Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas tupsu@nunnu (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 21:47

minu jänes uriseb vahest ja kargab ka kallale see on jube tegelikult on ta minuga hea kuid teistega on ta kuri ta oleks nagu oma piiri välja valinud!!!!
kes oskavad midagi öelda rääkige!!!
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 16. jaanuar 2004, 22:20

Minul üks emane läheb koerale kallale, teine emane uriseb ning läheb ka koerale kallale, kui see liiga lähedale tuleb, lisaks sellele on ta poegi oodates valmis kõiki ründama, kes tema pesa lähedale tulevad, mõnikord ka jooksuajal, kui teda ära ei paarita. Eks seal ole mingid seosed territooriumi kaitsega. Urisemine üldiselt on kaitsefunktsioon.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

hello

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. jaanuar 2004, 23:48

Meie jänkutüdruk urises ja ründas mind pikka aega, kui ma ta toitu puudutasin (kuigi see toit ju minu käest tuli). Aga preili tuli meile nälginuna, keegi oli ta hüljanud, seega kaitses ta oma toitu kui kõige väärtuslikumat asja maailmas. Nüüd on see komme kadunud, mineviku mured on tal õnneks ununenud, ja kui ma sooviks, jagaks ta oma porganditükki ka minuga.
On tore, et on koht, kuhu võib tulla oma jänkudest lobisema, mu sõbrad ja kolleegid on vist juba tüdinud. Suured tänud Tomile!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 19. jaanuar 2004, 22:53

Heee sa pole ju ainuke....Niiet missa muretsed tühja-tähja pärast???Süllevõtmisel on ainult see et talle ei meeldi seal olla või ta kardab...Ja meie jänkule kui süüa paned hakkab ta kriimustama....
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. jaanuar 2004, 22:34

Proovi nii, et hüüad seepeale "ei!" ja paned jänese puuri tagasi. Nii võiks ju õppida, et sinu hammustamine lõpeb ebameeldivalt.
Looma löömine pole lahendus (no nagu lapsegi puhul), talle tuleb näidata, et halb käitumine ei tasu ära. Ja vastupidi, kui ta käitub ilusti, siis kiida ja anna maiust (selleks neid joguritropse müüaksegi).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 21. jaanuar 2004, 00:57

Kas Su jänku on kogu aja v.a. puuri puhastamise aeg puuris kinni või? Jänku tahab palju joosta, püüa ikka võimaldada sel ajal, kui kodus oled,tal lahtiselt olla,sest muidu on jänku õnnetu,tige ja stressis.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2004, 15:27

otse öeldes oleks see loomapiinamine, sest kyylikud PEAVAD saama joosta lahtiselt vähemalt tunnikese öp, kui rohkem tõesti ei saa... aga kui jänku peab kogu aeg puuris istuma... siis ma tunnen sellele jänkule kyll kaasa...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 23. jaanuar 2004, 15:51

Soovitan ka dresseerida oma jänkut nii, et kui ta teeb midagi keelatut (näksab, hammustab vmt), siis hüüad valjul ja järsul toonil "ei" või "ei tohi". Hääl peab olema nii vali, et jänku isegi veidi ehmuks. Olen kindel, et mõne aja pärast jänku sind enam ei näksa.
Lugesin toda dresseerimisõpetust ühelt välismaiselt jänkulehelt ja katsetasin ka oma merisigade peal, kui nood vahel midagi keelatut närisid vm pahandust teha püüdsid. Ja tõesti - nende peal asi toimis :)
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

nüüd

PostitusPostitas tupsu@nunnu (Teema autor) » 23. jaanuar 2004, 21:58

ta ei taha enam puurist välja tulla kui proovid teda võtta siis ta uriseb!!
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 24. jaanuar 2004, 09:15

aga ma ei tahtnud ju endale koera! äkki hakkab mul ka urisema :? :P
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 24. jaanuar 2004, 09:47

jänes uriseb sageli siis kui talle midagi ei meeldi ja see on hoiatuseks...kas käpid tema sööki mida ta tahab süüa hetkel..sa segad teda, siis pidevalt tarid sülle....see ei meeldi talle,samas võõrad inimesed ja võõrad lõhnad....ta tajub ohtu.
proovi teda rahustada pead paitades nii,et kõrvadest üle ja süga lõuaalt...see aitab tal sinuga sõprust hoida aga mis puutub teistesse pereliikmetesse, siis peaks nemad ka temaga tegelema...miks peaks jänes võõrasega sõber olema :?:
ja jäta meelde...kui loom sööb siis teda ei segata :!:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 26. jaanuar 2004, 00:15

Meie peres hammustab Tupsu meest, kui tal jooksutuurid juhtuvad olema.Aivo hoiab teda küll,paitab, annab süüa ja räägib,aga kui Tupsul on vastav meeleolu,siis laseb paitada küll,kuid ühel hetkel keerab järsku pead ja naksab või tormab hoiatavalt saba püsti mehe jalgade poole,vahel hammustades, vahel lihtsalt turtsudes. Oleme riielnud,tutistanud ja puuri pannud,kuid vahel püüdnud rahustada ka ilusti rääkides,kuid kõik on kui hane selga vesi. Peremees on ikka Tupsu ja meie Ornellaga tema pruudid ning teisel isasel(mehel) pole tema territooriumile asja. Mees siis lööb vahel käega ja läheb teise tuppa ning Tupsu pikutab mõnuledes vaibal koos meiega. Saan muidugi aru,et ta on meil igati hellitatud,aga ta ju ainuke! :(
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. veebruar 2004, 10:43

Tegelikult on ainus asi,mis temas mingit kurjemat häält ja väikest ründemomenti tekitab, labidas,millega ma pabulaid,mis kogemata kakakastist puuri on kukkunud,kokku korjan.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 06. veebruar 2004, 10:49

See, et ta sul labidat ründab, on ka arusaadav - jänks peab puuri enda puutumatuks territooriumiks ning enamik jänkusid vihastab, kui keegi tema puuris tema asju ilma temaga konsulteerimata ümber tõstma/eemaldama hakkab (olgu need kasvõi pabulad), seega - "sissetungijat tuleb rünnata" - nii mõtleb jänku.
Seetõttu on alati targem jänks enne puurist välja võtta ja alles siis seda puhastama asuda.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. veebruar 2004, 11:02

Ega see asi nüüd nii hull ka ole.Ta ikka laseb vabalt meil oma puuris toimetada,pole kellegi peale pahandanud :) (v.a. siis see labidas.)
Tegelt olen teisteltki kuulnud hirmulugusid,kuidas inimesed ei julge oma jänest katsudagi ja et süüa saab ka panna juurde ainult siis,kui paks presentkinnas käes on... Ei tea,ma t6esti ei kujta midagi sellist ette.... Meil ikka Nupsu nagu rohkem lapse eest lausa :wink: selline natsa ära hellitatud teine.Ei lase meil nt.kahekesi diivanilgi pikutada,kohe peab tema ka meie otsa ronima :D
Ok,nüüd vist läks juba teemast m66da
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 09. veebruar 2004, 20:37

ei röökimise asemel võiks hoopis jänkut lõuaalt silitada ja kõrvu paitada...lõualaune sügamine lepitab ja aitab vaenu lõpetada ja seda võiks vahetevahel teha+see meeldib jänesele;)
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 10. veebruar 2004, 14:11

rotipoeg kirjutas:ei röökimise asemel võiks hoopis jänkut lõuaalt silitada ja kõrvu paitada...lõualaune sügamine lepitab ja aitab vaenu lõpetada ja seda võiks vahetevahel teha+see meeldib jänesele;)

aga minu jänkule se ei meeldi kui ma teda lõuaalt sügan...Ma olen mitu korda juba proovin aga talle see ikkagi ei meeldi.Ka mina lugesin seda kusagilt raamatust...Niiet minu jänkule see ei meeldi :)
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ai-ai-ai kui valus!!!

PostitusPostitas Murka » 10. veebruar 2004, 15:45

Kusjuures minu lontule ka ei meeldi see lõua alt katsumine. Ta hakkab siis kohe täitsa ründama kohe :o . Poleks arvanudki. Aga talle meeldib kui sügada põse pealt. Silmad lähevad kinni ja hakkab hambaid kiristama suures heaolutundest :D
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ai-ai-ai kui valus!!!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. veebruar 2004, 21:27

nojah ma proovin siis lõua alt ja põse pealt ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. veebruar 2004, 00:30

Kas jänes mitte ka lühinägelik pole? Või siis täpsemalt, silmade asetuse tõttu näeb laialt kahele poole kõrvale, aga mitte otse ette?
Sel juhul võiks aidata see, kui alati enne söögi panemist vms tegemist koputad puuri pihta ja ütled "Pabulad!" või "Söök!" või kasvõi lihtsalt "Mina olen", et jänes teaks, et see pole keegi võõras, kes ta ruumi tungib. Peaks üsna kiiresti ära õppima, mida need sõnad tähendavad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jänes kargab kallale!

PostitusPostitas SigneL » 16. veebruar 2004, 16:26

Ja eks iga jänks on ka erineva iseloomuga - nii nagu kõikide loomade hulgas on rahulikumaid ja elavamaid, sõbralikumaid ja agressiivsemaid loomi, nii ka jänkude hulgas. Mängib rolli ka see, kas ja kui palju jänkuga pisikesest peale on tegeldud, kui palju inimesega ja süllevõtmisega harjutatud; kas tegu on emase või isasega; kas jänks on kastreeritud/steriliseeritud... Tõujänkude puhul mängib rolli ka jänku tõug - mõned tõud (eriti suuremad tõud) on sõbralikumad ja rahulikumad kui teised (väiksed ja kääbustõud kalduvad sageli - kuigi mitte alati - olema veidi närvilisemad).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 16. veebruar 2004, 23:18

Liisa kirjutas:Kas jänes mitte ka lühinägelik pole? Või siis täpsemalt, silmade asetuse tõttu näeb laialt kahele poole kõrvale, aga mitte otse ette?

Küüliku silmad on paigutatud kõrgele kolju külgedele, andes küülikule võimaluse näha peaaegu 360 kraadi raadiuses. Küülikud näevad väga kaugele, seega võivad ehmuda ka lennuki peale - see võib olla ju kull, põgene! Selle märkimisväärse nägemise ainus viga on väike pime punkt küüliku vaateväljas, otse ees, mis ei lase küülikul näha 3D objekte väga lähedalt, see on ka põhjus miks küülikud jälgivad toimuvat pisut küljega. Küüliku pilt ei ole nii selge, kui meil, on tunduvalt teralisem, küülikul on väga limiteeritud värvide eristus, kuid ta saab sellega hakkama ning tunneb alati ära oma peremehe kui just viimane ei kanna seljas midagi, mis oluliselt moonutaks ta välimust.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LiisL » 23. veebruar 2004, 19:00

Minu jänks tunneb just mõnu ,kui lõua alt sügada:D Kohe rahuneb maha ja on selline mõnus. Tal on sealt mõnusalt karvane ka:D
LiisL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Minu jänkust:)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. veebruar 2004, 16:00

Mina proovisin seda Signe õpetust,et hyyad "ei"kui ta hammustab...Tulemusi veel ei tea kuna pole nagu näha aga ma tegutsen tublisti:Nagu Jänes hammustab nii hakkan karjuma"ääääääää"Jänes võpatab ja jookseb puuri tagasi...kas on ikka õige niimodi?Mu Tupsu oli ennem nagu ylbe:Tuleb minu juurde ja hammustab :oops: ...Õpetan teda praegu hädal käima.----Jänxid on ikka nii armasad karvapallid :D ----
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ai-ai-ai kui valus!!!

PostitusPostitas SigneL » 25. veebruar 2004, 16:13

Röökimine (nagu enne siin keegi mainis) ei vii muidugi kuskile, kuid kõva ja ehmatava häälega käsu andmine või häälitsemine peaks küll tulemusi andma. No pagan, kui oma põrsadki juba niimoodi välja õpetud sain, siis jänksid peaks ammugi :lol:
Ka rotte dresseeritakse nii - kui ta sind näksab, siis näiteks piiksud valjult ja kimeda häälega; rott ehmub ja taipab, et tegi sulle haiget. Edaspidi on ta palju ettevaatlikum. Seda rottide õpetamis kuulsin Liisalt.
Usun, et see kehtib kõikide loomade õpetamise kohta.
P.s. antud dresseerimismeetod ei ole minu välja mõeldud, vaid seda soovitavad mitmed välismaised loomaportaalid.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuri küülik: uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. aprill 2004, 20:28

Minu Pipsu uriseb nagu koer :? On see normaalne? Kas kellelgi ka küülikud niimoodi teevad või minu oma on ainulaadne? :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänx uriseb

PostitusPostitas Kessukene » 13. aprill 2004, 20:58

Ei ole Su küülik ainulaadne :wink: , meil urisetakse ikka ka, kui pahaseks saadakse või siis hoiatuseks. Mõnikord on päris lõbus teda veidi ärritada, hakkab käppadega ka vehkima.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 14. aprill 2004, 15:06

meil uriseb ka nagu tuleks kohe kallale...see vist tall plaanis ongi..
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kurjalt käituv jänku

PostitusPostitas minufluffi » 23. aprill 2004, 17:38

Minu jänes on nii kuri,et ta kohe tuleb mu käele kallale :?: Mis ma teen,ta läheb mu meriseale kah kallale kui see temaga tutvuda üritab..Ma ei julgegi neid enam kokku lasta!!
Andke nõu,jänes koguaeg kui ma lähedale tulen saab vihaseks ja taob tagajalgadega puuris ring :cry: Tahaks nagu temaga nii koos olla,et ta mind kohe ründama ei hakkaks :oops: Kas siis keegi oskab mulle nõu anda?
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. aprill 2004, 17:49

Võibolla kohe alguses kui sa ta said, siis ei lasknud tal aega ümbrusega tutvuda ning muutust nö rahulikult võtta, vaid kogu aeg tahtsid teda sülle võtta ja temaga tegeleda, samas kui temal oli vaja natuke aega....
Ma tean, et peale seda kui me jänese koju tõime, siis me püüdsime teda võimalikult vähe segada tema avastusretkedel uues ümbruses ning kui ta tahtis juurde tulla, siis ta ka seda tegi, kui aga ei tahtnud, siis ega meie ka teda ei "torkinud"...
Nüüd on ta rahulik (kuigi egas ta ennegi mingi närvipundar ei olnud), tuleb juurde, istub süles jms.
Mõtle, äkki oled end algusest peale talle liigselt peale surunud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist