Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas -Kristin- » 26. märts 2005, 14:31

Chilvares kirjutas:Aga sa hoia teda umbes 1-2 päeva puuris, nii et sa tast eriti välja ei tee ja siis ta saab aru et ta tegi valesti :wink:

Mina natukene kahtlen selles meetodis. :? Sellepärast, et kui koer ka midagi teed, siis peab kohe pahandama, mitte nii, et ei tee välja. Ta satub segadusse ja ei saa aru, mida ta valaesti tegi. Ma arvan, et see võib käia kõikide loomade kohta. :?
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 14:38

Mul uriseb ka.
See on tavaline.
Aga jänesed ei näe ju ette väga hästi.
ma arvan et see on sellest.
Nad ei näe mis tuleb ja siis IGAKSJUHUKS hammustab :D
Aga ta võib teismeline ka olla.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas jaapes » 26. märts 2005, 15:08

Ka meie pere preili on kuri. Kui seisan, siis tuleb ja naksab selja tagant jalast, nagu koer. 8)
Äkki on ka meie lemmikutel see mega kevadväsimus :D
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas Riin » 26. märts 2005, 15:24

Kui ta naksab õrnalt, siis pole tegu kurjusega, vaid tähelepanu otsimisega :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas jaapes » 26. märts 2005, 15:51

Kui näksab, siis tean tõesti, et nurub pai või kui köögis olen, siis peab neile andma midagi head :) Kuid ehmatan iga kord, kui jalast kinni võtab, tal ikkagi teravad hambad :oops:
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas jaapes » 26. märts 2005, 16:01

Ei tahaks teist puuri ka panna. Kui panen puuri, siis kogu sisu on puurist paari minuti jooksul välja kraabitud. Ei ole nad harjunud kumbki puuris olema. On nad mul terve päeva lahti ja ka öösel magavad nad ilusti oma padja peal meie magamistoa ukse taga. Puur on nende jaoks nagu karistuse koht, kuhu olen nad pannud ainult suure pahanduse puhul. Muidu on puuri uksed lahti ja nad ikka käivad seal ise uudistamas ja heina söömas.
Avastasin, kui käisin Nöbiga linnas arsti juures, et puuris ei ole teda mõtet hoida. Sel ajal, kui jõudsin ise autosse istuda, oli kogu puuri sisu mööda autot laiali. Võtsin siis Nöbi puurist välja ja istus mul kõrval istmel, vaatas targa näoga välja ja pahanduse tegemisest ei olnud juttugi.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 18:18

-Kristin- kirjutas:
Chilvares kirjutas:Aga sa hoia teda umbes 1-2 päeva puuris, nii et sa tast eriti välja ei tee ja siis ta saab aru et ta tegi valesti :wink:

Mina natukene kahtlen selles meetodis. :? Sellepärast, et kui koer ka midagi teed, siis peab kohe pahandama, mitte nii, et ei tee välja. Ta satub segadusse ja ei saa aru, mida ta valaesti tegi. Ma arvan, et see võib käia kõikide loomade kohta. :?

Mina jälle arvan, et jänest ja koera ei saa võrrelda.
Loe mõnest raamatust.
(kui sul loomulikult on küülikute raamat )
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas -Kristin- » 26. märts 2005, 18:51

Mul on küülikute raamat. Olen lugenud ka palju internetilehekülgi, mis kirjutavad küülikutest. Kuid kui nüüd arvestada seda, et koer on tegelikult ikka vägagi tark loom, küülikust arvatavasti targem (ei taha küülikuid solvata, kuid nii see ju on enamasti). Ja kui koer ei saa hiljem aru, mida ta valesti tegi, siis kahtlen, kas küülik saab. :?
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Jana007 » 27. märts 2005, 21:05

Chilvares kirjutas: Aga sa hoia teda umbes 1-2 päeva puuris, nii et sa tast eriti välja ei tee ja siis ta saab aru et ta tegi valesti :wink:

Ma arvan ka, et see pole just kõige õigem karistus jänkule. Kas see natuke suur karistus pole jänkule, et hoida teda 1-2 päeva puuris ja temast mitte välja teha?Mina ei teeks elusees niimodi. Ainult sellepärast, et ta näpu veriseks hammustab.
Aga jah minu jänku polegi mind õieti hammustanud..ainult korraks naksanud kui mul näpp tema kommiga koos on. :)
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Mio » 28. märts 2005, 21:48

:x Selline karistus on täiesti mõttetu, sest küülik saab karistusest aru vaid siis, kui see tuleb otsekohe. Kaks päeva puuris istununa saad ainult üleaktiivse ja piinatud küüliku, kes suure jooksuga uusi pahandusi teeb, sest tal on nii palju energiat üle.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb

PostitusPostitas nännukas » 20. aprill 2005, 23:04

see urin näitab seda, et ta ei ole eriti vaimustatud sinu tegevusest. jänkudele ei meeldigi üldjuhul lõua alt katsumine. proovi teda kõrvade vahelt sügada, üle kõrvade pai teha või põse pealt sügada. selle peka su armsake vastama meeldiva vaikse hammastekriginaga.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb

PostitusPostitas Mio » 22. aprill 2005, 02:35

:D Urisemine on tähe tõsisest tülgastusest ja vihast, näiteks, kui küülik tahab oma puuri kaitsta vms. Meie omad teevad vahetevahel, koos tagajalatampimisega, ka mingit nasaalset häält, umbes, nagu inimestel, kellel nina viliseb nats. :D Peale selle on neil veel selline kudrutamine, kui flirdivad partneriga. Nii et neil helisid küll.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. aprill 2005, 10:06

Minu jänesele ei meeldi ka lõua alt sügamine.
Aga kõrvadevahelt sügamist sa armastab :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 26. aprill 2005, 09:05

Urin nagu igal teisel loomal tähendab vastumeelsust. Ära siis teda ärrita.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänku uriseb????

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. mai 2005, 14:05

Kas jänku võib otsida jänku neiut v miks minu jänku urisema on hakanud :(
Ta ei taha enam üldse sülla lasta võtta ja ei söö oma toitu enam nii palju kui varem, nüüd sööb heine ja joob vett aga toitu sööb vähem kui varem... oskate mind aidata mis minu armsa jänkuga lahti on :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Ettel » 16. mai 2005, 14:50

Esimene küsimus: kui vana ta on?
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Jänkumamma » 16. mai 2005, 16:10

...ja oled Sa täiesti kindel, et Sul on poissjänku? (Ma sain Sinu jutust aru, et vist on poiss...)
Mul on kaks poissjänkut kodus ja ma pole kordagi kuulnud, et nad uriseksid, nad pigem ruigavad või norsatavad väga tasakesti läbi nina. See aga toimub nii vaikselt, et tähelepanematu kuulaja ei saa asjast arugi.
Samas meie plika uriseb iga sellise pisiasja peale, mis talle ei meeldi...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. mai 2005, 12:14

oeh ... kuskil 1.aastane enam vähem.
jah jänkupoiss......
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 18. mai 2005, 12:28

Mul Telnet uriseb. Näiteks siis kui olen teda sunnitud mööda vaipa taga ajama ja ta kurjaks saab selle peale. Või siis kui pista käsi tema puuri, kui ta parajasti ise seal sees.
See on konkreetselt urisemine.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Jänkumamma » 18. mai 2005, 12:31

Aastane poiss peaks juba ammu igatsema tüdrukuid. :wink: Meil siin juba 2.5-kuune jõmm hakkas teist isast võdistama... :lol:
Vahepeal on ajad edasi läinud ja minu poissjänku urises minu peale ka täna hommikul, kui ma oma käe talle puuri panin. Asi selles, et ta sai vahepeal ühtede bakterite vastu ravi ja nüüd lakkas söömast. Kuna eile väntsutasin ta arsti juurde, siis täna ta juba kartis mind ning minu kätt nähes hakkas urisema.
Oma praeguse kogemuse järgi soovitaksin Sul mõne arstiga nõu pidada, sest selline äkiline ja kardinaalne iseloomu- ja isumuutus võib viidata ka mõnele terviseprobleemile. :cry:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas karvatuust » 18. mai 2005, 14:05

ot ma justkui saaksingi praegu aru, et kui isane küülik on, siis mõned pojad peab tegema või midagi :eek: ma ei teadnutki
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Jänkumamma » 18. mai 2005, 14:11

Isane jänku ei pea sugugi poegi tegema. Tal on lihtsalt omad himud, mida ta väga väljendusrikkalt karvaste mänguasjade, harjade ja inimjäsemete peal üritab välja elada. :wink: Selline eluetapp algab tal kuskil 3-kuuselt ja mulle paistab, et kestab pea surmani.
Isane küülik on alati valmis nagu pioneer ja tema tujud ei sõltu kuu faasist ega nädalapäevast. Seevastu emane muutub iga teatud ajavahemiku järel tujukaks ja sõnakuulmatuks.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Mio » 19. mai 2005, 13:14

Meil uriseb ka isane kastraat, nii et tegemist on lihtsalt sellega, et oled teinud küülikuga midagi, mis teda teatud olukorda kartma on pannud. Ükskõik, kas emane või isane. Asi oleneb pigem Su enda käitumisest ja küüliku närvitugevusest.
Isased küülikud, tegelikult kõik loomad, kes üksteist veel hästi ei tunne või kui olukord nende vahel on muutunud (üks on suuremaks kasvanud, lõhn on muutunud, tulnud veel kolmas loom jne), ratsutavad üksteisel seljas. See on dominantsuse rituaal. Kui oled kunagi võõraid koeri omavahel näinud, võib näiteks vanem emane nooremale selga ronida, kui too nats ülbik on ja aru ei saa, et vanem tugevam ja targem on. Kui meie tillukese Månsi koju tõime ja ta Maiaga pärast kastreerimist kokku lasime, siis ratsutas Maia ka temal seljas, selgeks tegemaks, et tema otsustab, sest tema on suurem. Måns ei andnud muidugi järgi ja ratsutas omakorda Maiat. Niikaua ratsutasid, kui selgeks sai, kes ikka suurem, osavam ja targem on. Kui nüüd Maia mõnikord Miol külas-seltsis käib, on ka neil vaja natuke ratsudada, enne, kui rahu majas on. Ning, kui Maia teise mehe lõhnadega jälle koju tuleb, tehakse Månsiga omad tiirud ära. Nüüd käib see aga kähku ära.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb????

PostitusPostitas Jänkumamma » 20. mai 2005, 10:44

Katty, ma arvan, et me ajasime Su nüüd põhjalikult segadusse. :P
Üldiselt kehtib jänkude puhul selline rusikareegel, et toidukauss ja selle ümbrus on püha ning kui inimjäse on sellele liiga ligidal, siis urisetakse hoiatavalt, mõnikord ka näksatakse. See kehtib, muuseas, ka selle inimese jäsemete kohta, kellelt tavaliselt süüa saab.
Teine urisemise põhjus võib olla hirm. Kui Su jänku on järsku urisema hakanud, siis mõtle järele, kas ehk on hiljuti toimunud tema jaoks midagi ehmatavat? Või uriseb ta ainult kindla inimese peale?
Aastane jänes peaks olema enam-vähem väljakujunenud iseloomuga ning suuri muutusi tema käitumises enam toimuda ei tohiks. Kui aga midagi sellist juhtub, siis tasub mõelda pisut viimastele päevadele või nädalatele, ehk leiad sealt põhjuse.
Sa kurdad ka, et ta on hakanud rohkem heina sööma ja vähem kuivtoitu. Iseenesest tervitatav ja tervislik nähtus, sest jänku peakski põhiliselt heinast toituma. :) Aga kas on ka mingeid muid muutusi? Kas pabulate suurus ja/või kogus on muutunud? Ega jänku loid ei ole?
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. mai 2005, 12:09

Tere kõik see rahvas. Mul tekkis hiljuti jänesega probleeme.Ta on viimasel ajal eriti veidraks muutunud. Esiteks ei lase ta end enam sülle võtta ning hakkab kohe käppadega vehkima ja teeb mingeid veidraid hääli, teiseks kui kõht täis ,siis viskab oma toidukausi minema. Aga talle meeldib kui teda harjata, siis on hullult rahulik. Ta on 4 kuune lõvilakk jänkuplika. Minu juures olnud u. 2 kuud. Ta peaks juba uue perenaisega harjunud olema aga ei. Aa minuga ta nii tõre polegi aga kui isa ta puuri juurde läheb, siis paneb kohe plehku. Milles võiks asi olla. Me hoolime ja hoolitseme ta eest ju hästi... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Mio » 29. mai 2005, 12:17

Hmmm... küülik on kas Teie juurde tulnud eelnevate halbade kogemustega, on Teie juures halbu kogemusi saanud või on tal valus, kui sülle võetakse. :eek:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. mai 2005, 12:21

Meie pole talle küll kuidagi haiget teinud. Eelmisest pere kogemusest ei usu ka eriti, et keegi oleks haiget teinud. Huvitav on see, et siis kui ta voodi peal ringi tuiab, siis on sõbralik, ronib sülle jne, aga kui puurist teda võtta, siis läheb tigedaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Mio » 29. mai 2005, 14:41

Oh, ei, ega ma arvagi, et keegi talle liiga teeks! Küülikud on aga nii kergesti ehmatuvad ja mõnikord ei saa isegi aru, mis valesti on läinud. Aga ma arvan, et ta ilmselt kaitseb oma puuri. Küülikud on tihti sellised, kellele ei meeldi, kui neid puuris "tülitatakse". Kuidas te teete, kui ta lahti lasete? Mina teeks ainult puuri lahti ja ootaks, et ta ise välja tuleks. Edu! :) Mõnikord saab sellist käitumist parandada, kui neid tükk aega üldse mitte puurist kätega välja tõsta. 4-kuine küülik on aga "peaaegu täiskasvanud" ehk pubekas, nii et see puurislaamendamine on ea kohta täiesti normaalne. Kausi loopimine on ka üpris lõbus :) Ehk annad talle tühja vetsupaberirulli loopida? Kausi võtaks ma hoopis ära, kui toit ära on söödud. Meie anname oma küülikutele kuivtoitu ülepäeviti õhtuti ja siis ei lase ma kausil ööläbi puuris olla, isegi, kui meie kausid on sellised, mis võre külge kinnitakse. Pigem peidan kuivtoitu puuri põhjas oleva põhu alla, nii et Maia ja Måns peavad nats otsima ja tööd tegema, nagu looduseski.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas nännukas » 29. mai 2005, 15:15

usun, et tüdrukul on lihtsalt puberteet. meil käis asi suhteliselt sarnaselt...
aga see läheb mööda :D
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Ettel » 30. mai 2005, 08:24

Tavaliselt kui meie Nancy puurist väja tahab annab ta ise märku ja siis tuleb preilil lihtsalt uks avada :P , mille järel ta vahest hüppab kohe välja aga vahest mõtiskleb ukse vahel: kas tulla või mitte :wink: Üldiselt kätt pidi puuri ronida pole mõtet, see on tema territoorium, mida ta kaitseb visalt kõigi küünte ja hammastega :twisted:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist