Küülikud saavad inimeste soovidest aru?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikud saavad inimeste soovidest aru?

PostitusPostitas särasilm (Teema autor) » 08. juuni 2005, 21:58

Lugege lugu minu sõbrast Tillust. Aasta tagasi oli Tillu poolteist aastat vana. Ilus must küülikupreili. Lotike lõua all. Viisin Tillu õhtuks ja ööseks maale ema juurde (ise pidin ära minema). Ema vaatas jänkut ja rääkis, et see lott on ikka ebanormaalne, et selline ei peaks olema ja liiga suur ja nii edasi. Rahustasin, et normaalne on. Olgu. Õhtul ema helistab ja kurdab, et mis ta nüüd tegema peab - Tilluga on midagi lahti. Kitkub teine lotist enda karvu. Lohutasin, et ju püüab pesa teha (kaks korda on tal pesategemise tuhin olnud). Hommikul kohtusin Tilluga taas. Jänkuke oli oma lotikese saledaks kitkunud, mingit pesa ei teinud, karvad olid lihtsalt puuris maas (pesa jaoks võeti ikka heinu ka ja pesa ei tehtud puuri). Aga ilme oli tal võidutsev: noh, kas ikka ei meeldi minu lõualott või? Kas nüüd on normaalne või? Rohkem pole selline käitumine kordunud. Aga mina olen nüüd ettevaatlikum ja valin, mida ma Tillu kuuldes räägin, sest mine tea, millest tema aru saab ja kuidas minu jutule reageerib... Ma arvan, et jänkud on väga targad, veel targemad, kui me neist arvame...
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Seletage, kui oskate

PostitusPostitas Mio » 09. juuni 2005, 00:19

:roll: Kõlab tõesti uskumatuna... Ega me ei tea küll, millest küülikud aru saavad, aga ma pole ise küll eriti märganud, et meie omad inimjutust järeldusi teeks. Aga loomadega on ikka kummalisi asju juhtunud ja just üksikud isikud on vahete-vahel erilisemad, kui teised. Nii, et kui Sul on selline tunne, siis ole pigem ettevaatlik, mida ütled. Enamasti on selline instikt õige.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 09. juuni 2005, 23:00

kummaline küll jah. Kuskilt kuulsin sellist lugu (vist oli Kairi tsintsudega lugu aga pole ka kindel)... olid tsintsupojad ja ühel eriti uhked vurrud. Oli külla tulnud potensiaalne ostja ja valinud just uhkete vurrudega tsintsu kommenteerides a la uhkete vurrude pärast vms... järgmine päev järele tulles olid tsinsul vurrud ära näritud nagu naksti...
(vabandan, kui kellegi lugu nüüd oli ja väga valesti ümber jutustasin... )
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Seletage, kui oskate

PostitusPostitas lola0404 » 10. juuni 2005, 11:45

Meie noorem collie koer Lacki saab ka ma ütleks et väga hästi aru kui talle midagi räägitakse. Ükskord ma tegin endale vahvlilokke ja tema seisis mu kõrval, tegin endale ära ja vaatasin talle otsa ja küsisin"Kas teeme sulle ka mõned lokid?`" Lacki hakkas kohe pead raputama. Ja kord oli meil nii, et läksime hommikul Tallinna, ja kui ema väravat kinni sidus ütles ta Lackile, et ta läheb Tallinna ja tuleb 5 päeva pärast. Kõigepealt saatis koer välja sellise nuutsatuse, ja pärast noogutas peaga.
Kusjuures saab meie Tupsu(lontujänku) ka aru. Ükskord kui ta mööda tuba jooksis läksin ma tema juurde ja ütlesin, et lähme nüüd puuri, aga ei... ta keeras kohe näo minu poole ja hakkas taga jalga vastu maad peksma. Ma ei saanud algul arugi mis juhtus. Siis jooksis ta voodi alla peitu, ja kui ma põrandale kummardusin, et vaadata tõstis ta uuesti jala üles ja hakkas seda vastu maad peksma. Kui ma ütlesin talle, et lähme siis hiljem puuri muutus ta kohe rahulikumaks.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikud saavad inimeste soovidest aru?

PostitusPostitas nunnukiisu1 » 27. oktoober 2005, 21:19

Minu Loora on nagu fotomodell :lol: ! Kui ma fotoka kätte võtsin ja ütlesin talle et: "Nonii! Hakkame siis pildistama! Võta ilus poos sisse!" Siis ta vaatas minupoole ja jäi sinna püsima...niikauaks kui ma pildi olin ära teinud :P
nunnukiisu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist