kah niimoodi potil käima, et esimesel nädalal olid tal saepurugraanulid üle terve puuri, aga järgmisest nädalast panin ainult pissipotti. Ta pissis algul kah terve puuri täis ja sai ise kah kokku, aga nii kui ma olin selle kõik ära koristanud ja jännu pepu kah puhtaks teinud, nii enam ühtegi loiku potist väljapoole ei tulnud(välja arvatud diivanile- sellest kiusatusest ei saa üle ega ümber). Ju sai aru, et pole eriti mõnus oma loikudes ujuda... Pabuldab küll igale poole(pissipotti kah, aga niikaua kuni pissipott puhas on). Aga ta veel noor kah - 3kuud.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 31. märts 2008, 21:46

Mina ei õpetanudki oma küülikut wc-nurgas käima,vaid ma lasin emal selle wc-kasti osta ja panin kohe puuri ning alul küülik tegi ka mujale puuri oma äda aga paari päeva pärast teadis ise kuhu tuleb äda teha.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas Cee 19_08 » 15. oktoober 2008, 11:36

Tere!

Kuna siin nii palju juttu toas ringi jooksmisest, siis küsin siit.
Kui jänksid teil toas ringi jooksevad, kas pabuldavad ja pissivad ka vaipadele? Kuidas olete probleemi lahendanud?
Minu oma tegi oma häda täna esimest korda vaibale ( 3 päeva lasin tal ringi joosta, siis oli kõik ok), õnneks nägin ja koristasin kohe ära. Tal aga lemmik koht, kuhu jookseb, on voodi alune. Voodi ikka päris mõnusalt suur ning selle liigutamine suur ettevõtmine. Pabulad saab veel tolmuimejaga kätte, aga pissi ju mitte.Mure siis selles, et äkki hakkab ka sinna oma häda tegema ja lõpuks pole muudkui, et põrandakate välja vahetada, aga ega see odav lõbu pole. Ei taha teda koguaeg ka puuris pidada :sad:
Viimati muutis samton 15. oktoober 2008, 16:37, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tõstsin postituse sobivamasse teemasse.
Cee 19_08
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Loomahull » 15. oktoober 2008, 14:30

No kõige lihtsam variant on patta välipott sinna, kus ta käia armastab, et siis voodi alla. :wink:
Siis sellest palju juttu ka, vaata ringi.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Kissu » 16. oktoober 2008, 08:18

Eks välipotil tuleb teda õpetada käima samamoodi nagu puurisgi asuval potil (esialgu paned sinna natukene pissist saepuru puurist jne.). Eks see vajab kannatust ja algul võivad need hädad ikka sinna-tänna juhtuda kahjuks. Minu küülikutel küll väike valearusaam pissipotist - koht kus on mõnus lebotada pärast suuremad ringikeksimist. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Meloofia11 » 16. oktoober 2008, 16:56

Minu jänku ei hakka elusees potil käima! Sest kui ma proovin, siis ta esimese asjana tõmbab vetsunurga pikali, kraabib ja hammustab, ning heidab sinna, kus see oli magama.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas kerliilrek » 16. oktoober 2008, 17:45

Mul on siis vedanud, Jossu teeb kõik oma hädad potil . Mõni üksik kakajunn on puuris laiali, isegi põrandal pole enam ühtegi . Vot nii korralik jänks meil . :)
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas heily89 » 02. detsember 2008, 20:30

mina panin wc-poti lihtsalt ühte nurka ta pissib küll sinna sisse aga mõni pabul läheb ikka mööda puuri laiali :-D :-D .
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas MinuJänks » 11. jaanuar 2009, 14:27

Kas on hea mõte panna jänku puuri pissipotti ??
Ja kuidas ma teda õpetan , et ta seal kakil ja pissil käiks ??
MinuJänks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas samton » 11. jaanuar 2009, 14:33

Siinsamas on sellest seitse lehekülge juttu. Äkki loeksid läbi?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas pupsik » 12. jaanuar 2009, 15:59

Endised kasutajad kirjutas:Mul on oma jänkuga sama probleem:(
Just eile lasin ta lahti ja läksin umbes viieks minutiks alla kööki sööma. Siis kui ma üles tagasi läksin istus Kiki uhke näoga oma pabulahunniku otsas, mis oli MINU VOODIS! Mu padi oli täis pissitud ja pabulaid oli terve vooli täis! Mina olen sellega juba harjunud, et ta nii teeb ja mina ei saa teda sundida, et ta enam nii ei teeks...


Meil on lontuga selgeks tehtud, et vooodi ta ei roni. sest varem kui ta ikka sinna salaja läks siis oli seal pisss ja pabulad. Aga ta on nüüd juba 3 kuuud korralikult vooodist ise eemale hoidnud ja avastanud endale teised toad.

Muidu, lugedes siin, paljud kurdavad jänku pabulate üle mis tulevad tal justkui iseenesest. Tahtsin öelda, et mina sain oma jänku sellest kombest lahti, kui tegin talle ära operatsioooni ( isasest sai kesksooost jänks). Ta ei tahtnud enam juhtmeid ega ka vaipa ega ka tapeeti süüa enam :D
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas ger1i » 12. märts 2009, 23:11

Meil on selline mure, nimelt alguses käis ta ilusasti potil, aga nüüd viimasel ajal on ta oma hädasid hakanud tegema üle puuri laiali ja WC-sse ei taha enam nii väga minna.

Kuidas see halb harjumus temast jälle välja juurida? Ja mis võib see probleem tingitud olla?
ger1i
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Brunette » 17. märts 2009, 20:07

Plärtsu mul põrandale teeb healjuhul paar pabulat.
Puuris laseb ilusti oma pissikasti,selle õppis väga kiiresti ära. :happy:

Aga kui voodisse hüppab siis koheselt ostib koha kuhu pissida ja pabuldada. :bang:
Selle ajajooksul mis ta mul on olnud..olen ma kaks korda saanud temalt kingituse voodisse.
Kasutaja avatar
Brunette
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Siblik » 01. mai 2009, 17:24

Minu Süsi on alles 1 kuune ja alles õpib kuidas potil käia. Kui ta kuskile mujale häda teeb siis pistan nina algul sinna sisse ja pärast tõstan pissipotti. Hiljem tõstan selle pissise saepuru ta pissipotti aga vahell ikka kipub mujale tegema.
Aga pabulatega on küll jama. Need on igalpool puuris laiali ja ei nõustu küülik neid potti ka tegema.
Samuti on ka MINU VOODI pabulaid täis. Laseksin ta põrandale jooksma kuid maas pole vaipa ning küülik libiseb ja kardab seda põrandat. Siis panen on voodisse paksu küülikuteki peale ja siis jalutab seal ringi kuid pabulaid on ikkagi igalpool. Nii kui ühe olen ära koristanud tuleb 3-4 pabulat juurde. On ka paar vedelat häda tulnud :(. Ei oska enam kuidagi õpeteada, et voodisse häda teha ei tohi. :(:(
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Liisi » 02. mai 2009, 17:07

ger1i! Kui vana su küülik on? Minu 8-kuune isane hakkas samu trikke tegema, kuigi enne juhtus mõni üksik pabul mujale kui potti. Kastreerimine pidi aitama, varsti läheme..
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Riin » 03. mai 2009, 14:32

Siblik! Nii pisike jänku alles õpib ja voodisse tegemine jääbki paljudele kombeks. Soovitan midagi põrandale panna, seal tal mugavam. Meil võttis Nupsul ikka hulk aega, et õppida potil käima. Jälgisin ikka ise pidevalt, nii kui sabatutti tõstma hakkas viisin kiiresti potile ja ütlesin, et pissi ilusti. Pärast kiitsin, tegin pai ja andsin maiust. Kannatlik peab olema.
Meil teeb Nupsu siiani oma puuris kõikjale pabulaid, kuigi juba viie aastane, nii et jänkud on erinevad. Samas käib ilusti pissimas potti, tal on pott ka suures toas olemas. Kui aga voodisse hüppab, siis teeb sinna siiani aegajalt mõne pabula.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Bastet » 05. juuni 2009, 01:39

Mina enam ise enda nõuga midagi teha ei oska :( Küülik on emane ja saab kohe-kohe 8 kuuseks. Kui ta päris väike oli, pissis ja kakas ikka aeg-ajalt tuppa, kuid poti kasutamise õppis õige pea ära ja probleeme sellega ei olnud.
Nüüd aga juba poolteist nädalat lihtsalt pabuldab ja pissib igale poole, nii kui puurist lahti saab. Enamus päevast on ta puuris, aga paar kolm tundi saab iga päev kindlasti joosta. Puuris oleku ajal pissib kenasti enda pissinurka, vaid mõned pabulad on puuris laiali.
Proovisin siis heaga. Iga kord kui ta tuppa kakas, panin ta poti peale ja andsin maiustust, paar korda oli ta sellega väga rahul. Kuni ühel hektel otsustas ta jälle toa nurka pissida (enamasti ikka liistude ja seina vahele :mad: ), üritasin teda kinni võtta, aga eks ta ju ise ka teab, et tuppa ei tohi pissida ja jooksis diivani alla peitu. Meelitamise peale tuli ta sealt välja ja kui maiustusega ta poti peale suunata üritasin ja tagumikust natuke tõstsin, urises ja lõpuks tuli kallale ning hammustas :( (teist korda juba niimodi vere välja hammustanud)
Viimastel päevadel on ta üritanud ka enda võimu näitama hakata ja mu kätt paaril korral kargama hakanud (mida varem samuti ei olnud) :S
Olen ka proovinud nn "karistamismeetodit", kui puurist väljas pissib, panen mõneks ajaks puuri kinni. Ka see ei aita, hiljem kui lahti lasen on ikka pabulad igal pool :(

Üks küsimus veel. Viimasel ajal on ta pabulad eriti haisema hakanud, kas see võib olla tingitud värske heina söömisest? Puuri koristan nagu ikka-kord päevas.

Üldiselt on ta viimasel ajal just väga memmekaks muutunud, ronib koguaeg sülle ja kui pabulaid toast korjan jookseb järgi ja üritab pugeda. Saa tast siis aru :(:(
Kasutaja avatar
Bastet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas kraatse » 05. juuni 2009, 08:37

Meil läks potitamisega hästi. Kui meil juba mõlemad olid ostetud, siis me vaatasime, et ohhoo kahte nurka on häda tehtud, kuid ühes nurgas oli rohkem ja sellest ajast peale nad oma häda pissipotti teevadki. Pabuldavad nii puuri põhja (mis mina arvan, on hoopis neile karvade külge jäänud ja põrandale tulnud), kuid enamuse pissipotti. Ära õppisid selle u. 1 kuuselt.
kraatse
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 05. juuni 2009, 15:33

Bastet kirjutas:Mina enam ise enda nõuga midagi teha ei oska :( Küülik on emane ja saab kohe-kohe 8 kuuseks. Kui ta päris väike oli, pissis ja kakas ikka aeg-ajalt tuppa, kuid poti kasutamise õppis õige pea ära ja probleeme sellega ei olnud.
Nüüd aga juba poolteist nädalat lihtsalt pabuldab ja pissib igale poole, nii kui puurist lahti saab. Enamus päevast on ta puuris, aga paar kolm tundi saab iga päev kindlasti joosta. Puuris oleku ajal pissib kenasti enda pissinurka, vaid mõned pabulad on puuris laiali.

Üldiselt on ta viimasel ajal just väga memmekaks muutunud, ronib koguaeg sülle ja kui pabulaid toast korjan jookseb järgi ja üritab pugeda. Saa tast siis aru :(:(



Puberteet on selle asja nimi. Kui ennem kõik korras oli, siis varsti see käitumine peaks lõppema. Loe siin foorumis ja selles samas teemas veel meetodeid õpetamise kohta ja ära kaota järjekindlust.


Ja ma kirjutan siia veel ühe meetodi, mida võiks kasutada, kui enam midagi ei aita ja kui küsimus seisneb selles, et kas küülik istub eluaeg puuris või kohelda teda paar korda halvasti.
Niisiis meetod selline: kui küülik pissib diivani täis siis muidugi alguses teed ta peale kurja häält ja kurja nägu ja siis pühid tema tagumikuga/seljaga selle ära. Pärast seda pistetakse küülik puuri ja lastakse tal seal olla mõnda aega (päev näiteks). Pärast võib tagumiku puhtaks ka pesta, kui küülik ise hakkama ei saa. Igatahes, teada tõde on see, et küülikute kasukas on nende suurim aare. Nad saavad sellisest õpetamisest üllatavalt kiiresti aru. Kaks-kolm korda ja küülik oleks nagu välja vahetatud.
AGA: nagu ma ütlesin on see viimane variant, kui enam miski ei aita. Alguses peaks ikkagi proovima nii kaua kui võimalik heaga kasvatada. Puberteedikute peal pole mõttet sellist asja üldse kasutada. Nemad õpivad tõenäoliselt ise varsti ümber.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas darkhelen » 15. juuli 2009, 11:42

Oeh, võtsin üle kuu aja tagasi jänksi, kasvandusest ja täiskasvanuna. Aasta ja 3 kuud vana oli siis, alguses oli neiu väga korralik, tegi kõik hädad puuri ja mitte teragi maha. Nüüd aga on viimasel nädalal korra mu voodi ja padja täis lasknud (sai sinna esimest korda ligi ja tegi kohe asja ära, aga sinna tuppa ta enam ei pääse ka) ning viimased paar päeva olen ka diivanilt ja maast leidnud mõne pabula, kuni tänaseni, mil ta lihtsalt ülbelt lasi täis diivani- mitte ainult pabulahunniku vaid ka pissis korraliku loigu. Jänku on harjunud sellega, et ta saab väljas olla siis, kui keegi kodus on, öösiti on ta puuris, hommikul lastakse ta lahti, kui tööle mineku aeg, siis jälle puuri ja õhtul saab enne ööd veel natuke joosta. Vabadel päevadel on seda vabadust ka tal rohkem. Nõnda ka täna.. Et ei tohiks nagu asi enam olla pubekas, täitsa suur tüdruk juba ju :S Kas ta siis lihtsalt märgistab või ei viitsi potile minna? Sest ise ta väga õnnetu oma teo üle küll polnud, pigem uhke. Kui puuri panin, hakkas võre närima, nagu oleks talle liiga tehtud... Selline käitumine on igaljuhul häiriv, seda enam, et varem ta nagu sai aru, et puuris on hädade tegemise koht :S
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Liisi » 18. juuli 2009, 17:53

Mina võin oma kogemuste põhjal öelda, et kui on puberteet koos massilise pabuldamise ja aeg-ajalt pissipritsimisega, siis peab vist mõne isendi puhul ikka väga kaua ootama. Minu küülik hakkas 8-kuuselt sedasi käituma, kuigi enne oli viimne kui pabul potis. Jooksis samuti igal sammul järgi. 10-kuuselt polnud midagi muutunud, siis sai ta kastreeritud. Pärast seda pole nüüd juba kahe kuu jooksul enam pabulaid tuppa teinud.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Dany » 12. august 2009, 16:06

Kui jänks järjekindlalt ikkagi teil tahab pissinurgas või pissialuse peal magada / lesida / olla niisama , sis arvatavasti võib olla probleem hoopis selles, et ta tahab endale oma pesa, kus olla.
Mul oli Nymmiga sama lugu, et magas oma pissikastis, kus oli saepuru ja liiv, mujal puuris oli hein.
Aga pärast tegin talle yhte pappkasti pesa, kuhu panin ikka paraja koguse heina (nagu linnupesa või nii) ja nüüd magabki seal ja enam pissinurgas lesimas ei käi. :happy:
Teeb oma hädad ka nüüd ilusti ära ja kõik on korras.
Seda nippi tasub proovida, sest tihti tahavad loomad endale täiesti oma pesa, kus neil mõnus olla on, puurist ainult ei piisa. :-)
What makes you different, makes you beautiful.
Kasutaja avatar
Dany
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas darkhelen » 16. august 2009, 10:32

Minu küülik on tiba imelik- ta nimelt leiab, et pissikasti saab ainult korra lasta. Ta teeb ühe korra oma häda sinna (kas siis pabulahunniku või pissib) ja teise korra jaoks ta sinna jalga ei tõsta. Nt eile oli ta sinna korra lasknud, hiljem läks ja nuusutas ja läks siis teise puurinurka ja tegi oma häda ära. Ma puhastan iga päev ta potti, aga päris peale igat pabulat ei jõua kuidagi ja paras raiskamine oleks ka. Ei oskagi nagu midagi teha. :wacko:
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Liisi » 18. august 2009, 22:17

Mis sul potis allapanuks on? Võib-olla ei meeldi talle see allapanu mustana?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas darkhelen » 19. august 2009, 15:35

Saepurukraanulid. Ta alles õpib seda potil käimise värki, võtsin ta täiskasvanuna ja eks on välja kujunenud omad harjumused, ta on suht puhtusefriik. Niisiis püüangi nurka puhastada vähemalt kaks korda päevas. :wink:
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas Kallikera » 27. august 2009, 20:50

tolmunina kirjutas:Kuulge sellepärast, et nad nüüd pabuldavad, ei saa küll nende jooksuaega piirata! Iga loom pabuldab, see käib ka jänese kohta, tooge ja näidake mulle üks jänes, kes EI pabuldaks?!?


Minu vana küülik küll kuskile mujale, peale puuri ei lase. Koguaeg vabalt ringi maas. :)
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron