Kas võtta üks küülik või kaks?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Mio (Teema autor) » 10. juuli 2005, 18:59

Kaks küülikut on väga head sõbrad, aga koos kahte ei tasu osta. Kaks täiskasvanud emast ei saa alati hästi läbi, isegi mitte, kui nad on õed. Kui siis midagi peaks viltu minema on ju mõlemast küülikust kahju. Emane ja kastreeritud isane on aga väga hea variant. Isane tuleb aga kastreerida 3-4-kuusena olenevalt suurusest ja tõust. Juba kolmekuusena võivad nad aga suguküpsed olla ja siis ei saa neil lasta koos olla. Pärast kastreerimist ei saa küülikuid kokku lasta 5-6 nädalat, sest nii kaua võib isasel olla alles võime järglasi saada.
Nagu loed, on palju tegemist selle värgiga ja mõnikord võtab küülikutel sõpradeks saamine ka paar-kolm nädalat. Meil elavad koos Maia ja Måns. Mio kolis hiljuti oma õega kokku ja ka nemad saavad ülihästi läbi. Neid koos näha on väga tore, sest ka küülik tahab sõpra ja võimalust küülikukeelt rääkida!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuli 2005, 10:56

Kas on mõeldav võtta ainult üks küülik?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Ettel » 11. juuli 2005, 11:02

Paljudel meil on kodus ainult üks küülik :D Kui on temaga aega ja tahtmist tegeleda, pole ju probleemi, võib ka ühe võtta 8)
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jänkumamma » 12. september 2005, 08:14

Vastuse leiad siit: viewtopic.php?f=7&t=2219
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. oktoober 2005, 16:00

Natuke teemast mööda jutt:
Mul on ainult üks küülik ja tema veel küll pole igavuse kätte ära surnud. Alguses võiks võtta ühe, sest kui ei ole varem looma olnud ja pole varem loomaga tegelenud, võib välja tulla, et sa ei taha/ei viitsi/sul pole aega küülikuga tegeleda. Nii et soovitan alguses ühe võtta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas scorpio77 » 05. oktoober 2005, 06:19

Võib võtta ka 2 isast kui soovi, aga seljuhul on soovitav võtta ühe pesakonna isased, kes pole veel ükstesest lahutatud. Siis ei teki neil seda võimu jagamist nii hirmsat kui 2 võõra isase vahel. Ja teine viis on isased lihtsalt steriliseerida ja saad omale nii taltsad loomad ja ei mingit jama. Meil üks tuttav kasvataja/veterinaar steriliseerib kõik müüki mitte minevad isasloomad ja hoiab neid kõiki koos ühes suures puuris. Probleem lahendatud. Ise olen ruumi ajutisel puudusel ühe pesakonna isaseid paari kaupa koos hoidnud küll, pole probleeme tekkinud, sest puuris pole emast, kelle pärast võidelda. :lol:
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Ruigaminni » 05. oktoober 2005, 06:49

scorpio77 kirjutas:Meil üks tuttav kasvataja/veterinaar steriliseerib kõik müüki mitte minevad isasloomad ja hoiab neid kõiki koos ühes suures puuris. Probleem lahendatud.

Kas loovutatavad loomad sterliseerimiseks (isastel hoopis kastreerimiseks?) selleks operatsiooniks mitte liiga noored pole???
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas scorpio77 » 05. oktoober 2005, 09:47

tema teab mida teeb, ta ju vet. ja ta ei loovuta neid vaid mõne aja möödudes pärast võõrutust kastreerib nad ära
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. oktoober 2005, 10:33

Kui meie küüliku võtsime, siis ikka ühe. Mul on teatud tuttavatel kogemusi küülikutega ja soovitati ikka üks võtta, et harjuda ära sellega, et loom on majas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SonaL » 18. oktoober 2005, 19:08

Liki kirjutas:Kui meie küüliku võtsime, siis ikka ühe. Mul on teatud tuttavatel kogemusi küülikutega ja soovitati ikka üks võtta, et harjuda ära sellega, et loom on majas.

See ilmselt siis sel puhul, kui varem ei ole pidanud loomi. Kui juba harjunud, et keegi peale sinu veel toas tatsab siis ei tohiks probleemi tekkida. Kindlasti mängib suurt rolli ka teadvustamine kellega tegu on, aga see juba mõistmise ja ettevalmistuse asi.
Isiklikult on kavas võtta ühte jänkut, kuid mis soost seda veel ei ole 100% otsustanud. Miks üks? seda selle tõttu, et kodus juba on olemas kaks nümfi ning elukaaslane vist ei pea vastu, kui korteris veel elukaid siblib :lol:
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2005, 14:45

mul on nii isane kui emane, ema ja poeg. järelvalve all saavad isegi koos ringi joosta, ema bobby ei lase diselit niikuinii ligi, aga mõlemal on oma miinused, nii isasel (nt peab wc palju tihemini vahetama) kui emasel, ja neist ei saagi enne aru, kui oled mõlemaga kokku puutunud. soovitan sul veel enne tuttavate käest nõu küsida ja nende kogemustega arvestada, kui ostma hakkad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 25. november 2005, 09:52

aga kui võtta üke pesakonna "isased" ja siis selgub et üks hoopis emane 8näiteks küülikukutsikate näol) kas siis pole ohtu , et põnni tuleksid väärarenguga või muud säärased jamad ?? olen ka mõelnud 2 küüliku üpeale , aga ise vahet neil ei tee, ja see kellelt nad saaks võibolla, ei tee ka vahet .. (laseb küülikud loihtsalt kokku , kui kaklema hakkavad on isased, kui isane (ostetud isane) hakkab mehetegusi tegema siis järelikult teine on emane :S)
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üks või kaks

PostitusPostitas Mio (Teema autor) » 25. november 2005, 15:22

scorpio77 kirjutas:Võib võtta ka 2 isast kui soovi, aga seljuhul on soovitav võtta ühe pesakonna isased, kes pole veel ükstesest lahutatud. Siis ei teki neil seda võimu jagamist nii hirmsat kui 2 võõra isase vahel. Ja teine viis on isased lihtsalt steriliseerida ja saad omale nii taltsad loomad ja ei mingit jama. Meil üks tuttav kasvataja/veterinaar steriliseerib kõik müüki mitte minevad isasloomad ja hoiab neid kõiki koos ühes suures puuris. Probleem lahendatud. Ise olen ruumi ajutisel puudusel ühe pesakonna isaseid paari kaupa koos hoidnud küll, pole probleeme tekkinud, sest puuris pole emast, kelle pärast võidelda. :lol:

Scorpio77, minul on väga negatiivne kogemus kahe kastreeritud isasega. Kohe üldse ei läinud kokku ja tuli üks teisele emasele kaaslaseks anda. Kirjanduse järgi ei saa kaks isast KUNAGI omavahel läbi ja vigastused võivad olla jubedad. Aga eks erandeid ole alati.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas särasilm » 27. august 2007, 13:34

Üks tunneb end ka kindlasti väga hästi (nojah, ega ma ju jänku käest praegu küsida ei saa...). Igatahes Tillu ei soovi endale seltsilist, suur Bessi sai esimesel kokkusaamisel kohe peksa (mõlemad emased) ja pandi paika, kes on hierarhias kõrgem. Kui jänkuga väikesest peale tegelda, siis on tema sõbrad inimesed ja ta ei tunne igavust. Lihtsalt ei tohi lasta oma sõbral igavleda. Aga kaks emast teismelist Tipp ja Täpp on koos kasvanud, jagavad praegu üht puuri ja on rõõmsasti teineteise kaisus.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Jänks » 31. oktoober 2007, 20:19

Minu arust on üks parem. Kui näiteks kaks oleks koos ühes puuris,siis see mulle ei meeldiks. Kuna kõige rohkem siis kardaks,kaklust.
Sõpru on mul palju, aga üks neist on parim!
Kasutaja avatar
Jänks
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 02. november 2007, 09:51

Mina näiteks ei julge emaseid küülikuid ühte puuri panna sest nad on kõik väga tigedad ja lähevad omavahel rüselusse.Isastega aga on hoopis vastupidi nemad on väga sõbralikud aga neid ei pane ma ka kokku.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Riin » 03. november 2007, 18:57

Kaks isast pole sugugi alati sõbrad, nad võivad üksteist väga tugevasti hammustada.
Mul on endal kogemused , nimelt oli meil külas isane küülik, kellega meie Nupsu oli terve oma elu suur sõber olnud, kuid äkki sai sõprus otsa. Külaline ründas nii, et käpast veri väljas.
Pikalt kirjutasin sellest lontus kunagi, ma nägin meeletut vaeva ja muret oma jänkuga, et ta käpast ilma ei jääks, kuid tagumise käpa sisemine varvas kolmveerand ulatuses lõpuks amputeeritigi. Kusjuures nägime vaeva kuus kuud!!!!!!! Lootsime ikka , et varvas ka paraneb, aga ei, sealt verevarustus kadus ja tuli opile minna.
Nüüd silkab meie Nupsu jälle rõõmsalt ringi, kuid enam ei luba ma mitte ühtegi looma tema ligidusse, kardaks vist isegi emaseid juba, sest ega needki on suured ründajad, kui ikka isane närvidele hakkab käima.
Nii, et olge ettevaatlikud!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas alina467 » 26. märts 2008, 00:36

Mul on üks küülik ja mõtlen, et kas võtta talle kaaslane või mitte. Kas kaaslasega küülik on ikka sama suhtlusaldis? Ma mõtlen inimese suhtes... Kui nad omavahel suhelda saavad, siis äkki ei tahagi nad niiväga enam peremeestega suhelda. Meil praegu väga mõnus suhtleja küülik, ei tahaks, et see muutuks...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Riin » 26. märts 2008, 18:49

Nii palju, kui mina kuulnud olen ja ise näinud, siis kaks jänkut tunnevad ikka suuremat lähedust teineteise vastu. Inimene pole siis enam oluline. Kui Nupsul olid teised küülikud külas, siis meie jaoks tal lihtsalt enam aega polnud, neil oli vaja terve aja jälgida, kuhu sõber läheb ja teineteise kaisus mõnuleda. Kurb, kuid meid ei teinud ta sel ajal küll eriti märkama.
Kui tahtmine, et jänku Sind kindlasti sõbraks peaks, siis lepi ühe jänkuga :-) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas särasilm » 27. märts 2008, 09:27

Jah, kui tahad, et jänku sinu sõber oleks, siis ei ole teist jänkut vaja. Võib-olla on see inimese seisukohalt väga isekas ja egoistlik arvamine, aga nii see on. Ja alati ei tea, kuidas jänkud omavahel läbi saama hakkavad. Kaks isast on teada, aga meil maal on kaks koos kasvanud õde ka vihasteks muutunud ja Tipp ei lase Täpil kõike teha, mis teine tahaks, rõhutab kogu aeg oma domineerimist. Kõige vähem lepib Tipp sellega, et inimene Täppi silitama läheb - lausa ründab kätt. Need on puurijänesed. Ja enamasti olen näinud, et emaste paar saab väga hästi läbi. Aga Tillu ja Bessi. Nad tunnevad teine teisel pool ust suurt huvi, kuid kokku lasta ei saa, sest jõuvahekorrad on selgitamata, aga kaklus pole küll soovitav. Ja Tillu on kade, kui minnakse Bessi juurde, silmnähtavalt kade. Tillu sõpradeks on saanud inimesed. Meile see meeldib muidugi.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Loomahull » 28. märts 2008, 16:13

Endal küll sellega kogemusi pole, aga ma arvan ka, et siis pn ikka oma liigikaaslane esikohal. Eriti, et küülik ei ole ka nii suhtleja loom kui rott. Sõõrik on ka kogu elu üksinda elanud, aga ega ta nii väga suhtlema ei kipu ikkagi, ta rohkem endsassetõmbunud loom. Muidugi kui ma tuppa tulen, siis läheb ikka üsna pöördesse. :razz:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas alina467 » 31. märts 2008, 21:09

Aitäh vastajatele!
Ma nüüd kohe ei tea... Meil on küll selline armas suhtleja jänku, vähesed jänkud nii inimestega suhtlevad. Ta tuleb ja togib ninnuga, ronib sülle, limpsib meeletult(soolakive on mitu tükki puuris, neid sööb ka, aga meie oleme ikka maitsvamad) ronib diivani seljatoale ja hakkab diivanil istuva elukaaslase juustes sobrama, vahel kaevab, vahel sorab ninnuga. Teeb pättusi ja laseb ennast taga ajada, ise seejuures rõõmus nagu ei millegi muu pärast... Tahaks, et see kõik alles jääks, aga samas niiii tahaks veel ühte jänkut, nii enda pärast kui ka jännu pärast- kõigil oleks lõbusam. Kui mul eksamite aeg on, siis on jännule nii vähe aega ja ta on nii kurb siis, tudub päev otsa... Nii kahju temast, et vahel löön õppimisele käega ja lähen teda silitama ja annan maiust, siis ta kohe rõõmsam...
Ja siis veel see vastupandamatu kirjeldamatu soov saada veel üht väikest sõbrakest...
Mis ma teen? (Mul on vist ka see küülikunakkus :-D )
Jännu on muidu isane... ja ei ole veel otsustanud kummast soost teist jänkut võtta(kui üldse) Ja kumba siis opile viia... Kahju meie Motsukesest, aga ega teisest hakkab sama kahju ju...
Ühesõnaga maadlen endaga tunnetekeerises praegu :wacko:
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Riin » 31. märts 2008, 23:22

Kahte isast ei saa Sa kohe kindlasti koos sõpradena kasvatada, lihtsalt sinna pole midagi teha, isased hakkavad territooriumi pärast võitlema ühel hetkel ja see võitlus ei ole keelega limpsimine, vaid sõna otseses mõttes hammastega kallale kargamine, nii et sügavad verised haavad on järel ja seda on nad suutelised tegema väga kiiresti, kui ka kõrval valvaksid.
Nii, et oma praegusele jänkule tuleks Sul sõbra eesmärgil võtta kaaslaseks kindlasti emane jänku, kuid op tehakse ikka enamasti isastele, sest emaste oma on palju keerulisem ja raskem ka looma jaoks.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas alina467 » 01. aprill 2008, 00:33

Seda ma tean jah, et emaste op keerulisem on...
Aga kui mõlemad isased kastreerida? Ikka kaklevad? Emased on jällegi väidetavalt inimestega tujukamad...
Valik on väga keeruline. Elukaaslasel on jännuga kah mehelik solidaarsus :-D Opi suhtes... Ei taha jänkut noa alla lasta... Ma vist ikkagi pean leppima asjaoluga, et on üks küülik ja kõik. Vähemalt niikaua kuni ta pättusi ei tee, ei pea teda lõikusele viima. Aga kui peab ikkagi lõpuks viima, siis juba vaatame kaaslase asja...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta üks küülik või kaks?

PostitusPostitas Mammuh » 12. aprill 2008, 14:01

Ma võtan vist ühe esialgu, eks selgub kas on vaja paarilist või mitte. Paljudel 2, ma tahaks küll järglasi aga siis vaja emast isast. Ja kui ei taha järglasi, siis tuleb kastreerida jne. Parem kaks emast või kaks isast?
Viimati muutis Kissu 04. juuli 2009, 20:06, kokku muudetud 4 korda.
Loom on inimese kõige parem sõber ! ;)
Kasutaja avatar
Mammuh
Õigekiri longab
 
Postitused: 32
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron