Kuidas õpetada jänku potil käima?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas Kissu » 18. juuli 2004, 21:50

Tegelikult sai proovitud seda, et tõstsin pissist saepuru sinna aga ei midagi. Tegelikult võin ju ka seda nurka niisama koristada see pole väga suur probleem. Mul tunne, et kuna meie jänku väga potsakas on siis ta ei mahu sinna korralikult istuma ja sellepärast talle see ka ei meeldinud. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas Kessukene » 18. juuli 2004, 21:54

Kessu on meil ka suht pontsakas. Ise mõtlesin ka, et ei tema küll sinna ära mahu, aga mahub küll :wink:
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 19. juuli 2004, 12:14

Njah...täna hommikuks jälle kõik hein täis kustud :( Ma ei tea enam, mida teha...hein läheb ka raisku ju...hein mul ilusti sõime sees, aga ta kraabib selle käppadega välja ja teeb ikka oma häda sinna...pissinurka teeb ka...aga nu see mind enam ei lohuta :(
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 19. juuli 2004, 15:02

Ma ei oska ka midagi targemat öelda... minu jänes oli kuidagi iseenesest lõpp geniaalne ja hakkas potil käima. Aga ma ostsin talle ikka sellise parajalt suure kasti kah, kus ikka natu kraapida ka saab. Ole järjekindel ja ära löö veel käega, usu mind, kui pissipotil käimise kunst on selge, siis on jännuga ikka märksa vähem vaeva.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 21. juuli 2004, 18:59

Minu jänes pissub kah ühte nurka või siis, kui on pandud pissipotti. Aga jah ma soovitan see heina sõim osta, mis on väljaspool puuri. Mul on kaa see :). Ja kui ennem ei olnud siis oli selle heinaga ikka tükk tegemist, aga selle sõimega on väga mugav :).
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuli 2004, 09:15

Jänkud on tegelikult väga puhtad ja peente kommetega loomad. Looduses ei poeta nad oma rosinaid kunagi sinna, kuhu juhtub, kuna see võib ligi meelitada kiskjaid. Enamasti aetakse oma asjad alati ühes kindlas kohas. Neid on üsna kerge õpetada liivakasti kasutama.
Alusta sellest, et paned liivakasti natuke heina ja võib-olla ka mõne maiustuse, et jänkut sinna meelitada. Jänks näeb, et liivakast on üks igavesti mõnus koht ja seda tasub aeg-ajalt külastada. Kui esimesed hädad kasti tehtud, siis edasine läheb juba lihtsamalt – kastil on nüüd lihtsalt õige lõhn küljes. Tasub meeles pidada, et küüliku liikumisvabadust tuleks õpetamise ajaks pisut piirata, sest kui ta satub oma ringkäigul liivakastist liiga kaugele, siis ta lihtsalt unustab selle.
Kui ta on oma uue vetsu ilusti omaks võtnud, siis võib liikumisvabadust vähehaaval suurendama hakata. Üldiselt soovitatakse panna ruumi mitu liivakasti (ca 1 kast 10 m2 kohta), sest mida kaugemale loomake oma vetsust läheb, seda kergemini näib ta selle asukoha unustavat.
Aeg-ajalt võib muidugi juhtuda, et ta poetab mõne üksiku rosina selleks just mitte ettenähtud kohta, aga pole hullu – ta lihtsalt näitab sellega, et see on tema tuba ja rivaalid hoidku eemale!
Edu :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 23. juuli 2004, 11:16

Meie saime oma Juulia koos pissinurgaga eelmiselt omanikult.Ta andis selle veel peale kauba igaks juhuks,kuid ütles,et nemad küll ei suutnud häid kombeid selgeks õpetada.Ka meil ei kasutanud ta pissinurka kuni poegadeni.Hoopis kaevas ja kraapis iga päev kogu puuri aluspanu segamini.Hormoonid vist möllasid.Peale poegi oli loom nagu äravahetatud.Hakkas vabatahtlikult hädasid vaid pissinurka tegema.Ka pojad tegid emme järel samasse kohta.Kõik muu seisis ilus puhas.Puhastamine oli mugav küll.Aluspanu hakkas ka imevähe kuluma,sest saepuru oli nüüd vaja vaid pissinurka panna.
Nüüd panin uuesti merisea jänkuga ühte puuri,et neil koos seltsim oleks.Suveaeg,ise liikvel,mis need loomad üksi nukrutsevad.Merisiga kahjuks on meil küll natuke tobu.Tema ei jaga puhtusest midagi.Laseb sinna,kus häda peale tuleb.Õues ka on pandud aedikusse üks plastmass toru,kuhu pugeda saab.Seal ta siis kükitab.Ihuhädad külje all ja karvad läbivettinud.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas pirruke » 23. juuli 2004, 20:21

Mul oli sama mure. Mina arvan, et kui pissikast on puhastamata, siis jänku sinna eriti minna ei taha ja sellepärast laskiski kasti kõrval. Nüüd katsun tihedamini lihtsalt koristada ja praegu probleeme pole.
Teine lugu on selle kasti tõstmisega. Ma arvasin ka üks kord, et jänkul pissihäda. Tõstsin ta siis puuri ja hakkasin kasti panemiseks kätte võtma, aga ta hammustas ja hästi valusti (veri väljas). Sellest ajast saati ma teda tema omas puuris eriti häirida ei julge.
Mul pole koera vaja, mul on hammustav jänes :P
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 25. juuli 2004, 19:11

nii...ma nüüd puhkamast tagasi ja lõpp-väsinud...magasin just päeva ajal kella kolmest poole kaheksani...jube unekas oli...aga tegelikult tahtsin ma rääkida, kuidas Jessie neli päeva toime tuli...naabri hoole all muidugi :P tulin tuppa ja mõtsin, et mis nüüd ees ootab...et puur pilla-palla ja jänes pissilas elab...ei old hullugi :D näha et ühte nurka on pissinud aga muidu vist hädadega ilusti pissinurka hakkama saadud :) nii et ma üsna rahul...ta pold neli päeva joosta saanud ja oh seda õnne, kui sa siis lahti päästeti...kõik tervitati eraldi üle ja siis keksiti järjest nii pool tundi...jänks rõõmus ja mina ka :D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas Olari » 19. september 2004, 09:06

Meil on natuke vanem kui 1 kuune lontu ja tekkis pabulate kohta selline küsimus, et igal pool kus ta seisma jääb on pärast pabul või isegi mitu. Selline tunne , et need ei lõppegi tal otsa. Puhastasin ta pesa ja 5 minuti pärast oli seal oma 10 pabulat :o
Kas see on normaalne , et ta niipalju pabuldab või hoopis söödame teda üle ?
Värsket anname 3 või 4 korda päevas pluss muidugi kuivtoit ja hein.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas pirruke » 21. september 2004, 21:21

Nii väikesed jänkud ongi sellised, et kuhu kükitab, seal kohe pabularida järel. Mina arvan, et tegu pole söötmisega, las ta kasvab, küll siis jääb ka pabuldamine vähemaks. Mul oli algul sama mure, kuid siis kadus ära. Praegu hakkab minu jänkul pubekas tulema ja pabuldamine on ka hoogu juurde saanud :P
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LiisL » 26. september 2004, 13:02

Meie Billyga oli ka probleeme, et hüppas heinasõime ja sinna pissis. Praegu on tal see Ferplasti puur, kus heinasõim sees on. Aga kavatseme osta selle kus sõim väljas käib. Igatahes Mina siis ostsin talle pissinurga ja õpetasin toas teda sinna pissima, alguses pain sinna pissist saepuru ja veidi pabulaid + puhtaid kraanuleid. Jänku sai kohe väga hästi aru ja läks ja tegigi pabulaid ja lõpuks pissis ka sinna. Igakord kiitsin ja andsin talle ühe tropsi. Aga puuris see enam ei toiminud. Nüüd võtsin heinasõime ära panin heina lahtiselt ühte nurka ja siis nn. potile panin ka veidi heina. Täna vaatasin, et ongi sinna pissinud ja teistes kohtades pole jälgegi.
Soovitan sis pissnurka ka veidi heina panna, kui talle meeldib pissida sinna, kus hein on. ;)
LiisL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LiisL » 26. september 2004, 13:03

Väikeste jänkude puhul on see täiesti normaalne. Endal ka nii, et vannitoas pärast vaatad, et vau, vähemalt 30 pabulat. Eks nad kasvavad ja siis ainevahetus suurem. Kui suuremaks saavad, siis neid enam ni palju ei tule. ;)
LiisL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissinurk

PostitusPostitas Matu44 » 27. oktoober 2004, 15:45

Mina hoidsin oma küülikut paar nädalat puuris ja hiljem lasin ta puurist välja.Lõpuks ta hakkaski puuris oma pissinurgas käima :) .Alguses ta ei teind oma häda õigesse kohta, aga siis ma tõssin ta häda pissinurka ja siis ta hakkaski ainult sinna oma häda tegema.
Matu44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Mio » 08. november 2004, 22:06

Tere sõbrad-asjatundjad!
Mind huvitab, kuidas Te oma jänkud potil käima õpetasite? Meie Mioga läks kuidagi lihtsalt. Lihtsalt paigutasin liivakasti sinna, kus ta juba oli hakanud käima ja kui ta siis hakkas vastasnurka asja tegema, siis panin sinna ka liivakasti. Ülejäänud nurkadesse panin siis toidukausi ja heina. Ja oligi tehtud.
Aga meie väike Maia on pähe võtnud, et "ei-ei, need kastid on pikutamiseks" :? :roll: ja loomulikult ei saa seal siis pissil käia. Isegi see ei aita, kui kasti mujale lastud pissiseid höövlilaaste panen. Nüüd on viimane hitt heina sees käimine. :(
Mis ma peale peaks hakkama? Ei saa ju teda ööpäev läbi vahtida, ta peab ju kuidagi selle kassiliiva sisse kusemise mõnu ise avastama ju. :oops: Aga kuidas???
Tänan südamest ette!
Anu, Mio ja Maia
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Riin » 08. november 2004, 22:54

Minu mõlemad lontud olid küll igavesti aeglased õppijad, ausalt öeldes olin nii mitmelgi korral lootust kaotamas, aga lõpuks sündis ime ja jänkud said aru poti mõttest. Mina lihtsalt päevast-päeva järjepidevalt tõstsin teda ise sinna ja ütlesin, mine pissile, lõpuks hakkas aru saama. Suures toas on meil teine pott ja seal ma lihtsalt plaksutan ja kisan, mine kohe potile, ta siis raputab pead ja teeb veidraid hüppeid, kuid lõpuks ikka läheb. Üldiselt käib ta seal ka ise, kuid vahel tahab kangekaelselt vaibale siristada. Mõnel on aga väga kiired õppijad, ju on neil nutikamad jänkud :wink: . Meil aga kulus selleks kindlasti paar kuud :eek: .
Viimati muutis Endised kasutajad 08. november 2004, 22:57, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Enku » 08. november 2004, 22:55

Mul on alles neljandat päeva jänku. Mingit potil käimise õpetamist ei olnud, asi tuli tal vist loomulikust inteligentsist. Pole veel yhtki paha asja vaibale teind :) Ennem küüliku võtmist oli küll väike hirm, et pean harja ja kühvliga tal järel jooksma.
Eks su jänku peab ise avastama kuhu on õige koht potil käimiseks, loodan et selle avastusega kaua ei lähe:)
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Mio » 09. november 2004, 12:01

Tänan nõu andmast.
Mul see jama, et see va pissimiskoht on puuris ja raske jänkut sinna kogu aeg tõstma hakata, hirmutan vaesekese täiesti ära. Pealegi on tal ju kindel arvamus, et seal magatakse ja kui ma ta sinna tõstan/tonksin, siis keerab ta ennast alati armsalt külili ja puhkab. 8) Olen proovinud ka alusmateriali muuta, et äkki talle liival pissimine ei meeldi, aga see pole midagi muutnud. Muidu paistab nagu, et puurist väljaspool küll pissil ei käida ja erinevalt esimestest päevadest, hakkab ka kakakuhi enam ja enam ühte kohta tulema. Alguses tal justkui selle üle kontrollivõimet ei olnud, jublakaid tuli kogu aeg ja igale poole. Aga Maia on veel natuke ettevaatlik ja puurist kaugele ei hüppa ka, niisama mässab seal ümberringi ja narritab Miot, kes ju veel kastreerimata ja saab seepärast Maiat vaid läbi puurivõrede imetleda.
:( Ehk Mio õpetab ta hiljem õiges kohas asjal käima, kui nad lähedamalt läbi käima saavad hakata.
kena päeva soovib Anu
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissinurga sisseseadmisest

PostitusPostitas Ryo-Ohki » 16. november 2004, 22:28

Meie Ryo-Ohki õppis lõpuks isegi pabulate pissikasti tegemise ära. Toppisime aga kõik pissised paberid ja pabulad talle sinna.
Pabulatega läks siiski mitu kuud kauem kui pissiga ja õnnestumisprotsent oli väiksem, kasti läks nii 90% pabulatest. Aga tubli seegi.
Aga savist tehtud (klompuvat) kassiliiva ärge küll pissikastis kasutage, sest just selle söömise kätte meie jänes suri.
:must masendus:
Ryo-Ohki
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissinurga sisseseadmisest

PostitusPostitas Tipi » 20. november 2004, 09:00

minu jänx ei mõtlegi sinna lasta ta hoopis magab seal kuigi ma olen siit kõikki nippe proovinud :?
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 24. november 2004, 22:00

Mina panin lihtsalt poest ostetud pissinurga ühte puuri nurka, sinna sisse saepurugraanulid, ülejäänud puuri põhi oli paljas (hein oli oma sõimes). Selle kasutamise õppis ta paari päevaga ära, sest plastmassist põrandale on ju väga halb pissida, nii ta kükitaski oma pissinurgas. Võibolla on mu jänks lihtsalt väga intelligentne :lol:. Erilisi pingutusi ma selleks küll ei teinud....pabulad on aga igal pool laiali :x .
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. detsember 2004, 19:29

Mul tuli üks mõtte siis kui Mio hakkab hädasid tegema siis hoolitse selle üle, et Maia näeks mis ta teeb. Siis kui ta selle häda ära teeb pane Maiad sinna, et ta nuusutaks mis ta sinna tegi ning hiljem vaata, et äkki käib ise potti peal ka. :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 16. detsember 2004, 21:53

Aitäh abi eest. Maia on nüüd ikka suhteliselt tubli potilkäija. Vähemalt piss tuleb alati õigesse kohta. Jublakaid leiab ikka siit-sealt, aga selle vastu aitab vist ainult aeg. Praegu paistab nagu tal oleks see jooksu pealt pabuldamine pisut lõbu pakkuvat. Aga eks sedagi ole pisut vähemaks jäänud. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas kepsut » 26. detsember 2004, 23:06

Mul läks enda esimese jänksiga ka suht hästi. Algul oli tiba tegemist, aga õppis. Nüüd mul on nii, et ühes toa otsas on puur ja teises on selline kassi tavaline liivakast, kus ta ka hädasid teeb kui toas lahti on. Algul tegi mul kõige alumisse riiulisse oma igasugused hädad :eek: aga siis paningi selle suurema liivakasti sinna ette.
NÜÜD aga sain ma jõuludeks kingituseks teise jänku, kes juba aasta vana. & eks näis kuidas temaga saab... Hetkel kakib-pissib sinna kus juhtub :( Aga loodan siiski, et õpib.. teine jänku õpetab :D
kepsut
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 02. jaanuar 2005, 21:06

Minul hakkas Axel pissipotil käima siis kui ma tõstsin potti tema natuke pissihaisuse (ehk siis pissise) graanulipuru. Ja nii võttis ta selle omaks....ja nüüd võib seal olla isegi kõige puhtamad graanulid, kuid ikkagi ta teeb potti.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissimine pissinurka?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 18:10

minu jänkukese ema õppis pissikastis käima ja kui tal pojad tulid, siis need ronisid ema järgi sinna ja õppisid ka häda sinna tegema. kui mina ta kätte sain, siis olid tal kombed juba selged. siiani teeb alati sinna, isegi kui toapeal ringi jookseb, hüppab vahepeal puuri ja teeb häda õigesse kohta. ta mul järelikult hea koduse kasvatuse kaasa saanud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: harjutamine

PostitusPostitas Kerly91 » 19. jaanuar 2005, 22:21

Mina tegin oma küülikune selgeks nii et panin ainult wc nurka saepuru ja hakkas seal käime. Juu siis nad ikka aru saavad. Vähemalt pissil käib seal, vahel mõin pabulake juhtub mojale. Mina panin wc nurga kohe teisel päeval.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 20. jaanuar 2005, 12:16

Nende õpetuste järgi, mis mina lugenud olen, soovitatakse esimestel päevadel küülikut puuris kinni hoida. Sülle võib küll võtta, kui uustulnuk liig hirmul pole, aga maha, jooksma lasta ei soovitata. Nad ei kannata puuris olemise pärast, vaid vastupidi, saavad uues kohas uute asjadega harjuda ja puuri oma "koduks" sisse elada.
Siis hakkavad nad ka ühes puurinurgas asjal käima. Sellesse nurka saabki siis wc-poti panna, sellesse omakorda pissist saepuru, et jännu aru saaks, et see endiselt õige nurk.
Paljuded võtab see potilkäimise harjutamine tükk aega, teistel läheb nagu iseenesest. Kui arvad, et on pissimiseks aeg, pane potile. Kui teeb, mis vaja, kiida ja anna nänni.
Üldiselt pidavat emased küülikud tublimad potilkäijad olema. Meil kodus aga vastupidi: Maia jumaldab jooksu pealt pabuldamist :o
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kuidas panna jänest potil käima

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. aprill 2005, 20:56

ma lõpuks ostsin jänesele poti, kuna olin vanematega poes kaasas ja sai ostetud. Aga ta ei käi seal: ma proovisin panna tema pabulaid ja ta pissi sinna aga ta ei käi seal. :( Veel panen sinna ka mõnikord midagi süüa.
Ma ta täpset vanust ei tea aga minu arust on ta praegu 10 kuune ehk puberteedi piirel tema käitumise järgi seda tal veel pole.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas panna jänest potti peal käima

PostitusPostitas Jänkumamma » 13. aprill 2005, 10:37

Millal sa jänkule pissipoti ostsid? Kaua tal on olnud aega sellega harjuda? Sellised harjumused ei teki üleöö ja ka mitte nädalaga, tihtipeale on vaja päris palju kannatust.
Sa võiksid proovida jänku tähelepanu poti suunas tõmmata.
Näiteks võta midagi, mis talle väga maitseks (jänkukomm, rosin, väike tükk peterselli) ning näita seda talle. Siis juhi jänkut aeglaselt poti suunas, et ta näeks, kuidas tema maiuspala sinna liigub. Las ta tuleb ise järele. Kui ta lõpuks potil on, siis las sööb selle maiustuse ära.
Lisaks võid teda aeg-ajalt ise potile tõsta.
Kolmandaks, kui sa näed, et ta hakkab kusagil nurgas pissile (jänkudel on selleks eriline saba-uppiajamise-liigutus), siis kraba ta kohe kinni ja tõsta potile.
Ja kui ta on oma hädad õigesse kohta ära õiendanud, siis kindlasti kiida, paita ja premeeri teda!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist